Úskalia spoločného spania

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Aug 2011, 21:07

máme za sebou prvý nočný spoločný spánok, v noci som si malého dala k sebe, pocuckal zaspal a spal od 4.00 do 7.30 vkuse. ja ako správna krkavčia mať som zaspala chrbtom k nemu :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Aug 2011, 21:25

ja ked spim pri malom, tak tiez si pospi fajne, vidiet to na dennom spanku, to cakam kedy zaspi a utekam robit ine....a ked sa zacne budit a nedam chytro prsnik, tak uz viac nezaspi....a to je najviac30 min spanok..ked mu dam vcas prsnik, spi aj hodinu a pol...

mne sa najviac u nas paci, ze nam nase drahe dieta dovoli niekedy spat aj do dvanastej :D :D
svokra nam furt vravi, ze kde sme vzali take dieta...

lebo my rano vstaneme, kolo 7mej.....potom sme cca hodinku hore, hrame sa v posteli..a potom este 2 3 hodinky spime :D ,,,,a to chodi okolo osmej spat....ale to su len orientacne casy :D

takze ja sa nemozem stazovat, pri tomto spolocnom spani sa vyspim najlepsie, ako sa pri dietati da.... :) dokonca ani pocas choroby sme nemali velke problemy, iba ak sme sledovali nocne horucky....

a co sa nam nevyplatilo, je, ak maleho zobudime z nocneho spanku (samozrejme nechtiac)....potom je culy neskutocne, vysmiaty, a chce sa hrat :D,,,no ale hrajte sa, ak vy si chcete uz lahnut :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 22 Aug 2011, 22:48

no hlásim, že ja som sa už 2 týždne poriadne nevyspala... malý sa stále vrtí, všetko ho budí.. a stále zo sna mrnká.. a budí sa s plačom...niekedy mám chuť si ľahnúť na mužovu polku.. a on nech si ľahne k malému... :twisted:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod luciole » 24 Aug 2011, 08:06

Tak my sme cez víkend napojili postieľku na posteľ a už 3 noci testujeme nový režim :) Je to strašne čudné po tých takmer 6 mesiacoch nemať drobca pritúleného pri sebe a asi mi chvíľu potrvá, kým si zvyknem, lebo stále sa budím a kontrolujem ju, či dýcha, či nemá studené nôžky, proste, či je v pohode, čo som doteraz absolútne neriešila. Bála som sa, že sa bude menej budiť na kojenie, ale zdá sa, že ani nie, nemám presne spočítané koľkokrát, lebo doteraz to bolo vždy tak viac-menej v polospánku, ale je to približne rovnako,len sa viac zobudím. Našťastie sa budím na mrvenie aj keď ho necítim, iba počujem. Tak si ju vždy zoberiem k sebe, napapá sa, podudle, vačšinou zadriememe a keď sa znova preberiem, už spí a preložím ju naspäť. Ráno si ju už nechávam pri sebe, manžel skoro vstáva do práce, tak potom už máme viac miesta a ešte dospíme. Ona to zvláda fajn, myslím, iba čo sa teraz, keď má priestor zvykne otočiť na bruško a tak spať. Doteraz to robila iba pri denných spánkoch. Iba chvíľami hľadá nôžkami, kam by si ich vyložila a myslím, že sa ku mne teší, lebo aj keď je taká prebratá, pritúli/natlačí sa celá na mňa a spokojne zabuvká. Takže celkovo je to asi fajn, je príjemné môcť spať v polohe, ktorá mi je prirodzená, že môžem byť celá schúlená do klbka a striedať strany, ale drobček mi chýba, tých pár cm medzi nami mi pripadá ako 2 metre ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod estterka » 24 Aug 2011, 17:27

ahojte,no mame problem..hanka spadla z postele,ale tak strasne :/ hlavou rovno dole na kachlicky,teda lezala na brusku a nozicky dohora v 60 stupni zanozene o postel a strasne vykrutenu ruku,hrozostrasne to vyzeralo,v prvom momente som sa az bala ju zobrat na ruky,ci jej neublizim,ci nie je dolamana..a to zrovna v den prvych narodenin. totizto,princezna sa zobudi a nic nepovie,neohlasi sa. tak neviem co robit. v noci nie je problem,ale cez den ked spi sama. postel mame v rohu izby a z jendej strany je postielka a zdola spadla..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Aug 2011, 17:54

no u nás by spanie na velkej posteli neprichádzalo do úvahy, malý proste musí byť ohraničený mrežami. on sa ani nezobudí, len tak trochu, do polospánku a tak lezie a stavia sa na nohy.. ani oči neotvorí :( teraz šijem mäkký mantinel na postielku kvoli tomu, že stále niekde nabúra. ked to skúšame, spolu spať, vždy to tak dopadne, že ja len driemem alebo som hore a dávam pozor :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod ayshka » 24 Aug 2011, 22:10

estterka, ako Hanka? nic sa jej nestalo dufam, aj nam sa to raz stalo, ked zacal liezt a pretacat sa, tak spadol z postele, nastastie nic sa mu nestalo, z postele to nieje taka vyska ako ked som pocula, ze dieta spadlo z prebalovacieho pultu alebo z pracky. Ja som ho davala urcitu dobu spavat cez den na zem, tam je to najbezpecnejsie, urobila som mu na zemi pelech a tam spinkaval, az pokym sa nenaucil zliezat sam z postele. Teraz zase spinka pekne na posteli. Najhorsie bolo presne toto obdobie ako je u vas, ze vzdy, ked sa zobudil cez den, tak sa hned staval na nohy.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 1 deň

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod estterka » 24 Aug 2011, 23:58

je v poriadku,nastastie,uz vcera bola ok.inak super napad,vsak aj na zemi mozem dojcenim uspat,ajtra vyskusam. co si davala pod neho? paplon? aby nema tvrde.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2011, 13:51

to vám akože z toho pelechu na zemi neodíde? nechápem :o :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod ayshka » 25 Aug 2011, 15:02

shira, ono o to ide, ze ked sa zobudi, moze liezt a nemusis mat strach, ze spadne z postele, nam ani zabrany z perin a vankusov nepomahali, lebo to preliezol
a nemusis ani menit miesto kde ho zvyknes uspavat, u nas je zvyknuty zaspavat v spalni na posteli a pelech mal v detskej izbe, tak som ho ako vzdy v spalni na posteli uspala a uz prispateho, na cicke prisateho som ho preniesla na ten pelech v druhej izbe a ked sa aj po case zobudi, tak si mozes k nemu lahnut a kojit a tiez si pospat :goodjob:
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 1 deň

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod ayshka » 25 Aug 2011, 15:05

esterka, ja so davala na zem, taku podlozku co mal na hranie a na to este deku a velku plienku, aby sa nepotil na tej deke a on je zvyknuty na tvrdy matrac, takze mu to vobec nevadilo :)
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 1 deň

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2011, 15:27

ja ho cez denné spánky stále musím držať na rukách. aj sa odcucne, spí, potom sa zase pricucne. odmietam s ním chodiť v týchto teplách von. takže ideme do spálne, ja si pri tom čítam. včera z nás oboch tieklo tak som ho skúsila položiť do postielky a zázrak, spal 30min, od novorodeneckých čias to bolo 1.x čo spal cez den aspon chvílku sám. aj som mohla odísť, potom som ho zobrala na cicík aby dospal dalšiu polhodinu. dnes som ho chcela položiť len vedľa seba, do stredu na manž. postele a spiaci, zrazu guli-guli, už bol na nočnom stolíku (tie sú tam bohužial napevno, takže stena je len za hlavou :( ) na to sa samozrejme prebral, takže zase šup rýchlo na ruky, na cicík. podľa toho, ako putuje v spánku v postielke, usudzujem, že to je jediné bezpečné miesto, ked chcem odísť alebo kludne spať.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2011, 15:35

istý čas sme skúšali medzi nami s mužom, to je síce bezpečné ale to sme ho zase budili a on mňa a tak dokola... vobec som nemohla spať, dofrasa. už aj na cesty sme začali nosiť prenosnú postielku, slúži aj ako bezpečná ohrádka cez deň, ked treba. další cárach navyše, ale odvtedy je lepšie. možno ked bude starší, pospí si pri mne normálnym spôsobom. ale ako čítam, máte staršie detičky a tiež kopec srandy :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Aug 2011, 09:07

Nooo, tak sa mi zdá, že dieťa odhalilo môj zámer a nie celkom sa s ním stotožňuje :D Už druhú noc prespala väčšinu času prilepená na mne, lebo sama sa hneď budila. Tvrdo spiacu som ju vysunula tých pár cm do postieľky a po chvíli nohy hore - senzory skúmali okolie, otáčali sa do strán a hľadali, prečo nie sú na ničom vyložené, potom sa pridali ruky, šmátrali, hľadali, otočila sa na brucho, zafunela aaa už bola hore :D Tak som ju zobrala k sebe, spokojne sa na mňa natlačila (veď prečo by nám nemohlo byť ešte teplejšie, keď môže 8-) ) a zabúvala. Skúsila som opäť, ale situácia sa zopakovala. Dokonca ráno, keď manžel vstal som sa len posunula kúsok ďalej, aby sme mali viac miesta, ale hneď senzory aktivované, zistili, že na mňa dočiahnu, tak sa prevalila na brucho a taká natlačená na mňa spala :mrgreen: A potom, že odolajte takému kontaktu ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod ayshka » 26 Aug 2011, 14:06

luciole, ona dobre vie, kde jej je najlepsie, pri zdroji :dojcenie: len keby tak strasne teplo nebolo :mrgreen:
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 1 deň

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod akdarka » 26 Aug 2011, 15:02

neodolavat! :-) velmi mily opis - pobavilo ma to
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Sep 2011, 07:43

tak, uz aj my mame za sebou prvy pad..maly spadol dnes v noci, ked sme vsetci traja spali...s manzelom sme sa naraz zobudili sekundu pred tym, ako spadol a pozerame (v tme), ze kde je maly a ako spadol....neviem, ci skoncil na hlave alebo ako, manzel utekal za nim a ja zasvietit...vsetko sa to tak rychlo zomlelo...maly plakal, dala som mu chytro cicu, a bolo dobre uz......no ale bolo to hnusne.....maly nam preletel ponad hlavy cez vankuse, nie sme doma,a na tejto posteli u nasich je zabrana vlastne len stena....nie sme kryti z 3 stran,,,,
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod jonki » 08 Sep 2011, 21:33

tak uz aj my mame za sebou prvy "zoskok" z postele. Noc bola hrozna, E sa vkuse budila (trapia ju zubky) rano som uz od unavy zaspala a tak som nepocula ked mm odisiel do kupelne...a potom som uz len pocula debatu na zemi pri posteli...a dieta spokojne robilo halusky zo servitky ktoru ukoristilo na mm nocnom stoliku. Ked som sa trosku ukludnila a zistila ze jej fakt nic nie je tak som si uvedomila ze tesne pred tym dzavotom som pocula sustredene zvuky...to pravdepodobne visela za rucky a rozmyslala ako dalej. Ach jaj aka som rada ze to takto dopadlo. Od dnes som zahajila intenzivnu vyuku schadzania z postele....lebo ak sa ma toto opakovat tak radsej ozeliem spolocne spanie :(
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov, 22 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Sep 2011, 21:56

deti su sikovne, nas dnes prvy krat zliezol sam :).... ale neviem,co to bude doma, tam mame vyssiu postel...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod luciole » 06 Okt 2011, 08:54

reportujem vývoj u nás: postieľka je spoľahlivo pripojená k posteli, ale 99,9% času prázdna :mrgreen: Keď už mám fakt noc, že sa potrebujem aspoň na chvíľu otočiť, lebo ma neznesiteľne bolí chrbát alebo bedrový kĺb z toho, čo už mesiace spávam prakticky bez pohybu na jednej strane, tak tam malú posuniem, ale vydrží veľmi krátko, vrtí sa, mrví, funí, preberá sa, tak putuje hneď naspäť, dostatne cuc a buvká :) Okrem toho máme teraz ešte aj väčšinu nocí takých, že sa dojčí nespočetne veľakrát (teda minule som to schválne počítala, lebo sa mi to zdalo akosi priveľa, no keďže je to v polospánku, nikdy neviem koľko a kedy, nepozerám na hodiny a vyšlo mi 11x za 10 hodín spánku), takže nehrozí s ňou ešte cvičiť hore dole stále, som rada, že pomedzi dojčenie a vlastne aj počas neho driemem až spím :)

Čiže môj predbežný záver: tých pár centimetrov fakt spraví veľa a u nás spoločné spanie znamená naozaj len pod jednou perinou a nalepené na sebe, všetko ostatné už znamená narušenie spánkových cyklov ;)

PS. už pracujeme na novej posteli a malej reorganizácii bytu, 180 aspoň trocha miesta mi pribudne 8-) Keď tá hora nejde k Mohamedovi.... ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod luciole » 09 Dec 2011, 23:50

Oprašujem túto tému s ďalším úskalím, s ktorým teraz tak trochu bojujeme. Keďže Hanka je už pohyblivá, neexistuje ju nechať bez dozoru ležať samu v posteli. Zároveň cez všetko s radosťou prelieza, preto myslím, že aj investícia do zábran by bola zbytočná, museli by mať asi pol metra, aby sa o ne nestavala na nohy a nesnažila sa preliezť, inak si ani nechcem predstaviť ten pád, určite oveľa horší než "iba" zgúlenie sa z postele. Predpokladám, že ešte potrvá pekných pár mesiacov, kým sa bude dať spoľahnúť na to, že po zobudení bezpečne zlezie z postele. Teraz to vyzerá tak, že precitne, ešte ani zobudená nie je, ale okamžite točka na brucho a plazí sa potácavo vpred...čiže v priebehu pár sekúnd bez jediného zvuku, ktorým by upozornila na to, že je hore, by to skončilo hlavičkou dolu. V praxi to znamená. že cez deň ak spí doma, tak som nonstop pri nej, večer detto. Cez deň môžem aspoň čítať, háčkovať a pod., resp. som na nete, ale večer už nechcem svietiť a aj notebook je dosť hlučný, tak nerada už pri nej ťukám. Zároveň to znamená, že už hodne dlho sme nemali s manželom ani minútu času, ktorý by sme strávili len sami dvaja, kým drobec spinká a to je to najvýznamnejšie, čo mi na tom celom vadí. Tak sa chcem spýtať, ako to riešite, alebo ste riešili v tomto období detičiek a kedy asi prichádza ten čas, že z postele nespadnú, ale zlezú?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Dec 2011, 00:10

luciole, nepotesim ta....ja takto travim pri malo cas stale, ci vie zliezt z postele, ci nevie...pretoze spadnut v spanku moze stale...ak sme u svokrovcov,tak som pri nom hlavne a vúčšinou ja..zopar ale malo krat bol muz...ked sme u nasich,tak je pri nom muz, lebo v izbe kde spime mame aj telku aj on notebook,takze je to prenho pohodlne....a kedze doteraz nepracoval,tak aj cez den mal pri nom kto byt...ja vidim vyhodu v tom,ze ked vie zliezat,tak ho mozem nechat na posteli vtedy ked nespi....lebo nemusim davat pozor zlezie si sam...samozrejme,teraz je uz taky pohybovo zdatny,ze zlezie a vylezie aj na tazsie veci,ako je postel...ak budeme mat druhe,co predpokladam,ze bude v case,ked uz budeme vo vlastnom a ja budem doma sama, tak to budeme riesit tak,ako uz baby spominali, cez den davat dieta spat na zem, a vecer, asi po starom, ci huci ci nehuci, notebook alebo PC....ja si uvedomujem,ze to skodi,vsetok ten elektrosmog....hrozne ma to stve,lebo sa snazim vsetko tak prirodzene robit, myslim v starosltivosti,ale to ze mame pri hlavach mobily, TV, PC, :-( ako to robili v minulosti?? myslim, vo vecernom case?? bola predsa tma,,,zima....obdivujem ludi,co este nepoznali ani radio...

a co sa tyka tvojich starosti,tak musis manzelovi nakazat prist k vam do izby :-D nic ine neostava....my sme si teraz po dlhom case kukli spolu film,mam taky nadneseny pocit z toho :-D proste furt sme spolu,aj ked maleho uspavam a uspim....ale kebyze tu nemame notebook a TV,tak som s malym v izbe sama :-( takze to nie je riesenie
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Dec 2011, 09:43

presne ako píše norika, nie je to vobec otázka toho, či vie dieťa zliezať alebo nie. náš je v spánku nesmierne pohyblivý a posteľ máme z 3 strán voľnú, iba za hlavou je stena, aj do tej si občas udrie hlavu... je schopný kotúľať sa, liezť po 4, dokonca sa postaviť na nohy a znova ľahnúť a pritom sa úplne nezobudiť. my máme postielku a ja na to nedám dopustiť. prečo by som mala dávať spať dieťa na zem a zabezpečovať komplet celú miestnosť iba z princípu nepoužívať postielku? ja v tom zmysel nevidím. snažím sa veci zjednodušiť, nie byť nonstop na ihlách, či mám dieťa v bezpečí. 9 mesiacov spal malý celé denné spánky na prsníku, potom to prešlo zo dňa na deň, akoby sa mu prehĺbil spánok - odpojil sa, skotúľal sa mi z rúk a spal vedľa mňa.zodpovedalo to obdobiu, ked prešiel z 3 spánkov na 2. skúsila som ho položiť do postielky a spal dalej. odvtedy takto spí..niekedy potrebuje ešte po nejakej hodinke mliečko a potom zase spí ďalej, potiahne aj 2-3hodiny. je to pre mňa priestor na oddych- ked prídem z práce, malý sa nacucne a zaspí, na postielke mám kameru, ktorú si trebárs vezmem do kuchyne alebo postavím vedľa počítača, a môžem porobiť, čo treba, alebo len tak vyložiť nohy. tak isto večer, malého dám okolo osmej spať a do nejakej desiatej mám ešte čas pre seba, pri tom ho iba sledujem. potom idem spať a malého si beriem do postele ked sa začne preberať,podľa situácie, ak dobre spí tak ho opäť iba nadojčím a dám naspäť a beriem si ho až nad ránom, aby sme mohli ešte dlhšie pospať. ak má nepokojnú noc, tak spí pri mne celú noc nacucnutý, odcucnutý- tak striedavo a ja ho musím tak či tak podvedome strážiť, aby sa neodkotúľal, kedže moj muž s nami nespí. ale niekedy takto zaspím do roboty, lebo po zlej noci okolo 6. obaja poriadne zalomíme :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod akdarka » 10 Dec 2011, 11:09

ja mam baby vysielacku a ak pocujem, ze sa moc suchoce tak idem pozriet co sa deje. nemam kameru ale vysielacka je dost citliva. my mame iba pri nohach postele volny priestor takze tam dam nejaku zabranu (velke vankuse, paplon) kym dobehnem nech sa neskotula :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod TIA » 10 Dec 2011, 14:47

Juuuj, baby, no nepotesili ste ma teda :o . Ja som pri malej stale ked spi, ci den, ci noc, zo zaciatku, ze sa furt drhla kvoli tomu grckaniu, teraz by kazdu chvilu na prsko, celkovo tak nepokojne spi.. . Ja som uz muza 7 mesiacov ani poriadne nevidela, nieto este kludny vecer :D . Celkovo nam to nevadi, malu zboznujeme, a byt pri nej nam nerobi problem,ale..... vsak co si budeme hovorit, muz mi chyba, aj psychicky aj fyzicky. Ako to robite????? Teda, predpokladam, ze sa to nejak da, prispievaju sem aj tehotne a maminy s dvoma detickami :D ???

Shira, uz sa tesim na ten 9. mesiac, duuuuufam, ze to bude u nas podobne :)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron