Dojčenie počas nosenia

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 14 Feb 2012, 20:30

Ahojte, už sa pomaličky pripravujem na nosenie môjho druhého bábätka. No a všeličo mi chodí po rozume.
Zaujímalo by ma, ako to riešite s dojčením počas nosenia, pri menších prsiach to zrejme nie je až taký problém, ale čo pri väčších? Nechcem nejak zachádzať do detailov, ale ja keď nemám podprsenku, tak gravitácia funguje a prsia mám pomaly na bruchu :evil: - takže moc si neviem predstaviť, ako si urobím úväz tak, aby dieťa dočiahlo na prsník - ešte v šatke pri horizontálnej polohe - no, ako tak, ale v nejakej manduce, keď bude dieťa zvisle, no tak to netuším.
Nejaké rady a tipy? Ďakujem. ;)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 15 Feb 2012, 09:17

Carodejnica, ja si naopak myslim, ze sa lahsie dojci pocas nosenia prave s velkymi prsiami, na jednej strane gravitacia funguje, ale na druhej si ich mozes vytiahnut hore k pusinke babatka prave vo vertikalnej polohe v Manduce alebo satke, taky push up efekt, len musis mat oblecenie vhodne na dojcenie zhora. Davala som fotku dojcenia pocas nosenia v teme Nosene v zime.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Feb 2012, 10:30

ja som si tiež myslela, že s väčšími je to lepšie, na malé prsia treba dieťa uviazať presne k prsníku, lebo sa s prsníkom nedá manipulovať ani o milimeter... plus pri chodzi "to" držať pokope, lebo pri každom kroku bradavka vyskakuje :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 15 Feb 2012, 10:34

carodejnica ja som si to tiez nevedela predstavit :D podobne aj ja mam velke prsia a dojcim v satke aj vo vertikalnej polohe. mna povzbudila luciole, ze sa to da, tak som skusala a teraz ked sme von, je to jediny sposob ako sa maly chce vonku nadojcit... ja si cely uvaz spustim viacej dole a trosku na bok podla toho ku ktoremu prsniku ho chcem dat a prsko mu musim pridrziavat...ale funguje to. no male babatko by som si vo vertikalnej polohe asi netrufla nadojcit, to jednoznacne radsej horizontalne, do kolisky. bolo k tomu aj jedno super video, ale bohuzial mi ukazuje, ze je sukromne a neda sa uz prezriet. ale mozno baby nejake maju v zalohe ;) treba hlavne skusat u urcite sa vam to zapaci :love:
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Feb 2012, 10:43

ano :D suhlasim s tamoulik a shirou....ale da sa vselijako, sak je to od prirody dane, tak kazda si nejaky sposob najde...ja som skusila dojcit az ked mal cca 10m, to bolo radosti :D a pocit slobody, boli sme na cucoriedkach, dokonca mi tak aj zaspal...ale nepraktizujem to casto priznam sa, ked sme uz nauceny na posteli, tak naco silit inaksie
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 15 Feb 2012, 11:42

aj my sme nauceni na postel, ale posledne 3dni sme s drobcom horuckovali a vyzeralo to tak, ze nosený bude aj celú noc. ja mam prsia take médium :D a dojcenie v manduce nam funguje. Dajú sa uchopiť, zvihnut a nastelovat na pusinku.Tiez si myslim, ze s väčšími prsiami to je jednoduchšie. Urcire Vam to pôjde perfektne. ;)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 15 Feb 2012, 22:04

Tak žeby? No dobre, to je zas pravda, že ja môžem s tým prsom a lá psie uši manipulovať pomaly pol metra od seba hore - dole ... :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 19 Feb 2012, 23:34

Dnes som natrafila na toto video - http://www.youtube.com/watch?v=LvSacFkV ... re=related
Sa mi zdá, že to malé bábo je tam jednak dosť pokrčené a jednak sa mi zdá, že moc sa pri tomto dojčiť nedá, keďže je vysoko, či sa mi to len marí?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod janka » 22 Mar 2012, 21:12

Dojcite v satke aj vo zvislych uvazoch? Lebo ja som to s Adelkou skusala, ale nejake mi to pride divne, jednak je tam dost vykrutena a jednak musi byt uviazana velmi nizko, a to je ona este len novorodenec, takze si to vobec neviem predstavit so starsimi detickami. Zatial nam nastastie funguje koliska, celkom dobre si na nu zvykla.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod janka » 22 Mar 2012, 21:22

carodejnica, mrkla som si to video, mas pravdu, tiez sa mi to zda privysoko uviazane na to, aby sa dalo dojcit. Ja dojcim v koliske kriz s kapsou vnutri (uvazu s kapsou vonku som nejak neprisla na chut, vadi mi, ze sa to neda dobre poutahovat), a Adelku mam v podstate na bruchu - hlavka vyssie, zadocek nizsie, aby bol aspon aky-taky pristup k druhemu prsu - pre Misku :D
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 22 Mar 2012, 21:23

Janka ja som začala dojčiť na zvislo až keď mal malý asi 5 -6 mesiacov.myslím, že kolíska je pre adelku teraz najlepšia :)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 22 Mar 2012, 21:25

Janka ja som začala dojčiť na zvislo až keď mal malý asi 5 -6 mesiacov.myslím, že kolíska je pre adelku teraz najlepšia :)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 22 Mar 2012, 22:36

Janka ja som začala dojčiť na zvislo až keď mal malý asi 5 -6 mesiacov.myslím, že kolíska je pre adelku teraz najlepšia :)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod janka » 22 Mar 2012, 22:56

jjjulia, a to musi byt potom strasne nizko uviazany, ak sa ma dojcit pri zvislom uvaze, nie?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Mar 2012, 23:08

Janka, zalezi na tom, ake velke mas prsia? Pokial mensie, tak musis uviazat niezsie, pokial vacsie, tak je to jedno, mne sa da urobit aj push up efekt a prsia vytiahnem az hore.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Mar 2012, 00:15

veru, s velkymi sa da pohybovat podla potreby ;) ja som sa odhodlala dojcit v satke/manduce az po par mesiacoch, ale je to fakt super. Dojcenie v koliske sme objavili az tesne pred prvymi narodeninami :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Mar 2012, 21:47

ja zase viem viazať a dojčiť iba vertikálne. šatka mi nejde uviazať presne na prsník- nemám dostatok skúseností,ale zase manducu si nastavím presne a aj ked malý zasmí, len pozaťahujem popruhy a dobre.. vertikálne som nosila ale až od 6 týždňov.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod janka » 05 Apr 2012, 22:48

zeny, ak mate, dajte sem prosim nejake navody na uvazy so satkou, ked sa dieta v satke aj dojci. Ja viazem akusi variaciu kolisky v krizi s kapsou dnu, taka vlastna improvizacia, ale nejak sa mi to nezda byt to prave orechove. Zajtra doobeda, ked bude mala este pomerne cerstva, sa chystam skusat kolisku v krizi na boku, ale tie navody, co som videla, su bez dojcenia, ta to bude asi zase vlastna variacia. Ked Adelka mi strasne narieka, ked ju viazem, az sa bojim, ze to bude nejake antisatkove dieta, vo videach su to vzdy take kludne a spokojne babatka, ktore sa nechaju uviazat do cohokolvek, neviem, ci to viazem zle ci co. Rada by som poskusala co sa da a nasla co najpohodlnejsi uvaz. A tiez by asi viacere uvitali, keby sme tu mali taku zbierku navodov na dojcenie v satke, co poviete?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod janka » 06 Apr 2012, 00:17

Pridam si prvy navod, asi poznate, skoda len, ze je to take zle rozlisenie:
http://www.youtube.com/watch?v=hXcmNPD68MU&NR=1
Velmi sa mi paci, ake je to vesele, zive, a hlavne s dietatom na rukach, nie odlozenym niekde naboku, kym si mamicka vzorne namota satku na seba. Takuto lahkost dosiahnut, tak sa povazujem za majstra vo viazani.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Apr 2012, 00:36

Tu je standardna koliska na dojcenie podla Veroniky Mihalskej: http://www.youtube.com/watch?v=anv3O_dfGaY

a tu som nasla to iste s vacsimi detailami, ale po anglicky: http://www.youtube.com/watch?v=sp8kPPwB ... re=related
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod janka » 06 Apr 2012, 02:23

jeeej, janka, dakujem! Tak presne takto v podstate viazem aj ja, len tie pruhy vpredu som krizila opacne - zdalo sa mi, ze tak to bude pevnejsie, ale asi som sa mylila. Tak aspon viem, ze to nie je uplna haluz, co som si vymyslela, rano to este skusim s vymenenym krizenim. Inak pri tom dotahovani, co ukazuje na tom anglickom videu, mi Adelka strasne place, dost neprijemne je to hlavne na ihrisku, ked okolo mna stoji hrca deti a pozorne ma sleduju a vraj "a preco place", a ja len nadskakujem v snahe ju utisit a strkam prso do ust... no divadlo uzasne :lol:
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod Kandy » 06 Apr 2012, 19:28

Ja som začala dojčiť malého v šatke aý po pol roku. Vtedy bol už dosť veľký, takže kríž s kapsou som si nevedela uviazať dostatočne nízko na to, aby na prso dočiahol. Takže viažem kríž s kapsou na chrbte a vložím ho do tých prekrížených pruhov vpredu. Ináč odkedy som odhodila zábrany a dojčím takto aj vonku, tak sa mi hneď lepšie žije. :)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod TIA » 06 Apr 2012, 20:56

Mne sa veľmi páči táto žienka, skoro vždy viaže aj s babätkom na rukách a má videá aj pre viazanie novorodencov aj väčších babätiek. Našla som tri:
http://www.youtube.com/watch?v=eTS3wd2BbV8

Toto vyzerá dobre, aby si mala voľnú druhú stranu pre Mišku:
http://www.youtube.com/watch?v=dINig8jKEQA

A jeden zvislý úväz:
http://www.youtube.com/watch?v=bDolupDn28Y
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Apr 2012, 22:20

ja viem viazať len na zvislo (samouk), a tiež mi to vychádza príliš vysoko na dojčenie. preto som zvykla na von nosiť manducu a šatku len nadoma na domáce práce. raz som vyšla s ksk vnútri na vychádzku uspať malého, ale po 30 min sa mi zobudil, nevedela som si šatku prispôsobiť na dojčenie, musela som ho vyložiť, nadojčiť, položiť na zem pri poli, naviazať šatku, potom celý od slamy išiel do šatky tiež od slamy, ja nadávajúc, malý vreštiac... keby ma dakto sledoval, by si pomyslel že šiši, ešte bolo aj dosť horko..no hovorila som si, že nikdy viac.. pri druhom dieťati sa musím jednoznačne polepšiť v úväzoch, hlavne v kolískach :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojčenie počas nosenia

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Apr 2012, 22:32

Shira, rada naučím kolisku. Moj tréner koliskoveho uvazu má o chvíľu 20 mesiacov a dnes tak zase spal. Uz to je mozno aj na nejaky rekord - pokladať tam takéto dieťa :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Ďalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron