Ako uspať dieťa, ktoré "chytilo druhý dych"

diskusia o spaní a uspávaní bábätiek

Ako uspať dieťa, ktoré "chytilo druhý dych"

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Apr 2011, 21:18

V poslednom čase sa u nas opakuje takyto scenar. Idem maleho nakojit a uspat po kupani, no on chyti druhy dych. To sa prejavi tym, ze ako si ho chcem prilozit po leziacky, tak sa vzpiera na druhu stranu, pretaca sa. tak ho tak necham, lebo naozaj vela sily v tom momente....necham ho chvilu hrat sa, a zacne si po chvili cucat palec ako znak toho, ze chce spat. tak si ho skusim znova prilozit a on znova pojaseny. este ked sa do toho prida manzel a zacne malemu robit srandicky, tak je maly cely zbesneny, ma viac energie ako za cely den. uplne zivy, neskrotny......

a ja zufala, vynervovana, vyplakana, a obcas aj vyrehotana z maleho, bo ten co stvara.....

co v takejto chvili robit??? :x
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: Ako uspať dieťa, ktoré "chytilo druhý dych"

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Apr 2011, 23:28

V takej chvili so zvykla dat babo do nosica. Polhodinu-hodinu sa aktivovalo a potom bud zaspalo alebo protestovalo, ze chce do postele. Dnes uz nosic nepomoze (2roky), pri chyteni druheho dychu vyskoci z postele a za hodinku ma so zufalym vyrazom taha do postele.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ako uspať dieťa, ktoré "chytilo druhý dych"

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Máj 2011, 09:59

vieš čo, poznám tento druhý dych, ale prestala som to riešiť spôsobom, že mám nervy že už má dieťa predsa spať :cry: :evil: ... u nás ten druhý dych netrvá veľmi dlho, tak ho nechám, nech sa vyblázni, vyteší vyrehoce a potom ideme na "druhý pokus"
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Ako uspať dieťa, ktoré "chytilo druhý dych"

Neprečítaný príspevokod Andrea » 31 Máj 2011, 14:00

U nas je to podobne, casto si podrieme pri kojeni 10 minut a potom je zrazu cerstvy ako by spal 3 hodiny. Je to na nervy, nastastie to uz nerobi kazdy den. Ale ked to robi, nechame ho hrat sa, neviem co s tym ine.
Andrea
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 04 Apr 2011, 11:26
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov


Späť na Keď nespí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 32 hostia