Nosenie v zime

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod akdarka » 25 Nov 2012, 21:03

jaj baby, moj sa nosi prilis rad. kukne na mna psimi ocami: "mama, nevladzem. nohy bolia. na tuty (akoze ruky)" tak ho vezmem a on vitazoslavny usmev. ostatne deti behaju po vlastnych a on len nosit...priznavam, ze mi to uz aj na nervy niekedy lezie. co uz, manzel sa v kociku nosil do 4,5 roka - vsetci tak pozerali na svokru sucitne, ze ma postihnute dieta :mrgreen: ale on bol len lenivec. maly je evidentne po nom len kocik nepouzivame :lol: keby som z toho aspon chudla, spevnela alebo co...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lulu » 26 Nov 2012, 23:07

Tak sa pridávam do vášho klubu nosenie v zime. Nemám žiadnu vonzi, iba som si ušila taký vyteplený diel, ktorý pripnem na moju normálnu zimnú bundu, hore som dala sťahovanie na gumičku, ešte došijem nejaké sťahovačky a tuším prirobím aj kapucu. V predu vrecko na ruky a hotovo. Je to fajn. Malá mi včera skoro vôbec nespala, tak som ju večer uviazala a šupla pod bundu, zaspala tam za chvíľu a dokonca jej bolo aj dosť teplo. Dnes sa scénár opakoval. Takže je to fajn vec a netreba ani žiadnu novú vonzi:)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Nov 2012, 12:51

lulu píše:... a netreba ani žiadnu novú vonzi:)

no ak je mamka taka sikovna ako ty :-) :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Nov 2012, 16:35

No, som tak trochu krajčírka /ale nejak sa tomu nevenujem/, odporúčala by som mamičkám, ktoré nosia v zime a nechcú toľko investovať do drahej originál bundy na nosenie, aby zašli k nejakej krajčírke.
Stačí k tomu : svoja zimná bunda, 2 zipsy v dĺžke akú má ich bunda, 1m šušťákovina /alebo podobný materiál ich bunde/, 1m vatelín, 1m niečo od spodu teplučké /flis.../, hrubá klobúková gumička a koncovky na zatiahnutie. Výde to určite lacnejšie... :)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod quaxi » 28 Nov 2012, 13:21

lulu, len treba mat stastie na bundu, ktora ma zips kompatibilny s galanterkovym. Ja som to skusala na 4 bundy a na ziadnu tie galanterkove zipsy nesedeli :-( Ale ak sedia, da sa velmi slusne usetrit a usit to zvladne aj zaciatocnik.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luciole » 28 Nov 2012, 15:06

ja mam tiez vsadky - jednu zateplenu a jednu nezateplenu a riesila som to vymenou zipsu na bundach. Na to treba trosicku zrucnosti, mne to sila mama, lebo ja som len zaciatocnik, ale kazdy hadam najde vo svojom okoli niekoho, kto sije, prip. ozaj krajcirku a nevyjde to draho.

Inak Hanka sa tiez stale nosi velmi rada a velmi vela :) pobezka si, ked vidi nieco zaujimave, ale ze by slapala, tak to teda nie :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lulu » 28 Nov 2012, 15:37

quaxi píše:zips kompatibilny s galanterkovym.

...veď preto treba dva zipsy,jeden vymeniť na bundu a druhý bude na tú vsuvku. Inak ja som mala to šťastie, že som trafila rovnaký aký má moja bunda, ale myslím, že sa to aj tak nevyplatí, lebo sa začína kaziť. Proste tam ten zips nepatrí, budem musieť to radšej vymeniť, dať presne rovnaký, aký má vsuvka. Radšej to urobiť hneď, ako sa niekde zaseknúť aj s uviazaným a zazipsovaným dieťaťom :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod quaxi » 28 Nov 2012, 17:45

aha, ja mam bundy zo speci materialov, presitim by som zlikvidovala nepremokavost, to nechcem. Som myslela ze 2 pises kvoli tomu, aby sa dala spravit vsadka aj dozadu.
tie zipsy z galanterky su fakt otrasna kvalita, najviac ma nastval jeden, co som dala na extra hruby spacak, natrapila som sa s nim poriadne, lebo som zosivala 3 vrstvy, kazdu z uplne ineho materialu, a zips asi po 5 pouzitiach rozpadnuty - samozrejme vymenit ho by bolo viac prace, nez spravit komplet novy spacak. Som sa na to vykaslala a dala paplon :-D
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Sep 2013, 22:43

objavila som jednu novinku na nozicky: http://www.latkoveplienky.sk/produkt-de ... cky-merino
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 20 Sep 2013, 22:36

My sme tie "topanocky" nosili minuly rok.na jesen su ok,ale nezdaju sa mi az take teple.hlavne to chodidlo nic moc-ale oni to tam vlastne aj pisu,ze su tam 2 vrstvy merino vlny+mikrovlakno,takze to si asi viete predstavit,ze to nie je velmi teple... Ale vyzeraju pekne;-)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod petronelka » 27 Sep 2013, 14:28

Máme s nimi skúsenosti, sú fajn, ale ozaj skôr tak na jeseň, do mrazu už nie.
Zato ma inšpirovali:) a malej som minuly rok na zimu naplietla také hrubé nadkolienky z ovčej vlny. Pod tým mala len pančuchy a hrubšie ponožky a úplne to stačilo aj do - 10°C. Potom aj všeliake moherove, bavlnené a akrylove...:)
nedá sa mi pripojiť foto, ale tie ovčie mam nafotené aj na sashe - http://www.sashe.sk/_Petronelka/detail/ ... senie-deti

Veľmi sa mi osvedčili aj takéto návleky

http://www.outdoorkids.cz/?581,nepromok ... -vyteplene

ja som neobjednávala, šila som si doma podľa týchto. Sú veľmi jednoduché, stači vám zošiť kruh a obdľžnik + dva tunelíky na gumičku. Na vonkajšiu vrstvu som použila nepremokavú látku na zimné bundy a dnu som dala hruby fleece. Zvládne ich aj "nešička":)
Ja som ešte pridala háčkované kvetinky, šak pre tú moju kvetinku:)
ale tie nemám pofotené, škoda:(
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod quaxi » 28 Sep 2013, 20:44

ja som do nositka usila taketo http://www.modrykonik.sk/fotoblog/quaxi ... e/6019908/
vnutri je zatkavane merino z detivbavlnke.sk a zvonku hruby sustak, ten je dost odolny proti vode aj prefukaniu.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 28 Sep 2013, 23:20

Quaxi, si strasne sikovna, klobuk dole. Krasne. Obdiv.
Kukla som si i Tvoje ostatne krasne vytvory. Mam len malinky typ, ak by si mala zaujem. Pri tych papuckach, ak nahodou by si to este nepoznala a chcela sit nove papucky. Tak my sme minule mali prave papucky s rozdielnymi obrazkami na pravej a lavej, aby sa lahsie dieta ucilo P/L strana a naucilo sa spravne obuvat. U chlapceka to i fungovalo, dievka samozrejmä uplne rezistentna.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Sep 2013, 09:01

:D :D :D baby, obdivujem jednak vaše nápady a hlavne zručnosť.. ste ako z inej planéty. úžasné. :goodjob: :goodjob: :goodjob: my sme dávali len hrubé ponožky a kapsu MaM. pri veľkej zime som cez kapsu zapla ešte moju dlhú vetrovku. na hlavu samozrejme teplú kuklu plus čapicu. nikdy nebolo zima :-)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod quaxi » 29 Sep 2013, 12:23

Mamamima, dakujem za tip. Zatial som tie papucky robievala iba ked boli mali, asi tak do 1,5r, osvedcili sa mi ako idealne topanky na prve krociky po bezpecnych travnikoch. Tak sme ich niekolko parov uplne predrali. Ale vnutri ich nechcu :-( Teraz som chcela spravit este posledny pokus, usit take dcere na zimnu navstevu u nasich, lebo tam je chladna podlaha a bezne papuce cele leto odmietala. Tak vyskusam tvoj tip :-) Ona sa uz skusa sama obuvat, ale vacsinou to skonci tak, ze zahodi topanky a narve sa do gumakov bez ohladu na to, ci su naopak :mrgreen: No vzdy lepsie ako synator, toho nejaka samoobsluha v obliekani a obuvani absolutne nezaujimala a horko-tazko som ho k tomu donutila ked mal 3r a mal nastupit do skolky.

Petronelka, ten pleteny set je krasny! A dobry napad s tym, ako sa navlieka. No hlavne take ciapky s velkym brmbolcom su moja srdcovka :love: Ja som na pletenie a podobne aktivity totalne kriva, esteze pri siti sa toho neda tolko pokazit, to mi vyhovuje :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod petronelka » 30 Sep 2013, 18:47

quaxi, tie šité topánočky sú super, sa Ti podarili. Ja som skúšala ušiť podobné, podľa tohto návodu
https://sites.google.com/site/latkovky/ ... ne-boticky
ale bolo to totálne fiasko:) no také nepodarky ste ešte nevideli:)
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod petronelka » 30 Sep 2013, 18:52

Juj a teraz som si pozerala aj ďaľšie Tvoje veci a paráda! si veľmi šikovná. Ten nápad s "minimandukou" je tiež super, ja už nad niečím podobným par týždňov tiež rozmýšlam, lebo malá sa stále pokúša naviecť do veľkej manduky aj so všetkými hračkami čo dokáže pobrať :)
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod lucious » 08 Okt 2013, 18:29

Obdivuju, co dokážete při dětech vyrobit a ušít. Asi bych se tím vůbec neměla chlubit, ale my jsme nakonec přežili nošení v zimě jen s další fleesovkou a větrovkou navíc, a pár mými teplými ponožkami. Naštěstí jsme zimu stihli do roka a na záda jsem ho nemusela nestrkat. Bundy jsem prostě dala klukovi na záda a přidělala rukávama za krkem, a spodní částí zipu na bedrech, větrovku na vrch a přes to klasicky moje bundy. Tím, že obě vrchní bundy mám černé, tak to nikdo neřešil, a dobré bylo i že klukovi tak vyšlo na nohy alespoň 4 vrstvy bund - teda dokud mu nezčali vylézat ze spoda. A x vrstev ponožek taky na nohy malého fungovalo taky pěkně. Někdy ráda vzpomínám, protože kluk dokázal pěkně zahřát :))), tak to vlastně bylo příjemné prožití zimních procházek.
lucious
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 10 Feb 2012, 10:16
Bydlisko: praha 9
Počet detí: 1
1. dieťa: vit
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 1 deň

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod snežienka » 25 Nov 2013, 01:03

Zienky co ste nosili v zime deticky 'vpredu', ako ste dojcili na poziadanie?
Moja mala je stale nosena vpredu, ked sa potrebuje dojcit, tak si moze kedykolvek za pochodu cucnut. Doteraz, do tych 8st, to bolo v podstate v pohode, stacil mi lahky sal okolo krku, z casti zakryl aj hrud, ale uz zacala fakt zima...
Vopred vdaka za tipy 'ako na to' :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Kandy » 25 Nov 2013, 10:37

Snežienka, ja som mala na sebe tielko, tričko ku krku, sveter, bundu a šál. Sveter som rozopla do polky, tričko vytiahla hore a tielko malo veľký výstrih, čiže som ho iba stiahla dole. Takto mi bolo celkom fajn, i keď občas mi bolo chladno na hrudník, keďže sveter aj bunda boli rozopnuté. Ale dalo sa. :-)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 3 dni

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod quaxi » 25 Nov 2013, 10:55

Nosila som kojotricko, na tom nositko s kapsou a na sebe rozopnutu bundu a dlhy hruby sal na zakrytie vystrihu. Stacilo aj vo fujavici na hrebeni hor dlhe hodiny.
Existuju aj speci saly na nosenie, alebo skor nakrcnik - je to okolo krku a zakryje aj hrud, ma dve casti, jednu pre teba, druhu pre dieta, vacsinou je v strede zips na oddelenie tych dvoch casti. To je na nosenie celkom prakticke, nemas taku velku hrcu vzadu na krku ako ked pouzijes sal, ale pri kojeni by si to musela rozopnut, aby sa dieta dostalo tam kam treba. No zostane ti stale zakryty krk a vystrih. Keby si nasla nejaku hrubsiu verziu, napr. 2 vrstvy flisu, mohlo by ti to stacit.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod petronelka » 07 Nov 2014, 14:52

Mám predvianočnú akciu - súťaž o setík pre mamku a bábo, kto má chuť, zapojte sa:)
http://www.sashe.sk/NatureLove/journal/ ... ocna-sutaz
Obrázok užívateľa
petronelka
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 05 Sep 2012, 15:57
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristinka
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: Matejko
Rokov: 9 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Predchádzajúci

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron