Stale spi

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Stale spi

Neprečítaný príspevokod usko39 » 11 Júl 2011, 15:25

Ahojte ....dostala som link na toto forum, verim, ze mi poradite. Mam tyzdnove babatko, s dojcenim nie su problemy, mala je papkos, pribera, cika a kaka tak ako sa na babo patri. Jedine, co riesim, a co mozno ani nie je problem, je ze je nenormalne spava. Zltacku nema. Ona je za 24 hod hore mozno dokopy tak 3 hodky...ked papa, kupe sa a pri prebalovani. Ak chcem aby sa riadne napapala, taj ju v polke dojcenia musim ist prebalit, aby sa zobudila, lebo po chvili dojcenia spi. Skusala som klokankovat na holo, nech nespi tak dlho a hlboko, ale spi este tuhsie ako ked je v postielke pri mne.
Prve dieta bolo nespavec..tak mozno riesim uplne zbytocne..len sa mi nezda, ze moze tak v kuse spat.
Nema dudel, dojcim na poziadanie ...teda az na ponukanie prsnika...ona kym nie je uplne hore, tak ju je "zbytocne" davat na prso, lebo aj ked sa tvari, ze sa uz budi, tak na prse zaspi. proste ju musim nechat kym sa uplne preberie, ale aj tak po chvilke dojcenia zase spi.
Je to v poriadku, mam nieco zmenit, napravit? Dakujem.
usko39
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Júl 2011, 14:37

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod akdarka » 11 Júl 2011, 15:28

usko, asi uspresni poradkyniam kolko pribrala dcerka a kolko poriadne pocikanych (tazkych) plienok mate. asi vies rozpoznat kedy pije, vsak?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod usko39 » 11 Júl 2011, 15:35

Vdaka ...mala sa narodila 3370g, nieco schudla v nemocke, prikrmovana nebola, teraz ma cca 3,5 kila...nemam destsku vahu, len na dospelackej vazim, tak ze s nou a bez nej. Kaka tak 2-3x do dna, vela, oranzova horcica, cika tiez dost, pouzivam pampersky, su dost tazke. Papa dobre na prsniku, vidim pauzy..kym nespi. Mliecka je dost, skor nadprodukcia, pri jednom dojceni davam jeden prsnik.
usko39
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Júl 2011, 14:37

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Júl 2011, 17:22

Usko, za to, že dáš takúto otázku do fóra s názvom "Keď nespí" Ťa tu ukameňujeme! :D
Teraz vážne ;) Ak dieťatko priberá a prospieva, tak to vyzerá úplne OK. To, čo reguluje spánkové cykly dieťaťa je kontakt s matkou, takže to je prospešné robiť aj naďalej. Ak potrebuješ, aby dieťatko viac pilo, jediné, ako sa to dá docieliť je, použiť techniku stláčania prsníka https://sites.google.com/site/problemys ... ie-prsnika, ktorou zrýchliš tok mlieka a dieťa začne piť. Ale ak takto dobre priberá a inak je zdravá, ja myslím, že toto je úplne normálne. Som zvedavá, ako v tom budete pokračovať, najmä po 3. týždni života.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod akdarka » 11 Júl 2011, 17:23

usko, tak potom je to jedine odmena za prveho nespavca :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod usko39 » 11 Júl 2011, 21:23

klemka ...vdaka, stlacanie prsnika vyuzivam minimalne, lebo mam strasne silny tok mliecka a potom sa mi mala zadusa, a ked uz zaspava tak skusam, ale vacsinou zaspi aj tak, pusti prsko a mlieko je vsade..cize u nas to velky efekt nema, jedine ako ju viem prebudit je prebalit, okupkat
uz v nemocnici som ju nechala spavat na mojom hrudniku, lebo som myslela, ze sa bude budit castejsie na papanie potom..no a nepomohlo, vysledok bol, ze spala este viac a nevedela sa vykakat lebo nepapala dost mliecka /narodila sa v pondelok, to kakala a potom az stvrtok rano po pomoci s teplomerom, rano a vecer to bola este smolka..a od piatka kaka pekne sama taku redsiu horcicu/, ale v nemocke zabralo dat ju do postielky..to sa do 10 min zobudila vzdy :D ..ale na kojenie som musela este chvilu pockat, kym nebola uplne zobudena, inak akonahle sa mi ocitla v naruci, tak zaspala
ja som sa vsade docitala, ze dietatko spi pri matke plytsie, kratsie a castejsie sa budi na papanie...kdezto ked je same, tak spi hlbsie, dlhsie a nebudi sa tak casto..co som nechcela, lebo male babo ma papat castejsie podla mna...ale moje dieta je nejak opacne...ak som chcela castejsie dojcit, tak som ju musela dat samu do postielky :(
usko39
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Júl 2011, 14:37

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Júl 2011, 07:43

Usko, čo Ti k tomu môžem povedať je to, čo nás učil dr. Jack Newman - odborník na dojčenie a pediater, ktorý hovorí "Pozor na dobré dieťa!" A hovorí to preto, že niektoré deti môžu byť príliš spavé a strašne "dobručké", ak sa v skutočnosti nedojčia dobre a sú apatické z dehydratácie, po dlhých spánkoch sa dostávajú do začarovaného kruhu, ktorý ak sa nepresekne, tak to neskončí dobre. A potom hovorí o druhom type detí, ktoré sa dobre výdatne nadojčia, priberajú, prospievajú a pri tom veľa spia. Tieto deti netreba nijako hodnotiť, sledovať, ani nič špeciálne robiť. Skrátka sú také. A verím, že Ti to aj zostane :)
Ak si chceš byť úplne istá, zavolaj si k sebe poradkyňu pri dojčení, nech skontroluje výdatnosť dojčenia. Ak bábätko skutočne dobre pije, je jedno, že pri tom veľa a dobre spí, veď to je len dobre.
Kontakt s matkou je pre dieťa dôležitý aj z iných dôvodov, takže je vhodné v tom pokračovať, hoci, ak sa potom bude dojčiť výrazne menej, treba sledovať, či je príjem mliečka dostatočný.
Ešte mi napadá, či nemôže byť prehriata, zabalená v zavinovačke v týchto teplách, zavinovačka tiež spôsobuje menej časté dojčenia a spavosť bábätka...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod usko39 » 13 Júl 2011, 22:36

klemka ....diki
toho som sa bala..ze to ze stale spi..ci prijima dost mliecka...ale prevazila som si ju...v piatok nas pustali domov s vahou 3200 /podla spravy, ja som ju este pred odchodom vazila tak skoro 3300g mala, porodna 3370/..a dnes mala cez 3,5 kila, cize mliecka prijima dost, vidim ako prehlta..robi krasne tie pauzy, kaka a cika riadne, dnes sa mi jedenkrat dost zgrckala tesne po nakojeni /prudsie sum si ju prelozila...maly sa k nam vrhol, tak som ju chranila a sposobila zvrackanie, inak negrcka/..no a vygrcla dost velke mnozstvo mlieka..cize vie sa napapat riadne, aj pri papani pocujem ako prehlta ...tak snad bude ten druhy typ...ze proste je vsetko OK a len spinka viac...a zrejme ja sa musim naucit neporovnavat ju s malym
prehrata asi nebude /teda az na teplo zvonka/...doma je len v bodicku s kratkym rukavom, perinku nepouzivam
ja ju mam dost casto na hrudniku, lebo ak ju polozim este nie tuho spiacu tak je hned hore a nechce byt sama, aj v noci ked nevie zaspat hned /a ja som leniva s nou pochodovat a natriasat ju/, tak spi so mnou a to si len k nej lahnem a uz spi...proste ked ma citi pri sebe, tak ma zrejme taky pocit bezpecia, ze si hned veselo drichme
na prsniku ale zaspat nevie...pusti bradavku lebo mliecko dost strieka, tak tlakom zastavim tok mliecka a ona zaspinka nosom pri bradavke :D
usko39
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 11 Júl 2011, 14:37

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Júl 2011, 17:38

Usko, super, vyzerá to všetko dobre, bábätko bude predsa ďalej sledovať pediater, aj priberanie aj prospievanie a medzitým sa tešíme, že sú na svete aj bábätká, ktoré spinkajú 8-) Všetko dobré ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod estterka » 19 Júl 2011, 00:44

mozem sa aj ja opytat? nasa takmer 11 mesacna spi podla dost vela cez den,dve a pol-3 hodky na obed a to iste aj poobede-je to v poriadku v jej veku? obcas sa bojim,ci nie je taka unavena z anemie.ale zas ona vzdy vela spavala,so spankom sme nikdy nemali problem.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Júl 2011, 10:08

Estterka, ak by to aj bolo z anémie, tak ten spánok potrebuje a netreba to riešiť. Ale sú deti, ktoré spia veľa. Alebo majú rôzne fázy, napr. môj syn pred týždňom spal 4 hodiny každé poobedie a nevedel sa zobudiť a večer išiel spať aj tak skôr, a teraz už 4. deň nespí vôbec cez deň...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod luciole » 27 Júl 2011, 15:40

my sme zlomili spankovy rekord zo vcera na dnes :D Hanka spala od stvrtej poobede do siedmej dnes do rana...samozrejme s nespocetnymi precitnutiami na dojcenie, ale na tie sa zobudim skor ja, ona sa len pricucne a spi dalej (a jednym prebalenim, ale okamzite hned spanok dalej) :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod akdarka » 27 Júl 2011, 15:56

meninovy darcek od Hanky :-) to musela byt zurka ked ju tak "zlomilo" !
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Stale spi

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Nov 2011, 18:44

manžel ma poprosil, aby som sa na to opýtala.. Tomáško nám už dlhší čas spával 2x denne, hodinku-dve doobeda a tak isto poobede, ale dohromady tak 3 hod. cez den. v piatok minulý týžden dostal teploty. cez noc spával hrozne, plakával zo spánku, strhával sa atd v podstate trávil čas na prsníku. ale denné spánky mal v postielke,dlhé, dohromady aj 5 hod za den. po 3 dnoch teplot sa vysypal, teplota klesla. teraz je už 6. den. malý vyzerá v pohode, zdravý, aj noci sa dostávajú do normálu, ale cez den je stále velmi spavý. ukladá sa už nejaké 2-3 hod po prebudení, včera a dnes potreboval až 3 spánky. vidno na nom únavu, mrzutosť, šúcha si oči, len tak príde k mojmu mužovi, pritúli sa a zaspáva. je možné, že ho tá krátka choroba tak vyčerpala alebo máme pátrať ďalej, či mu niečo nie je? jesť príkrmy mu chutí, dojčí sa častejšie ako obvykle.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron