Nosenie v zime

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 10 Sep 2011, 10:50

baby a nie je potom lepsie vsit si (alebo dat usit) tu vkladku do bundy, kedze aj ako pise zuzanocka, ideal je mat babo zapnute na sebe, tak je istota tepla a uz potom len nozky zateplovat, resp. striedat nejake zateplene "papucky" s topanockami na chodenie, ak uz dieta chodi a chvilu chce chodit/chvilu sa nosit...

ja som akurat mamu nainstruovala, nech sa realizuje 8-)

http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=93
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 11 Sep 2011, 23:03

súhlasím s luciole... tá vsadka vyzerá dobre.. a páči sa mi, že nás nebude oddeľovať zimná bunda... takže budem malého hriať na brušku.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 12 Sep 2011, 09:58

ja som vlani nikdy v zime zimnu bundu pocas nosenia nemala, vzdy mi bolo hrozne horuco ... mala som len 1 alebo 2 funkcne tricka a mikinu, v ktorej bol zapnuty krpec a ked som mala kapsu, tak na tych trickach som mala este tenku flisovu mikinu
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 12 Sep 2011, 10:35

tak pre horkokrvné maminy treba ušiť vsadku len na mikinu :lol:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod vikuska » 14 Sep 2011, 23:46

Ahojte, pridavam sa do debaty. Po nasej minulorocnej prvej prenosenej zime sa mi ukazuje, ze je najdolezitejsie asi dobre termooblecenie pre drobca, ktore urobi to, ze ho netreba navliekat do strasne vela vrstiev, a zaroven je povrch pokozky dobre klimatizovany, odvadza teplo. Napriklad Devold (nekrestanska cena 20 jurosikov za body a 20 za nohavky). Ma to v sebe merino, je to tenucke, ale pritom to ma funckiu dvoch vrstiev. Nasho susna sme v tom nosili celu zimu, na tom uz len fusak, Anka Storchenkova, a moja fleecka (kedze zimna bunda sa mi cez to nedala zapnut). Teplucko, ale nepucil sa a ani neodtlacal.
Take dvojvrstvove pradlo uz teraz vyraba aj bluefly.cz, alebo termovel alebo clemantis? (tym si nie som ista, taka nova slovenska znacka). Jasne, ze najsuper je, aby aj maminka mala na sebe nieco podobne.
U nas sa teraz kupila fleecka od Angelwings.cz a na to shellka. Spolu by to malo velmi dobre zateplit, hlavne sa to da zazipsovat. A straslivo super sa v tom nosi :).
Obrázok užívateľa
vikuska
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:09

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Sep 2011, 07:41

akurát sa zamýšľam, že investujem do nejakého merino-body, aj kvoli tomu, že ked sa prípadne spotíme,merino hreje aj mokré (vraj). nemáte s tým niekto skúsenosť, ako to znášajú drobci, či je to príjemné na kožu? mám jedny merino-kamaše, ale tie vyzerajú dosť drsné, hrubé, ešte sme ich nemali na sebe.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod vikuska » 15 Sep 2011, 08:17

Je to tak, hreje aj ked je to mokre, je to vlna. Co sa tyka prijemnosti, nase merinovecicky boli vsetky velmi fajnuske, aj take, ktore posobili hrubsie. Devold bol jednoznacne najtensi, aj preto ta cena, ale bol to darcek, takze neprekazalo. :) Ved skus, uvidis co ti na ne povie dietko. :)
Obrázok užívateľa
vikuska
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:09

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 18 Sep 2011, 09:08

kocky a co na tie nozicky nestastne? este je len trosicka chladnejsie a napriek 2 dvojdupackam a ponozkam mala Hanka nozky dost studene, co bude v zime, netusim...co mame kupit, co spolahlivo zahreje trciace nozky?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Sep 2011, 11:25

ja uvažujem nad teplými vysokými capáčkami alebo hrubými návlekmi, to by mohlo byť ok, ešte to tiež nemám vyriešené.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 20 Sep 2011, 14:42

ja len, že som pri surfovaní natrafila na túto, pre mňa doteraz neznámu stránku. Majú tam celkom zaujímavé veci: http://www.outdoorkids.sk/?boticky-na-noseni,86
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod zigi » 20 Sep 2011, 15:35

Toto je super stranka, co si sem hodila luciole, pozerala som aj cesku a tam maju tie capacky na nosenie este krajsie, aha: http://www.outdoorkids.cz/?501,boticky- ... ni-valenky
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 3 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Sep 2011, 16:42

wawww celkom dobrý tip! súúrne potrebujeme niečo na nohy...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Sep 2011, 20:48

zienky, co poviete na toto?? mne sa to najviac zapacilo zo vsetkeho,co som zatial kukala :D...len ta cena :( http://www.outdoorkids.cz/?290,peekaru- ... dra-zelena
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod behulka » 21 Sep 2011, 00:19

Zimné botičky - aj so strihom. Podla mna sa daju usit aj v rukach bez stroja.
https://sites.google.com/site/latkovky/ ... ne-boticky
je tam niekde aj vsadka do bundy a kapsa.
behulka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 01 Jún 2011, 21:53

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 21 Sep 2011, 11:03

behulka, super link, ja som dnes bola v galanterke, tak som si hned kupila kusok flisu, ze ich vyskusam spichnut...kopirujem link do temy "Navody na sitie", aby to bolo pekne pokope...
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Sep 2011, 18:54

baby obdivujem vás... ja mám mašinu cez 20 tis. sk, zvládla som šiť čokolvek, aj kostýmy na seba :( ked som bola sama, slobodná. teraz na to nemám čas ani nervy, posledné fiasko boli závesy, pani v obchode sa ma pýta, či mi to majú obšiť..ja samozrejme že nie (však viem obšiť závesy..)kým som urobila 1, trvalo mi to 4 dni. ostatné 3 som pekne zaniesla do obchodu a na druhý deň som si šla pre hotové... teraz som šila malému mantinel do postielky, trvalo mi to niekolko týždňov. keby si noc čo noc neobíjal hlavičku, verím že je to tam dodnes nakope pri stroji rozrobené :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Sep 2011, 22:00

Shira, ale ty ešte aj pracujes :) ja by som naopak veľmi rada sila, ale nemám na čom, a ani som ešte nikdy nic poriadne neusila :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Sep 2011, 07:49

veru, shira, ty ked musis pracovat, mas potom narok iba :dojcenie: a nic ine nerobit ;)

jeej, Norika, aka pekna nova profilova foto :goodjob:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Sep 2011, 16:25

baby ja upadám občas do takej skleslej nálady, že čo som ja za matku a manželku... s dieťaťom mi je muž, navarené väčšinou len cez víkend, upratovať (velké upratovanie) mi chodia baby z dediny raz za mesiac, burinu trhať a kosiť zase chalani z dediny... ja neviem.. prídem z roboty, malý sa nacucne, zaspí, bud som pri nom alebo idem jesť, občas dačo variť, dať prať atď, ked sa zobudí, hráme sa, prípadne ideme sa prejsť alebo na nákup, potom sa už kúpeme, ukladáme spať... medzitým ho 2x nakŕmim príkrmom a dojčím na požiadanie, spať chodím tak že uspím malého, idem do kuchyne zjesť dačo, idem do kúpelne a do postele s knižkou... ja neviem tam vtesnať nič viac... doobeda je muž s malým, poupratuje kuchynu, prebalí, prezlečie, nakŕmi, ide s ním von aby spal, potom sa hrajú, dá mu obed a už prídem. potom muž porobí čo treba okolo domu,povybavuje.. alebo vybehne na ryby.. tomáško je strašne zlaté dieťa, radšej som s ním, ako by som mala niečo riešiť v domácnosti, vždy si to tak ospravedlnujem ;)
mali sme v servise auto, muž musel malého nosiť skoro 2t. v manduce na celý doobedný spánok, ešte bol aj chorý do toho :o jeden den tu lialo tak stepoval hodinu po obývačke :mrgreen: :goodjob:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Sep 2011, 23:05

Prihlas sa na aerobik ci Zumbu, urcite tam najdes spriatelene duse, ktore rovnako ako ty potrebuju obcas zmenit stereotyp. Jedno je vsak iste, nech uz budes kolkokolvek dalsich deti, tento stereotyp zachvilu zmizne, uzi si ho :-). Uz tu vzdy budes mat starsie dieta, s ktorym budes musiet vykonavat nejaku cinnost a babo bude taky bonus, ktory si budes vychutnavat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Sep 2011, 11:09

mne nevadí stereotyp, ale to, že nič nestíham, ja by som potrebovala dlhšie dni :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Sep 2011, 00:46

Tak v tom pripade sa pochval, ze momentalne si skvela mamina a taktiez skvela manzelka (kedze aj manzel je skvely, bez teba by taky nebol). Ale to ze nic nestihas...tie dobre casy uz asi pominuli. Problem je aj v tom, ze si mala urcite obdobie v zivote, ze si stihala vsetko, lebo si bola bez deti a teraz zalezitost, ktora inak trvala asi 10minut, je s prestavkami urobena tak za 2 hodiny. Vedz, ze ono sa to da do poriadku asi vtedy, ked sa z rodicov staneme uz len sponzormi. Vtedy nas uz deti potrebovat nebudu, iba nase peniazky a budeme mat kopec casu na domacnost .Teda aspon v to dufam, lebo rovnako ako ty, som do takeho stadia este neprisla :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 5 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod TIA » 24 Sep 2011, 07:33

Shira, mas moj obdiv ako to zvladas, popri praci to vsetko!! Ja sa musim vratit do prace ked bude mat mala pol roka a aj by som hned mala ist na sluzobku a vobec si to neviem predstavit :-(. Stale dokola si citam Tvoje prispevky v teme pracujuce dojciace mamicky a snazim sa ukludnit, ze Vy ste to zvladli, ked mal maly 4 a pol mesiaca.., ale nepomaha to. Mam z toho hrozu a na druhej strane som zivitelom rodiny a mam zodpovednost, takze co mi ine ostava?! Myslim, ze mozes byt na seba hrda, stihas toho az az. Postupom casu budes mat viac volnych chvil, uvidis..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 24 Sep 2011, 08:11

JankaMich :lol: :lol: :lol: :lol: máš pravdu - bože ved za chvílu nám plesnú dverami pred nosom. mne ked je biedne, že je malý taký závislý na nás, si toto pripomínam...
Tia rozumiem ti, ja som mala stresy a teraz mám zase, že od roka pojdem na plný úvazok a netuším, ako bude malý poobede spať bez cicíku. asi si moj muž naštuduje tému "nosenie v zime" 8-) a poprajem mu veľa šťastia, lebo malý poobede potrebuje spať min. 2 hod :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 28 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Sep 2011, 09:01

Slávnostne predstavujem naše veselé čižmičky :D

Volám ich "prototyp", lebo ešte ich musím veeeľa ušiť, aby boli fakt nositeľné a pekné. Myslím, že skočím do Ikei pre nejakú flisovú deku, lebo v galantérke som zohnala len takýto kikirikí flís (vraj detský) a bude to aj najlacnejšie riešenie pre ďalších x pokusov. Tým strihom si nie som úplne istá, je naozaj veľmi schematický pre šičku bez skúseností, ale ako vidíte, výsledok sa trochu podobá :mrgreen:
Prílohy
P1050816.JPG
čižmičky odopnuté
(58.64 KiB) 385 krát
P1050815.JPG
čižmičky
(62.01 KiB) 385 krát
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 11 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron