nepokojný spánok

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 18 Júl 2011, 09:16

Už som kedysi čítala tieto články o cumloch,dcérka sa v podstate dojčí skoro stále,na prsníku zaspáva,aj sa ukľudňuje počas dňa.Keď ju niečo rozhnevá,alebo sa buchne,padne,vypýta sa na prsník :dojcenie: ...lenže počas sania sa potrebuje aj s niečim hrať.Je to normálne? -, ak nemá niečo v rukách,ťahá ma za vlasy,capká rukami.. a tak.Počas zaspávania si napr.zvykla sa hrať s cumlom a pritom je aj na prsníku... :o
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod akdarka » 18 Júl 2011, 09:16

andrea, prosim Ta kolko ma Tvoja dcerka rokov? ci mesiacov? nejako mas zblbnute info v pase...
no na prsniku je asi preto v horucavach, ze je smadna alebo unavena, "znicena" z tepla...aj moj je nervoznejsi v tejto horucave.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 18 Júl 2011, 09:18

Ahoj Akdarka,máme 11mes. Tieto dni to bolo ťažke,malá sa dosť jedovala a vyzeralo,že pre všetko plače a ydobíja si škriekaním...manžel mi zase vyčítal,že malej všetko dovolím...ešte jej aj idú stoličky.. :(
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod akdarka » 18 Júl 2011, 09:23

andrea, detto aj u nas - umrncany, uskriekany...tiez som mala fakt tazke dni. ale tieto tepla znicia aj dospeleho.
a co akoze malej dovolis? moj ked mrncal na zemi alebo uz nechcel chodit tak sup do satky/manducy a bolo ticho :-) no tie stolicky su vraj poriadne bolestive, chudatko Karinka...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod etnicka » 18 Júl 2011, 09:24

andrea, to hranie pocas dojcenia je normalne :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 30 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 18 Júl 2011, 09:26

to som rada,etnicka,som si vydýchla...a idem si ľahnúť k malej,doobeda dospávam noc... :D
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 19 Júl 2011, 15:51

Ahoj Akdarka,diki za povzbudenie :) ,to,že všetko malej dovolím,znamená,asi to,že,keď nechce byť v stoličke,tak ju odtiaľ vezmem,hneď aj z kočíka,z postieľky....Proste bola nesvoja,na všetko sa jedovala,nič nechcela,nevedela si nájsť miesto....
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Júl 2011, 16:33

Andrea, občas to je ťažké aj pre bábätko. A navyše je totálne odkázané na nás - vyložíme ho na stoličku, z ktorej samo nevie zliezť, prečo ho máš nechať tam keď tam byť nechce? Rastúce zúbky niektoré deti potrápia veľmi... aj o tom je materstvo, že sa dieťa nemusí báť prejaviť aj negatívne pocity, nemusí byť vždy len dobré, milé a usmiate a napriek tomu sa oň láskyplne staráme a je milované naďalej, aj keď je umrnčané...
Staršie deti sa hrajú pri dojčení so všeličím, väčšinou je potrebné zamestnať aj tú voľnú ruku... niektoré deti si takto zvyknú hrať sa s druhým prsníkom matky, čo nie je úplne ideálne...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nepokojný spánok

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 20 Júl 2011, 19:33

Ahoj Klemka,ďakujem za odpoveď....v týždni ani problémy veľmi nemáme,lebo chodím k mame,kde sú ešte tri segry - tam je Karinka ako v raji...problém nastáva cez víkend,keď sme s manželom sami a drobcovi sa treba venovať,lebo sama sa dlho nezabaví a máme aj robotu okolo domu a tak...aj ten spánok má ešte nepokojný,ale počula som,že veľa detí v jej veku má takýto spánok....
Ešte by som chcela dodať,že dcérka spáva s nami v posteli a je to super mať svoje dieťatko pri sebe :dojcenie: .Ale poznáme rodičov,ktorí majú dieťa pri sebe a jedného dňa sa rozhodnú naučiť ho na postieľku a nechajú ho plakať aj hodinu. :cry: ....toto nevieme pochopiť,ako sa dá dokázať nechať dieťa plakať...
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Predchádzajúci

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia