Nosenie v zime

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Sep 2011, 09:02

a ešte modelka v čižmičkách
Prílohy
P1050809.JPG
(112.77 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 26 Sep 2011, 09:06

Luciole, tiiiiiiiiiiiiiiisko zavidiiiiiiiiiiiiiiim
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 1 deň
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod AdaK » 26 Sep 2011, 09:37

luciole, velmi pekne! mozno by si hore mohla dat este gumicku, aby nepadali, lebo sa pri noseni mozu zosmyknut.... to je ale inak problem so vsetkou detskou obuvou v tomto veku, ze to detom pada z noziciek (tie kupovane rovnako)
ked mi pridu latky, tak chcem skusit kozenkovo flisovy model, uvidime ako sa to podari :)
Obrázok užívateľa
AdaK
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Sep 2011, 14:10
Bydlisko: BA, Podunajské Biskupice
Počet detí: 2
1. dieťa: Al
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 1 deň
2. dieťa: Izi
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 30 dní
Môj status: Je úžasné pomáhať ženám s dojčením, je úžasné sledovať jedinečnú komunikáciu matky so svojim dieťaťom...

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Sep 2011, 09:46

tamoulik, zatial fakt nie je čo závidieť, treba ich ešte poriadne vyladiť ;) Totálne padajú z nožičiek a ten strih nesadol úplne proporčne, tak som strihala napríklad "podrážku" na 2x...teda buď som ja úplne nemožná, alebo strih je len veľmi orientačný (alebo kombinácia oboch :mrgreen: ) Každopádne také vysoké, ako tie druhé na obrázku podľa strihu nevyjdú, treba ho upraviť, na čo sa chystám, keď drobček zaspí.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Sep 2011, 09:53

jeeej, AdaK, ďakujem. Akurát som písala tamoulik, že padajú, tak to som rada, že nielen tie moje ;) Skúsim teda aj gumičku a spraviť ich dlhšie (teda vyššie) a rovnako niečo spraviť s tým spodkom, lebo sa mi to úplne nepozdáva ani tá "podrážková" časť a ani tá, čo zakrýva nôžku dolu, som ju spravila väčšiu aj dlhšiu a aj tak ju ten vrch ledva prekryje, že pri krútení nohou sa spod neho vyšmykuje a je tam otvor, cez kt. by fúkalo, neviem či som to zrozumiteľne popísala. Som zvedavá, čo naňho povieš ty, keď to budeš šiť, lebo je zas veľmi možné, že to šijem ja úplne zle a preto mi to nesedí...škoda, že tam je len strih a nie aj postup pre nás neskúsené :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 26 Sep 2011, 09:56

luciole, super! Len tak dalej :goodjob:, tusim teraz budes castejsie pri sijacom stroji ako na fore ;) :D
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 19 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 26 Sep 2011, 10:07

luciole krasne su :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 29 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod tinkerbell » 26 Sep 2011, 12:04

luciole, skvela motivacia, ked bude chladnejsie musim aj ja take usit, ak budes mat nejake tipy na vylepsenie, tak nezabudni napisat
tinkerbell
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 20 Sep 2011, 11:29

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Sep 2011, 12:45

dakujem, baby, ste zlaté :love:

Lenkaa, veru, teraz pár dní budem intenzívnejšie pri stroji, lebo v sobotu sú v Stupave Dni zelá, kam chodíme každý rok a tam sa s kočíkom nedostanem, ani keby som veľmi chcela (akože ani veľmi nechcem :mrgreen: ), tak jej musím niečo na tie nôžky spáchať :( čo dávate drobcom, keď sa už takto okosilo? Rána sú už riadne chladné...alebo vždy idete von až keď sa oteplí? ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod behulka » 26 Sep 2011, 13:33

Luciol - Botičky - predny diel je napevno prisity k bocnym - ostava len otvor medzi bocnymi dielmi. Pokial by si chcela take viac otvaracie, bolo by treba ten predny polmesiacovy diel predlzit (mozno i 4-5cm), aby mali aj jazyk - ako je na topanke.
behulka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 01 Jún 2011, 21:53

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 26 Sep 2011, 13:43

Ja som sa bola pozriet na tieto botky http://www.latkovky.sk/produkt-detail/merino-boticky. No za tu cenu ma moc neocarili. Zda sa mi to moc tenucke :( a mali aj slaby vyber farieb. Btw. Dodavku merino oblecka ocakavaju v octobri. Na ceste mam merino vlnu http://www.detivbavlnke.sk/product_deta ... raz&num=18.
Flis uz mam a dam malemu usit cizmicky aj nad kolena ak sa bude dat :) Zatial fungujeme na pancuskach + hrube ponozky.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 19 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Sep 2011, 13:56

behulka, dakujem, akurat nad tym spekulujem ;) totiz na prvom original obrazku - tie nizsie s kozusinkou to je jasne prisite, ale na tom druhom - vyssich z flisu sa mi to prave zdalo neprisite, ale druhy pokus kazdopadne zosijem a uvidime, ako sa podaria tie...ved ja tomu pridem na klb! :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Sep 2011, 14:19

ja som objednala tieto, uvidíme aké budú. viac sa nechystám, jedny musia stačiť ;)
http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/21 ... 011-modre/
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Sep 2011, 14:19

lenkaa, veru, tie boticky vyzeraju strasne tenucke...sice sa tvaria superspecialne, ale ani mna by nepresvedcili ;) kozuch je kozuch :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 26 Sep 2011, 14:28

shira, tie sú parádne :goodjob:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 19 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod TIA » 26 Sep 2011, 14:39

My sme tiez objednali, lebo niet casu ani zrucnosti usit :-(, o to viac fandim luciole a ostatnym sikulkam. Som zvedava ake budu:

http://www.ebay.com/itm/soft-sole-leath ... 1539wt_689
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Sep 2011, 15:18

ja obdivujem zručné mamičky, hlavne že sa im to chce :mrgreen: a tiež, že viete objednávať cez ebay - ja sa tam toho bojím, hlavne že to je v cudzej reči, neviem ako sa to tam platí a kedy to príde.. hmm? tia, ako to funguje?sú tam lepšie ceny, výber a tak? ja vobec nechodím do obchodov, nemám kedy, všetko vybavujem cez net. keby aj potraviny sa dali objednať na každý deň, hádam by sme aj dačo doma v chladničke mali 8-)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod TIA » 26 Sep 2011, 15:47

Shira, e-bay vlastne objavil moj muz toto leto :-). Objednal si nejake drobnosti ako slnecne okuliare za desat dolarov a pre mna saty (este som teraz vyvalena, ze jak paradne vybral :-))..tak, ked to fungovalo, nakazala som mu kupit latkove plienky bumgenius (kapsove aio), ktore som tam nasla 6 kusom za 100 dolarov. Na druhy den referoval, ze nasiel nejake za 60 a ze ich kupil - super cena, vravim si, aky je sikovny!! Samozrejme plienky nie su bumgenius ale nejake ine :-). Nevadi, vyskusame, este neprisli. Este som objednala baby legs z merino vlny a tieto capacky. Tak som sama velmi zvedava.

Myslim, ze to cez ebay nie je moc zlozite, staci sa zaregistrovat, zalozit paypal ucet (k tomu treba kreditka) a mozes nakupovat (mozno maju aj potraviny :mrgreen: ..). Upozornujem, ze moze viest k zavislosti :-), muza som musela trocha pribrzdit, akurat mi ukazoval kopacky co mu dneska prisli (nejake ultra specialne, lahke, co normalne stoja 250 eur a on ich nasiel za 100 dolarov). Pre mna je taketo nakupovanie cez net jedina moznost, nemame tu moc obchody s detskymi vecami a uz vobec nie takymi "alternativnymi", takze mi mic ine nezostava..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 26 Sep 2011, 18:07

no veď, čo ja tuto v poli nakúpim... aj jednota v dedine je v pondelok zatvorená :mrgreen: síce idem do roboty každý deň, ale vieš si predstaviť, ako to je bez malého, ohnivá čiara za mnou zostáva, ked idem z roboty domov. takže žíadne motanie po obchodoch. no a s Tomáškom, čo neznáša autosedačku, sa mi tiež trikrát nechce. na tom e-bay ma odrádza tá kreditka, ja mám len jeden účet, podnikatelský (síce aj jeden osobný ale tam nič nie je :o ) no a z toho podnikatelského si netrúfam dávať akékolvek údaje, aj ked len číslo debetnej karty. takže ja si nechávam posielať väčšinou na dobierku do práce, to je úplne v pohodičke ( a manžel nevie, kolko čo stálo, pekne mi to tam donesú a recepčná to zaplatí z kasy :lol: :lol: :lol: )
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Sep 2011, 19:04

Na pay pal nie je potrebna kreditka, staci embosovana karta, neuznavam kreditne ucty. Ale aj na embosovanu kartu treba davat pozor, funguje bez pin kodu. Staci si ju vyziadat v banke ku debetnemu uctu. Pay pal ako taky je bezpecny, preto sa vlastne pouziva - nebezbecne je pouzivat priamo kartu. Na zvysenie bezpecnosti odporucam embosovanu kartu nechavat doma (zvlast ked ju budes pouzivat len na internetove nakupy, bezne nakupy - bezna karta) a obmedzit limit vyberu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 14 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 8 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod mamusia » 29 Sep 2011, 10:23

Ahojte,

cjcela by som sa poradit od tych,co uz nosili v zime,my sme pred 2tt kupili MaM kapsu a ze kedy ju mam vytiahnut? :o ze od kolko stupnov je potrebna,lebo nechcem malinku prehrievat nadarmo,no zas ani aby jej bola zima nechcem.Inak tie fleesove capacky su super,hned pojdem dnes kupit deku z fleesu a usijem ;) aj sa chystam si urobit take fleesove ponco na nosenie,ze mozno teraz by vystacilo aj to.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 22 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 29 Sep 2011, 23:03

a ako dojčíte v zime vonku v nosiči? mne je už teraz chladno. ale inak nezaspíme... ktorá varianta búnd na nosenie je podľa vás najlepšia, resp. kapsa Mam alebo tá od Zojec?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 30 Sep 2011, 20:04

shira píše:ja som objednala tieto, uvidíme aké budú. viac sa nechystám, jedny musia stačiť ;)
http://www.nosenideti.cz/karta_zbozi/21 ... 011-modre/

ahoj. dajú sa obuť normálne vonku a chodiť v nich?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 30 Sep 2011, 20:06

čo by ste viac doporučili na nosenie pred chladom - kapsu ako šije zojec alebo nejakú vetrovku - bud originál (ale sú hrozne drahé) alebo len dať ušiť vsadku?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 30 Sep 2011, 20:09

neušili by ste niekto také fleesové čižmičky aj mne? samozrejme, že by som zaplatila aj za prácu.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 18 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron