Zaspávanie v manduke a na prsníku

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 11 Jún 2011, 13:32

Ahojte, prosim Vas o radu:

mam rocnu dcerku, ktora mi od narodenia zaspavala na prsniku. Ked zacala lozit, nastal problem, pretoze uz nevydrzala lezat vedla mna a popri dojceni zaspat. Ked zacala chodit, este sa to zhorsilo. Trosku sa napije, a hned ide na kolienka a musi sa stoj co stoj postavit. Z unavy uz zacinala velmi plakat, tak som ju vecer co vecer zacala uspavat v nosici-manduke. Cez den spi len v manduke, v kociku nevydrzi. Este nie je velmi tazka (7,6kg), v manduke ju velmi necitim, no chcela by som, aby si aspon vecer zvykla zaspavat v posteli. Je velmi vnimava, zvedava a mam pocit ze uz hlada hranice, co jej dovolim a co nie a bojim sa, aby si na taketo uspavanie nezvykla. Pomalicky (urcite nie hned) by som ju k tomu chcela naucit len neviem ako. Nie som za metodu vyplakavania. Dcerka spi od narodenia pri mne, nie v postielke. Zaspava pri dojceni. Vzdy cakam, kedy sa unavi, nenutim ju ist spat vzdy v tu istu hodinu, isty ritual vsak mame (kupel, zhasnutie svetla,..) Som proti akymkolvek drastickym metodam spanku, no na dcerke vidim, ze uz ma svoj rozum :) a postupne by som ju chcela viest k tomu, ze vecer zaspavame v posteli.
Tiez neviem kedy s tym zacat, aby nebolo neskoro :)

Dakujem.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod Petra » 11 Jún 2011, 18:19

U nas je tomu podobne (maly ma 9 mes a zacal lozit), zatial kombinujem Manducu a fitloptu, ale tiez sa mi to nezda ako "dlhodobo udrzatelne" :-(
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod etnicka » 11 Jún 2011, 18:51

tinka, myslim, ze netreba nic silit, pokial Tvojej dcerke teraz vyhovuje zaspavanie v manduce, tak jej to dopraj. Neboj sa, vyrastie z toho a potom Ti mozno aj bude smutno za tym, ked sa este chcela nosit :).
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 29 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 12 Jún 2011, 10:55

Ja ju velmi rada nosim :) len nechcem aby si na to zvykla do take miery, ze bude mat napr. tri-styri roky a stale tak bude chciet zaspavat a to uz v polohe na mojom bruchu nebude velmi mozne...
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod etnicka » 12 Jún 2011, 10:57

neboj, ked bude mat 3-4 roky, urcite sa uz v manduke nosit nebude chciet. Cim viac ju budes nosit teraz, tym skor sa toho nasyti a tym skor sa osamostatni.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 29 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 12 Jún 2011, 11:56

Snad to tak bude :) uz teraz sa nechce nosit ked nespi. Len by chodila a chodila :) len to spinkanie...vecer velakrat ani do manduky nechce ist. Chce to asi riadnu davku trpezlivosti :)
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Jún 2011, 09:11

no moj maly "zniesol" kocik na doobednajsi spanok - a aj to zrusil nedavno :-( takze on cez den spi 2x v satke v uvaze koliska (aj teraz, aspon mozem surfovat po nete...) a 1x v manduce na chrbte. uz ma to trochu vycerpava ale dufam, ze sa to nejako zmeni a bude akceptovat aspon spolocne spanie na posteli nech si oddychnem aj ja. vecer zaspavame spolu v posteli, to je ok vacsinou. mate niekto podobne dieta, ze cez den odmieta postel - a kedy to prejde? :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod leelo » 14 Jún 2011, 10:09

akdarka, jasne, ze mam podobne dieta :) cez den spaval vzdy len v kociku alebo v satke. podla mna normalne dieta. ani chrbat ma velmi nebolel, a to som ho nosila do 13kg. prestala som, ked mi uz zacalo vykukovat brusko, to mal maly asi 1,5 roka. zaspavanie v posteli prislo uplne same, jednoducho som ho jedneho dna, ked mi bolo obzvlast zle, nevzala do kocika von, ale sme si lahli v spalni, nadojcila som, zaspal. odvtedy tak spavame kazde poobedie, aj mne sa to zide.
takze vidis, vsetko ma svoj cas. mne sa hlavne vyplatilo nic nesilit a tak som to robila od zaciatku. neriesila som nikdy nocny spanok a budenie - od isteho casu sa prestal budit. neriesila som prikrmy - vzdy jedol pekne. s nosenim a dojcenim som si tiez nikdy nedavala hranice a ono sa to vzdy nejako zivotom vyvrbi same ;)
este doplnim,ze urcite sa vam trosku zmeni rezim, ked zacne spavat len 1x denne, tak mozno vtedy mu postel skusit ponuknut ako alternativu.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 30 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Jún 2011, 10:18

a kedy zacal Ben spavat 1 spanok? ja vsetko "riesim" a to nie je dobre pri dietati - ale nastastie som pocuvala mat.instinkt a nie nejake "osvedcene rady"...ja som velmi rada, ze respektujem maleho potreby a som na to hrda :-) len obcas dobre padne pocut, ze "bude lepsie" hehe
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod leelo » 14 Jún 2011, 10:27

tinka, nemaj pocit, ze musis dcerke urcovat nejake hranice a ze by si s tebou robila, co chce. praveze deti, a tym skor taketo vacsie, uz vycitia, ze ich do niecoho tlacime a robia presny opak. presne ako pise etnicka - ako univerzitnu studentku ju uz urcite nebudes nosit v manduce a este sa ti za tym bude velmi cniet. mne napr. nosenie za posledne mesiace velmi chyba a uz sa tesim na jesen, ked budem opat moct nosit miminko.
ja napriklad vidim aj na synovi, ze mu nosenie chyba a niekedy je z toho trosku frustrovany. vsimla som si, ze sa stale pyta na ruky muzovi. mne nie, asi chape, ze ho nenosim preto, ze skutocne nemozem, nie preto, ze by som nechcela. celkovo ten tesny kontakt nosenim robi svoje. v mojom pripade je to skreslene aj tym, ze ho menej dojcim, ale jednoznacne vidim, ze je to este male babo, ktore potrebuje mamu pri sebe. kebyze nie som tehotna, tak ho nosim stale a dojcim co to da.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 30 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod leelo » 14 Jún 2011, 10:39

akdarka, isteze bude lepsie! :D :love:
Ben zacal spavat 1 spanok asi okolo roka. vidis, toto ja nikdy presne neviem, lebo som nic neriesila. to je nevyhoda, nemam ten matersky dennikovy prehlad - co kedy ako robil. nejako to prislo postupne. suviselo to aj s tymi jeho divokymi nocami, kedy bol hore 3h a hral sa, potom dospaval cele doobedie a tym sa mu den skratil. vyslo mu teda len na 1 spanok. ale iste to bolo okolo roka.
mala som take medziobdobie, ked som este ocakavala, ze bude spat 2x, teda spat som ho davala po papani desiatej, bez obeda. on si to aj tak ziadal - cca do 3 hodin od ranneho zobudenia chcel uz zase spinkat. ked uz bolo definitivne, ze spi len 1 spanok denne, davala som ho spavat, az ked sa naobedoval, uz aj sam vladal byt od rana dlhsie hore. to mozno zacalo pred tymi 3 mesiacmi, lebo to uz som bola isto tehotna, to viem. ono sa to vzdy par mesiacov utriasava do tej podoby, v ktorej to potom ostane. take prechodne obdobie.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 30 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Jún 2011, 11:03

leelo, vdaka :-) teraz sa asi prestavuje maly na 2 spanky lebo niekedy uz poobede nezaspi a + je strasne umrncany chudacik (zvalujem to na zuby) . pyta sa von zo satky, o 2 minuty chce zase do satky, potom spusti srdcervuci plac obcas z nicoho nic...a tak dookola :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 14 Jún 2011, 11:27

Dcerka mi spi cez den vylucne v manduke a to je super :) inde ani nevie zaspat. niekedy by sa mi sice zisiel oddych na posteli, ale ked nechce tak nechce :) len vecer sa nam casto stava ze ani do manduky nechce, vzpiera sa, ale ked viem ze je uz naozaj velmi unavena pretrpime chvilu plac a zaspi. neviem vsak, ci tam naozaj nechce ist alebo je len prilis unavena. A zatial nikde inde okrem manduky nezaspi tak neviem co bude ked bude aj manduku odmietat...
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 16 Jún 2011, 21:48

dcerka spi od narodenia na mne (3,5mesiaca). vnutri zaspinka len na v naruci na prsku, to mozem aj sediet, nepotrebuje hopsanie:) a vonku zase v satke, kocik odmieta...zvyknem si s nou lahnut, ale je to vlastne len taky polosed, mala krizom cezo mna, cicika pripravena a spime aj dve hodiny:)alebo ked nahodou zaspi v nosici vnutri, tak si polosadnem na postel, odopnem nosic, vyvleciem sa a mala spinka na mne dalej-takto si oddychnem, neskusali ste?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 26 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 17 Jún 2011, 08:33

Presne takto sme fungovali ked bola (teraz uz rocna) dcerka mensia, tak do jej cca 7 mesiacov. potom zacala lozit a uz bol problem :) Ach to boli casy :) :) :) teraz je uspavanie velmi problematicke, hlavne vecer...snad sa to po case upravi.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Aug 2011, 16:23

je nejaká šanca naučiť dieťa samostane spinkať v postielke? cez den spí tak ako píšete, na prsníku na mne, vonku v manduke alebo ked je iba s mužom, tak mu zaspí v aute. kedže ja som v práci, moj muž ho vozí doobeda hodinu... ked budem pracovať na plný úvazok, aj mojmu mužovi by dobre padlo dať ho proste normálne spinkať do postielky... prevozí teda dosť. niekedy, ked je načisto zúfalý tak ho zoberie do manduky, lenže bezcieľne niekam šlapať celý spánok tiež nie je bohviečo :( keby som zhruba vedela, kedy sa to u detí tak vyvinie, že dokážu spinkať samé?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod kinsi » 23 Aug 2011, 16:33

Shira, možno Ťa poteším, ale Kristi zhruba vo veku tvojho drobca začala celkom pravidelne zaspávať na denný spánok obedný v posteli. Došli sme k tomu tak, že som ju proste, keď už bola unavená (po cca 4hod.bdenia) zniesla do našej poslete (kde normálne spávame v noci) a tam nadojčila a malá sa naučila pri tom pekne zaspávat,tak ako večer. Teraz ak aj nezaspí, tak si akože ku nej ja alebo priatel lahneme a predstierame spánok a ona chvílu po nás behá, lozí, ale do cca 5-10min zaspí (ak so mnou, tak vačšinou s cicíkom v puse, ak s priatelom, tak si dudle, bohužial prst).Ale ona ani inde bez dudlania, či už cicíku, alebo prstu nezaspí.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: Zaspávanie v manduke a na prsníku

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Aug 2011, 19:42

nám sa akurát zatiaľ zmenilo to, že večer na prsníku zaspí, potom sa odcucne, ale môžem ho položiť do postielky aj ked sa ešte trochu mrví, nie až v úplne v tuhom spánku, ako to bolo predtým. teraz sa natiahne a otočí na bok, a spokojne spí dalej sám. cez deň ho zatiaľ nemôžem vôbec položiť. ale však hádam to nebude navždy.. mne to neprekáža ked som s ním, ale manžel sa ma na to pýtal, má z uspávania bezomňa stresy :( no a ja v podstate čakám iba na to, aby som mohla ísť na plný úväzok.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia

cron