Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod lusia » 11 Jún 2011, 13:03

Tak som docitla knihu Kdyz dite nechce spat, ale som v rozpakoch, hlavne k problematike nocneho krmenia, ak ju mate str. 106 a dalej, sa dr. Prekopova vyjadrila, ze odhalila patologicke nasledky pretazovania dnesnych malych deti, pretoze sa same musia rozhodovat o sposobe, ako maju byt zaopatrene, vo svojich knihach popisala psychicke ujmy, ktore utrpeli tieto deti a ich rodicia, asi polovica postihnutych deti sa odchyluje od normalneho vyvoja osobnosti, pretoze uz v kojeneckom veku sa museli rozhodovat ako casto, kde a co dostanu k jedlu, ci pitiu, vacsinou sa to deje v noci. :cry:
Neviem co si mysliet, kupila som ju v domneni, ze mi mozno pomoze (maly ma 8 mesiacov a velmi casto sa v noci budi, aj kazdu polhodku a iba cucka prso, papa len 2 x za noc, spi s nami v posteli, niekedy vo sovjej postielke), ale musim vam povedat, ze ma ta kniha teda dost zneistila, aj v otazke spolocneho spania v posteli, aj v otazke nosenia deti a tiez uspokojovania potrieb a poziadaviek mojho maleho, asi z neho vychovavam "maleho tyrana", lebo sa snazim mu skoro 100pro vyhoviet :-| ved do roka ho nemozem rozmaznat, ci?
Aky mate nazor na tuto knihu, ci ine knihy tejto psychologicky?
lusia
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 27 Mar 2011, 19:56
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 21 dní

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod leelo » 11 Jún 2011, 17:44

lusia, ja som tuto knihu drzala raz v ruke a stacilo mi. uplne desne nazory. dieta nemozes rozmaznat ani po roku a oznacenia a knihy typu maly tyran su prastene na hlavu.
ja nie som odbornik, ale vsetko toto sa velmi prieci mojim materinskym instinktom. budenie sa kojencov je uplne prirodzene a kazdy zasah do tohoto normalu je zasahom aj do dojcenia na poziadanie, co ohrozuje dlhodobe dojcenie.
urcite ti mudro k tomuto napise Klemka, ona pisala aj tento clanok na blog annag:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/2 ... 2%a0teraz/

v diskusii pod clankom odzneli aj nazory zastankyn teorii dr. weissblutha, ktory hlasa nieco podobne, ako sa pise v tej tvojej knihe. cim viac som citala ich nazory, tym viac mi bolo jasne, ze su uplne mimo. ked prisla rec na METODU nechat vyplakat, tak som sa musela na nich len zasmiat.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 11 Jún 2011, 18:46

ahoj lusia, bola som na jednej konferencii s pani Prekopovou a tam na mna posobila dojmom, ze je velmi pre to, aby matky nosili svoje deti v satke a dojcili ich na poziadanie. Tuto knihu som necitala. Co sa tyka spania, dietatko by malo spat pri matke, aby sa mohlo dojcit na poziadanie.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod lusia » 13 Jún 2011, 20:47

leelo, ja som si tu knihu kupila, pretoze som pocula, ze metody uspavania popisane v tej knihe su opozitne k metode vyplakania, tak som ju reku kupila, ale kniha nedava nejaky konkretny navod, ako su tam aj fajn myslienky, ale vacsina nazorov ma zarazila, matka vraj ma byt ista svojim rozhodnutim, nepochybovat o nom a zotrvat v nom, napr. ak dieta uspavam na noc v sieti a ono aj tak place, tak ho urcite nevyberat a neskusat nejaku inu techniku uspavania, lebo dieta vyciti nerozhodnost matky a vraj si ju ako taku prestane vazit a respektovat :-( teda to bolo moje pochopenie, nie citacia, ale co, ak fakt dieta nechce spat, aj ked vsetky vecerne "predsapacie" ritualy boli vykonane? nas maly nechodi spat v presne urcenu hodinu, aj ked kupanie zaciname rovnako, ked vidim, ze po kupani a dojceni, este je culy, tak ho necham sa pohrat a on tak do pol hodky zahlasi, ze uz je cas spat, vacsinou mrncanim :-) takze podla mna , ak by som trvala na svojom, ze ideme po dojceni spat, tak vlastne, by som ho nechala plakat asi tak polhodonku

etnicka, ano ona nosenie v knihe schvaluje, ale je tam aj ALE, je to napodobovanie niecoho, co v nasich zemepisnych sirkach nie je bezne, lebo dieta v afrike si nevyberie, ci bude nosene, ale nase dieta ano
spanie v spolocnej posteli, schvaluje, ale odporuca, aby dieta malo svoju postielku co najskor
lusia
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 27 Mar 2011, 19:56
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 21 dní

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Jún 2011, 22:17

lusia, ja som si tu knizku trosku pozerala u znamych, ktori maju dceru vo veku mojho syna a kupili si ju ako pomoc pri "uceni" dcerky spanku. aj to, co hovorili oni, vzbudilo vo mne nedoveru, resp. pochybnosti, ci sa zhodneme v nazore. ich dcera je uz od roka odstavena, presla spankovym treningom a dnes spi sama v postielke vo svojej izbe. asi si fakt trvali na svojom, kedze nam len medzi recou spominali, ze place v noci aj hodinu a ze im susedia buchaju na stenu :?
toto, co spominas - dojcenie, nosenie a spolocne spanie - ANO, ALE ODTIAL POTIAL - to sa dnes vyskytuje v knihach dost casto a su toho aj plne pieskoviska, mamicky si to traduju. mna doslova fascinuje ten termin "maly tyran". nieco v tom zmysle, ze vynosim dieta, porodim ho, dokonca ho budem dojcit, ale nech ma prilis neotravuje!
moj syn mal system nocneho spanku taky, ze sa budil malo, niekedy len raz za noc, ale to bol hore aj 2-3 hodiny. neplakal, len mal proste chut bdiet, hrat sa, dojcit sa. potom to dospaval doobeda. toto trvalo cca od pol roka asi do roka. a to som kazdemu tvrdila, ze spi krasne. lebo mna to neobtazovalo.
snad inu mamicku by to tazilo a v zmysle tejto a podobnych knih, by to zacala riesit ako problem vselijakymi metodami. a to je velmi nebezpecne. chyba mi v podobnych knihach aspon kapitola o tom, aky moze mat pouzivanie SPANKOVYCH METOD vplyv na dojcenie. podla mna totiz velky.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 13 Jún 2011, 23:27

Ja mam rada knihu Respektovat a byt respektovan, Koncept kontinua a ucenie Marie Montessori. V spojeni s mojim instinktom mi to uplne staci na vychovu ku spokojnosti nas vsetkych :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Jún 2011, 23:39

etnicka, mna kazda kniha vzdy len presvedci, ze instinkty su to naj :D
z tych, co menujes, mi Koncept pripada este najinstinktivnejsi. asi je to o tom, ze zivot a vychova, co sa tam opisuje je overena tisicrociami. ale RABR, hoci nic konkretne proti nemam, je predsa len nejaka znoska teorii napisana sucasnymi ludmi pred par rokmi a obcas mi to pride trochu za vlasy pritiahnute. ale to uz pisem k inej teme...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod janka » 14 Jún 2011, 02:03

lusia, urcite tak male dieta nerozmaznas. Od Prekopovej som nic necitala, ona tusim presadzuje aj tu terapiu pevnym objatim, co mne pride byt dost umele, nasilne... neoslovuje ma to. Precitaj si aj toto, mne sa to velmi pacilo:
http://babatocko.blogspot.com/2011/05/n ... atiek.html
Je mozne, ze mnohe babatka su pretazene, ale to urcite nebude tym, ze by si museli vyberat styl vychovy, ale skorej tym, ze ich rodicia vela stimuluju. Kdesi som citala, ze vyspele civilizacie maju "pedagogicky pristup" k detom - vela ich stimulujeme a snazime sa ich ucit a podporovat vo vyvoji, a primitivnejsie kmene maju "pediatricky pristup" - deti sa snazia predovsetkym ukludnovat, utisovat, chranit, urdziavat stastne a vyrovnane. Cosi na tom bude.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod lusia » 14 Jún 2011, 16:54

etnicka RABR, prave citam, velmi sa mi paci myslienka tej knihjy - respektovat dieta ako seberovneho a neprikazovat mu nieco len z pozicie rodica, neviem ci si zapamatam a pouzijem 100pro z tejto efektivnej komunikacie v reali, lebo je to dost strojene, na koncept kontinua sa chystam, je vraj velmi naturalny - tesim sa, Mariu Montessori spomina aj dr. Prekopova v tejto knihe

leelo, veru tak instinkt je najdolezitejsi, ale dr. prokopova pise, ze dnesni mladi rodicia, ho maju zdeformovany, vacsiniu autoritativnou vychovou v detsktve a svojou potrebou o slobodu pre svoje dieta, hm, nemyslim, ja som nemala autoritativnu vychovu a nechcem ju ani pre svojho syna

janka, terapia pevnym objatim, sa priznam, ze som ju skusila, ale trvalo to len asi 30 sekund, este sa mi nestalo, ze by sa mi maly tak vzpieral a nechcel, byt v mojom naruci, nikdy viac
velmi fajn clanok, ja som tiez toho nazoru, ze dnesne deti su skor pretazene z toho, ze chceme, aby co najskor sedeli, nakupuje rozvojove hracky (moj maly ma aj tak najradsej hygienicke vreckovky a varechy :-), atd
lusia
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 27 Mar 2011, 19:56
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 21 dní

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 14 Jún 2011, 21:18

Lusia, napísať Ti fundovaný názor na túto knihu by znamenalo poriadne si ju preštudovať a to mi stačila kniha dr. Weissblutha, nad ktorou som pár večerov v zmysle "poznaj svojho nepriateľa" zabila, neplánujem s týmto strácať čas.
Každopádne - dieťa má právo na svoje potreby. Niektoré potreby by možno nesignalizovalo, keby sme sa oňho "starali lepšie", keby sme to robili vhodnejšie, správnejšie, čokoľvek to znamená. Ale ak nevieme, ako to "lepšie" dosiahnuť, rozhodne treba aspoň neignorovať jeho potreby a plač, ktorým sa nám snaží dávať najavo, že niečo nie je OK. Dieťa má právo na nočné dojčenie, nočného dojčenia (ktoré vôbec nie je len o kŕmení) sa prirodzene dojčené dieťa vzdáva ako posledného pri prirodzenom odstavovaní, má právo na to, aby sa pri snahe zaspať dostalo do stavu pohody vďaka pomoci rodiča, má právo na spoločné spanie s rodičmi, ak to im vyhovuje tiež...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 15 Jún 2011, 11:39

lusia, mne sa RaBR tiez velmi paci, ano, mozno to niekedy je strojene, ale ked to vezmeme do hlbky, je to presne to iste, co v Koncepte kontinua - brat deti ako seberovnych partnerov, ktori su inteligentni, hodnotni atd. Efektivna komunikacia sa mi velmi zide pri kazdodennej praci ako ucitelka. Musim povedat, ze vdaka tejto knihe nemam ziadne problemy s disciplinou :).

Terazpia pevnym objatim je podla mna vhodna pri detoch, ktore neboli prirodzene vychovavane, cize nosene v satke, dojcene na poziadanie atd. Tieto deti maju deficit fyzickeho kontaktu, nizke sebahodnotenie a potom im moze pomoct, ked sa im to vykompenzuje pevnym objatim. Cize pokial sa babatko od narodenia vychovava stylom kontaktneho rodicovstva (attachment parenting), myslim si, ze tu je pevne objatie zbytocne. Dieta vie, ze ho rodicia miluju a netreba mu to takymto "nasilnym" sposobom davat najavo. Opakujem, ze toto je len moj laicky nazor :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod leelo » 15 Jún 2011, 11:54

Klemka, ze "poznaj svojho nepriatela" :lol: mne ta diskusia o weisbluthovi pripadala niekedy ako riadna psychiatria. akoby tu teoriu nezastavali zeny, ale nejaki androidi. matka, co porodi a vychovava dieta nemoze hento hlasat.
Etnicka, mna ani nenapadlo vychovavat syna inak ako rovnocenneho partnera, na to som si nepotrebovala kupit RABR knihu. "strojene" je v tomto pripade priliehavy vyraz. napr. kapitola o chvaleni: nikdy ma nenapadlo chvalit maleho za kazdu lyzicku, ktoru zjedol. a nechcela som ho tym manipulovat, lebo vzdy jedol pekne, takze tento ucel moje pochvaly nemali. praveze podla RABR by som mohla chvalit prave mojho syna, lebo krasne papa a nepotrebujem ho tym nikam vmanipulovavat. ale zase zivot bez pochvaly mi pride ako vychova hitlerjugend. ked vecer skypujeme s nasimi, tak im pred benjaminom hovorim, co papal na obed, ze vsetko spapal, ze v parku nazbieral gastany a tym sa navodzuje "prijemna atmosfera", ktoru RABR tiez akosi spochybnuje. ja ho predsa chcem primerane chvalit, chcem sa nanho usmievat a chcem aj pred druhymi oznacovat ho ako dobreho, poslusneho. neznasam, ked sa niekto na svoje deti stazuje a robi to pred nimi. a zase byt nema socha len podla hesla: NEROZMAZNAT sa mi zda take o nicom. zivot o nicom.
v tomto mi prave RABR niekedy pripada akoby sme deti prilisnou laskou rozmaznavali. co tvrdia aj vselijake tie knihy o spankovych metodach a uplne sa to prieci attachment parentingu.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod didulka » 15 Jún 2011, 15:28

Ja som asi cudna matka, ale nikdy som svoje dieta neuspavala. Ked bola mensia, tak zvycajne zaspala na prsniku, potom som ju dala do postielky a bolo. Ziadne odgrgovanie ani nic podobne. Nikdy s nami nespala v posteli. Ked sme to par krat skusili, tak sa budila a bola nervozna. Nocne kojenie sme mali do 3 mesiacov len 1. Okolo druhej a do stvrtej sme ju nosili po byte. Po 3 mesiacoch som nadojcila dcerku o 8 a do 7 spala. Uz asi mesiac sa mi okolo druhej budi, nadojcim ju, dam do postielky a pokracuje v spanku. Neviem, preco sa budi... Bud je smadna alebo hladna, neviem...
Ked vidim matky, ako uspavaju svoje deti, tak to nechapem. Jednoducho som to nikdy nezazila. Saru dam do postele, chyti svojho plysaka za ruku a zaspi.
Tak isto nechapem stres matiek z toho, ze dieta nechce prikrm. Vidim to na matkach v parku. Ked nasilu tlacia do deti jedlo a este pri tom na deti aj hucia. Moja dcera je velmi dobry jedak. Obcas sa vsak stane, ze mi nechce obed. Tak ju nenutim. Dam ju do ohradky, pohram sa s nou a neskor ponuknem zase. Este sa mi nestalo, aby nezjedla svoju porciu.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod vejula » 15 Jún 2011, 21:45

joj tak super dieťatko... ja svojho krpca uspavam na fitlopte didka v puse a spievam spievam hopkam natriasam .. on si pije pritom počuva a tak zaspi... a jedenie tiež nieje moc naš kamarat, no trocha normalnejšie mi začal jesť až okolo roka dovtedy nič normalne nejedol. no a teraz som šťastna ked spapa jak sa patri no nestava sa to moc často, dosť malo papka.. ale ja som bola ako dieťa taka ista a potom v puberte by som aj klince zhryzla :D :D :D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Júl 2011, 15:01

nám tiež nevyhovuje spoločné spanie, ale nevidím v tom problém. malého nadojčím, pri tom mi zaspí v úplnej blaženosti, dám do postielky a spí, v noci sa len pomrví, pomrnčí, už dávam cicík, niekedy raz niekedy aj 4x, niekedy vôbec (veľmi zriedka). nikdy sa nestalo, že by sme zobudili môjho manžela, ktorý pri nás spí. neviem si predstaviť, že by nám búchali susedia na stenu, že dieťa reve... to by som neprežila :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Júl 2011, 14:27

Nuz ja som mala po precitani knihy "Kdyz dite nechce spat" tiez velmi zmiesane pocity, resp. rovno chaos :) A to zvlast preto, ze uz som od Prekopovej predtym precitala aj knihy "Maly tyran" a "Deti jsou hoste, kteri hledaji cestu" a tie sa mi zdali prave v sulade s naplnanim potrieb babatka (nosenie, spolocne spanie, okamzite reflektovanie na jeho potreby atd.) v zaujme predchadzania roznym porucham spravania v neskorsom veku. Preto som po precitani tejto knihy zostala uplne vykolajena, ze co vlastne teda podla nej treba robit :D Tak som to potom uzavrela tak, ze namiesto lamania si hlavy sa budem venovat dietatu a aj tomu najlepsiemu autorovi sa proste stane, ze sa niektora kniha nepodari a ze toto bude zrejme ten nepodarok :twisted: Celkovo vsak Prekopova vo svojich knihach konkretne navody nedava, takze je vzdy riziko, ze kazdy to pochopi po svojom a z deti nadalej budu vyrastat mali tyrani, autisti a pod., comu sa prave snazi podla vsetkeho predchadzat. Univerzalny "navod na dieta" vsak neexistuje, tak asi preto nic konkretne neuvadza. No zda sa mi, akoby mala nejaky medznik, ze do 6 mesiacov babatku splnit okamzite kazdu potrebu a od 6 uz zacat trochu usmernovat/obmedzovat/"vychovavat". Tak neviem, rada si vselico precitam, ale tiez sa snazim co najviac pocuvat svoje instinkty a dufam, ze nie su az take uplne zdeformovane, aby z mojho dietata nevyrastol dobry a stastny clovek ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 12 Dec 2011, 11:45

didulka... určite nie si čudná. :mrgreen:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 12 Dec 2011, 11:48

ja som prečítala od nej knihu "Deti jsou hoste, kteri hledaji cestu" a sú tam pasáže, ktoré sú fajn... ale sú tam veci kedy som niekde vo vnútri cítila..toto NIE. TO NIE JE ONO. A presne sa stotožňujem s Luciole... niekedy je oveľa viac fajn žiť v súčastnosti a vychutnávať TU a TERAZ s dieťatkom, venovať sa mu na 100% a nehľadať návody v knihách. :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod didulka » 12 Dec 2011, 13:56

Gabika situacia sa u nas zmenila a cez noc sa dojcime asi tak kazdu hodinu. Uz to nepocitam... :-D
Podla tej Prekopovej akoze co mam robit? Nechat plakat, ci co? Pre mna je jednoduchsie strcit prso do ust a spat dalej. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Dec 2011, 17:54

didulka, vy ste pre mňa další zaujímavý prípad.. ako sa môže zo dňa na deň po roku zmeniť spiace dieťa na nespiace :mrgreen:
ja osobne si neviem predstaviť robiť v noci nejaký cirkus s dieťaťom, akože nedať mliečko :o :o a nosiť a dohovárať a nechať revať no díky a potom ísť ráno spokojná do roboty... tak toto nie, radšej si podriemem pri dojčení, malý je blažený, len tak si odfukuje..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod didulka » 12 Dec 2011, 19:02

Mne staci, ked sa zobudi na cici a ja nahodou musim ist na wc. Za tu minutku sa dokaze dostat do takeho stavu rozculenia, ze az meni farby. Takze ani len nehrozi, ze by som skusala cici nedat.
Uz viem, ze pri detoch co plati dnes, to zajtra nebude. :-D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod leelo » 14 Dec 2011, 17:20

baby, to som vobec netusila, ze ta ista Prekopova je propagatorkou tesneho objatia! vobec mi to nejde dokopy :o
resp. asi tesnym objatim naprava skody spachane na jej odporucania, heh
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Dec 2011, 19:03

jedno aj druhé mi pripadá neprirodzené :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 14 Dec 2011, 22:17

shira mne sa zase zdá, že na tom objatí niečo bude... ale skôr by som povedala, že si to vyžadujú ľudia u ktorých táto potreba neodznela (nedostala sa im v plnej miere keď ju potrebovali). Moja neter by sa len objímala. :mrgreen: a keď bola malá tak sestra s ňou mala divočinu.... hm. Ona bola dieťatko, krásne ako anjel ale chladné ako psí čumák.. a objímať sa neobjímala. Skôr som dostala jednu medzi oči. A teraz by sa túlila pubertiačka . hehe ;)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Dec 2011, 00:49

a bola nosena, dojcena a spala s rodicmi?
ja by som tiez odhadovala, ze dobieha zameskane :)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Ďalší

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron