Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 12 Dec 2011, 11:06

Ahojte mamičky, :D mám pár otázok ohladom nosenia. Naša malá má 4 a pol mesiaca, chcela by som si zaobstarať šatku, aby som ju mohla nosiť, pretože zatial ju nosím len na rukách..Naše prechádzky vyzerajú tak, že ju nesiem v jednej ruke a druhou tlačím kočík, ktorý neznáša a už ani ja ho neznášam, lebo ho len tlačím ako ťava a potom, ked zaspinká, tak ju tam možem položiť na 20 min. Po byte ju tiež často nosím, no a uspávame sa na rukách..áno, áno,..aj ja si ťukám na čelo, že prečo šatku už dááávno nemám...nejako som čakala, že sa to zmení, ako rastie, ale nič..Takže toto by ma zaujímalo, aká šatka je vhodná teraz na zimu? Nosíte babatka v šatke aj, ked ste doma? Našla som tu v niektorých témach, že prebiehajú názorne ukážky viazania v predajni, ale v BA :( , je niečo také aj v Košiciach, ? Páčilo sa vaším babatkám v šatke hned? Začali ste niekto nosenie aj s takýmto vačším babatkom?
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Dec 2011, 11:22

Ahoj Amarelka, ja som maleho zacala nosit ked mal cca 5 mesiacov, kupila som si vtedy satku :) tiez som mala kopec obáv, ako nam to pojde , aky nosic je najvhodnejsi...okrem satky som si dala usit aj mei tai, a ten je nas naojoblubenejsi ... takze myslim, ze sa nemusis bat, aj ked uz mate 4 mesiace....treba sa len na to dat, a nech sa vam to lubi :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Dec 2011, 11:32

a co sa tyka navodov, kedze ja nemam moznost stretnut niekoho osobne, tak sa spolieham len na knizku, ktoru som dostala ku satke, na navody na youtube a tiez je pekna stranka nosmesa.eu ....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 12 Dec 2011, 12:03

dakujem norika a čo myslíš, je lepšie novú alebo používanú šatku?Niekde na stránle o dojčení som čítala, že nosená je lepšia, je poddajnejšia....hm?
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Dec 2011, 12:05

Amarelka, skvelé rozhodnutie :) Odporúčam Ti obrátiť sa na našu poradkyňu pri dojčení, Viki Levickú (kontakty nájdeš v zozname poradkýň na www.mamila.sk), ktorá sa venuje aj noseniu. Nosiť sa dá aj v zime. Pozri si túto úžasnú fotoknihu, je tam aj pár obrázkov, ako sa v zime dá nosiť dieťa pod bundou http://www.mamila.sk/post/aj-s-detmi-sa-to-da-206/ Poradkyňa, ktorá túto knihu robila, má aj nejaké videjká na YouTube, ktoré Ti môžu veľmi pomôcť, vrátane videa úväzu, v ktorom sa dá v šatke dojčiť, úžasný úväz http://www.youtube.com/watch?v=7LIqMdFb ... re=related. Skvelý je aj tento úväz http://www.youtube.com/watch?v=NjGSqrRK ... re=related - toto je komplikovanejšie o to, že sa Veroni snažila ošatkovať už spiace dieťa na svojich rukách, ale tento úväz sa dá jednoducho urobiť tak, ako začína úväz na dojčenie - to znamená, že sa vlastne učíš jeden rovnaký základ na oba úväzy a potom už len podľa potreby dáš dieťa bud nazvislo alebo naležato na dojčenie - je to jednoduché, len to chce osobné poradenstvo, aby si vedela vychytať muchy toho doťahovania šatky. Keď sa staneš macher v týchto dvoch úväzoch, budeš vedieť uviazať aj iné úväzy, ktoré uvidíš napr. na YouTube od iných mamičiek a sama si nájdeš, čo sa Ti bude páčiť. Držím palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Dec 2011, 12:23

Amarelka píše:dakujem norika a čo myslíš, je lepšie novú alebo používanú šatku?Niekde na stránle o dojčení som čítala, že nosená je lepšia, je poddajnejšia....hm?

ja som kupila uz pouzivanu satku, musis sa spytat mamiciek, ktore kupili aj taku aj taku..napr mei tai som mala z novych materialov a u tych bolo treba aby sa trocha zanosili a potom boli poddajnejsie...ja vidim vyhodu v pouzivanych v tom, ze su zanosene a ze su lacnejsie...ale zalezi od teba, satka sa pri kazdodennom noseni zanosi rychlo...ja som navyse satku kupila od kamosky,tak som mala aj dôveryhodny zdroj...tak i ja vam drzim palce :goodjob: a zavidim ten vek a urcite aj vahu 4 mesacneho baba...ja mam teraz problemy, s nasim,ked je uz väčši,ale ostatne mamicky na fore zvladaju aj to :) &
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Dec 2011, 13:02

amarelka u nás je kočík v pomere cena:využitie asi tá najhoršia investícia. malý ho znesie tak na 2o min v nevyhnutnom prípade.. a teraz obliekať dieťa do kočíka -babušiť, riešiť fusaky a igelity a neviem čo, to si neviem ani predstaviť. ja som kupovala novú šatku didymos vlny, http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na- ... ibrny.html je od začiatku výborná, poddajná, makká.. ale u nových je treba počítať s vyššou cenou. ale my často nosíme aj v ergonomickom nosiči (manduca).
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod TIA » 12 Dec 2011, 13:15

Amarelka, nosenie je super, neviem si to vynachvalit. Ja som mala satku od zaciatku ale kvoli strasnym horucavam som nemohla poriadne nosit, vzdy iba chvilocku a nosila som furt na rukach. Poriadne som zacala satkovat, ked mala mala asi tri a pol mesiaca - styri. Hlavne zvislo (kapsa dnu) a az pred par dnami mi mala zacala tolerovat kolisku na zaspanie - no to je POHODA :D . Ked sa jej uz chce spat, dam ju dnu, na prsko a do 2 minut spi, krasa. Satku som si kupila novu ale fakt sa rychlo zanosila, teraz je to super. Zelam vela radosti z nosenia a :dojcenie:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Anna » 12 Dec 2011, 15:06

Ja som kupovala ergo nosič v Prešove a tam dievky ukázali všetko , ukázali mi aj šatky a všetky iné možnosti a potom som si vybrala, bolo to lepšie live ako na videu.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 12 Dec 2011, 15:22

Pozrela som odkazy, zaujímavé čítanie :) U nás sa obliekanie rovná týraniu dieťaťa :D no a vpolohe kolíska na rukách tiež nechce byť, leb zvislo ju nosím, no čistá opička...ved sme primáti nie?Satka bude taký skoeší darček, dúfam, že sa to bude malej páčiť..
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 12 Dec 2011, 15:24

Anna píše:Ja som kupovala ergo nosič v Prešove a tam dievky ukázali všetko , ukázali mi aj šatky a všetky iné možnosti a potom som si vybrala, bolo to lepšie live ako na videu.


Kde presne v Prešove?
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Dec 2011, 21:09

pozri napr. http://www.nosime.sk/sk/prezentacie/, tam ti urcite poradia. Ak mas moznost, odskusaj si viac typov nosicov aspon pocas niekolkych hodin.
Co sa tyka satiek, sice som nikdy ziadnu nemala, ale podla referencii by som brala Didimos. Ja som mala babyvak - je super, ale vo vasom veku by som ho uz asi neodporucala, velmi dobry je hlavne pre babatka a tiez chce trocha cviku. Ja som mala Manducu, a tu odporucam kazdej mamicke, co by sice rada nosila, ale nie je si ista, ci to s tym viazanim zvladne. Mei Tai je podobna, ale jednoduchsia - spolu patria medzi tzv. ergo nosice, ktore sa vyznacuju tym, ze maju bedrovy pas a siroky pas latky.
Vacsina mamiciek co nosi zvykne mat aspon dva nosice - napr. ja som mala babyvak a Manducu. Ma to vyhodu, ze si mozes vybrat, co ides prave robit. Satka pokial viem je velmi prijemna, ale dlhsie sa do nej motas a ked ides niekam, hlavne teraz v zime a mas dieta vykladat a prekladat (napr. do auta)tak to robi trocha problem. Manduca je zasa velmi prakticka a to prekladanie je jednoduchsie. Nie je ale az tak variabilna ako satka - hlavne nie je mozna horizontalna poloha na spanie (v klbku)a tiez sa v nej horsie dojci. Dietatko sa vsak vyspi dobre i vo vertikalnej polohe. Da sa nosit i na chrbte a na boku.

Mimochodom, dnes mavam pri sebe (zbalena na velkost chlapskej paste) iba jednoduchu satku (taku co sa z nej daju urobit plazove saty) a v pohode v nej viem odniest i svoju skoro 3rocnu slecnu a taktiez nerobi problem mat v nej babatko. Dnes sa vsak uz dcerka nosi malo a tu satku mam ako univerzalny nastroj - ako nahradne satky pri pocikani ci hrani vo fontane, ako plazove saty, sal alebo cokolvek, co by ste si z kusa latky dokazali vyrobit. Tuto satku pouzivam na sposob babyvaku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 12 Dec 2011, 21:51

pridam aj ja moju skusenost - zacinala som s babyvakom(z bazaru za polovicu), potom som si zaobstarala nosic liliputi(novy, ale aj ten by som uz kupila pouzity) - je to to iste ako manduca, s mensimi rozdielmi. mala som moznost mesiac pouzivat aj manducu a ak mam za seba povedat, tak by som odporucala radsej manducu ako liliputi, aj ked je drahsia. taktiez mam niekolko satiek, do tych viazem od cca 3 mesiacov. vsetky su pouzite, nemala som problem kupit z druhej ruky, satky boli o dost lacnejsie ako nove a perfektne zanosene, ja by som si novu nekupila, lebo nemame az tak moc peniazkov na moju zbierku :twisted: , ale zase- komu ako vyhovuje, niekto nema rad veci z druhej ruky. mam didymos standard, didymos till a storchenwiege leo. najradsej viazem do storcha a standardu, till mam u rodicov "keby nieco", ale chystam sa uz dlhsi cas predat a kupit nieco ine na obmenu, lakaju ma ellevill satky:-) cez leto som vela pouzivala mei tai, ktory mi usila mamina, kvoli vzdusnosti. ak to mam zhrnut, tak satky zboznujem, pridu mi take najosobnejsie, najpohodlnejsie a uvaz koliska je jednoducho genialny (este raz vdaka klemka:-)))) takze za mna urcite jednu satku do vybavy. a ked peniazky dovolia zide sa aj ergonomicky nosic(manduca, ergo, liliputi), ako pisala jankamich, napr do obchodu, auta, rychle presuny alebo tiez mei tai,ale ten by som ja volila skor na teplejsie dni...babyvak vyuzivame aj teraz obcas na bok pri vareni, ale u nas boduje najmenej, ten vam bude asi zbytocny, tak isto posluzi satka a nosic... babenko si podla mna zvykne na viazanie, treba postupne, to uz sama uvidis, ako bude na zaciatku reagovat, ale odporucam zacat co najskor a neotalat, ked si sa rozhodla viazat/nosit.kuk aj uvazy od vonzino na youtube, od nej som sa ucila moj prvy uvaz konkretne kriz s kapsou dnu. a urcite vam obom bude super teplucko, toho sa nemusis bat, hrejete sa navzajom...daj potom vediet ako si sa rozohodla, ja verim,ze za satku:-DDD

a este jedno varovanie: NOSENIE JE PRUDKO NAVYKOVE A SPOSOBUJE ZAVISLOST! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod luciole » 12 Dec 2011, 22:54

My tiez mame satku a manducu a nosime cca od 2 mesiacov, ale striedame s kocikom. Niekedy si poviem, ze ak by som si mala fakt vybrat len jedno, zvolim manducu, lebo je to "bez roboty". Ale potom si zas ponosim chvilu v satke a uplne mi to dvihne naladu, nosenie v satke je proste ine - krasne, prijemne, take zenske ;) Aspon ja to tak vnimam. Ja mam novu Hoppediz (to su take pevnejsie, hrubsie satky), ale teraz, ked uz mam nejake skusenosti, kludne by som isla do zanosenej, aj ta bude menej stat, aj sa bude super viazat. Hoci mnoho satiek je makkych uz od zaciatku, napr. spominane didymosy, ale to je fakt investicia :)

A ked budes mat potom malu uz na sebe, naber odvahu a vyrazte hned von, aj keby nahodou protestovala. Pohyb babatka upokojuje, moze sa stat, ze sa jej nebude pacit viazanie, lebo nie je zvyknuta, ale akonahle sa das s nou do pohybu, ukludni sa, alebo rovno zaspi :) Uvidis sama, co na nu plati, ale ja verim, ze si zvykne, pri maminke je predsa najlepsie! ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Dec 2011, 23:22

ano ten pocit,ked babo zaspi v nosici je super...neopakovatelny,aspon pre mna,kedze vylucne uspavam dojciac po leziacky,,,
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod miška11 » 13 Dec 2011, 01:24

Ahojte :), pripojím aj ja moju skúsenosť s nosením. Krpca nosím od cca 1 mesiaca..mám 2 šatky didymos a ergo nosič. Šatku zbožňujem..teraz v zime využívame nosič kvôli pohodlnosti a navrch dávame teraz v zime ochrannú kapsu, ktorá malú chráni od vetra a pod. Kočík už ani neviem ako vyzerá, ale vyhovuje nám to. Užívam si pocit, keď sa nosíme. Niekedy zvykne štrajkovať, kým si ju dám...ale to je tým, že teraz musíme teplo obliekať a kým to celé zrealizujeme, dá to zabrať. Ale akonáhle výjdeme von, tak to je už maximálna spokojnosť. A stotožňujem sa s vetou, že nosenie je prudko návykové :))) určite doporučujem, má to veľa už spomínaných výhod..Držím palce :)
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Možem začať nosiť 4 mesačné bábo?

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 13 Dec 2011, 19:24

Tak šatka je objednaná Hoppediz, celkom dobrá cena...No ja si od toho slubujem, že nám to zmení život..Skončí štrajk a budeme mať spokojné babatko ;) A uväzy už teraz sledujem :goodjob:
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 2 dni


Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron