Denny spanok 2 a pol rocneho dietata

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Denny spanok 2 a pol rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod barbora82 » 24 Sep 2015, 14:36

Dobry den,

starsia dcerka bude mat o mesiac dva a pol roka, mladsia 8 mesiacov, su tandemovo dojcene. Starsia dcerka pocas leta odmietala niektore dni spat cez obed. Je uspavana na prsniku. Myslela som, ze je to letom a tymi horucavami, ale momentalne spi pocas dna len parkrat do tyzdna. Jedna vec je, ze som z toho dost vycerpana, lebo sa ju snazim cez obed uspat a aj tak z toho nic a druha, ze je potom k veceru uz nervozna, uplakana, neda sa s nou nic. Je pravda, ze potom zaspi o osmej behom piatich minut, ale mam pocit, ze jej denny spanok chyba.

Stale pocuvam, ze je este mala na vynechanie denneho spanku a velka na uspavanie, mam ju vraj nechat zaspavat samu, lenze to bud skonci placom alebo jej prichodom za nami.

Do skolky ju neplanujem dat, lebo som doma s mladsou dcerkou. Dakujem za akykolvek nazor na vec.
barbora82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 09 Apr 2014, 18:02
Bydlisko: Vrbové
Počet detí: 2
1. dieťa: Terezka
Rokov: 10 rokov, 10 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Agátka
Rokov: 9 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Denny spanok 2 a pol rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod quaxi » 24 Sep 2015, 15:21

Mala som toto iste pri oboch detoch. Okolo dvoch rokov uz zacal byt obednajsi spanok stale vacsi problem, nezaspali po obede, zaspali bud neskor okolo 16-17h - ak bola nejaka prilezitost (napr. ze sa dlhsie viezli autom), alebo vobec a potom zaspali o osmej pekne rychlo, co pri obednajsom spanku nehrozilo. Ak cez den spali, tak vecer vystrajali dlho, najma mladsia dcera do 23-24h uz nevedela zaspat. Ja som ich v tom veku uz nedojcila a deti mi nikdy pri dojceni ani nezaspali, ale cez obed uz bolo uplne jedno, ci ich uspavam alebo nie, spanok sa nekonal. Syn este ako-tak zaspal aspon obcas, lebo som bola v tom case tehotna a potrebovala som si pospat, tak pri mne sa bud hral, alebo zaspal. Dcera vobec. Par mesiacov bolo takych, ze dieta cez obed nevedelo zaspat a vecer uz bolo nervoznejsie kvoli unave, potom si uz zvykli a vydrzali v pohode do tej osmej bez nervozity. Po nastupe do skolky (obaja nastupili cca v 3,5r) v skolke cez obed spavali - nutene 3h lezania ich uspali - ale vecer katastrofa. Podla mna vacsinu deti by prirodzene presla potreba poobednajsieho spanku vo veku 2-4 roky. Vobec sa mi nezda cudne aby ho 2rocne dieta uz nepotrebovalo, mam takych deti v okoli velmi vela, a v pohode to zvladaju aj pri narocnom celodennom programe. U nas sa spanok umelo udrzuje do vyssieho veku aby mali ucitelky v skolke pokoj, preto deti tak dlho spavaju. Vecer ju ukladaj skor, kludne uz o siedmej, uz je v tom case tma a netreba to s unavou presvihnut.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Denny spanok 2 a pol rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod mia » 24 Sep 2015, 20:53

moja starsia prestala spavat cez den ked mala 17 mesiacov. este 3/4 roka nato som sa ju snazila poobede uspavat, ale nikdy z toho nic nebolo - akurat co sme boli obidve rozmrzene... je pravda, ze potom bola uz o 17,00 unavena, ale davala som ju spavat uz o 18,00-19,00 a spala vzdy do 7,00 rano. v noci teda spala tolko, co predtym cez den a v noci dokopy, len si to vsetko "odlozila" na noc. uplne suhlasim s quaxi v tom, ze vacsina deti prestane spavat poobede vo veku 2-4 roky... skor opak je pre mna raritou. teraz ako 4,5 rocna zacala chodit do skolky a bravam ju na obed domov, prave preto, ze ju v skolke ich nutia dve hodiny poobede spat, resp. lezat bez pohybu...
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 9 dní

Re: Denny spanok 2 a pol rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Sep 2015, 19:29

Velmi podobne. Tiez som sa potom obavala ako zvladne skolku so spanim, ale prisposobila sa. Horsie bolo to, ze v skolke spala a doma mi potom sla spat az okolo 10tej. Ked som s nou bola predtym doma a nespala, tak vecer pekne zalahla v normalnom case.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Denny spanok 2 a pol rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod barbora82 » 28 Sep 2015, 16:49

Dakujem vam velmi pekne za reakcie, velmi ste mi pomohli a povzbudili ma :)
Posledne dni sa snazime cez obed lahnut a zaspat, ale uz s pokojom a bez stresu - zatial ani raz nezaspala, ale aspon si oddychne, potom si polezime, porozpravame, precitame knizky, takze sa snazim, aby mala aspon aky taky pokoj. Asi je naozaj dolezitejsie nacuvat svojmu dietatu a jeho potrebam, ako "radam" a "poucaniu" mudrych zvonku, ktori moje dieta nepoznaju :) Odkedy som v takejto pohode, dcerka si oddychne, potom sa sama pohra, kym sa venujem mladsej, spravim si co potrebujem, ideme von a uplne v pohode vydrzi do vecera a vecer spi do 5-10 minut o osmej, pol deviatej.
Prajem krasny den a vdaka :)
barbora82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 09 Apr 2014, 18:02
Bydlisko: Vrbové
Počet detí: 2
1. dieťa: Terezka
Rokov: 10 rokov, 10 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Agátka
Rokov: 9 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Denny spanok 2 a pol rocneho dietata

Neprečítaný príspevokod barbora82 » 28 Sep 2015, 16:49

Dakujem vam velmi pekne za reakcie, velmi ste mi pomohli a povzbudili ma :)
Posledne dni sa snazime cez obed lahnut a zaspat, ale uz s pokojom a bez stresu - zatial ani raz nezaspala, ale aspon si oddychne, potom si polezime, porozpravame, precitame knizky, takze sa snazim, aby mala aspon aky taky pokoj. Asi je naozaj dolezitejsie nacuvat svojmu dietatu a jeho potrebam, ako "radam" a "poucaniu" mudrych zvonku, ktori moje dieta nepoznaju :) Odkedy som v takejto pohode, dcerka si oddychne, potom sa sama pohra, kym sa venujem mladsej, spravim si co potrebujem, ideme von a uplne v pohode vydrzi do vecera a vecer spi do 5-10 minut o osmej, pol deviatej.
Prajem krasny den a vdaka :)
barbora82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 09 Apr 2014, 18:02
Bydlisko: Vrbové
Počet detí: 2
1. dieťa: Terezka
Rokov: 10 rokov, 10 mesiacov, 15 dní
2. dieťa: Agátka
Rokov: 9 rokov, 1 mesiac, 9 dní


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron