nepokojný spánok

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Júl 2011, 14:50

rada by som sa poradiť ohľadom spania mojej dcérky. Posledných cca 14 dní začala veľmi nepokojne spávať. V noci sa budí (s mrnčaním, až plačom, čo nikdy predtým nerobila - na kojenie sa hlásila vždy len dudlaním prsta) aj po pol hodine, hodine, pricucne sa, ale necicia, hneď zase zaspí. Čo je ale horšie, niekedy jej nastačí sa pricucnúť v leže, musím si sadnúť a hneď ako ju dám do takej tej dojčiacej polohy, spí. Najhoršie je to nadránom, od cca piatej, do tej deviatej, kým vstáva. V noci mi to až tak nevadí, ja zas rýchlo zaspím, ale bohužial, to isté máme teraz i pri dennom spánku. Ale ešte častejšie, po 20 min. si musím vždy ku nej ľahnúť, a ona prakticky hneď ako sa k nej uložím, zaspáva. nemáte s tým niekto skúsenosti? Je to len prechodné obdobie? Zúbky to asi nie sú, lebo tie jej posledné 2 mesiace nijaké nepribudli. Ďakujem.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 04 Júl 2011, 21:42

ahoj kinsi... síce nič extra k veci ti neporadím... :lol: len toľko, že dnes mi kamoška, ktorá má tiež 11 mesačného synčeka (nekojí ho) spomínala presne toto isté, že už skoro 2 týždne sa poriadne nevyspala. K malému musí v noci behom hodiny aj 7x vstať.. a denné spánky sú samé mrvenie, mrnčanie a po pol hodine je vec vybavená. zubov má už 9 tak neviem, či mu už idú ešte nejaké.... tvrdila, že zuby to asi nie sú.Držím palce aby sa Vám to upravilo.
:goodjob:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 30 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod etnicka » 05 Júl 2011, 13:34

Ahoj Kinsi, myslim, ze by to mohli byt zubky. Mozu kludne dlhsiu dobu robit takuto sarapatu a potom ich naraz vyjdu trebars 2-3. Dalsia vec, co mi napadla, je prechladnutie alebo nejaky bacil. Treba to vydrzat, co najviac skin to skin, nosit, kojit. Vela trpezlivosti Ti zelam.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 29 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod ayshka » 05 Júl 2011, 20:43

kinsi, mozno sa chce len uistit, ze maminka je pri nej :) u nas az po roku sa spanie a hlavne cez den zlepsilo, teraz uz pospi aj dlhsie, predtym pravidelne cez den spaval 30 min a bol hore, ale vzdy som to riesila :dojcenie: a tak spal dlhsie
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 9 dní

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod janka » 06 Júl 2011, 01:12

kinsi, moja mala tiez take obdobie, ze sa v noci budievala s dost zufalym placom, samo to preslo, ale nespominam si bohuzial, ako dlho to trvalo. Tak ak nevidis priznaky ziadnej choroby, tak to zrejme treba len preckat, ona z toho vyrastie (moj recept na vacsinu "problemov" s malou :lol: ) Denny spanok si nepamatam, ako vtedy vyzeral, ale moja vzdy spavala cez den mizerne, dodnes ju musim casto aj uprostred denneho spanku znovu uspavat, takze tym som sa vtedy uz vobec netrapila.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Júl 2011, 10:01

Ďakujem za povzbudenia, zatiaľ sa to veľmi nemení. Okrem toho budenia sa dosť často neskutočne mrví, presúva po posteli, vrtí, kľudne i bez toho , aby sa zobudila. To už ale spravidla je nutné ju prisunúť k prsníku, lebo by to inak skončilo plačom. Zaujímavé je, že to začalo tak naraz, predtým spala ako dudok.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Júl 2011, 10:01

Ďakujem za povzbudenia, zatiaľ sa to veľmi nemení. Okrem toho budenia sa dosť často neskutočne mrví, presúva po posteli, vrtí, kľudne i bez toho , aby sa zobudila. To už ale spravidla je nutné ju prisunúť k prsníku, lebo by to inak skončilo plačom. Zaujímavé je, že to začalo tak naraz, predtým spala ako dudok.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Júl 2011, 16:08

baby ked riešite ten spánok... od akého veku dieťa dokáže samo zaspať? samo myslím tak že ho uložím, ked je "jeho čas" v bdelom stave, prečítam rozprávku zakryjem a ono zaspí? trebárs aj poobede? Mama mi hovorila, že mňa nakojila a položila do postielky a spala som aj cez deň, tak to som sa pobavila..také sme ešte nemali :o ani to tak skoro neočakávam, chcem len nejakú optimistickú víziu ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Júl 2011, 16:22

v 10 mes to este u nas neprislo :-) sesternicin maly to "dokazal ked mal 2,5 roka ked skoncili dojcenie :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod didulka » 06 Júl 2011, 16:25

shira mne sara zaspava sama od narodenia. Kym bola velmi mala, tak zaspavala na prse. Asi od tretieho mesiaca zaspava sama v postielke. Aj cez den. Ma takeho plysaka Pipa. Toho ked chyti, tak si da palec do pusy a v momente si polozi hlavu, pretoci oci a zaspava.
Samostatne spanie sme docielili metodou nechat vyplakat. Viem, ze to nie je dobre pre psychiku, ale to som sa dozvedela, az ked bolo neskoro.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Júl 2011, 16:44

Naša malá zaspávala sama v postielke pripojenej k našej posteli tiež sama, tak zhruba od tretieho do siedmeho mesiaca, bez plaču. Kým zaspala, dudlala si prstík. Aj keď neplakala, myslím, že moc šťastná nebola, keby to možem vrátiť, tak ju tak zaspávať už nenechávam. Každý nám to ale závidel :)
My ale ani teraz nemáme problém večer so zaspaním, dávame spávať až keď už je fakt unavená, ak nezaspí pri kojení , tak určite max.do 10-15minút. Cez deň to robím tak, že ak nezaspí pri kojení, tak vstaneme a skúsime si ísť ľahnúť o pol hod., či o hodinu.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod etnicka » 06 Júl 2011, 18:43

Ahojte, ked som v praci a Zoranka uklada poobede spinkat manzel, tak zaspi bez prsa :) cita mu knizku a tak, ale ked som doma, tak zaspava na prsniku. Ma teraz 2 a stvrt roka a myslim, ze to takto este bude dlho :). Takto nam to vyhovuje :).
Inak k tomu cumlaniu palceka - to je jasny signal, ze dietatko chce prsnik. Pokial dietatko nechame cumlat palcek (alebo cumlik), ma to negativny vplyv na vyvin ustnej dutiny a celuste, co moze mat za nasledok jednak krive zuby, zly skus, vysoku klenbu na podnebi, chrapanie az astmu. Mala o tom velmi zaujimavu prednasku laktacna poradkyna Dr. Daniela Miklovicova, dufam, ze to bude coskoro aj na stranke Mamily. Zatial je tam len link na stranku v anglictine.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 29 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Júl 2011, 19:00

Už teraz mi je to s tým prštekom jasné, len som sa to bohužial dozvedela neskoro. Veď aj dojčím, odkedy chodím na toto fórum, zhruba 3x tak často ako predtým. Dosiahli sme aspoň to, že teraz preferuje prsník pred prstíkom (predtým to bolo naopak, prsník púšťala, aby mohla dudlať prstík), ale úplne sa to odučiť skutočne nedá :(
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 06 Júl 2011, 20:07

Ahojte,moja dcérka nikdy nespávala dobre,mali sme vždy obdobia,keď prespávala celú noc ( ale s prestávkami na kojenie)- to ale asi až od 8mes. a teraz sa tiež mrví,máva nepokojný spánok,hl,keď jej idú zuby.Ja uspávam na prsníku,lenže na kolenách,po ležiačky nechce piť :-| a často sa stane,že keď ju položím,precitne,tak jej rýchlo strčím cumel,lebo hneď spustí panický plač.Je to chyba ?Ona ho už síce potom dudká len chvíľu,no a v noci nám to s dudlom vôbec nefunguje ( našťastie),to potom aj 2-4x musím po chvíľke vstať a opäť malú priložiť :dojcenie:
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Júl 2011, 20:28

Tomáško cumel nechce, prst si necucá,nemá kedy ;) večer uspávam na prsníku v spálni v kresle, po 21.30 ho možem položiť do postielky a už sa nezobudí. v noci za normálnych okolností kojím v polospánku 2-3x, zatial sme mali 3 noci čo prespal do 6.00 ale to bolo už dávno a všetky 3 za sebou. potom sme mali aj obdobie že bol hore každé 2 hod a medzitým som nestihla zaspať. cez den spí výlučne v manduce za pochodu alebo ked doma tak na prsníku, to je niekedy dosť náročné, držím ho aj dve hod aj tri trebárs :o ... ked je jeho čas tak zaspí aj v aute. v kočíku je to také..no...velmi nepokojné plačlivé zaspávanie...to skoro vobec nevyužívam... nechať vyplakať nedokážem, on len zamrnčí a už ho beriem, chcem aby mal vždy príjemné zaspávanie, žiadny stres lenže je možné, keby som mala viac malých detí, asi by som musela polaviť v starostlivosti :o , poznám mnohé mamičky čo to zo zúfalstva urobili a odvtedy nebol problém. mne je toto proti srsti, ja som ani jedno šteňa čo sme mali doma nedokázala nechať plakať na jeho určenom mieste a skončilo v posteli, tak ani neočakávam, že by som to spravila s dieťaťom.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod didulka » 06 Júl 2011, 21:36

etnicka a co mam robit? Vzdy ked si cuca palec, ponukam prso, no nezoberie ho. Ona chce jednoducho palec. Strkala som jej aj cumel, ale ten nechcela. Dokonca sme jej ho isteho casu stale vyberali. Stali sme nad nou a vytahovali ho. Vzdy ju to len rozculilo. Poznam xy ludi, co si dudlovali palce a nemaju ziadne nasledky. Tak budeme dufat, ze to bude aj nas pripad. Jedina moznost, aby si ho nedudlovala by bola, ze by sme jej tie ruky priviazali.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod kinsi » 06 Júl 2011, 22:30

Didulka, aké veľké je tvoje dieťatko? To s tým palčekom (u nás ukazováčikom) poznám. Tiež si ho strčí do pusy pri každej príležitosti, jeden čas ho silou mocou chcela strčiť do pusy i pri dojčení, stále púšťala prso a dudlala prst. Ale toto sa trošku zmiernilo, ale za cenu, že jej prso núkam fakt často a naučila sa ho dlho dudlať i keď netečie mm (predojčíme niekedy fakt dosť času). Zakladala som kedysi o tom tému a veľmi pekne sa k tomu vtedy vyjadrila i Annag, ak chceš tak sa pozri : viewtopic.php?f=12&t=78
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod didulka » 07 Júl 2011, 09:20

Sara ma 11 mesiacov. Dnes rano som ju nadojcila, prebalila a dala este trosku do postielky. Zvykne si este pol hodku pospat. Hned ako sa zase ulozila v postielke, dala si palec do pusy. Tak som ju chytila a ponukla prso. Nechcela ani za svet. Tak som jej dala dudel(prvykrat za niekolko mesiacov). S tym sa chvilku zahrala. Nedudluje ho, ale drzi si ho a hryzie. Idu nam 4 stolicky, takze sa snazila strcit si ho cely do pusy. Lenze ked ju to prestalo bavit, tak ho vymenila za palec.
Moja mala bola od narodenia na prsniku kolko chcela. Niekedy aj hodinu a pol. Nikdy som ju nedavala dole nasilu. Dojci sa mi 5 krat denne z oboch prsnikov, vzdy pred prikrmom. Medzi tym aktivne ponukam, no malokedy zoberie. Ak zoberie, tak len pocuca a pusti. Ponukam naozaj velmi casto. Tak si neviem vysvetlit ten palec.
Mali sme uz aj strajk, tak odvtedy sa s nou polonaha valam v ohradke. Cize sa moze sama hocikedy nacucnut. Tuto moznost obcas vyuzije. :-D
Tu temu som precitala uz davnejsie. Fakt neviem, ako ju mam toho zlozvyku zbavit.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod etnicka » 07 Júl 2011, 16:47

kinsi, aj ja som sa to o palci dozvedela az ked mal moj syncek 18 mesiacov, tak odvtedy som mu vzdy ponukla prsnik, ked si zacal cumlat palcek a postupne si ho prestal cumlat uplne. neboj, aj Vam sa to isto podari. Nemas nahodou nadprodukciu? To byva casto dovod, preco si deti velmi cumlu palcek. Tu je protokol riesenia nadprodukcie http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pr ... la-mlieka/
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 29 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod etnicka » 07 Júl 2011, 16:56

andrea, cumlik ma velmi vela negativnych ucinkov, viac v tomto clanku http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/2 ... na-cumlik/
Bolo by fajn naucit sa dojcit poleziacky, ak Ti to nejde, skusat rozne polohy dovtedy, kym Ti to pojde ;). Je to takisto zrucnost, ktoru sa treba naucit. Drzim Ti palce a potom prosim napis, ako Vam to ide. Nemas aj Ty nahodou nadprodukciu? Tu pripajam link na clanok o tom, co dat babatku namiesto cumlika http://www.ukulele.sk/clanky/co-dat-bab ... to-cumlika
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 29 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod etnicka » 07 Júl 2011, 17:08

ahoj didulka, takisto mi napadlo, ci nahodou nemas nadprodukciu. Aj Tebe sem dam linky na clanky o cumliku a protokol na riesenie nadprodukcie:

http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pr ... la-mlieka/
http://www.ukulele.sk/clanky/co-dat-bab ... to-cumlika
http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/2 ... na-cumlik/

Inak palec je urcite lepsi ako cumel, lebo tak nekazi techniku prisavania a nenesie so sebou take velke riziko infekcie (aspon myslim). Ak Tvoju dcerku tlacia zubky, mohla by jej pomoct vychladena mrkva z chladnicky, ktoru moze ozuzlavat.

Vidis, ja som si palec cumlala do 7 rokov a mala som potom obrovsky predkus, takze som od 13 do 15 rokov musela nosit externy strojcek na predsunutie spodnej sanky dopredu ;). Ja som bola exot a na aparat som bola hrda, nosila som ho aj do skoly a bola to prca, ale neviem, ci by to kazde pubertalne dieta bralo takto v pohode :). (to len na pobavenie, netvrdim, ze vsetci, co si cumlu palec, dopadnu takto, ale to riziko tam je).
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 29 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod didulka » 07 Júl 2011, 20:50

etnicka u mna nie je ziadna nadprodukcia. Co mam robit? Teraz som ju hodiny trapila tym, ze som jej vytahovala palec a strkala prso. Manzel to uz nezvladol a poslal ma od nej prec. Lebo som jej tym branila zaspat. Co mam robit? Prso nechce ani za svet... A cumel nechcela uz ani ako hryzatko.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod etnicka » 08 Júl 2011, 18:30

Hm, ak nemas nadprodukciu, bolo by asi dobre trpezlivo postupne nahradzat palcek prsnikom. Asi to potrva nejaku dobu. Mozno by som skusila jej nechat v pusinke palcek, kym nezaspi a az potom v polospanku by som jej ho vymenila za prsnik. Urcite by som jej nenukala cumlik, ten by to zhorsil.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 29 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod didulka » 08 Júl 2011, 22:09

Aha, tak to vyskusam... Dnes sa dojcila len 3 krat. Mam svoje dni a vtedy jej nechuti. :-(
Dnes zaspavala velmi tazko, idu nam 4 stolicky. Tak som bola rada, ked uz ten palec cmulala a zaspavala.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 18 Júl 2011, 09:08

Ahoj etnicka,až dnes som sa sem dostala....boli sme bez netu a nestíhala som...ďakujem za odpoveď,idem si ešte prečítať tie články od teba...moja malá v podstate dudel ani sama nechce,ak si ho aj vezme,za chvíľu ho vyhodí z úst,aj počas spánku,len keď máme zlé noci,vtedy naozaj už nevládzem.To je na prsníku aj pomaly celú noc.Hl.tieti dni,keď bolo veľmi teplo...Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Ďalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 24 hostia

cron