Nosenie v zime

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 24 Okt 2011, 23:10

ešte sa vás chcem opýtať, v téme sa hovorilo aj o termo oblečení. aké ste kupovali a ako ste spokojné? dajte prosím nejaké linky... dik
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 26 Okt 2011, 20:51

ešte by som sa chcel opýtať, podľa čoho hodnotíte, že je dieťatku zima - najmä vonku? podľa nošteka a ručičiek? aj ked nie je v nosiči, ale len tak vonku aj bez kočíka. kým bola dcérka bábätko, vždy som jej chytala noštek, tak som to všade čítala aj počula. Teraz som v jednom článku čítala, že dôležité nie je nos a ručičky, lebo tie musia byť chladné, ked je vonku zima, ale podľa záhlavia, či je tam teplo. ak je spotené, je oblečené priveľa. párkrát ked prišla domov z vonku mala po hodinke úplne studené ručičky a noštek. ale v záhlaví aj telo a nôžky mala teplé. tak neviem, či jej bolo chladno alebo nie. rukavičky nechce.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Okt 2011, 21:17

Ja skusam hlavicku vzadu, cez vystrih chrbatik, hrudnicek a nohy. Tvaricku mava casto studenu, najma ak je vonku zima a nie je uplne "zakuklena", ved kazdy clovek ma vonku studene odkryte casti tela. A rucky mava Hanka tiez studene a inak je cela teplucka, tak predpokladam, ze jej zima nie je.

S termoobleckom zatial ziadnu skusenost nemame, ani momentalne nezvazujeme kupu, staci nam normalne oblecko, ak sa aj spotime, tak nejakym pre mna zahadnym sposobom som spotena zasadne len ja a Hanka byva uplne sucha, pride mi to trochu proti fyzikalnym zakonom, ale je to fajn :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Okt 2011, 14:31

nos a ruky studené sú podľa mňa normálne (ja to mám okrem najhorúcejšieho leta stále) nožky- to neviem, do akej miery možu byť studené, tie mám tiež...ale ked má malý studené nohy, tak ma to štve. termooblečko- investovala som do jedného body Cosilana merino-hodváb, je velmi príjemné, napriek tomu že je tenučké, je teplé. lenže sa mi zamotalo medzi biele prálo, opralo na 60stupnov a mám z velkosti 80 možno max. 62 :cry: tak odkladám pre prípadného dalšieho potomka :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 27 Okt 2011, 14:31

Ja som rozmyslala nad kupou merino oblecka. Cenovo je najvyhodnejsie na www.detivbavlnke.sk. Cakaju na dodavku merino latky. Uz som si to aj rozmyslela a povedala som si, ze to nekupim. Teraz v stredu, ako sme vsak cestovali do BA busom a prestupovali sme,tak sa mi trosicku spotil. Tak zase rozmyslam, ci to predsa len nekupim ale stale aj tak nemaju latku.
Ci mu je teplo, zistujem, na krku - teda na zahlavi. Tvaricku aj ruciciky ma studene, ale neriesim to.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 27 Okt 2011, 19:14

luciole, perfektne cizmicky, super napad ta brzdicka na stahovanie! nam mamina tiez usila take "preklapacie" zapinanie na gombik, ale tiez su hned dole a tie rozne capacikovske cizmicky sa mi zdaju moc uzke a tiez padaju..ale toto je super, vidim, ze bude mat cez vikend co robit:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 28 Okt 2011, 23:21

potešili ste ma, že moja dcéra nemrzne... :-))
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod leelo » 16 Nov 2011, 13:54

akdarka, mas uz tu bundu u seba? tiez som s nou koketovala, ale potom som nasla mam deluxe za dobru cenu a hlavne v mojej velkosti, tak som objednala. az z rakuska. mna by to zo slovenska aj s postovnym vyslo cca rovnako. plus dlhe cakanie na usitie kvoli speci poziadavke na velkost...
daj feedback, pls. diki :)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod akdarka » 16 Nov 2011, 14:22

leelo, bundu vyuzivame. je fajn :-) akurat by mohla byt trocha dlhsia lebo je tak akurat aby prekryla maleho nohy. ja predpokladam, ze buduci rok uz nosit nebudem v zime takze posluzi tuto sezonu dobre.inak pri mam deluxe je aka cena dobra? nech mozem kamoske odporucit, ktora teraz rodila a koketuje s myslienkou nosenia :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod leelo » 16 Nov 2011, 14:53

vidis, to cloveka nenapadne - trciace nozky. neboj, buducu sezonu uz budes nosit sporadicky a maly aj v posteli bude spat ;) :love:
dobra cena je 89,90, videla som aj za 135, 125 a pod. este potom myli v hladani to, ze ten mam flisovy sa bezne predava za 85 a vola sa tak isto, toto moje je normal bunda s membranou. mal by k tomu byt aj ten nakrcnik/sal. som zvedava, ako budem v tom vyziiiiirat :D

http://www.windelmaus.at/tragen/tragekl ... deluxe.php
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 16 Nov 2011, 18:08

dievcata, ja som si dala usit vonzibundu http://www.vonzi.cz/produkty/vonzibunda/ nemate s tym niekto skusenost? uz sa neviem dockat kedy mi pride a snad mi aj sadne,lebo dost ma bude stat.
maleho tiez kontrolujem podla zahlavia a hrudnicka, to musi byt teple :) nozicky a nos ma skoro stale studene...
co sa tyka termo oblecka, tak som objednala drobcovi vyrobky z merinovlny, uz pouzivame taku tu sloniu capicu-kuklu z merinovlny- je celkom fajn, uska vzdy zakryte, nestahuje sa...akurat mi trochu vadi, ze vzdy mu pada na jedno ocko. No a tiez som objednala body, teplacky a boticky- http://www.mamdesign.net/child/clothing ... ction.html dufam, ze to bude dobre, lebo strasne drahe je to vsetko... Inak niekedy mam pocit, ze to vsetko okolo nosenia je zase len dalsi biznis a naozaj by mohli tie ceny znormalizovat, lebo priemerne zarabahuci clovek si to fakt nemoze dovolit- ja si vsetko pytam ako darcek :D
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Nov 2011, 23:23

chcem sa opytat, ci myslite,ze nam bude stacit,ked si zadovazim len kapsu, a vsupenm maleho nachrbat...lebo v predu nevladzem,tak mozno ak ho dobre uviazem,to zvladnem aj na chrbte...ci muz tak bude zima?? lebo v kociari sa mu nie vzdy paci ....a ani mne sa moc nepaci kociar :-/
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Nov 2011, 00:48

kapsa by mala byt dobra i na chrbat. V tvojom pripade asi tu zimnu verziu. Ak nie je velky rozdiel v cene, porozmyslala by som nad tou specianou bundou.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 30 Nov 2011, 09:41

jjjulia a tebe kedy dorazi ta bunda? hod potom foto, som zvedava ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod behulka » 30 Nov 2011, 23:28

Kapsa na chrbat je ok, len pri vacsom dietatku treba dat pozor, aby bola dostatocne siroka a schovalo si do nej aj nozky, ked ich ma rozkrocene na siroko - minimalne meter. AKurat Ti moze byt teplo pri dlhsom noseni.
Riesenie moze byt aj vsadka do bundy, s tym, ze rozstrihnes do T nejaku staru bundu na chrbte a vsijes zips - pripadne niekto sikovny v okoli. Najtazsie je odhodlat sa na to, sije sa to celkom fajn a rychlo. a nosi sa v tom lepsie nez v kapse.
Kocik by som este neodsudzovala - na veci je super - dieta na chrbte a tazky nakup v nom.
behulka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 01 Jún 2011, 21:53

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Dec 2011, 11:38

pripadam si ako v kocurkove,lebo mi ani nemae poriadnny kociar....kombinovany sme dali uz treti krat reklamovat,ten boll celkom super, len keby nebocil do strany, a mame uz len golfovy, a s tym je to o zivot,maly sa don ledva vmesti, a este ked nasnezi,tak s tymi koliekśkami sa nikde nepohneme....

behulka, a tebe by sa nechcelo usit mi taku kapsu na mieru? bojim sa kupovat,ze sa do toho nevmesti..maly je uz fakt velky, trci z kazdej strany,ak ho mam na sebe
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 04 Jan 2012, 23:26

Prakticka ukazka pojazdnej mliekarne aj v zime :dojcenie:
Prílohy
IMG_3395.jpg
(120.28 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Jan 2012, 00:50

Uzasna fotka! DUfam, ze das aj na Mamilu :) .

ALe.. nie je to nahodou fotomontaz? Kde si zobrala ten nadherny sneh?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 05 Jan 2012, 01:28

Janka, a komu treba poslat na Mamilu?Fotomontaz urcite nie, boli sme na sviatky u manzelovych rodicoch na Orave, a napadol aj sneh :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Jan 2012, 13:14

tamoulikk a co to je za bundu a kolko vazi drobec??

ja rozmyslam nad kapsou, rozmyslam,ze kupim MaM deluxe,ale neviem,ci sa do nej maly vmesti...poradte mi...ci si mam dat usit,ak ano tak ku komu??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 05 Jan 2012, 15:28

Norika do kapsy mam sa zmesti aj moj 4rocny:-) tvoj urcite, ja som kupila zimnu kapsu za cca 38€, a je to na dotahovanie a kapucu este aj ja dam na hlavu, vsetko sa da prispobit velkosti dietatka:-)ak chces mozem ti potom dat link kde som ju kupila
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 05 Jan 2012, 15:40

isto?? zuzka mi vravela este skor,na zaciatku zimy,ked ju vytiahla ,ze jej maly rovnaky ako moj, sa tam ledva zmesti,tak mam obavy,ze kupim a nic z toho...dnes som sa nastvala a spravila improvizaciu...normalne obliekla ako do kociara, vsupla do mei taia, a okolo maleho (samozrejme ruky museli byt von) dala maminu mikinu a vzadu na moojom chrbte zaviazala rukavy a zapla zips :-D ... za 10 minut maly spal :) ...no ked sme sa poobliekali,tak sa automaticky tahal ku kociaru,ja vravim,ides ku mne :) nastastie sa nevzpieral :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 05 Jan 2012, 15:44

Norika, ved si pozri lepsie to foto na mojom webe, tam mi ta kapsa visi este ku kolenam, je velka a siroka dost, mam na mysli tu zimnu Mam.Nechce sa mi verit, ze by tam tvoj nevosiel
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Jan 2012, 16:20

norika určite ti vojde, kapsa je velikánska. ja ju používam aj ako nánožník na kočiar, na zakrytie malého v autosedačke, kým sa rozkúri auto a tak... podla mna je to super vec.
tamoulik tá fotka s dojčením v zime je krásna, ale bohužiaľ pri mojich prsiach neaplikovateľné :( v zime v nosiči nedojčím, technicky si to neviem predstaviť. v lete ešte ako-tak..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 05 Jan 2012, 19:35

Norika, je to bunda MaM 3v1, http://www.latkovky.sk/produkt-detail/b ... m-coat-3v1, ja som nadmieru spokojna, mam aj kapsu MaM Deluxe, velkost je ok, len moj je nacucnuty stale a vzdy, a kedze som musela mat rozopnutu bundu, tak mi strasne fukalo na krk.
Shira, ja som konecne na stare kolena spokojna s prsiami, cely zivot som sa za ne hanbila. MM si vzdy robi srandu, ze mozem dojcit aj za rohom :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron