Úskalia spoločného spania

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Dec 2011, 19:28

tia pokial máš na mysli sex tak ja som už aj zabudla ako sa to robí (ale je to vraj ako bicyklovanie, tak ked bude treba, spomeniem si :lol: :lol: ) kým malý spí, uprednostníme nejakú debatu, lebo keby sa malý budil, lahšie prerušiť debatu :mrgreen: tak neviem, kedy bude mať tomáško súrodenca :roll: kedže spávam iba s ním.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod zigi » 10 Dec 2011, 20:10

Tia, shira, taka som rada, ze nie sme jedini! :D Lebo ja som tiez s malou non-stop, spanky zvlada len na mne, najnovsie aj tie nocne, takze sa mi uz ani v noci neda ist na zachod a to je teda utrpenie. Esteze ten nas ocino je taky tolerantny...zatial bez reptania zvlada ;)
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Dec 2011, 20:32

no,tak asi nakazem mojmu precitat,co sem pisete, aby si uvedomil,co za luxus ma doma :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 10 Dec 2011, 21:30

tia, kladies presne otazky, ktore ma zaujimaju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ja som s malou tiez kazdy jeden spanok, vecer idem s nou do spalne a vyleziem iba na wcko a aj to bleskovou rychlostou, lebo sa bojim, ze sa zobudi a nahodou prelezie zabrany... dnes sme si chvilku ukoristili(po dllllllllhej dobe), kym sa hrala, ale teda o romantike sa naozaj hovorit neda :mrgreen:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod luciole » 10 Dec 2011, 22:05

Juj, baby, tak nie sme jedini, co toto riesime :mrgreen: dakujem vsetkym za rady, no stale neviem teda, co s tym :evil: Hanka uz ma 9 mesiacov, ale zatial to nevyzera na osamostatnenie v spanku ako u vas, Shira. Sice nespava na rukach, ale ani do postielky ju neviem dostat. Resp. viem, ale je prisunuta k posteli s odmontovanou bocnicou, tam ju obcas dam a zahadzem "vchod" perinami, no aj tak stale chodim nakukat, ci uz nie je hore a neprelieza, tak asi nejaky ten monitor by pomohol - ci uz vysielacka alebo kamera. Ak zaspi na rukach/na fitlopte, pri prelozeni do postele sa nacucne a az tak definitivne zaspi. Tak sa k nej poskladam polkou tela do postielky a tak cucka. Alebo zaspava na prse, ale to je dlhy proces vacsinou aj s hrou na posteli a opakovanym pricucavanim sa az kym zaspi, takze to v postielke nehrozi, skusim ju castejsie prekladat a stale rozmyslam, aku zabranu vymysliet, aby to bolo bezpecnejsie a nechodila som kazdu minutu do spalne. Ach jaj :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Dec 2011, 22:14

no, my sme to spanie mali predtým také, že v tom momente bol hore, ako som ho položila zo seba. na nervy :mrgreen: pri tom na mne spával aj vyše 2 hod, mimo mňa ani minútu. podla mna dieťa musí samo dospieť do nejakého nového štádia. mne sa to vtedy zdalo, že to bude donekonečna.. tak, ako si teraz neviem predstaviť, že jedného dňa prespí celú noc.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 11 Dec 2011, 00:14

...uz som si myslela,ze to len u nas funguje od 21.00-08.00 ani nepachnem zo spalne a na wc sekundicka a s dettolom,nech nedajboze mala nezleti...inak ja mam v posteli obe deti a muz je chudak vo vyhnanstve...ale nestazuje sa...takze tym ze dalsie dieta ani nahodou a zarucene 100%na antikoncepcia...
A okrem ineho mam este 15kg posttehotenskych,takze ani sa muz nehrabe,ale to uz mimo temy...
Ako dobre bolo,ked babatka lezkali a pohoda,postielka sluzi ako lapac prachu :-D
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod leelo » 11 Dec 2011, 00:39

jej, babule, ste vsetky super a statocne maminky.
my spime teraz vsetci 4 na nasej manzelskej. starsieho sme ani nahodou nechceli ucit spat sameho. ved do mojho porodu ani zaspavat s otcom nevedel! ked som bola v porodke, tak sa na mna pytal, aj si trosku poplackal, ale mm zazal lampicku a odvtedy uz zaspava so mnou len ked mi to mladsi dovoli, alebo ma Ben nejaku krizu. vtedy mm bere huga do satky a my sa mojkame, spi do 3 sekund. inak su s tatom uz zohrata zaspavacia dvojka.
ideme sa ale rozdelit na dvojice, lebo ked sa hugo rano zobudi, tak uz ma aj ben taky plytsi spanok a hned precitne, inak by si este pospal, to on velmi rad. takze ja budem asi s hugom v detskej, musime kupit postel asap.

bibiq, my sme tentoraz postielku ani len nevyniesli z pivnice. a lapanie prachu poznam, ben v nej nespal ani raz a ako vacsi mal z toho ohradku ;)

a donekonecna to iste nebude! u nas sa to ustalilo na 1 zobudeni nadranom, cca okolo roka. vtedy sa nadojcil, vlastne to mal ranajky, a spal este dalsie 4 hodiny. postupne sa mu to posuvalo, ze sa na dojcenie budil aj o 7.00 alebo 8.00 a spal v poho do 12. potom v 20 mesiacoch, ked sa prestal dojcit, vstaval okolo 9-10. to bolo pre maminku super :D
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Dec 2011, 01:14

Ked si pripomeniem rodicovku prirucku Koncept kontinua, tak tam to bolo myslim jednoznacne - rodicia spali vedla deti, ale to im nebranili v tom, aby boli spolu, ked to potrebovali.
Trosku mi to pripomina, ze ked som cakala prve babo, tak vdaka poveram sa manzel bal, ze mu moze ublizit... Postupne bol na tom lepsie, potreboval skusenosti, ze to bude ok, a ze dokonca to babatko pozitivne vplyva. Co sa tyka poporodneho obdobia, tak nejako nam pritomnost dietatka nevadi (ovela vacsia prekazka je zapnuty pocitac :mrgreen: ). Najlepsie, ked dam najprv mliecko malej a ta uz potom kludne spi. Ale uz sa aj stalo, ze sa prebrala, ale kazdopadne manzel jej pri piti mliecka nevadil... Ono je asi lahsie mat babo pri sebe s tym, ze sa sice moze zobudit, ale mam ho ako ukojit aj napriek pritomnosti manzela, ako byt vo vedlajsej izbe a trpnut, ci sa zrovna nepreberie. Takze moje zhodnotenie je, ze aj nocne spoluzitie rovnako ako ine zmeny po narodeni babatka (napr. varenie, navsteva wc, obchod...) si vyzaduje zmierit sa s neustalou pritomnostou babatka s tym, ze ono bude pokojne a stastne, pokial aj my budeme pokojni a stastni.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod TIA » 11 Dec 2011, 10:48

:D tak, aspon sa o trosku lepsie citim, ze nie sme az taki nenormalni. Shira, pochopila si to spravne, myslela som aj na sex, ale nielen to, celkovo chyba objatie, mojkanie, pobozkame sa len tak z rychlika ako stihame. Uz mi to zacina skor pripadat, ze sme spolubyvajuci, nie manzelia. Striedame sa okolo malej, aby sme ako tak uspokojili aspon zakladne potreby ako hlad a smad a osobna hygiena :D ...

Nuz, budeme musiet pockat na lepsie casy, ked mala aspon prestane spavat na mne, to by uz bol pokrok, to by sme to potom asi mohli vyskusat podla konceptu kontinua..

Ja s malou chodim spat uz okolo 18:00-19:00 a vstavame okolo 5:30-6:00. Este kym som mala iphone som sa mohla aspon nejak zabavit, ale teraz som bez neho, tak sa vraciam k citaniu knih. To ma vacsinou tak uspi, ze zaspavam uz o 20:00 - takze ako sa to vravi, chodim spat so sliepkami :D . Muz si zatial 'uziva' vsetky technologicke vymozenosti v obyvacke a ma kazdy vecer 'sam pre seba'. Vacsinou aj zaspi na gauci a uz sa stava coraz castejsie, ze 'zabudne' prist k nam az do rana. Teda, obcas by som bola rada, keby aspon poriadok v kuchyni spravil, ked ma tolko casu, no ale to uz je ina tema.
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 11 Dec 2011, 11:19

my spavame od zaciatku zvlast, priatel v detskej, sme sa strasne rusili navzajom a ked aj mame spat napr u nasich spolu, to je uplne fiasko, nevyspi sa nikto:-( nam to takto velmi vyhovuje. mne chyba taky spolocny filmovy cas, vela sme pozeravali, chodili do kina, ale pri malej to nie je ono, to mam potom vycitky, ze sa jej pri pozerani nevenujem:-( a co sa tyka intimnosti( v tomto pripade rozumej sex:-) v pritomnosti dietata, hm, je to take netypicke, nezauzivane v nasej spolocnosti. pridam nasu skusenost- ked sme sa aj nahodou o nieco pokusali, stale sme sa rehotali a mali ohromnu zabavu z toho, ze je mala pri tom(my sme take dve moc vesele povahy:-), takze nakoniec aj tak kazdy skoncil vysmiaty a s dobrou naladou vo svojej izbe a bolo dorobene:-DDD
skusenost mojej tety - naopak ti problem nemali a prislo im to uplne normalne, takze zalezi od ludi...

a ako tu citam, jedine vychodisko je pockat, kym sa nase zlaticka naucia aspon od tej 20:00 do 23:00 spinkat same bez zobudenia a my sa mozme venovat trosku same sebe (a muzovi:-) mne by to uuuuplne stacilo:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Dec 2011, 11:55

no nám dnes ráno tomáš držal sviečku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hral sa v rohu v izbe, tak to vyzeralo, že stíhame, ale zrazu ticho ako had, už bol pri nás na posteli, kukal čo stvárame. tiež nám to bolo smiešne takže velká romantika.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Dec 2011, 12:31

podelim sa o jeden zazitok :mrgreen: ...boli sme uz s muzom v tom najlepsom, maly vedla nas uz spal a zrazu sa zacal zo sna smiat :D , tak sme sa rehotali aj my dvaja :love: :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod didulka » 11 Dec 2011, 18:41

Co je to sex? :-D :-D :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod akdarka » 11 Dec 2011, 19:13

didulka, pripajam sa k otazke :lol:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 11 Dec 2011, 19:17

didulka,ha ha :-D :-D
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 11 Dec 2011, 21:20

didulka :goodjob: :goodjob: :goodjob:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Dec 2011, 21:40

didulka, ehm, si zabila :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Dec 2011, 21:56

ja som si to na základe tejto debaty išla ráno k mojmu mužovi po dlhej predlhej dobe pripomenúť :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Dec 2011, 01:28

Niet nad kvalitne a uspesne poradenstvo :D
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Dec 2011, 10:42

Tak až teraz JankaMich zabila :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Feb 2013, 23:32

Obnovujem debatu :lol:
Chcem sa opýtať, ako ste vyriešili spánok, keď už máte väčšie detičky.. Náš malý už vyžaduje samostatné miesto, svoj vankúš a paplón. Nejaký čas spávam s malým na manželskej posteli, je to ok, malého uspím, idem preč, potom k nemu prídem spať- nebudí sa, až ráno. Manžel spával v obývačke so psom. lenže už ho to nejako začalo štvať - má už problémy aj s chrbticou, býva nevyspatý, tak sa rozhodol ísť spať aj on do postele. Išiel spať skôr ako ja, a ja som potom zistila, že nemám kde ležať :mrgreen: navyše pes sa rozhodol, že v žiadnom prípade sám spať nebude. Tak som si ustlala na zemi pri posteli a psovi som prikázala spať v kresle na dojčenie :mrgreen: Teraz, keď o tom píšem, si uvedomujem, že je to nejaké pomýlené :lol: :lol: :lol: Zistila som, že na zemi mi asi dobre nebude tak som zišla dole na gauč. Ale nemohla som zaspať, lebo som nemala pod dozorom Tomáška :? tak som sa motala až boli 3 hodiny a potom som sa nasáčkovala do postele aj ja a následne aj pes. Kolko mal kto miesta, je ľahké si domyslieť, samozrejme ja najmenej :mrgreen: Okolo manželskej postele nemáme dosť miesta na prisunutie čohokolvek, je tam tak 50cm z každej strany. Normálne neviem, ako budeme spať (ked ma moj muž uvidel ráno, rozhodol sa, že do spálne už nepojde :mrgreen: )tak neviem, nemože to byť takto donekonečna. Uvažujem kúpiť malému novú posteľ, také niečo medzi detskou a dospeláckou, a dať to niekam do spálne, aj ked nie priamo k nám. myslíte, že by mu to vadilo a chodil by aj tak medzi nás? alebo kúpiť rovno normálnu veľkú posteľ? a ešte jedna vec, čo s tým súvisí, ked idete na dovolenku a spíte v hoteli, už objednávate aj prístelok alebo sa tlačíte na kope? zo všetkých ciest, čo sme spali traja na posteli, som sa nevyspala ani raz :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod miriam » 09 Feb 2013, 09:23

Ahoj Shira, my sme mali v predoslom byte dve spalne zariadene manzelskymi postelami, takze sme za tu dobu, co mame deti vyskusali uz rozne kombinacie a spavali sme oddelene- ja s mladsim v jednej izbe, manzel so starsim v druhej..Priblizne od septembra zacal starsi v noci chodit za mnou, takze som uz posledne mesiace po polnoci spavala s dvoma detmi..
Teraz sme cerstvo prestahovani, bolo jasne, ze niake trpazlicie postielky sa u nas neuzivia, takze sme detsku izbu zariadili klasickymi valendami 90x200 a mame to tak, ze maly spi stale so mnou v manzelskej v spalni a starsi spi uz na valende v detskej..Prvy tyzden spal manzel na tej druhej valende s nim a v noci mi syna priniesol.Teraz uz spinka syn v destskej sam, muz je so mnou ( po roku a pol!!!), akurat sa v noci vymenia- ked starsi pricupita ku mne, manzel ide do destkej. Vyspime sa ako tak vsetci, manzel si v detskej niekedy schrupne aj dlhsie a ma rano klud, zas u starsieho to beriem ako bonus, ze uz si pomaly zvyka na svoju vlastnu postel.
Mozno by ste aj Vy mohli uz Tomaskovi zariadit detsku s vlastnou postelou, na ktorej sa v pohode vyspi v pripade potreby aj manzel, ci Ty, ked bude treba..My sme kupovali valendy v IKEA http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/10152494/, sme s nimi velmi spokojni..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Feb 2013, 10:45

dakujem miriam, uvažujem podobne, pomaly nad zariadením detskej izbičky s možnosťou "prístelky" pre rodiča a normálnej spálne.. toto, čo je teraz je naozaj bojové, malý má cez 2 roky a manžel pri mne vobec nespáva, a niekedy mám pocit, že už to snáď bude navždy :? Tvoj malý už z klasickej válendy nespadne? Náš nepadá, ale raz sa stalo :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Feb 2013, 10:53

miriam píše: My sme kupovali valendy v IKEA http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/10152494/, sme s nimi velmi spokojni..

vyzerá to ako matrac na doske na nožičkách, či? ani sa nezdajú vysoké..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron