Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 18 Máj 2012, 17:45

Ahojte, zakladám túto tému, ako pomoc pre začínajúce mamičky- "nosičky" :lol: .

Takže rada by som sa s Vami poradila. Uvažujem s kúpou šatky, pre začiatok asi aj elastickou (aby sa "stratili" nedostatky pri začiatočníckom viazaní), a natrafila som na tento inzerát http://www.modrykonik.sk/bazar/satky-no ... osenie-4m/
Zaujal ma hlavne cenou, a páči sa mi že je poloelastická. Čo vy na to? Poznáte túto značku - born?
Ďakujem.
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod miriam » 18 Máj 2012, 20:02

Ak by som mala poradit podla mojho nazoru a skusenosti, najidealnejsie je kupit si kvalitnu PEVNU satku, ale zanosenu..Elasticke satky su makke a lahko sa do nich viaze novorodenec, ale treba tu pocitat s kratkou dobou vyuzitelnosti, kedze pri tazsom dietatku povoluje a obzvlast ked je uz pouzivana, po case straca na pruznosti..Tym padom treba o chvilu riesit dalsi nosic, co by nemusel by pre niekoho problem- je moznost prejst rovno na manducu...ale mne osobne to pride ako zbytocnost mat elasticku, pevnu, nosic..Dobra znacka, ako je trebars Didymos, je uzasna aj z tretej ruky, tu by som skusila kuknut cesky bazar na stranke www.nosenideti.cz
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod luciole » 18 Máj 2012, 20:16

Znacku nepoznam a definicia "mierne pruzna" je dost cudna. Satka je bud pevna, alebo elasticka. Aj pevne satky trochu pruzia, ale len v jednom smere. Ja by som asi siahla po overenej znacke, lebo nie je viazanie ako viazanie. Mam skusenost s Hoppediz pevnou, z ktorej prave prechadzam na Didymos pevnu. Rok nam hopka posluzila, ale toto je uz iny level :) Elasticku som nikdy nemala, ak ma clovek tu moznost, tak asi je to fajn, no naozaj len velmi kratko, tak stoji za zvazenie, ci sa naozaj oplati.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 18 Máj 2012, 20:45

Taak, ja mam aj elasticku aj pevnu, aj nosic. Elasticku som dostala ked mal maly takmer 3 mesiace a uz ju nenosime, lebo ako zacal byt pohyblivejsi, vedel sa z nej vymotat a zostaval visiet a hlavne uz je tazky ja nu. Ale na novorodenca ideal, super v lete a ja som vyuzivala na uspavanie, lebo son sa z nej vedela dobre vyzliect. Pri druhom si ju zoberiem uz do porodnice. Pevnu satku mam Didymos, z druhej ruky som kupila na konovi a je super, predtym som mala pozicanu sanami a uz zanosena bola tvrda ako doska a pri noseni sa uvolnovala. Didy je paradna, pripadne kukaj kona, obcas sa da zohnat za super cenu. A este mam nosic Alpino, nieco ako manduca, ale site v CR jednou pani a spokojnost. Ale zo vsetkeho najpraktickejsia mi prijde pevna satka. Okrem toho vyuzijes ako prebalovak, deku, prikrivku, urobis z nej hojdacku a pod :-)
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 18 Máj 2012, 21:16

ja som mala pevneho storch leo, super sa viazal a dve didymosky, tiez super.na rychle prenosy som mala doma sity mei tai a liliputi nosic a teraz nosim uz len v nosici, lebo je mi praktickejsi, ked malu vkuse vyberam na zem. babyvak som pouzivala mesiac, donho by som uz nesla, kedze satka je satka:-) elasticku som nemala, ale ak raz nahodou bude dalsie mimi, urcite si jednu kupim od narodenia, kedze bezplienkujem a zda sa mi to teoreticky jednoduchsie vyberat odtial babo na curanie ako stale viazat pevnu... za seba radim neinvestovat do kocika, ale do plnej vybavy ak financie dovolia: elasticka nova satka, pouzita pevna satka (overena znacka) a pouzity nosic :) ale uplne bohate si vystacis aj s jednou pevnou satkou... len ono to je uplna droga, ked zacnes, tak nevies prestat rozmyslat, ci nevyskusat aj ine:-):-):)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 18 Máj 2012, 22:25

Teraz mi odpísala predávajúca, že "Aby sme sa vyhli náhodným nespokojnostiam, potvrdzujem, že šatka je na šírku trochu elasticka a na dlžku absolútne. Píšem to preto, aby ste mali presné info." Tak tomu moc dobre nerozumiem... vy áno? Ešte píše, že ju skoro vôbec nepoužívala, lebo jej to s ňou nešlo, ale že inú šatku nemala.

Celkom sa mi pozdáva tá alternatíva elastická šatka, manduca... no uvidím. Ja som totiž strašne grambľavá, ja sa bojím, že mi to viazanie nepôjde, ja keď vidím, na tých videách, ako ženy viažu tie šatky kadejako poza chrbát.. napríklad ma minule napadla taká somarina, je si neviem spojiť ruky za chrbtom (jedna ruka zhora poza plece a druhá zdola od pása a mám medzi nimi ešte kopu cm, som strašne neohybná) a že tým pádom si to nebudem vedieť vzadu ponaprávať... :?

Kamarátka má inak pevnú storchenwiege, a pochvaľuje si...

No a čo sa týka kočíka, tak ten som kúpila z druhej ruky za 130€, viac ako 150€ som zaň ani nemienila dať. Chcem využívať hlavne športovú časť, keď bude dieťa väčšie a ťažšie...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 18 Máj 2012, 22:28

To je pravda, ze s elastickej sa babo lahko vybera a vklada, naviazes, nemusis dotahovat a vkladas a vykladas babo podla potreby. Aj ka doporucujem kombinaciu elastika, pevna satka a nosic. Nevies si od niekoho tu elastiku pozicat? Lebo to je tak na 4-5 mesiacov.
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 18 Máj 2012, 22:47

Ja mam Dydimos Indio pevnu a Manducu, pre mna to bola a stale je idealna kombinacia.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Máj 2012, 12:13

Stále rozmýšľam nad tou šatkou z inzerátu. Tá pani píše, že na šírku je mierne elastická a na dĺžku riadne. Je to tak so všetkými elastickými šatkami?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Máj 2012, 18:51

CArodejnica, a co takto zajst v Ziline do cajovne za Zuzkou Bikarovou a nechat si od nej so satkami poradit? Je to nasa poradkyna a pokial viem, robi i pripravu pre tehotne. Je u nej super, v cajovni ma zaroven hernu pre deti, je to taky idealny priestor na stretavanie sa mamiaciek s detmi. Mamicky poklebetia pri cajiku ci kavicke a deticky sa pohraju.
Co sa tyka tej satky, tak okrem kvality je dolezita i dlzka. Ja pri poradenstve pouzivat 5m a pride mi taka akurat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Máj 2012, 19:28

JankaMich píše:CArodejnica, a co takto zajst v Ziline do cajovne za Zuzkou Bikarovou a nechat si od nej so satkami poradit? Je to nasa poradkyna a pokial viem, robi i pripravu pre tehotne. Je u nej super, v cajovni ma zaroven hernu pre deti, je to taky idealny priestor na stretavanie sa mamiaciek s detmi. Mamicky poklebetia pri cajiku ci kavicke a deticky sa pohraju.
Co sa tyka tej satky, tak okrem kvality je dolezita i dlzka. Ja pri poradenstve pouzivat 5m a pride mi taka akurat.


Hej, uvažujem nad tým, že tam zbehnem. Už sa mi to dostalo do uší, že tam bývajú aj rôzne akcie ... :) Teraz však len riešim ten inzerát, čo o ňom píšem v prvom príspevku, lebo si píšem s predávajúcou a chcem jej dať jasné stanovisko. Čo sa týka dĺžky, tak táto šatka má 4m, kamoška čo nosí, tak má tiež 4metrovú, a údajne, že je to fajn. Len ma mätie to, že tá šatka je na šírku mierne elastická a na dĺžku úplne elastická, moc tomu nerozumiem, možno to tak má byť. :? Toto teraz potrebujem zistiť a či by to mohlo vadiť pri úväzoch. Neviem, je to síce "no name" značka, ale možno by mi splnila rovnaký účel, ako značková. A bolo by to len na to prvé novorodenecké obdobie, preto sa mi vidí ta cena... potom by som prešla na pevnú, respektíve manduku... :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 19 Máj 2012, 20:31

Carodejnica, ono pri elastickej satke je dolezita aj jej hrubka a to z inzeratu nezistis a ked je to no name, tak uz vobec. Aj bavlnene tricka su niektore az priesvitne... A take som videla aj elasticke satky, taku by som v ziadnom pripade nechcela, lebo sa moze zle zviazat, rychlo sa ponatahuje, pripadne sa babo z nej bude vediet velmi skoro vymotat alebo cely uvaz odvisne, co je blbe specialne pri koliske. Takze aj elastika musi mat svoju pevnost, aby to bolo ok. Ja len preto, aby si si na to dala bacha. Inak ja mam elastiku od Medley, pevne satky od nich su na nic, ale elasticka je v pohode, tiez ma dlzku cca 5 metrov.
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Máj 2012, 21:51

Lucifera píše:Carodejnica, ono pri elastickej satke je dolezita aj jej hrubka a to z inzeratu nezistis a ked je to no name, tak uz vobec. Aj bavlnene tricka su niektore az priesvitne... A take som videla aj elasticke satky, taku by som v ziadnom pripade nechcela, lebo sa moze zle zviazat, rychlo sa ponatahuje, pripadne sa babo z nej bude vediet velmi skoro vymotat alebo cely uvaz odvisne, co je blbe specialne pri koliske. Takze aj elastika musi mat svoju pevnost, aby to bolo ok. Ja len preto, aby si si na to dala bacha. Inak ja mam elastiku od Medley, pevne satky od nich su na nic, ale elasticka je v pohode, tiez ma dlzku cca 5 metrov.

Ďakuje za radu. Asi sa teda na to vykašlem. Tá elastická má strašne láka, jednak ako začiatočníčku a jednak práve tomu, že z toho, čo čítam, je vhodnejšia pre novorodenca, bábo sa dá ľahko vkladať a vyberať a tak... Tá šatka medley, máš na mysli toto http://www.medley.cz/babysatkyy.htm ?
Asi by mi bolo najlepšie požičať, ale neviem skade... a ani nemám od koho... :(
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Máj 2012, 22:47

carodejnica, voli svojej neohybnosti sa pevnej satky bat nemusis. Nikdy som nepotrebovala manipulovat so satkou za chrbtom, iba v pripade, ked som mala Misku uviazanu v batohu a ona mi tam zaspala a ja som ju nechcela skladat z chrbta dole (bola som v meste na nakupoch, napriklad), no hlava jej klimbala, tak som ju potrebovala nejak satkou podopriet. No to je tiez tak narocne, ze je lepsie poporosit niekoho nablizku, nech ti s tym pomoze, je to jednoduchy ukon (uz vopred ratas s tym, ze ti tam zaspi a nechas pri krku dost latky), ludia zvycajne radi prilozia ruku k dielu.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 20 Máj 2012, 05:47

Carodejnica a kedy mas termin? Svoju elasticku som slubila pozicat kamoske, termin ma v septembri, ale dovtedy by som ti ju mohla pozicat, aspon na vyskusanie.
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 20 Máj 2012, 10:53

Lucifera píše:Carodejnica a kedy mas termin? Svoju elasticku som slubila pozicat kamoske, termin ma v septembri, ale dovtedy by som ti ju mohla pozicat, aspon na vyskusanie.

ďakujem za ponuku, ale 15. augusta... takže tesne.. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 23 Máj 2012, 21:19

Ahojte žienky nosičky, čo hovoríte na tento inzerát?
http://www.modrykonik.sk/bazar/satky-no ... -liliputi/
(pre novorodenca a na prvé mesiace, potom pevná a manduca)
Tu som našla na ňu aj recenziu...
http://www.nosmesa.eu/recenzia_detail/1 ... ti-fuchsia
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 24 Máj 2012, 12:07

carodejnica píše:Ahojte žienky nosičky, čo hovoríte na tento inzerát?
http://www.modrykonik.sk/bazar/satky-no ... -liliputi/
(pre novorodenca a na prvé mesiace, potom pevná a manduca)
Tu som našla na ňu aj recenziu...
http://www.nosmesa.eu/recenzia_detail/1 ... ti-fuchsia



elastiku som nemala, tak neviem posudit, ci sa pouzivana roztaha - vyssie to niekto pisal... ale ja osobne raz v buducnosti pojdem do pouzivanej elastickej, novu nebudem kupovat urcite:-) mozno sa najde niekto, kto kupoval uz pouzitu a povie ti, ci bola neako vytahana...
co sa tyka kvality: elastiku liliputi ma kamoska a este minule v nej mala uviazanu 13kg malu, hovorila, ze na max hodku je to stale ok. pouzivala ju od narodenia, mala ma teraz 15m, bola spokojna. takze z toho mi vyplyva, ze minimalne na prve 3-4m posluzi pouzivana tiez super, kym ma miminko par kg...ale tot len moj teoreticky nazor, prakticky nemam zatial :mrgreen:
cena sa mi zda super, mna by nalakala :twisted:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 24 Máj 2012, 12:42

fliacik0103 píše:elastiku som nemala, tak neviem posudit, ci sa pouzivana roztaha - vyssie to niekto pisal... ale ja osobne raz v buducnosti pojdem do pouzivanej elastickej, novu nebudem kupovat urcite:-) mozno sa najde niekto, kto kupoval uz pouzitu a povie ti, ci bola neako vytahana...
co sa tyka kvality: elastiku liliputi ma kamoska a este minule v nej mala uviazanu 13kg malu, hovorila, ze na max hodku je to stale ok. pouzivala ju od narodenia, mala ma teraz 15m, bola spokojna. takze z toho mi vyplyva, ze minimalne na prve 3-4m posluzi pouzivana tiez super, kym ma miminko par kg...ale tot len moj teoreticky nazor, prakticky nemam zatial :mrgreen:
cena sa mi zda super, mna by nalakala :twisted:


Naľakala, či nalákala? :) :lol:
Každopádne ďakujem za názor, toho sa troška bojím, či používaná, nebude moc rozťahaná, ale cena sa mi páči, na to, že ju fakt budem mať len na prvé 3-4 mesiace, no a že to nie je "no name" značka. Asi teda idem do toho... :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Máj 2012, 22:58

baby hádžem referencie.... objednala som si Ergo Organic vzor petunia... to sú také krásne tulipániky... od ťinťongov.. predpokladám.. lebo na balíku boli ich haky-baky.. a spokojnosť 1*****. Vyšiel ma po prepočte z dolárov na 49 EUR. Koľko stojí nový na SK snáď nemusím pripomínať... nech sa na mňa nikto nehnevá, že som nedala zarobiť našim... ale cez 300 rúk sa všetci na tom chcú nabaliť. :twisted:

http://www.dhgate.com/100-new-brand-hea ... 817b9.html

prišiel cca. za 3 týždne.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Máj 2012, 22:59

jááááj a ešte sa chcem pochváliť svoje staréééé... 100 ročné vyblednuté ergo som strelila za pajsku.. no nepredaj to.. a nekúp to. :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod mimuka » 30 Máj 2012, 20:48

gabika78 a ako to prosím ťa bolo z dodaním...koľko si platila poštové?? nie je tam aj nejaké clo?? vďaka moc
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 30 Máj 2012, 22:55

mimuka píše:gabika78 a ako to prosím ťa bolo z dodaním...koľko si platila poštové?? nie je tam aj nejaké clo?? vďaka moc



to je cena už aj s poštovným.. to je na tom tá krása... :-))) neplatila som žiadne clo. :-)))
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 30 Máj 2012, 23:46

gabika :goodjob: ty si spekulantka! Akurat vcera ako som davala dole z vesiaku manduku, tak som si povzdychla, ze aka je uz bleda!
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Máj 2012, 12:21

mozem taku otazku na skusene nosicky?? ja nemam manducu,nikdy som ju nemala,tak neviem porovnat....ja mam mei tai od papajky, fajn vystuzeny, ale ja ho viazem tak,ze ho prekkrizujem, ci mam maleho v predu alebo vzadu,,pasy su prekrizene, nenosim to ako ruksak, ci manducu, aky je v tom teda rozdiel,ak mate pasy prekrizene a ak nie?? je to rovnako pohodlne??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Ďalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron