Šatka a cmúľanie prštekov

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Šatka a cmúľanie prštekov

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 22 Aug 2012, 10:42

Ahojte,
potrebovala by som radu kočky.

Matejko má skoro 3 mesiace a v šatke sa nosíme asi od 3 týždnov. V poslednej dobe ma ale trápi, že keĎ ho dám do šatky (úväz - kríž s kapsou vo vnútri) tak má ručičku blízko pusinky a vždy si začne cmúľať pršteky. A to nie je určite hladný, lebo hned ako dokojíme ideme von. Ked zaspinká, tak si ich vyberie. Ako tomu zabrániť aby si ich necmúľal? Ked ho vybalím zoo šatky a dám do lehátka napríklad tak si ich prestane cuckať, robí to len v tej šatke, ked ich má blízko pusky.

Prosím, vedeli by ste mi hodiť nejaký dobrý link na viazanie kolísky? Alebo niečo na dojčenie? Nič dobré som nenašla, podľa čoho by som ho vedela uviazať.
ďakujem :)
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Šatka a cmúľanie prštekov

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Aug 2012, 11:00

myslím, že tomuto sa hovorí orálna fáza a je to normálne. nemalo by to znamenať, že je hladný, proste si len objavil ručičky a skúma ich. čoskoro udrží v ruke aj predmet a bude cmúľať všetko, čo chytí, neskôr si objaví nohy a tie dá do pusy, ked bude mať možnosť. mňa to tiež v tomto období zneistilo, ale potom som zistila, že nemá hlad, len ruky sú momentálne hlavným objektom záujmu..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Šatka a cmúľanie prštekov

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 22 Aug 2012, 11:33

fuuu...super, bála s om sa že namiesto cumlíka si cmúľa pršteky, to by som nerada :/
tak si ma ukľudnila a nevieš nejaké tie úvazy na dojčenie náhodou ???
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Šatka a cmúľanie prštekov

Neprečítaný príspevokod lulu » 22 Aug 2012, 13:46

http://www.youtube.com/watch?v=anv3O_df ... re=related
tento si skúšala, dá sa aj predpripraviť a potom vložiť bábo.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Šatka a cmúľanie prštekov

Neprečítaný príspevokod lulu » 22 Aug 2012, 13:48

Inak moja si tiež stále cmúľa ruky, palčeky, a už aj všetko čo si zdrapne... Nikekedy sa snaží strčiť si palec aj keď ju práve dojčím, potvorka :D
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Šatka a cmúľanie prštekov

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 22 Aug 2012, 14:05

LULU koľko má vlastne malička? viem že je staršia ako krpec. No ten si dnes už pchal aj hrkal do ust :D teda snažil sa. Nevie si ju ešte sam zobrat ale ked mu ju podam do ručky tak drží a dnes hned k puske a olizoval ju jazykom :D podarený bol, tak to bude asi tá orálna fáza :)
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Šatka a cmúľanie prštekov

Neprečítaný príspevokod lulu » 22 Aug 2012, 17:03

No, 4. 9. bude mať 4 mesiace. Už sa pregúľa na bok, rehoce sa nahlas, dvíha sama hlavičku,dokonca sa aj hanbí...
ach len keby spala... :roll: už neviem, čo s ňou a v tomto horku šatkovať? To by všetko mlieko vypotila :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: Šatka a cmúľanie prštekov

Neprečítaný príspevokod mimuka » 22 Aug 2012, 22:07

nika1914 keď dojčíš na požiadanie a neodďaľuješ nejako umelo dojčenie, tak sa nemusíš báť...my sme tiež mali takú fázu a som sa trocha bála, no prešlo to a je všetko ok. ten úväz na dojčenie je tento: http://www.youtube.com/watch?v=7LIqMdFb2JE ...ten predchádzajúci link je ten istý úväz, len ho viaže keĎ už bábo na prse zaspalo...
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: Šatka a cmúľanie prštekov

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2012, 22:44

lulu píše:No, 4. 9. bude mať 4 mesiace. Už sa pregúľa na bok, rehoce sa nahlas, dvíha sama hlavičku,dokonca sa aj hanbí...
ach len keby spala... :roll: už neviem, čo s ňou a v tomto horku šatkovať? To by všetko mlieko vypotila :mrgreen:

noo..ja som šatkovala aj v max. horúčavách lebo malý mi nespal inak ako pri prsníku alebo pri nosení. šatka je z prírodného materiálu, čo je vhodné, zabalila som ho proti slnku (hlava, nohy) nuž ja som sa varila ale to tak či tak- aj bez neho.. hovorila som si, že keby bol nespokojný, dá to najavo ale on pekne čučal. a čo som bola prekvapená, nejako extra mokrý nebol, ked som ho vybrala.. ale som rada, že o rok neskôr už ho takto nosiť nemusím ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Šatka a cmúľanie prštekov

Neprečítaný príspevokod Zuzina » 27 Aug 2012, 14:34

Nasa mala ma zajtra pol roka a do ust uz ide komplet vsetko :) Usta su prvym "poznavacim nastrojom" a ruky najblizsie ;) Netreba sa obavat ani v tom nejak branit (to je aj tak nemozne). Mne najviac prekazaju tie vychovne "fuj" a "nestrkaj si tie prsty" od clenov sirokej rodiny, ale to je do inej rubriky..
Zuzina
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 29 Jún 2012, 21:41
Bydlisko: Šaľa
Počet detí: 1
1. dieťa: Nina
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac


Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron