Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 12 Jan 2013, 22:04

ja zasa co sa RS tyka sa priznam, ze som tam nevedela dat dcerku, ked bola malicka a rovnako som stroskotala aj na babyvaku. Preto pre mna bola ako vhodna volba elasticka satka a neskor pevna a potom nosic. A aj moj manzel vedel zvladnut kolisku uviazat a to dokonca som ho to ani neucila, len to odomna odpozoroval a jedneho dna uviazal. :)

Ivula pokial mas cas a chut, mohla by si mi napisat na to recenziu na web?
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 12 Jan 2013, 22:52

elinka27 - nie je problém, ak môžeš, vytvor mi prosím novú recenziu s podtitulkom "Caboo nosič, Close baby, Close baby carrier" - takto všemožne sa toto nosítko označuje :) tak bude fajn, keď si ho mamičky nájdu pod viacerými názvami.
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 13 Jan 2013, 20:24

Ivula, napis mi prosim ss, a ja ti poslem heslo a navod ako si sama recenziu vytvoris :)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Jan 2013, 23:27

kocky, tak som dnes zazila na vlastnej kozi, o akom nositku to hovorite. Na poradenstve ho na mna mamicka vytiahla, ze nech ju naucim, ako v tom nosit dieta. Sice sme ho tam dali, ale koliska sa mi veru nepozdavala, ten kriz s kapsou povedzme, ale fakt zbytocny vymysel :( Preco sa tie maminy tak strasne boja satiek, pritom takyto mackopes im nosenie v skutocnosti ovela viac skomplikuje :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 22 Jan 2013, 23:33

Luciole, suhlasím. POtom ich to akurát odradí od nosenia vôbec :(
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 23 Jan 2013, 21:02

však aj mne sa to nosítko zdá neadekvátne drahé za to, akú službu vie "urobiť", už radšej tú elastickú šatku...
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod luciole » 27 Feb 2013, 15:56

Dievčatá, máte niektorá skúsenosť s českým nosičom KiBi? Zaujímavé je možnosťou rozširovania chrbtovej opierky pod zadkom a tiež predlžovania do výšky. Ale naživo som sa s ním ešte u nikoho nestretla... http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volb ... Bi-fialove
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 27 Feb 2013, 19:36

Luciole, sama ho nemám ale ináč úžasné nosítko, brúsim si na neho zuby ;-) len samé chvály naň zväčša počujem, hoc niekomu nie vždy sadne pri porovnaní s inými ergonomickými nosičmi.
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod miška11 » 27 Feb 2013, 22:26

hmmmm...ten nosic KiBi vyzera velmi zaujimavo...my mame ergo, uz pri nom aj ostaneme...uz je na trhu vela zaujimavych ergonomickych nosicov :)
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Amosa » 02 Mar 2013, 12:07

damy, mam radost, idem sa podelit.. Kupila som prave Hoppediz pevny z druhej ruky (26e + 4epostovne). Do porodu mozem trenovat uvazy. Posledne dva dni som mala som zabodnuty do netu a hladala som referencie o satkach. Hadam som rozumne vybrala. Mam teda este po prvej dcerke odlozenu Manducu, ale potrebovala som nieco na malicke babo. Tesim..
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 19 Apr 2013, 23:10

čo poviete na tento nosič. veľmi sa podobá na Ergo na fotke, ale je veľmi lacný........
http://www.modrykonik.sk/shopy/satky-no ... 7b8/nosic/
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 20 Apr 2013, 11:38

Ma ho kamaratka,nosi v nom 16kg dieta a drzi:-) zda sa jej menej pohodlny v porovnani s manducou -uz si,ale nepamatam v com, ale za tu cenu je naozaj velmi spokojna...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 22 Apr 2013, 09:49

Mirkaska - je to klasicke cinske fake ergo http://www.dhgate.com/red-blue-for-choi ... tml#s1-6-1
Posluzi, ale necakaj dlhu zivotnost, treba casto kontrolovat svy, ci sa neparaju, spony nemusia byt uplne spolahlive, latka moze obsahovat chemikalie.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Apr 2013, 23:33

Dnes som mala zrovna takyto nosic v rukach. Na zakladne vyuzitie nie je zly, ale mne na to chybala hlavne moznost jednoducheho prekrizenia popruhov na chrbte (da sa, ale s pomocou niekoho ineho). Manduca ma navyse zips na nastavenie vysky chrbta (vyborna vec) a popruhy sa daju dotahovat na niekolkych miestach.

Na prvy dojem je Manduca drahsia, ale vydrzi dlhsie a ma svoju hodnotu aj pri opatovnom predaji a tym ze je vbela pouzivana, je jednoduche ju predat.. Tiez vydrzi na dalsie deti. Osobne by som skor volila Manducu z druhej ruky, ak chcem usetrit.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Apr 2013, 10:53

moja manduca po jednom dietati bola v takom stave, ze by som ju predala mozno tak za 5E na donosenie. Latka predrata na diery, popruh vysuchany tak, ze uz vobec nedrzal dotiahnuty. Bolo to dost velke sklamanie. Pre druhe dieta som si spravila home-made nosic a ten napriek podstatne castejsiemu pouzivaniu este stale nema jediny naznak opotrebenia. Takze ja radim pri nakupe nositka na intenzivnejsie pouzitie pozerat aj po takychto skusenostiach - kto to nositko pouziva dlhodobo a vela. Myslim ze v tomto smere dost chvalili ergo sport. Na obcasne pouzitie, alebo ako doplnok ku dalsim nositkam posluzi hocico.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 23 Apr 2013, 14:04

To som počula o tých Manducách, že sa veľmi prederú, neviem teda či je to špecificky len pre niektoré várky z minulosti, ale stále ma to udivuje. Taký predajca s takým rénomé a niektoré výrobky po užívaní rýchlo odídu :o Ergo sport som mala sama, posunula som ďalej do obehu. Stavila som na Kibi, keďže už mám staršiu a ťažšiu dcéru. Teda poviem Vám kvalita Kibi, pevnosť látky sa nedá porovnať. Teraz mi príde to Ergo sport ako z veľmi jemnej látky, hoci sa mi vôbec neprederavil.
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Apr 2013, 14:05

Ja som manducu videla tiez uz v roznom stave (ale tie fakt predrate boli vzdy z druhej ruky),ale netusim,od coho to zavisi. My mame manducu stale ako novu a sluzi nam intenzivne uz 2roky.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Apr 2013, 14:09

Oooo,konecne niekto,kto ma domaKiBi! Ivula,prosim,keby si dala malu recenziu,velmi ma zaujima ake je,ako sa s nim manipuluje a tak. Dakujem ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod mimuka » 23 Apr 2013, 15:09

aj my už máme doma KiBi :)
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 23 Apr 2013, 15:13

Luciole, Kibi je veľmi fajn, najviac oceňujem tú šírku pod nožičkami, že si dokážeš prispôsobiť a tú výšku zadovej opierky. Pritiahnutie aj u veľkého dieťaťa ako v šatke, nesmierne to pomohlo mojej chrbtici. Vpredu moju dcérku už nenosím, ale oproti Ergu, keď si ju dám dopredu, je mi to pohodlnejšie. Materiály sú fakt pevné, vcelku je ten nosič na pocit aj ťažší ako Ergo sport (ale Ergo sport je zas veľmi odľahčená varianta). Jedinú malú chybičku krásy som našla v tom, že pokiaľ mám malú na chrbáte, nedokážem zapnúť kapucku - len jednu stranu, popruhy na zapnutie sú dosť krátke. Už som chcela písať Věrke Kalouskovej (vynálezkyni Kibi), ale akosi som sa k tomu doteraz nedostala. A keď som potrebovala malú zapnúť, tak som poprosila jednu pani, ktorá mi s tým pomohla ;-) Ináč pás je perfektný, nie je z jedného kusa, ale z troch dielov, prispôsobí sa perfektne a je z tvrdšieho materiálu ako napr. bol ten u Erga sport - zatiaľ sa mi neprehol pod nosením.

Neviem, či som zodpovedala dostatočne, pýtaj sa, čo presne chceš vedieť.

A propos k tej Manduce, ja si osobne myslím, že to boli niektoré várky z výroby s nekvalitnejšou látkou, lebo niektoré používané sú OK, niektoré nie.
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 23 Apr 2013, 15:13

Mimuka a ako si s ním spokojná?
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Apr 2013, 15:30

Ivula, mna zaujima na tom kibi, ci tie druky na bedraku (co sa nimi rozsiruje sed) neotlacaju dietatu nozicky, ked nie su zapnute?
My sme mali mdc rocnik 2008 a viem ze sme neboli sami s takymito problemami. Snad sa odvtedy poucili a zmenili latku, mne to pripadalo ako nedostatocne testovane, bolo to totiz z obycajneho riedko tkaneho platna, a to naozaj nevydrzi dlhodobe odieranie, na to by pri testovani velmi rychlo prisli, lenze manduca bola vtedy novinka a asi ju chceli rychlo natlacit na trh...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 23 Apr 2013, 16:10

Quaxi ako to myslíš, keď nie sú zapnuté? Trošku nerozumiem. Ono pod nožičkami na boku je to vystužené, pozri sa na detaily dole toho nosítka http://www.kibi.cz/foto/ A ono to vždy zapneš na cvoky a ten prebytok nie je pod nožičkami dieťaťa, ale je to na vonkajšej strane. Neviem, či som to zrozumiteľne popísala, ale skús si to pozrieť na tejto animácii: http://www.kibi.cz/jak-nositko-roste/
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Apr 2013, 17:02

no prave podla tych fotiek a videi mi to vychadza, ze ked zapinas na najmensiu sirku, tak zapnes len prvy cvocek alebo iba 2-3 a ostatne zostavaju neprekryte zrovna na mieste kde dietatu visi noha od kolena dole? alebo je to inac?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Vyberáme šatku, nosič - rady a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Ivula » 23 Apr 2013, 19:46

Aha už som pochopila, ty máš na mysli, či ho netlačia tie cvoky? Fúha nad týmto som sa nezamyslela, hľadala som len detail fotky, našla som takúto, kde to asi najlepšie vidno: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater. Ináč ak by to nedajbože tlačilo, tak hneď mám riešenie - jednoducho by som na ten bedrový pás v tých miestach ušila popruh ako ochranu, niečo ako chrániče proti slintaniu ;-)
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron