Úskalia spoločného spania

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 21 Nov 2013, 11:53

Inak asi pred mesiacom sa v mamilackej poradni na podobny problem pytala mamicka, ktora dojci este starsie a caka prirastok. Svoje skusenosti tam napisali mnohe tandemacky. Shira, tak mozno este tam by si nasla nieco, co by ta inspirovalo. Klemka navyse spominala, ze z tych skusenosti chcu zostavit clanok. Tam zase si viem predstavit, ze by bala taka fotka s Vasou ohradkou Kinsi, obohatenim. To sa mi totiz tiez vidi, ako velmi rozumna alternativa, ked sa to priestorovo da.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Nov 2013, 15:41

kde mamamima, kde sa da ku mamilackej poradni najst nejake komentare? Stale som v MT u našich, inak by som Vam fotku pridala. Som nadšena odkedy to mame, myslim, že to je vyborna vec, lebo možem malu uspavat a nebojim sa, že maly zleti z postele, alebo, že čo -kde robi, keby ho necham na zemi.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 22 Nov 2013, 15:46

Na mamilackom FB, Kinsi. Koli Mamile som sa stala clenom socialnej siete. :D
Ale fotku im mozes isto poslat aj rovno na Mamilu, na poradnu.
Rada si ju tiez pozriem. U nas sa Vela zjednodusilo uz tym, ze som otocila postel s celom kolmo k stene a prirazila ju do rohu. Tak mam ohranicenie z 3 stran. Na 2 deti mi tostaci, na 3 zu nie. Ale starsia je uz velka, tak to nebudem dalej riesit.
Preto si viem skutocne predstavit, ze tvoja bezpecnostna ohradka kludnemu spanku s detmi velmi pomoze. :goodjob:
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Nov 2013, 00:30

U kamaratky mali spalnu uplne super vyriesenu. Ziaden nabytok, ani postele, len matrace od steny ku stene. Boli tam takto 4. Teraz maju dalsie, ale neviem ci to zmenili. Kazdopadne zmestili by sa. V takom Japonsku spia takto, vsak?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod lucious » 21 Dec 2013, 19:03

(spává ... na futonech ci podobnych , mely by se každý den větrat a klepat jak klasické peřiny :), přeci jen nedýchají od spoda ... mě teda taky letiště vyhovuje a nejvíc mezery mezi matreacemi jako podložení zad :)
... chtěla jsem se poptat, protože se neodvažuju svěřit okoli aby nedělalo háló a neposílalo nás k psych., kluk ve svých 2,5let má opět období kdy je na mě hodně závislý, přes den sice vydrží s tátou a když je dobře tak s někým kdo se mu hodně věnuje, ale na spaní beze mě ani ránu. Dříve mí nechal alespon 30min když tvrdě spal - chvíli i déle, ale teď hůř a hůř usíná, přijde mi že je každou chvíli připřetažený ale spánek se dostaví jen někdy. Je mi líto, ale nejsem neustálý kontakt dělaná a nedokážu si pomoci a reaguju nemateřsky. Teď před vánoci je to fakt hloupé = tolik jsem se těšila, kolik toho při mateřské udělám, vyrobím, napeču a už kolikátý rok se jen válím s dítětem u prsa, aby se vůbec vyspal a vstávám rozlámaná, - krom kojení všechno řeším jen napůl. jen to nejnutnější, jen na rychlo ...
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 10 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod lucious » 21 Dec 2013, 19:08

(a už slyším babičky .... co celý den děláš ? on si kluk nehraje sám v pokoji a proč ho uspáváš? ... samozřejmě nehlídaj :(, maj přeci spousty své práce ... ) (a teď se mi vrátil chlap, proč je tu takový nepořádek .... :( , nevim někdy to fakt není dobrý )
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 10 dní

Re: Úskalia spoločného spania

Neprečítaný príspevokod snežienka » 18 Apr 2014, 13:09

@lucious: ako sa dari so spolocnym spanim?
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Predchádzajúci

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron