Nahla zmena spankoveho rezimu

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Nahla zmena spankoveho rezimu

Neprečítaný príspevokod charlie » 09 Júl 2011, 09:57

Kedze moja dcera od 2. mesiaca nechcela takmer vobec spat a skoro vkuse plakala, skusila som okrem dojcenia na poziadanie jej aj zaviest rezim a ritualy, podla ktorych by sme fungovali, ci by ju to neukludnilo. Neviem, ci to bolo prave tym, ale urcite sa ukludnila, robievali sme veci takmer vzdy v ten isty cas. Rano o 7 vstala, potom bola 2 hodiny hore, potom 2 hodiny zasa spanok a tak sme fungovali v 2 hodinovych cykloch az do vecera. Okolo 8-8.30 vecer sme ju okupali(skusali sme aj skor, ale skor nechcela zaspat, tak sme sa nakoniec ustalili na tomto case), nadojcila som ju a pri dojceni vacsinou zaspala a spala az do rana. V noci sa budila najprv kazde 3, potom kazde 2 hodiny. Takto sme si pekne fungovali az doteraz. V noci spala 10hodin a cez den este 5-6. No posledny tyzden prisla nahla zmena. Cez den spi uz len 2-3hodiny, vecer vobec nechce zaspat, az okolo tej 10 a v noci sa vcera zobudila 3x a dnes 2x - o 1 a o 5 a potom az o 7, co uz vstala. Nechapem tejto nahlej zmene. Rozumiem, ze uz je starsia a ze uz pripadne nepotrebuje tolko spat, ale pochopila by som to, ze sa jej spanok pocas dna skratil o hodinu, ale takto radikalne? A v noci sa uz zrazu takmer nepotrebuje dojcit? Nie zeby mi to vadilo, konecne som sa v noci vyspala...ale...Je pravda, ze ked sa budila kazde 2 hodiny, tak si len tak trosku pocucla a zaspala, dnes v noci, ked sa zobudila, scucla ma z obidvoch prsnikov a potom zaspala. Co ma este trapi, ze cez den mi na prsniku nechce zaspat, doteraz som podla toho vedela, ci chce spat, alebo nie. Neviem, ci ju teraz nenutim do niecoho, co nechce,alebo uz je tak preunavena, ze nevie zaspat, alebpo proste zrazu z nicoho nic spat nepotrebuje?????? Rozumiete niekto tomu, viete mi to niekto vysvetlit? Dalsia vec je ta, ze ked ju dojcim, tak si vymyslela novinku, ze len sa prisaje a hmka si, nepije. Pit zacne az po chvili. Stale bojujem s tym, ci jej spravne rozumiem a ci ju nenutim do niecoho, co ona nechce. Kazdopadne viem, ze dieta potrebuje spat a skor neverim tomu, ze by zrazu nepotrebovala. Poradite mi niekto?
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Nahla zmena spankoveho rezimu

Neprečítaný príspevokod charlie » 09 Júl 2011, 10:02

Este nieco, vcera 1x zaspala v nosici, ale spala asi len 30 minut, co predtym o tom case spavala hodinu, hodinu a pol. Ked ju manzel nosi na rukach, ze ju chce uspat, tak sa hneva a robi mostiky....Doteraz takto zaspavala bez problemov.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Nahla zmena spankoveho rezimu

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Júl 2011, 13:57

asi ti moc neporadim, len podla mna by si mohla prestať tolko riešiť prečo to a PREčO hento. mne tiež maly občas spi dobre občas zle niekedy cez den spi hodinu niekedy tri, proste neriešim... mal obdobie že zaspaval bez ciciku teraz ma obdobie že zaspava s cicikom, pritom som vždy len urobila tak ako chcel alebo nechcel.... ono teraz ešte toho vela neporiešiš.... pokial nemaš pocit že by malu ničo bolelo alebo by bola v nejakom strese, tak sa nezamyšlaj... ale su tu skusenejšie baby ktore ti možno poradia inak. ja len tak podla seba ti vravim
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Nahla zmena spankoveho rezimu

Neprečítaný príspevokod Klemka » 10 Júl 2011, 10:39

Charlie, detičky sa menia a môže sa to zase všetko vrátiť veľmi rýchlo späť. Dôležité je, snažiť sa dieťa uspávať ešte v čase, kedy ešte nie je príliš unavené, takisto večer, čo ale predpokladám, že aj tak robíš. Podľa mňa môže dcérka reagovať už aj na zúbky, z hľadiska dojčenia to neviem posúdiť, bolo by treba vidieť, či pije dosť, či dobre priberá. Ak sa zmenila oblasť spánku, myslím, že jediná možnosť je sa tomu prispôsobiť, skúsiť si nájsť nový systém (to som Ťa asi veľmi nepotešila). Verím, že to spolu dobre prekonáte.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Nahla zmena spankoveho rezimu

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Júl 2011, 14:25

ja myslím že je to všetko v pohode, u nás bolo typické, že sa veci menili radikálne zo dňa na deň. podla mojich skúseností dieťa ked chce spať, na prsníku určite zaspí. teda aspon ten náš. ak nezaspí tam, tak už potom nikde, ale neznamená to, že napr.o 20 minút nezaspí ked ponúknem znova prsník.ak odmietne, tak nechám tak. my sme mali aj prespaté noci, asi 3-4 :mrgreen: aj noci čo sme sa každé 2 hodiny hodinu dojčili. neriešim. nech si malý svoje potreby zatriedi tak, ako potrebuje. režim podľa mňa stačí zatial taký približný, napr. viem že na noc sa ukladá medzi 21-22, v noci to nechám na neho, ráno sa zobudí medzi 7-8, okolo 10 zaspí zase,samozrejme s pomocou ;) a potom ešte 2x podľa okolností, kúpem o 20. my už máme aj príkrmy, tie dávam tiež v pravidelnom čase.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nahla zmena spankoveho rezimu

Neprečítaný príspevokod charlie » 10 Júl 2011, 19:16

Dakujem vam vsetkym za odpovede. Mna len zmiatlo to, ze to prislo tak zrazu a bala som sa, ze ju bud preunavim, alebo ze ju nutim spat, ked nechce. Ona praveze robi to, ze ked zacne na prsniku zaspavat(zatvori oci a dudluje), tak zrazu z nicoho nic zacne plakat a robit mostiky. Vyzera to, akoby bola unavena a chcelo sa jej spat, ale branila sa zaspat. Ked ju potom manzel ponosi, tak zaspi. Praveze ja som ju vzdy, ked sa mi zdala unavena dala na prsnik a ked zaspala, dobre, ak nie, tak nie...Teraz neviem... :roll:
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia