Nosenie v zime

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 13 Okt 2011, 18:06

teda myslela som :dojcenie: v zime za jazdy :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Okt 2011, 18:06

tak ja v zime dojčiť vonku nebudem ani náhodou. ja mám golier po nos vytiahnutý, inak ani za nič nevyleziem von :-| zvládli sme zimu s novorodeniatkom, dojčila som v aute, v kaviarni, v nákupnom centre... vonku ani nápad :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod akdarka » 13 Okt 2011, 20:01

Bundu som včera zaplatila tak uvidim kedy dorazí :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod mamusia » 14 Okt 2011, 11:10

A ako to robite s Vasim krkom? Videla som aj sal na nosenie,ale moc sa mi nepaci :-P A ked mam malu v satke a na tom kapsu a na sebe napr.kabat,tak krk mam cely holy....ci si mam kupovat iba rolaky?:-D
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 14 Okt 2011, 17:42

No ja som sa rozhodla, ze si idem dat urobit nakrcnik od zatial neznamej sikovnice na sashe :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Okt 2011, 23:45

Ja mam sikovnicu moju mamu, a ta mi nakrcnik ustrikovala. Fungovalo to velmi dobre.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 15 Okt 2011, 07:52

ja som akurat predvcerom obdivovala tieto: http://www.sashe.sk/gabul/moje/nakrcniky, aj som rozmyslala, ze je to asi ideal, netreba sa obmotavat salom a krk aj vystrih su v teple ;-) len su to dost objemne kusy
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 15 Okt 2011, 18:10

tie su fakt krasne luciole :) len skoda, ze tak velke.
Co je lepsie kupit malemu na zimu? Uz som pokukovala nad jednou zimnou kuklou pre neho. Vzhladom na ten odhaleny priestor, kt mi vznika pri kapse...nebol by lepsi nakrcnik aj pre neho + capica?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Okt 2011, 22:11

Az teraz som videla ten nakrsnik od Sashe, ten je ozaj objemny, to radsej sal. Ten od mamy, je vlastne stojancek na rolaku (tesne okolo krku)+ predok na hrud (taky jazyk). Na prvy dojem to vyzera, ze je tam rolak.
Pre malu som nakrcnik nepotrebovala, len ciapku. Lankaa, ved aj ked sa pozeram na tu vasu fotku, ty tam mas krk odhaleny, treba zakryt, ale maly je dobre schovany. Ja som tiez mala kapsu, je tam ja taka pridavna ciapka, ale velmi som ju nepouzivala, iba niekedy ako dodatkovu, ked velmi fukalo.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Okt 2011, 08:27

hmm tak včera bol dosť dlho v manduce, potom som si dala aj kapsu ale nohy mal úplne ľadové.. a to ešte ani nieje zima. mal punčošky a liliputy merino capáčky :( musím mu tie nohy baliť lepšie. ja samozrejme 2 roláky a navrch bunda, dojčenie nehrozííííí
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 16 Okt 2011, 09:38

shira píše:hmm tak včera bol dosť dlho v manduce, potom som si dala aj kapsu ale nohy mal úplne ľadové.. a to ešte ani nieje zima. mal punčošky a liliputy merino capáčky :( musím mu tie nohy baliť lepšie. ja samozrejme 2 roláky a navrch bunda, dojčenie nehrozííííí


si vezmi, ze dieta sa v nosici nehybe....a detom v kociari sa davaju fusaky, preto nieco podobne treba aj pre deti nosene....ja som tiez z toho nestastna, my sa asi vratime ku kociaru :( alebo po vlastnych, ak sa uz konecne odhodla choditt,..,..

ja s malym vyzeram jak velryba...predvcerom so m si pozicala od mamy mikinu (XXL) zakryla nas fajne, ale fakt, ja strasne chuda a na bruchu taky naklad :D tak sa potom nepohodlne citim :( po dvore v pohode, ale medzi ludi uz nie :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 16 Okt 2011, 09:54

Ja som bola tiez vcera vonku. Doobeda som mu nedala ani kapsu na nakupy. Maly mal obleceny bodyrolak, fleesovu mikinu, pancusky, stucne a termoponozky. Teda, ale bol dohabany :lol: (sme sa ponahlali, aby nam obchody nezavreli), ale bol v pohode. Na vecernej prechadzke som mu pre zmenu nedala mikinu, supla som kapsu a bolo. Len som cestou v kuse rozmyslala nad tym nakrcnikom pre neho, pretoze sa mi zdalo, ze ma predok odhaleny....ale doma ked som ho dala von, tak bol pekne teplucky :)
Btw. Uz mam objednane http://www.sashe.sk/uKvetinky/detail/nakrcnik-zeleny ...v zime ma lahko spoznate na ulici :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Okt 2011, 10:01

norika lenže mňa nebaví babušiť malého do kočíka, ked je to 50 na 50, či tam nechytí po chvíli amok. ak ho nechytí ešte skor, než vyjdeme z domu, alebo chytím ja :mrgreen: lebo najprv sa musím ja naobliekať, potom jeho nababušiť do kočíka, to už som poriadne spotená a potom rýchlo vyraziť. o tom, že všade chodíme autom ani nehovorím, to len vyzliekať a obliekať... v kočíku mi to stále pripadá, že je tam vydaný napospas (vplyvom počasia aj spoločnosti :roll: ) v manduce to je o nejakú vrstvu jednoduchšie, s tou bundou cez seba v pohode, pod bundu vopchám aj kapsu, len zatepliť nohy. ved to, že sa nehýbe... niekedy mu tie nožky držím v rukách a tak zohrievam. ale on má teraz navyše fázu, že musí mať vonku aj ruky a hornú časť chrbta :-|
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 16 Okt 2011, 15:15

ja som bola vonku v piatok s malym v satke, ma 13 mesiacov, vonku boli 4 stupne a fukal ladovy vietor ... na sebe mal dlhe body, flisova bundicka, pancuchy, teplaky+2 pary ponoziek, z toho jedny boli take dost hrube podkolienky a samozrejme na hlave kukla a cez satku kapsa ... ja som mala len tricko s dlhym rukavom a mikinu ... mne bolo trosku chladno, lebo som si zabudla satku na krk zobrat, ale maly bol teplucky po cely cas, skusila som hned aj nohy, ked sme sa vratili domov a v pohode ... nemal ich ladove, sice ani uplne teple nie, ale zima mu nebolo ... nabuduce prihodim este jedny ponozky navyse a bude to podla mna stacit uplne
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Okt 2011, 17:09

hm tak to asi preto mal také nohy studené, že sme boli dlho vonku...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Okt 2011, 12:13

"...šiju šiju si botičky..." ;)

dámy a páni, konečne predstavujem naše čižmičky na nosenie. Po mnohýýýých pokusoch sa podarili takto, sú z 2 vrstiev flísu a na nôžke spoľahlivo držia pomocou gumičky na brzdičku, ktorá sa stiahne podľa potreby pod kolienkom. Tvrdohlavo som šila veľa takých prekladacích na suchý zips, lebo sa mi hrozne páčili, no akokoľvek úzke a pevne obopínajúce nôžku boli, malá prepla špičku, pohýbala nohou a boli dolu :?

ešte pracujem na verzii s háčkovanou vonkajšou vrstvou z merino vlny a verzii s nepremokavou šušťákovinou.
Prílohy
P1050989.JPG
(57.16 KiB) 454 krát
P1050992.JPG
(62.35 KiB) 454 krát
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Okt 2011, 13:05

tak nakoniec sa podarilo :goodjob: super, šikovnica!
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 23 Okt 2011, 13:31

To su krasne boticky :goodjob: !! Hanka ake pozy hadze :lol:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 23 Okt 2011, 23:39

podarili sa fakt super. :-)
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 24 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 23 Okt 2011, 23:49

lenkaa - ako si spokojná s kapsou od zojec? je dosť teplá? neviem, či kúpiť kapsu od zojec alebo Mam... preto sa pýtam. dik
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 24 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 24 Okt 2011, 07:14

Mirkaska, uprimne, Mam kapsu som si nemala moznost osahat. Kapsa od Zojec ma dve vrstvy flisu. Ja som pomerne spokojna. Malemu davam momentalne dve vrstvy oblecka a je pekne teplucky. Sem tam sa mi aj vytahuje. Dava ruky von, akokeby mu bolo teplo. Ja mu na zimu este kupim teplejsi overal ako druhu vrstvu pre istotu na zimnu dovolenku. Inak si myslim, ze nam to bude stacit. Tato kapsa vsak nieje nepremokava, ale rosu, par kvapiek, ci par vlociek urcite znesie. Na tury v dazdi sa nechystam, ale pre pripad mam v pohotovosti mini dazdnik v ruksaku. :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod miriam » 24 Okt 2011, 14:50

Baby, chcela by som odporucit vsetkymi desiatimi fleecovu bundu Mama Butterfly http://www.nosenideti.cz/176/zobrazit_s ... Butterfly/, je naozaj uzasne makkucka a teplunka, je z velmi hrubeho fleecu, takmer az plysova a konecne sa uz necitim ako neforemna obluda, vyzera vyborne, nosim ju nateraz s rozopnutym tenkym kabatom, na zimu ju budem nosit s perovkou..
Inak co sa kapsy tyka, kupili sme MaM Deluxe, zatial sme ju neodskusali, ale na to, aka je lahka a tenka je prekvapivo hrejiva- material je velmi kvalitny,fleece ktory je na nej pouzity by som nazvala ako horolezecky :) Inak je dost velka, vyuzije sa istotne na dlho aj na vacsie dietatko..Kupili sme ju skor pre manzela k noseniu starsieho syna v manduce, ale vyuzijem ju mozno aj ja ako dalsiu vrstvu na Mama Butterfly bundicku, ked bude ozaj kosa..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Okt 2011, 15:16

my máme tiež mam kapsu, výborný materiál, nekrčivý, mäkučký, stále vyzerá rovnako dobre aj po opratí, je teplučká a veľká,ak výnimočne vytiahnem kočík tak sa dá v pohode navliecť aj na ten, ako nánožník-prikrývka. dá sa využiť aj na vajíčko, škoda že som to neobjavila skor :mrgreen: minulý týžden som ju navliekla na malého v autosedačke, prekladali sme ho do nej spiaceho, nevelmi oblečeného, tak aby nezachládol ;) bola to dobrá invesícia. nie je ťažké to ušiť, myslím že šitá kapsa, ak je použitý dobrý materiál, ju plne nahradí. jedinou chybou tej mojej je hnusná farba (tmavozelená- zelenú neznášam, bleeee a táto mi je zvlášť nesympatická)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 24 Okt 2011, 19:58

ďakujem, kočky, za pochvaly botičiek, k dokonalosti majú ešte ďaleko, ale už slúžia. V sobotu sme boli na trhu v zateplenej vsadke, čo mám v zimnej bunde, malá mala iba pančušky, botičky a hore dlhorukávové bodyčko a čapičku. Bola teplučká, dobre si pospala, ja som sa riadne spotila :mrgreen: A vonku boli asi 4 stupne. Takže takto upravenú bundu (alebo tú originál nosičskú) tiež môžem len odporúčať.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 20 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 24 Okt 2011, 22:04

lenkaa, dve vrstvy - bodíky a vetrovku, či niečo tenšie? ja akurát zhánam nejakú teplú fleesovú mikinku a ešte chcem kúpiť nejaké termo tričko. aj ked uvidíme čo povie moja malá na nosenie, lebo už tri týždne mám nohu v sadre a neviem kedy budem chodiť. teraz sa nenosí, chodí vonku v kočíku a najradšej behá sama. zbiera kvietky, trávu, skalky,... chodí ostošesť. :-))
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 24 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron