Nosenie v tehotenstve

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Nosenie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod janka » 30 Nov 2011, 22:04

Je to bezpecne?

Odkedy som tehotna, tak som sa akosi automaticky nastavila na to, ze budem Misku menej dvihat a nosit, nanajvys som ju par minut ponosila na rukach. No dnes s nou bolo dost zle, akosi uz sama nevedela, co so sebou, tak som jej normalne navrhla, ze ide do satky. Privitala to s velkym nadsenim, dala som ju do ringslingu a behala s nou chvilu po dvore a po dome, ona si popritom este niesla v rukach velku plysovu zabu, nech ma akoze dalsieho spolocnika, potom mi navrhla, ze ideme spolu tancovat (ona samozrejme stale v satke), cela akcia s nou urobila zazraky, po chvili sa sama vypytala von zo satky a zas s nou bola nejaku dobu rozumna rec. Len ako mne tehotenstvo postupuje, tak sa bojim, ci tym tomu malickemu v brusku neuskodim. Ked som bola tehotna s Miskou a obcas som to s fyzickou aktivitou presvihla, tak to moj gynekolog na prehliadke hned zistil a tlacil do mna magnezko a guajacuran a vyhrazal sa mi lezanim v nemocnici. Tak by ma zaujimalo, ako ste to zvladali, nosit starsie dieta, ked ste cakali uz dalsie.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Nosenie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod leelo » 30 Nov 2011, 23:46

jani, ja som nosila v satke na bruchu asi do 10.tt, jednoducho som mu nechala cas postupne si od toho odvyknut, nechcela som nahle, hoci som od krvacala. lekar vravel, si mam dat magnezko a co najviac lezat a ze chape, ze male dieta sa neda nedvihat, len pokym prestanem krvacat, mam mat kludovy rezim. tak som mala a maly si aj od satky odvykol.
ty si uz daleko pokrocilejsia tehoska, ale mozem ti zodpovedne povedat, ze taketo nosenie nemoze zdrave tehotenstvo ohrozit. ved kolko mam nosi deti tak naboku, akoby v ring-slingu, len ho drzia rukou? ja som tiez maleho tak nosila/prenasala az do porodu. okrem toho som ho denne nakladala do kocika, do sedacky, do stolicky atd. a zase vykladala.
ked som mala potom predcasne kontrakcie a lekar ma volal kazde 2 dni na kontrolu, tak som sa ho pytala, ci sa mu to nezda kontraproduktivne, vsak som tam vzdy musela tahat aj maleho, kocik, po schodoch sa trepat... nezdalo sa mu, ale ja som vtedy uz odmietla tieto kontroly, lebo sama som citila, ze nevladzem taku zataz.
tym teda chcem povedat, ze ak nemas ziadne subjektivne a ani objektivne tazkosti, tak nos malu, ked vladzes a najma ked to takto narazovo treba a zabera to. haha, ze vraj tancovat! :D :D
btw mam kamosku, co uz caka 3.dieta a az do porodu nosi vzdy to starsie- na chrbte. a doteraz vzdy prenasala.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Nosenie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod janka » 02 Dec 2011, 20:19

vdaka, leelo, za odpoved. To je pravda, je spusta zien, co boli tehotne a same sa starali o mladsie dieta, tak dako to robit museli. Nebudem sa teda obmedzovat a uvidim, ako sa zatvari moj gynekolog na najblizsej poradni. Lebo pozorujem, ze ma Miska teraz uz par dni take nejake babatkovske obdobie - chce sa viac nosit, viac na mne visi, ziada si ma k ukonom, ktore boli v poslednej dobe manzelovou vysadou, pyta si dojcenie cez den - len tak z nicoho nic (uz sa dojcievala v podstate len v noci), vratila sa naspat na full-time k plienkam (to pred polrokom vyzerala, ze teraz uz bude bezpecne odplienkovana)... taky akoby regres. Asi si nieco dolezite spracuva, dufam, ze sa tym nie je nieco vaznejsie.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Nosenie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod leelo » 03 Dec 2011, 00:04

urcite si spracovava - tvoje tehotenstvo. moj maly bol neuveritelny cely cas. regresy striedal s maximalnou empatiou voci mne. ked mi bolo zle, tak aj jemu. inak odkedy som ho mala posledny raz v satke, tak sa uz ani raz nevypytal ku mne na ruky. az tesne po porode. a tu noc, ked mi zacal porod, tak sa budil so mnou. nechapem ako je to mozne, ale ja som ticho predychavala, vzdy som zaspala na 15-20 min a on sa budil vzdy minutu predo mnou a mrncal.
este si s miskou uzijes vela zaujimavych chvil. aj potom, ked uz bude malicke na svete ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Nosenie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod janka » 03 Dec 2011, 20:05

to je fakt zaujimave. Pocula som, ze deti zvyknu takto reagovat, ked sa narodi mladsi surodenec, ze sa akoby vratia vo vyvoji dozadu, aby si vydobili naspat tu pozornost a starostlivost, na ktoru boli zvyknute, ale ma prekvapilo, ze by Miska mohla takto zareagovat uz teraz. Na druhej strane je pravda, ze ona velmi citlivo reaguje na akekolvek podnety, takze asi to tak bude, ze uz teraz citi, ze o nejaky cas pride akasi zmena aj v jej zivote a takto si overuje svoje istoty, hmmm.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Nosenie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod AdaK » 03 Dec 2011, 21:43

ja som nosila len na rukach - dvojrocne diéta, vacsinou vonku, aj dlhsie trasy (pol kilometra, zo skolky a podobne), nosila som az do porodu, este som prenasala... zalezi ako sa citis a ci je ti to prijemne
Obrázok užívateľa
AdaK
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Sep 2011, 14:10
Bydlisko: BA, Podunajské Biskupice
Počet detí: 2
1. dieťa: Al
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Izi
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
Môj status: Je úžasné pomáhať ženám s dojčením, je úžasné sledovať jedinečnú komunikáciu matky so svojim dieťaťom...

Re: Nosenie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Dec 2011, 12:34

janka, moj syn mal velmi podobny regres - asi od polky tehotka maval aj cele dni take nalady, krmit, prebalovat, nosit... vsetko veci co uz boli davno za nami. Ale potom ked sa narodilo babo, uz ho take veci obisli. Nosenie sa mu nastastie zunovalo asi mesiac predtym ako som otehotnela, no ked bolo treba, nosila som ho az do konca tehotka - napr. aj uplne par dni pred porodom mi zaspal v autobuse, este dobre smyklavo obleceny takze sa tazko niesol, ja na chrbte tazky ruksak, vpredu brucho jak svet, a kam so synom? nejako som ho okolo seba prevesila a niesla dobrych 500m do kopca. Vzdy ked ma niekto buzeroval aby som ho nedvihala, som sa spytala ako to asi robili nase prababicky? sli na pole este v den porodu, dalsie dieta niesli na chrbte, a mne teraz bude niekto nahovarat ze dvihnut dieta na ruky na chvilku je nebezpecne? Proste tomu neverim, nase telo zvladne omnoho viac. A co sa tyka gynekologickych vysetreni, ja som toho nazoru, ze su nielen zbytocne, ale aj skodlive. Nejaky zmaknuty, skrateny krcok - to su veci ktore by normalne az tak nevadili ako velmi vadi stres ktory vyvola lekar co tomu priklada velku dolezitost, nahovori ti ze takto predcasne porodis a od toho stresu sa ti to mozno aj stane. Ja som sa pocas druheho tehotka rozhodla, ze mna uz nikto viac vnutorne vysetrovat nebude. Zvysok tehotka bol krasny, pohodovy, mesiac som bola otvorena na 2cm a nakoniec som porodila takmer 2 tyzdne po termine.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Nosenie v tehotenstve

Neprečítaný príspevokod behulka » 13 Dec 2011, 23:59

podla mna je to rozdielne od maminky ku maminke, jedna moze nosit cele tehotenstvo, ina vobec. Navody na uvazy som nasla tu:
http://nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=191
Nosila som na boku a na chrbte, Uzol som viazala hoodne vysoko.
behulka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 01 Jún 2011, 21:53


Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron