V aute, v autobuse

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Apr 2011, 13:33

Ahojte, chcem sa spýtať, či by sa dalo tak cestovať na krátke trasy, že si maleho doma uviažem do šatky a tak pojdeme aj v aute, že sa skusim zapasat ako ked som bola tehotna....Myslite, zeby sa tak dalo? Ci policajti by nam vypisali mastnu pokutu??? Lebo mna nebavi maleho viazat na parkovisku :-(

A ako to je v autobuse?? Citala som, ze niektore zienky tak cestovali aj na dlhe trate a mali babo v satke, to sa da?? ved v buse sa neda ani zapasat, nie je to nebezpecne?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod bubelko » 20 Apr 2011, 14:03

norika v aute by som to urcite nerobila - ani na kratke trasy. okrem pokuty, ktora je 60eur, je to hlavne nebezpecne. pretoze tie pasy mozu babo dost vazne zranit. co sa tyka autobusu, ako je to s bezpecnostou v autobuse neviem. viem, ze na dlhe trasy sa, teda aspon tu u nas, ludia musia priputat a deti musia mat do urciteho veku autosedacky, ale ako je to na svk netusim.
bubelko
 

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod leelo » 20 Apr 2011, 14:08

norika, neriskovala by som to. hlavne dovod "nechce sa mi viazat satku" sa mi zda dost lahkovazny. uviaz si doma na telo uvaz, z ktoreho mozes maleho vyberat a vkladat ho dokola - kriz s kapsou von.
no cestovanie v dialkovych autobusoch je risk uz len ked sa nanho pozries zvonku. nezazila som ziadny s bezp. pasmi. asi to je ta davka stastia, ktoru si mozeme vycerpat a v aute, kde je sedacka, ho uz nepokusat. v buse mozes mat babo aj v kociku, aj v satke. ja by som dala do kocika. asi tam plati to pravidlo, ze ked sa nieco stane matke, nemalo by byt automaticky ohrozene aj dieta. iked opakujem, tie busy su desne.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Apr 2011, 15:03

Norika, neriskuj prosim Ta! my sme s manzelom ked som bola v 14tt isli LEN do lekarne a par sto metrov od domu do nas celne nabural ozraty magor, ktory unikal pred policiou! zazrakom som nepotratila a manzel chudak skoncil velmi tazko s nasledkami na cely zivot. Vinnik zomrel...Pasy nam zachranili zivot! Vzdy je cas na priputanie dietata a aj SEBA! maly potrebuje zdravu a zivu maminu.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Apr 2011, 15:08

och, nebojte, este som to neskusala, len som sa pytala
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 11 Jún 2011, 14:05

mamicky, a co ked mi rocna dcerka neznasa cestovanie v autosedacke? ako to riesite? nechce tam byt priputana, lebo sa nemoze hybat. hracky nepomahaju...
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod leelo » 12 Jún 2011, 17:54

tinka, tu je k tvojej otazke rozbehnuta aktualna diskusia:
viewtopic.php?f=12&t=118&p=3351#p3351

moj maly prave okolo roka dostal novu sedacku - tu v smere jazdy, kat.9-18kg a to zmenilo vela. bol najvyssi cas, lebo v tej babatkovskej uz nam dost plakal. ak tvoja mala place uz v tej vyssej kategorii, tak asi nenarobis vela. len zatnut zuby a robit castejsie pauzy. ktore u nas ajtak nepomahali - hned po nastartovani zase rev.
deti jednoducho nemaju rady sediet v aute, ale mame nadej, ze vekom tomu pridu na chut ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod vejula » 12 Jún 2011, 19:46

leelo my presne ako vraviš.... v tom vajičku mi už velmi plakal vobec tam nechcel byť a teraz ked sme mu dali sedačku velku v smere jazdy tak je tichučko spokojny.. tak som velmi rada... priznam sa že z vajička som ho už niekedy počas cesty aj vybrala aj kojila.... moj manžel je velmi dobry vodič, aj ked viem že človek nikdy nevie aky pako može vyletieť do vas... no teraz to snad už bude ok a nezunuje sa mu tato nova sedačka
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 13 Jún 2011, 10:35

Dcerka mi place praveze v sedacke v smere jazdy :( popruhy jej brania v pohybe...nepaci sa jej tam, lebo odtial nic nevidi, len ked vidi z okna je spokojna. No musime asi vydrzat...
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 10 Nov 2011, 10:36

Tak, my cestujeme autobusom celkom casto. Nemam inu moznost. 1.krat to bol adrenalin, ci to zvladneme a navyse sme prestupovali. Zistila som, ze sa da
:dojcenie: aj v buse. Teraz sa uz aj celkom tesim na cestovanie :). Ludia casto cumia, ale nech len cumia. Nemusim nikoho prosit o pomoc. Pohybujeme sa slobodne. Neviem si predstavit, ze by som sa niekam trepala s kocikom :?. Ked vidim mamicky s kocikom, tak deti drzia aj tak nakoniec na rukach.
Neviete ako je to s platenim cestovneho? Vzdy som platila za dieta do 15 rokov + sprievod a vcera len za seba. Vraj je este malicky. Hm? Ci, sa popytam na SAD?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 10 Nov 2011, 12:38

Lenka,ked mas kocik platis listok sebe plus batozina....ak si iba tak s malym,je jedno ci chodi,sedi na sedadle alebo na kolenach,do 6rokov tusim neplatis nic :)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 2 mesiace, 2 dni
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 26 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: V aute, v autobuse

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Nov 2011, 00:36

KOcik sa ako batozina vozi zdarma, pokial je dieta pritomne. Spravne by mali pytat 1/2 cestovne za sprievod a 1/2 za dieta. V minulosti bolo dieta zdarma a dospely cela suma. Takze smola, ak jej deti viac ako dospelych...
Inak aj som s malymi detmi chodila autobusom radsej ako autom. Ziadne starosti pri prekladani z autosedacky ked zaspali...Len minule som pisala staznost na zeleznice, lebo pre mna je tiez fajn ist vlakom + bicykel, mam to jednu zastavku (10km). A za tych 10km pytaju 1.4eura za bicykel - je to prepravne bez ohladu na vzdialenost, pricom v minulosti to bolo normalna suma podla vzdialenosti. Chapala by som to, ak by ho dali do batozinoveho vozna, ale nic take. Do argumentov som im tiez napisala, ze kocik maju zdarma, ale ja ho nepouzivam, mam bicykel na vozenie dietata, tak preco ma diskriminuju. ODpovedali mi akurat, ze mam smolu a vysku prepravneho nemaju v plane menit. Raz darmo, statny monopol.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron