Ktoré mesiace v roku sú najvhodnejšie pre nosenie?

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Ktoré mesiace v roku sú najvhodnejšie pre nosenie?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 30 Mar 2011, 20:04

Žienky - nosičky - možno mám zvláštnu otázku, ale - ak by ste si mohli naplánovať otehotnenie a teda aj približný čas pôrodu, kedy Vám to pripadá byť pre pôrod a následné niekoľkomesačné nosenie najvhodnejšie naplánovať z hľadiska nosenia, ak chcete skutočne intenzívne nosiť svoje bábätko?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ktoré mesiace v roku sú najvhodnejšie pre nosenie?

Neprečítaný príspevokod luludi » 31 Mar 2011, 09:37

Ked vychadzam z mojich skusenosti: idealny termin porodu by bol marec, resp. april ;)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Ktoré mesiace v roku sú najvhodnejšie pre nosenie?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 31 Mar 2011, 11:44

suhlasim s luludi. koniec marca/začiatok apríla mi pride velmi vhodny. vonku uz je prijemne a na zimu uz bude babo vacsie.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Ktoré mesiace v roku sú najvhodnejšie pre nosenie?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Mar 2011, 12:41

Díki baby ;)
Pri pôrode v marci-apríli potom ale vychádza do zimy obdobie okolo 8.-9. mesiaca života bábätka - to sa ešte stále prakticky skoro stále nosí a jednak je už ťažšie samo o sebe a veľké, ale hlavne - už ho treba mať naobliekané a aj mamina naobliekaná, čo je podľa Vás lepšie - mať radšej pekné počasie pri novorodencovi a potom toto odtrpieť, alebo je lepšie mať novorodenca napr. v januári, nosiť ho menej oblečeného v šatke v zapnutej bunde a potom si s ním užiť leto a do zimy ísť v čase, kedy už začína chodiť a nosí sa menej... hmmm :P
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ktoré mesiace v roku sú najvhodnejšie pre nosenie?

Neprečítaný príspevokod luludi » 31 Mar 2011, 14:13

klemka moj maly ma teraz 8,5 mesiaca a do zaciatku 8 mesiaca sa nechaval vylucne nosit, kociar bol nas najvacsi nepriatel, ale od 8 mesiaca je moc zvedavy, stale sa nosici vykrucal a uz v nom na prechadzke nechcel byt, presli sme do kociara s mierne dvihnutou opierkou a je spokojny :) kazde dietatko je ine, hovorim len z nasej skusenosti ;)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Ktoré mesiace v roku sú najvhodnejšie pre nosenie?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Apr 2011, 00:51

Klemka, ono to vyjde asi na rovnako. Mala som aj zimné aj jarné dieťa. Pri oboch vyjde nosenie v zime, keď budú väčšie. Novorodec na jar je ľahučký, ale horšie sa oddychuje kvôli teplu. V zime nie je problém s teplom, veľmi ľahko dáš kabát na seba i bábo a veľmi dobre sa oddychuje, lebo netreba nikam veľmi chodiť (u nás to tiež znamenalo žiadna práca na záhrade). Takže otázka nie je ani tak ktoré mesiace, ale aké oblečenie zvoliť. Napr. tuším MaM má úžasnú bundu k Manduce, na brucho i chrbát a dá sa nosiť aj potom a vlastne aj počas tehotenstva (nadstavec na rozšírenie sa dá odzipsovať). Taktiež existujú špeciálne verzie mikín a o oblečení na dojčenie ani nehovorím. Nedoplníme fórum radšej o otázku oblečenia tehu+nosenie?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Ktoré mesiace v roku sú najvhodnejšie pre nosenie?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 20 Apr 2011, 07:35

Ďakujem, Janka aj Luludi ;)
Jasan, téma o oblečení umožňujúcom diskrétnejšie dojčenie by sa hodila, aj o ďalších pomôckach uľahčujúcic nosenie.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ktoré mesiace v roku sú najvhodnejšie pre nosenie?

Neprečítaný príspevokod Luvie » 20 Apr 2011, 21:52

Klemka, K se narodila v listopadu a moc mi to vyhovuje na nošení až doposud. První zimu jsem ji v pohodě schovala pod vlastní bundu, druhou zimu jsem si teda "protrpěly" pár týdnů, kdy třeba když potřebuju do obchodu, nastával problém s vyslékáním jejího i mého oblečení, sundávání a nandávaní šátku, ale pak už chtěla víc chodit sama, takže jsem šátek nosila hodně v batohu :-) U druhého přemýšlím zase nad listopadem :-)
Luvie
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 20 Apr 2011, 20:18
Bydlisko: Opava
Počet detí: 1

Re: Ktoré mesiace v roku sú najvhodnejšie pre nosenie?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 20 Apr 2011, 23:20

Ja si myslim ze je to jedno :D, predsa len ked je zima, tak ho poobliekam a take male este zababusim aj pod moju vetrovku :) a v lete je to jednoduchsie ;)
tak si vyber :lol:
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...


Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron