Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 15 Dec 2011, 01:01

Mne sa velmi pacila knizka od Prekopovej Prvorozene dite a ciastocne aj Pevne objatie, to o nocnom spani som ostala nemilo prekvapena, teraz citam Neklidne dite. Moj starsi nebol noseny, nasilne odstaveny od MM, zle sa budi a obcas maval cca 3 mesiace dozadu hysaky a nanho pevne objatie fungovalo, tiez sa snazim dohnat zameskane, mam vycitky, ako som ho ztraumatizovala a je pravda, ze hysaky prechadzaju.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 15 Dec 2011, 10:42

tamoulik, ak sa mozem opytat, aj ked je to asi skoro este povedat - vidis neaky rozdiel v spravani, povahe, v "niecom", na zaklade odlisneho pristupu k nim (dojcenie-nedojcenie, nosenie-nenosenie). samozrejme s ohladom na ich jednotlive povahy...ale este to asi nie je take viditelne, kedze S. je zatial babenko... pripadne vnimas ich kazdeho inak prave kvoli tomu? fakt ma to zaujima, ked je v rodine viac deti s rozlicnym pristupom, ze ako ich vnima mamina a ake su oni. ja si myslim, ze keby som nenosila, nespala s malou a nedojcila na poziadanie, tak vnimam moje dieta inak, neviem to vobec vysvetlit, len to proste viem...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 15 Dec 2011, 13:52

fliacik0103 píše:tamoulik, ak sa mozem opytat, aj ked je to asi skoro este povedat - vidis neaky rozdiel v spravani, povahe, v "niecom", na zaklade odlisneho pristupu k nim (dojcenie-nedojcenie, nosenie-nenosenie). samozrejme s ohladom na ich jednotlive povahy...ale este to asi nie je take viditelne, kedze S. je zatial babenko... pripadne vnimas ich kazdeho inak prave kvoli tomu? fakt ma to zaujima, ked je v rodine viac deti s rozlicnym pristupom, ze ako ich vnima mamina a ake su oni. ja si myslim, ze keby som nenosila, nespala s malou a nedojcila na poziadanie, tak vnimam moje dieta inak, neviem to vobec vysvetlit, len to proste viem...



presne viem čo myslíš. ale láska nepríde podľa mňa hneď ako ho prvý krát zbadáš. Tá sa buduje na veciach ktoré s ním každý deň prežívaš. HM.
Ja som veľa krát rozmýšlala... čo by bolo iné keby som nerodila sekciou v celk. anestézií ale vaginálne a hneď by som ho mala na sebe.. a nebola bez neho ani sekundu. Rozmýšlala som či by sa to prejavilo na mojom správaní po pôrode a na správaní Maťka. Ale snažím sa nad tým nepremýšlať... lebo väčšinou som potom z toho smutná, že čo mohlo byť... a to je minulosť a tú nezmením... zbytočne stagnujem a brzdím sa. :love:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 15 Dec 2011, 14:49

Tomino bol dojceny na poziadanie 17 mesiacov, spolu sme spavali, kym som ho neodstavila, nosila som ho vela, ale na rukach, casto sme sa objimali, mojkali. Narodil sa vaginalne, ale so zasahmi, medikamentmi, ziadne 2h na mne ani samoprisatie. Samko sa narodil prirodzene bez zasahov, bol na mne 2h, objavila som samoprisatie, satku a nosenie (kedze neznasal kocik), ekologicke dojcenie, latkovanie, bezplienkovie. Ja nevidim rozdiel medzi detmi v tom, ci mam radsej noseneho ako nenoseneho, samozrejme, ze vnimam ich inak, ale v tom, ze jeden je vacsi ma 3 roky a ine potreby ako ten 9 mesacny, ktory potrebuje hlavne :dojcenie: a moju neustalu pritomnost. Clovek robi chyby a ja zistujem casom, ze som ich pri Tominovi urobila vela a snazim sa ich teraz napravat, spolocnym spanim s oboma detmi, uspavam ho aj ako 3-rocneho, spolocnym kupanim s Tomaskom, nosim ho v Manduce, ked si to pyta, castym objimanim a prave aj pevnym objatim, ked ma hysak. Vela som zmenila prave po docitani knizky od Prekopovej Prvorozene dite. Ked ho pevne vtedy drzim a on sa odtahuje prec, tak mu sepkam, ze ho lubim aj ked je nahnevany a uz sa stalo, ze som ho pustila, lebo som myslela, ze to nechce a ked som ho pustila, tak spustil este viac a tahal sa ku mne. Proste pri Samkovi citim, ze robim vsetko akosi spravne (poucena zo svojich vlastnych chyb), pri tom ostatni si o mne teraz myslia, ze som otrokom svojich deti a sibe mi, aj prave najblizsie okolie. A pri Tominovi mam obcas tie vycitky, co vsetko som mohla urobit lepsie a neurobila. Ked ma nervy, MM mi hovori, ze si za to mozem sama, lebo ho rozmaznavam, stale mojkam a nedam mu na zadok, ja v jeho spravani vidim naopak svoje zlyhanie, ktore musim napravit. Vdaka Bohu za moju mamu, ktora ma v "skoro" vsetkom podporuje a za moju vieru v Boha.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 15 Dec 2011, 16:41

ja som vobec nemyslela v tomto pripade na "lubit viac-lubit menej", iba ma zaujima nazor neakej maminy, ktora ma prve dieta nedojcene alebo teda dojcene nie na poziadanie a kratko, plus vo vlastnej postielke a nenosene a druhe dieta uz nosene, spiace s nou, dojcene"tak ako sa ma"...no a ci na zaklade tohto ma ku kazdemu dietatu iny vztah,vnima ho inak alebo je to uplne jedno... juuuuj, neviem to dobre vysvetlit, co myslim, obcas by sa tu zisla neaka moznost nahrania myslienok, lebo pismenka niekedy nestacia:-D
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 15 Dec 2011, 17:52

tamoulik, este som zabudla napisat, ale ze teda ty si aj prveho dojcila neaky cas, nosila(hoc na rukach) a spal s tebou, takze nie si ten priklad maminky, ktory mam na mysli...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Dec 2011, 02:05

Ja som najstarsiu zo zaciatku nenosila a hlavne nespali sme spolu (iba vedla seba), dojcila som 27 mesiacov. Lubim samozrejme vsetky tri, ale naozaj dnes rozdiely vidim. Kazda je uplne ina, samozrejme povaha sa neda ovplyvnit.
Ja to vidim v tom, ze dieta, co ma splnene vsetky potreby, si ich nemusi nikdy vydobijat. Vie, ze co potrebuje, dostane a nemusi sa preto snazit viac. Preto sa tam obdobie osmostatnovania neprejavuje ako obdobie vzdoru (vydobijanie si splnania potrieb, ale bohuzial nevia ako) ale ako zvyseny dopyt po dojceni a naruci. Ked sa dietaku nieco nepaci, je unavene alebo hocico ine, tak sa nepotrebuej hodit o zem, lebo nevie co so sebou, ale frustraciu si uspokoji v priebehu chvilku na prsniku. Kedze dojcenie ovplyvnuje mozog, vylucuju sa tam endorfiny, dieta sa tam jednoducho restartuje, pripadne celkom hybernuje (zaspi :-)).
Postupne vsak taketo situacie zvladne aj same a raz sa odstavi celkom a je z neho kludne dieta. To dieta, ktore to nezilo, omnoho viac si aj neskor potrebuje pozornost vynutit.
Viac opisat neviem, zvysok dopisem o 10rokov :mrgreen: , ci to bolo naozaj tak.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 16 Dec 2011, 10:32

dakujem jankaMich...a o 10rokov sa ozvem, nech mi doplnis dalsie skusenosti:-D
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod hysterka » 16 Dec 2011, 13:45

fliacik
dcera mala razstep podnebia, tak sa nedojcila, spavala v postielke, lebo pri nas nechcela, nosila som ju len na rukach,
maleho este kojim a spi s nami.
vnimam ich uplne rovnako - su to moje deti, kojene, nekojene... spravam sa k nim rovnako.
Dcera je nervak - po mne ;) takze neviem, nakolko by bola ina, keby sa mohla kojit - fakt neviem, ale aj syn, sa vie najedovat, ked mu zoberiem z ruk hracku, na ktoru je primaly.

zeby kojene deti nemali obdobie vzdoru - to pocujem prvykrat, ale co ja viem.
Faktom je, ze pride puberta a my uvidime, ako sme ich vychovali.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Dec 2011, 14:14

hysterka,zle si to pochopila, aj dojcene deti prechadzaju obdobim vzdoru...ale tu sa mysli ina nervzita...ja to chapem ako nieco, ze deti su "zbesnene" nevvedia sa zmestit do koze, kricia, skacu, hryzu....a nie ze placu,ked sa im vezme hracka,,,to je o inom....

ci sa mylim?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 16 Dec 2011, 14:19

Norika, suhlasim...nemyslim, ze nie je u tychto deti obdobie vzdoru. ide podla mna o taky lepsi stav "psychickej pohody" u tychto deti. a nie je to iba o dojceni, ale o vsetkych aspektoch vztahovej vychovy.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Dec 2011, 14:28

len v dnesnej dobe mam pocit,ze matka musi mat akysi "siesty zmysel" aby objavila co je to ta vztahova vychova
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod akdarka » 16 Dec 2011, 14:33

ako to myslis Norika?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod hysterka » 16 Dec 2011, 15:25

norika, ani ty si ma nepochopila, nepisem, ze 9 mes ma vzdor...

jankamich pise
JankaMich píše: Preto sa tam obdobie osmostatnovania neprejavuje ako obdobie vzdoru (vydobijanie si splnania potrieb, ale bohuzial nevia ako) ale ako zvyseny dopyt po dojceni a naruci.


na tuto vetu som reagovala
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Dec 2011, 15:48

zeby kojene deti nemali obdobie vzdoru - to pocujem prvykrat, ale co ja viem

Dojčenie samotné nie je zárukou dobrého psychického vývoja dieťaťa, ktorému sa dejú iné nevhodné veci v živote. Dojčenie je len jednou z podmienok, aby dieťa mohlo byť intenzívne naviazané na matku a to ako také vplýva na to, ako sa správa. Obdobie vzdoru je v našich podmienkach najmä dôsledkom toho, ako neprirodzene žijeme a trávime s deťmi čas - ako im sústavne zakazujeme a usmerňujeme ich vo všetkom. Ak je dieťa dojčené, je možno predpoklad, že bude komunikácia medzi dieťaťom a rodičmi kúsok lepšia, ale záruka to nie je.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod hysterka » 16 Dec 2011, 18:41

Klemka, s tym suhlasim.
Dojcenie podla mna nie je patent na spravnu vychovu.
A vzdor, je sucast vyvoja dietata, otazkou je ako ho zvladnut. Momentalne citam Respektovat a byt respektovan, ale je to pre mna dost narocne zavadzat to v praxi.
Musim sa popytat mamky, ako nas dokazali vychovat, ked ani knihy o vychove necitala a ani internet nebol. ;)
A myslim, ze nas vychovali dobre, mame dobre vztahy, zdrave sebavedomie, proste normalni vzdelani ludia, bola by som spokojna, keby sa mi tiez tak podari vychovat deti.
ale som uz zrejme, daleko od povodnej temy.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 17 Dec 2011, 00:41

Hysterka, mozno som nebolo pochopena uplne - chcela som vyjadrit, ze iba dojcenie nie je to jedine, co dieta potrebuje, ale je to prave vztahova vychova - nosenie (je jedno, ci nosime na rukach alebo v nosici, nosic to akurat ulahcuje) a spolocny spanok. Dojcenie to vsetko zjednodusuje, resp. lepsie povedane, nedojcenie to robi omnoho narocnejsim. Dolezite je vediet, ze treba hlavne trpezlivost a kopec lasky.
Mne osobne sa termin Obdobie vzdoru nepaci, nema logiku, aby dieta vzdorovalo nam rodicom, ono nas chce predsa kopirovat. Termin Obdobie osamostatnovania je omnoho krajsi a hlavne vystiznejsi a komplexnejsi, pricom obsiahne i termin vzdoru - chciet nieco urobit sam, ale nedari sa. Dieta sa vsak musi naucit ovladat vlastne ja, pricom najlepsie mu v tom pomozu principy vztahovej vazby, lebo potrebuje pomoc rodica pri prekonavani prekazok.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Dec 2011, 14:06

zvláštne, tie termíny napr. separačná úzkosť, my sme nieč také nemali-nespozorovala som :o to, že si napr. dieťa už uvedomí, vníma že rodič išiel do susednej izby a ono nedokáže samostatne ísť za ním, tak sa hnevá.. to sa myslí toto? niekedy je zvláštne, že také "normálne veci" potrebujú nejaký termín. som zvedavá na to obdobie vzdoru..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod Chilli » 02 Jan 2012, 23:52

Ahojte dievcata ,som tu nova , neviem si tu vytvorit ani vlastny profil.... A o som si myslela ze v informatike az taky blbec nie som.... :D mam 8 mesacne dievcatko ,ktore spi "zle" ale potom co som si precitala od vas sa zda ze mam normalne dieta 8-) mam to trosku komplikovanejsie .....ale to preto lebo je na mna psychicky tlacene z vonkajska... Zijem v zahranici, s prikrmami sa tu zacina uz v 4 tom mesiaci tak som posluchla....malu kojim ....ale nemyslim si ze je to napoziadanie....cez den je to zakazdym ked ide spat je to jediny sposob ako ju uspat ani plysaky ani cumliky nic nefungovalo a nic nechce sem tam sa stane ze nechce tahat a nkoniec zaspi sama v postielke ....ale inak uspavam kojenim ...co moja pediatricka nebude rada pocut ked jej to pri dalsej kontrole poviem podla nej by som mala kojit maximum 5 krat denne ..... V noci sa mi mala budi cca kazde2-3 hodiny niekedy potiahne 4 a ak ma "dobru naladu" :goodjob: potiahne aj 5 ale iba raz potom sa budi kazde 3 hodky.... Boli vsak casy ked sa budila castejsie a ja som bola taka unavena a bolo mi zle na zvracanie z unavy dokonca sme skoro havarovali autom lebo sa mi podarilo zadriemat za volantom a tak som hladala zachrany kde sa dalo ...uz to zacinalo byt velmi nebezpecne .... Nemam pristup k tym istym kniham ako vy doma precitala som si ine ...niektore metody vyskusala .... Nieco zafungovalo na nejaku dobu ale ako sa zmenil cas boli sme natom alebo este horsie alebo ako na zaciatku zaviselo od noci..... S malou v postely nespim mam z toho strach ....niekolko krat som sa zo sna zobudila v soku je som ju zapucila ....postel mame malu a kopeme a fackujeme sa s mm uz len mi dvaja kvoli tesnosti tak s malou by to bolo este horsie :lol: ...ale spime vedla seba kym bola malinka mala otvorenu malu postielku ku mne teraz uz ma normalnu postielku hlavne preto ze o dva mesiace sa stahujeme a moj mm nechce ani pocut zeby mala nasa mala nadalej s nami byt v spalni a ja som zase chcela aby nemala vsetko nove a poznala si aspon svoju postielku....z jednej strany dufam, ze bude lepsie spat....lebo ja sa v noci
nevyspim ani takto nic... Mala sa zobudi len nato ze sa jeden alebo druhy otacame ...ma tenulinky spanok .... Nosime sa v babybjorn...v satke som ju nosila iba malinku neskor uz sa nechcela...lebo ona chce byt otocena smerom k ludom a chce vsetko vidiet... Zvedavec....chcem kupit manducu aby som ju mohla nosit na chrbte v satke si ju tak uviazat neviem a kym ju uviazem mala je z toho cela na nervy .... Je to nervak a riadny :twisted: ...aj ked sa hra tak vrci ....ako zurivy pes. :twisted: preco tu vlastne som a citam vas ...hladam odpoved ako tu moju slecnu uspavat aby z toho mala co najmenej nervy a hysaky.... Hlavne ked sa prestahujeme ....ale ako som uz spomenula zda sa ze je uplne normalna a chcem od nej nenormalne :dojcenie: ....ked to poviem mm dostane infarkt ten uz o nicom inom nesniva len ze prestanem kojit a on si konecne bude moct uzit s malou cely den....velmi rad sa o nu stara chodis nou von, nakrmi orebali okupe....keby som nekojila ani by ma nepotreboval.... Tak sa zda.... Len to jspavanie neviem ako by muslo.... Kym bola mala mali sme hojdaciu siet tak sa to dalo ....No teraz je to inac.... Zavidim mamickym co nakoja a mozu babatko polozit cule alebo polocule do postielky a spinka dalej.... Ja moju nakojim uspim...ale asi 6 tyzdnov ju uz do postielky neprelozim bez toho aby sa nezobudila a nerozplakala a mozem zacat tam kde som skoncila :x takze denne spanky spinka v nasej postely a vecer tiez az kolo23 tej po kojeni ju mozem dat do jej postielky....cez noc s tym uz nie je problem.... Ked vas tak citam sem tam sa citim byt krkavcia mater ...chcem od malej zazrak pre moj oddych ...som to ja za matku .... Ale kojit by som chcela kym sa to bude dat a toto bude tazke .... Tu mamicky koja obycajne 4 mesiace lebo materska dovolenka tu je taka kratka .... A tak aj moja dr. Mi naposledy povedala ze mozem byt stastna ze mam to stastie ze kojim malu uz tak dlho..... Ked hovorim ze ak by sme nechali na detoch dokedy sa chcu kojit moze to byt az do 7mych rokov vsetci hisacia ze hadam nechcem kojit tak dlho... Uz to vidim ....co to bude ked budem kojit malu ak ked jej odzvoni prvy rok...tie krive pohlady vsade kam sa pohneme.... Citanie vas mi vsak potvrdilo, ze spanok mame relativne normlany a vpodstate ani vy ste nenasli nejaku super dobru metodu ako ho vylepsit ale predlzit...alebo znizit prebudzania.... Takze idem sa tesit z toho...ze sme NORMALNE....dakujem... :love: uff ale som sa nakoniec rozpisala :D
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod janka » 03 Jan 2012, 23:08

Chilli, pre mna to bola tiez obrovska ulava, uvedomit si, ze to, ako to funguje u nas, je uplne normalne. Ze sa treba len schuti zasmiat na vsetkych tych priruckach, co sme nafasovali v porodnici a podobnych zdrojoch informacii. A ze to, co sa tam popisuje, je len zbozne zelanie spolocnosti, ze dieta ma tak fungovat (ako ze polozim bdele do postielky a s usmevom same zaspinka...) a nie skutocnost. Ja to mam ale o to lahsie, ze manzelovi sa velmi paci, aky pristup k Miske som zvolila a ze ma v tom podporuje. A tiez nema ambicie ma nejak nahradzat, ze by napriklad tuzil stravit s malou sam cely den.

Ked si to citanie spomenula, tak aj online sa da vselico zaujimave najst, moj oblubeny clanok je
http://babatocko.blogspot.com/2011/05/n ... atiek.html
Skvely je Klemkin clanok
http://dojcenie.wordpress.com/2010/10/2 ... 2%A0teraz/
Moja oblubena kniha je "Our babies, ourselves":
http://www.llli.org/llleaderweb/lv/lvaprmay99p38.html
- to bol zdroj, ktory mne pomohol odputat sa od predsudkov, ze ako treba dieta trenovat, aby s tebou nekyvalo. A prave som narazila aj na pekne clanky suvisiace s tou knihou:
http://home.comcast.net/~lcpotts/OurBabies.pdf
Krkavcia mater urcite nie si :D ono je to fakt tazke, este tazsie, ked cele okolie je proti, ale fakt to stoji za to.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod Chilli » 03 Jan 2012, 23:28

Janka dakujem ti za podrzanie..... Mam si co nastudovavat ...tie prve dva clanky mam uz precitane..... Siklo by sa mi tu mat niekoho kto vie o dojceni viac ..nie som dost vzorny citatel....preskakujem riadky rada :D prave dnes k nam prisla moja mamina ta je rada ze kojim lebo ona nas nEkojila , vraj nemala mlieko.... Ale potom co jej sem tam precitam len skonstatuje ze nemal jej kto poradit....ale chcela som tym povedat ze nazivo by mi to pomohlo viacej...halvne mAt "hmotnu " 8-) podporu..... Mam v dojceni kopec nejasnosti ...mnohym veciam nerozumiem a mnohe veci neviem ... Tak vas tu musim poriadne poprelistovat ...uz len to ako take standardne dojcenie vyzera....lebo ako som uz spominala ja kojim iba ked sa ide spat...velmi zriedka ked je mala mrzuta... Tiez zacinam mat pocit ze sa tym dojcenim nijako nekrmi ...iba si tak usrkava ....a upokojovat tiez neviem nakolko ju to upokojuje....mala je strasny nervak... Dnes mrncala uz od rana ale vysvelujem si to tym ,ze nebola z noci dost vyspata...vcera som kolo 3 tej zakaslala.....a zobudila som ju ...a ani za Pana uspat bola hore do 4:45 cize skoro. 2 hodiny a ja som dnes cely den padala na 4 predne :cry: este ze sme poobede obe pospali po 2 hodky no jej nalada sa nezlepsila...aj som si ku nej lahla na deku a ponukla niekolko krat prsnik ale mame tu babicku a ta bola zaujimavejsia ako moj prsnik... Celkovo ju nikdy pri ludoch nenakojim .... Automaticky sa otoci vrti a prestava sat...ked bola mensia skusala som ju kojit pri telke aby si zvykla na ruch ale nezabralo kukala na telku .... A teraz ju uz neviem nakojit ani posediacky .... Inak ked uz je aj kludna a uspavame sa tak ona si taha vlasy ,dokonca niekedy si ich az sklbe ...alebo si pastou bucha po hlave.... Mm ja doma masochistu ? :twisted: musis si to dojcenie poriadne nastudovat ...
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Jan 2012, 02:10

Chilli, vdaka za hlbkovu studiu :) . Ja som si volakedy (ani nie tak davno) myslela, ako je to na Slovensku s dojcenim zle. Ale po tom, ako zistujem ako je to "vyspelych" zemiach, som rada, ze je to aspon take, ake to je. Podla vsetkeho aspon pristup spolocnosti je voci dojceniu u nas lepsi.
Ja som starsie deti dojcila vyse dvoch rokoch, s postielkou som na tom bola velmi podobne ako ty. Velmi dobre si pamatam, ako najstarsia byvala hore i 10krat za noc.. a ja som len prekladala z postielky do postele a opacne. Aspon v tom som bola na tom dobre, ze sme nemali ziadnu flasu a cumlik.
Vtedy mi vsak nikto nepovedal, ze si dietatko mam jednoducho mam nechat v posteli (teda ze je to i podla vedeckych teorii to najlepsie pre dieta, lebo nechcela som mat predsa dieta ako v niektorych domacnostiach, co lezie rodicom do postele) a nechat dojcit ako dlho chce (a ze i to je podla vedeckych teorii to najlepsie). Toto forum je super v tom, ze najdes vela mamiciek, co ti povedia svoje skusenosti tak, aby si si z toho mohla vybrat to najlepsie pre vas.
Mimochodom, pochopila som, ze cumlik asi nemate, ako ste na tom s krmenim z flase ci kasickami s UM?
Manzelovi (i tebe) odporucam knizku Kocept kontinua od Jean Liedloff, najdes si o nej viac v teme knihy a urcite i vselikde inde. V originale je v anglictine, mala by byt i v inych reciach. Odborne veci v inej reci si mozes pozriet tu: http://www.nbci.ca/. Jack Newman clovek, od ktoreho preberame protokoly.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod Chilli » 14 Jan 2012, 19:53

JankaMich cumlik nemame...resp ma ho na hranie zuva ho jak zuvacku nevie ho sat ...ja som sa bala ze bude si cmulat prst tak sme radsej sa snazili o cumlik i nakoniec nie je ani jedno ani druhe... Zflase mi vypije iba cajik mliecko ani kase z flase nechce.... Prikrmy dsvame od 5teho mesiace lebo tu je to od 4teho ale mm chcel byt doma ked jej dam prvy prikrm tak sme zacali asi o dva tyzdne neskor.... Je priblizne 60-80ml mozno len raz mi dala 180ml cukyne ale uz nikdy viac .... A teraz sme mali 2 tyzdne strajk nechcela nic jest .... Kase mi uz mesiac nechce a tie niekedy jedla aj 140ml ale mala ich riadne huste keby som zarobila ako pise nezjedla by mi to vsetko to je na nu vela....dufala som ze bude lepsie spat ... A ovocie musim trosku do nej tlacit niekedy zje jednu lyzicku niekedy ako dnes zjedla 60ml -banan,slivka,jablcko...... Vsetko robene doma ...vsetko naparujem kupujem bio a mrazim v davkach tak ze rozmrazim presne 100ml na obed a ked zostane doje vecer...vlastne teraz mi neje vecer kasu ale zeleninu co zvysi dokonca musim niekedy vytiahnut novu davku mam namrazene aj mensie....jedine co je kupene su kase...ale tie najnovsie nechce...ani by ma to netrapilo ved ju kojim aj 10 krat denne hlavne tieto posledne dva tyzdne ...ale neviem neviem ci ma aj tak dost toho mliecneho na den.... A aby som nezabudla cajik pije iba feniklovy uz od narodenia mame problem s tvrdou kakou takze ani ryzu jej moc nedavam , bohuzial bananik ano lebo jablcko je niekedy strasne kysle....
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Jan 2012, 23:52

Podavanie kasiciek (najcastejsie s pridavkom UM) je typicky marketing vyrobcov, ktori sa snazia presvedcit, ze MM a pomaly ani domaca strava (tu ste nastastie super) babatku nestacia. Jednym z najklasickejsich predstav je, ze dietatko ma vecer dobre spinkat a jedine co k tomu potrebuje je kasicka - idealne s UM. Ano, je to pravda, UM naozaj dietatko uspi lepsie ako MM. Ale nie je preto, ze to tak ma byt. Je to preto, lebo UM je vyrobene z kravskeho mlieka, ktore je urcene pre teliatko, ktore ma pekne spinkat, kym je mamicka na pasi. Taketo mlieko obsahuje kazeomorfiny, ktore babatko pekne uspia...
V skutocnoti pre male dojciatka je MM stale tou najidealnejsou potravou - neustale sa s vyvojom dietata prisposobuje jeho potrebam. S vyssim vekom dietatka sa zvysuje mnozstvo ochrannych latok (lebo dietatko je stale aktivnejsie a lahsie pride do kontaktu s niecim novym). Taktiez sa mliecko meni pocas celeho dna - ku veceru stupa obsah tuku, aby bolo babatko pokojnejsie. Tym, ze dietatko sa budi relativne castejsie ako deti na UM zabezpecuje to, ze bude viac dojcene - potreby vztahovej vazby a rastu mozgu budu spravne naplnane. Vacsina poznatkov o nutnosti dobreho spanku vdaka UM vychadza z poznatkov spolocnosti, kde sa dlhodobo prirodzene nedojci.

O zavadzani prikrmov odporucam prezriet si pozorne temu prikrmy, je tam vela mudrych rad i praktickych skusenosti.

Co sa tyka flase na cajik - pre beznych ludi to vyzera uplne normalne, pritom je to v skutocnosti velky nepriatel dojcenia, ktory stoji za mnohymi bolavymi bradavkami a skorymi "prirodzenymi" odstaveniami. Ak chces malej dat pit cajik, skus jej ho ponuknut z uplne obycajneho poharika (bez nasosky). Taketo dietatko by uz nemalo mat ziaden problem sa z neho napit, pokial chce. Vacsina prirodzene dojcenych deti do jedneho roka vsak v skutocnosti este nechce vela pit z ineho zdroja ako mlieckovodu :dojcenie: . Pitie z poharika je skor nacvik a opakovanie po okoli.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dr. J. Prekopova a nocne krmenie

Neprečítaný príspevokod Chilli » 15 Jan 2012, 00:30

Nuz uz skoro mesiac kasicku neje ...nechce a uprimne pri jej jedeni lepsie nespala nic sa na jej nocnom spanku nezmenilo... Tobola len taka nadej lebo som bola priserne vycerpana .... To o prikrmoch si pozriem ..dakujem a cajik ked som malu aj len kojila mala problem s kakou mala tiez ale taky problem kakat ze bola az fialova a plakala aky mala po pridani prikrmov a ono estestale to nie je ono... Ale aspon jej to ide aneplace... Za den vypije ledva 100ml lebo jej vela ponukam prsnik cajik ma vlastne len ked jej kupim na prechadzke chlebik a aby nemala sucho a je zababusena v kociariku tak ma flastickucaju ... Cajik ma hlavne vonku ked sme na cestach a neda sa inak...Domavela caju nedostane pretoho tiez nedostava v pohariku.
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 6 dní

Predchádzajúci

Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron