Nosenie v zime

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 13 Aug 2012, 00:00

Ahojte maminky, mozno trochu predcasne,ale opat otvaram tuto temu, kedze dnes sa nam akosi ochladilo a ja som si spomenula na nosenie v zime a na moju zimnu bundu... Minuly rok som si dala usit bundu tu http://www.vonzi.cz/ A som s nou veeeelmi spokojna, je naozaj sikovna,da sa nosit od jesene po jar, sedi krasne, je vykrojena v pase, da sa nosit aj bez babatka. Skratka je naozaj prakticka, sikovna a sedi perfektne, kedze ma dobry strih a je usita na mieru. Je pravda,ze stala 3800CZ,co je celkom dost,ale nechala by som si ju usit znova. Avsak pisem to preto teraz,lebo ja som na nu cakala naozaj velmi dlho. A myslim si,ze ak niektora premyslate nad dobrou bundou na nosenie,vonzibunda nou urcite je,ale mali by ste si ju dat usit uz teraz:) mozete ju zacat nosit v jeseni... cim skor pride, tym lepsie. Ja som napriklad tu svoju dnes uz vytiahla, lebo dost fukalo, boli sme v prirode a mala som pod nou iba tricko... bolo mi v nej prijemne. Ale bez maleho...
Zenu, ktora tie bundy sije, osobne nepoznam, neide mi o reklamu,aj ked chapem, ze jej ju robim (ale fakt si ju zasluzi ;) ),ale sama viem,aky problem som mala, ked som si bundu vyberala a trvalo mi naozaj dlho, kym som si ju aj konecne vybrala... no a potom som na nu strasne dlho cakala,lebo mala vela prace...
Juuuj po tych teplach sa uz tesim na poriadnu zimu a na prijemne tulkanie sa s drobcom pod jednou bundou :love: :) :dojcenie: :goodjob:
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Aug 2012, 09:18

no, ano, mamicky co siju bundy nie su ako stroj,isty cas to trva, tak je dobre ze si pripomenula ostatnym, aby na to mysleli vcas :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 13 Aug 2012, 23:36

jjjulia super typ!!! az na tu cenu. ale ako tak na tu bundu pozeram je to riadne premakane... Rada by som ju videla nazivo. Dame stretko??? co je to DLHO?
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 9 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Aug 2012, 10:37

mamickalenocka píše:jjjulia super typ!!! az na tu cenu. ale ako tak na tu bundu pozeram je to riadne premakane... Rada by som ju videla nazivo. Dame stretko??? co je to DLHO?

este aj tato zienka sije bundy http://www.rebekaq.cz/
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 18 Aug 2012, 12:19

mamickalenocka poslala som Ti ss, dufam,ze Ti prisla... :)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Zuzina » 31 Aug 2012, 22:50

Baby, potrebujem radu. Planujem si (dat) usit tunel na jesen pod bundu, nemate nahodou daktora strih? Ci je to blbost? Precitala som forum, je to nasa prva jesen/zima... Na zimu mi je zatial dobra tehu zimna bunda, snad vydzi, ked nie, dam vsadku. Na jesen som zvazovazovala aj mam kapsu al tuto podobnu http://www.outdoorkids.sk/?564,softshel ... -vyteplena. Tunel sa mi zda fajn, lebo hreje mna aj babo... Diky!
Zuzina
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 29 Jún 2012, 21:41
Bydlisko: Šaľa
Počet detí: 1
1. dieťa: Nina
Rokov: 12 rokov, 20 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod quaxi » 11 Sep 2012, 23:19

Zuzina, co som videla tie tunely tak to bol len rovny valec, na to ti ziadny strih netreba. Zaves na seba babo a odmeraj najvacsi obvod, dlzku tiez podla seba, ako by ti to vyhovovalo, pridas par cm aby to bolo pohodlne, a potom sa uz len rozhodnut, ci to chces na zips, alebo natvrdo zosit. Hore aj dole sa oplati navliect snurku na stahovanie. Strih na kapucu ziskas obkreslenim z nejakej mikiny, ale treba ju spravit kusok vacsiu, aby sa pod nu zmestila ciapka.
Ci to vyuzijes, to uvidis, niekomu to maximalne vyhovuje, niekomu nie... Nevyhoda je, ze ti to nekryje plecia a ruky, najviac zohrieva telo, ale na tele ta zohrieva aj satka a dieta, pripadne aj ruksak, takze tam to nie je az tak potrebne. Ale vela ludi potrebuje mat prave telo poriadne v teple a na rukach im az tak nezalezi, tym to moze vyhovovat. Pod ruksakom vraj tunel trochu zavadzia a zvykne sa zhrnat dolu.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luludi » 12 Sep 2012, 17:44

Babule, prosim poradte mi, myslite, ze mam kupovat z velkosti 56 aj taky hrubsi overal? mam jeden overal taky teplejsi, nie vyslovene jesenny - taky uz mam od velkosti 62. Na zaciatok, ked budem mat babatko v satke plus ochranna kapsa, nebude to stacit? Sa trochu bojim, aby som milunku neprehrievala.. co si myslite? :?
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Sep 2012, 19:45

luludi píše:Babule, prosim poradte mi, myslite, ze mam kupovat z velkosti 56 aj taky hrubsi overal? mam jeden overal taky teplejsi, nie vyslovene jesenny - taky uz mam od velkosti 62. Na zaciatok, ked budem mat babatko v satke plus ochranna kapsa, nebude to stacit? Sa trochu bojim, aby som milunku neprehrievala.. co si myslite? :?

a vies ake babatko sa ti narodi? :D podla mna bude 56 uz male , nas taku velkost po narodeni ani nenosil, ked mal 4 kila :D a ako viem zo skusenosti inych maiciek, ak je dieta v satke a kapse, nemusi byt naobliekane tak ako v kociari, maminka hreje seba aj dieta....ale sak aj ini sa vyjadria, tot moj pohlad
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 12 Sep 2012, 19:50

v jednej knihe som citala, ze nosili od narodenia skin to skin v zime vonku, len mama si na seba dala este na satku sveter a kabat a drobcek bol ako v bavlnke aj nahy:-) ked som vedela, ze mi vonku v zime hned mala zaspi bez vystrkovania ruk, tak mala iba dlhe body plus jesenny kabat alebo strikovany pulover a zdala sa mi aj tak prehriata zbytocne, ked bola zakuklena v satke a este zakrita bundov alebo kapsou. to mala 8-9 mesiacov vtedy. takze si myslim, ze do satky je hruby overal zbytocny, hrejes ty, hreje satka a hreje bunda, pod ktorou budes mat babo uviazane...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 18 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luludi » 12 Sep 2012, 19:58

dakujem za rady :) Babatko v 36 tt vazi cez 3100 g a je cca o 2 tt dlhsia ako priemer - drobna teda pri narodeni nebude :love:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Sep 2012, 20:57

ja si tiez myslim ze overal 56 sa neuzivi, hlavne ked si uz teraz v 36tt, v oktobri zarucene nebudu take mrazy, aby si musela do satky davat aj overal a este na to kapsu. A velkost 56 vacsina babatiek nosi max 2-3 tyzdne, nez pride poriadna zima, budete uz mozno pouzivat aj 68. Ale hruby overal aj kapsu som veru nikdy nepouzila, najteplejsia verzia na zimne hory a fujavicu bolo bavlnene tielkove body a pyzamko + flisovy overal + kapsa.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod luludi » 12 Sep 2012, 21:08

dakujem quaxi - toto bude moja prva satka, takze este vela tapam... :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 8 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 15 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Sep 2012, 23:01

my sme hrubé zimné veci u novorodenca vobec nevyužili. v podstate prvé zimné oblečenie mal až na další rok, ked behal. ako maličký bol v zime bud v aute, vo vajci alebo nosený pod mojou bundou. využili sme hlavne kukly, kapsu, hrubé ponožky a tak.. zimný overal mal iba raz- na cestu z porodnice, a to bolo hrozne prehnané- bol vo vajci a v aute. presne ako píše kqaxi- bavlnený overal, flisový overal, kapsa-maximum.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 09 Okt 2012, 16:36

baby prosim ak mate niektora bundu na nosenie, ake to sú. Vonzi už bundy nešije.Chcem si nejaku zadovazit, ale tie ceny. Chcela by som investovat do celorocnej, poradite. kamoska mi poslala tip na tuto, ale odkial tolko penazi...

http://nosenideti.cz/karta_zbozi/315/SK ... erna-2012/
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 9 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod tina » 09 Okt 2012, 16:59

ak mas bundu so zipsom standardnej velkosti - aky sa da kupit v galanterii (da sa lahko vyskusat kompatibilita) tak staci kupit 1 zips a zohnat obdlznik vhodnej latky (pripadne este nieco na podsivku a zateplenie), = jednu cast zipsu prisit na jednu stranu a druhu na druhu stranu obdlznika, hore a dole urobit dutinku na gumicku...a je kapsa. vyjde to neporovnatelne lacnejsie, aj keby to mala sit krajcirka :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod quaxi » 09 Okt 2012, 19:12

mamickalenocka, pozeram ze mas dieta rok aj 2 mesiace stare, to myslis nanho tu bundu? Neviem ake mate zvyky, ale je celkom mozne, ze tuto zimu uz tu bundu az tak nevyuzijes, a ostatne rocne obdobia lahko prezijes aj bez bundy. Ked uz dieta chodi, tak vonku ti bude vela chodit a vtedy aj tak musi byt oblecene v zimnom obleceni a dalsiu vrstvu pri noseni uz potom netreba. Ako casto budete chodit von tak, ze bude obleceny malo a hlavnym krytim proti zime bude ta bunda?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod akdarka » 09 Okt 2012, 19:46

Haha, no náš maly sa veľmi intenzívne nosil cez zimu - mal tiež vtedy vek ako Ondrejko od mamickalenocka. Takze bundu som si kupovala tiež na jeseň minulého roka. Velka investicia je ale zbytočná. Ja som si kúpila za necelych 50€ a poslúžila. Sice farbu ma dosť divoku ale nevadilo mi to :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 09 Okt 2012, 20:47

Tá Vonzi už nešije?? :-(
Mala som ju v záložkách, http://www.vonzi.cz/ tie bundy so vsuvkou sú super, pretože tak či tak potrebujem zimnú bundu a toto by boli dve rany jednou muchou - neviete o niečom podobnom?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 09 Okt 2012, 23:45

no myslim, ze taku bundu by som vyuzila celorocne, nosit budem aj nadalej, takze do niecoho sa obliect v zime musim. a myslim, ze takuto bundu by som uz mala "dozivotne" Len som chcela pocut nejake recenzie alebo tipy na nieco tohto tipu. Vdaka!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 9 dní

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod tina » 10 Okt 2012, 10:33

a dievcata, tie co mate taku bundu, ze sa da dat vsuvka aj dozadu, chcem sa spytat, nakolko ste to vyuzivali, neviem si celkom predstavit, ze sa to lahko oblieka, ked clovek nevidi...da sa to rychlo navliect aj bez pomocnika? a navyse, clovek to asi vyuzije len pri mladsom dietati, ktore este nechodi, ako pisala quaxi, a netreba ho teda zvlast naobliekat.
zvazujem, ci by sa oplatilo babrat sa so vsitim zipsu na chrbat...??
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod behulka » 25 Nov 2012, 00:43

Tina oblieka sa to dobre. Či využiješ závisí od zvyklostí, koľko chodíte, ako ďaleko, či cestujete MHD, či sa drobec len nesie, či je to raz hore, raz dole - na to nie je bunda veľmi vhodná. Či ešte nosí plienky, alebo ho treba dávať cikať rýchlo, keď sa vypýta. Pre staršie ťažšie dieťa je do dobrého terénu možno už pohodlnejší kočík.
Ja som pár krát využila bundu ešte keď mal drobec 2 roky, keď som vedela, že musím byť niekde rýchlo, nebude žiadna prestávka. No najintenzívnejši to bolo do roka.
behulka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 01 Jún 2011, 21:53

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 25 Nov 2012, 10:27

Jaj, baby my sa uz skoro vobec nenosime, von uz chodime vacsinou peso a ked nechce chodit, tak na kona. Normalne mi to chyba...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 3 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 26 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod janka » 25 Nov 2012, 11:19

no tak, tamoulik, tretie babo, sup! :D
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Nosenie v zime

Neprečítaný príspevokod miriam » 25 Nov 2012, 13:21

Aj my sme na tom tak, ako Tamoulik..Maly mi uz v manduce nevydrzi, sotva zajdem za roh domu a uz sa vzpiera, place, jeduje sa..Tak sa vlacime ako sa podari, ked som sama, najlahsie je pre mna rychlo sa premiestnit niekam, kde ich mozem nechat behat. Ked sme s manzelom, nosime vacsinou na koniku, alebo len tak na rukach..Inak starsi by sa nosil rad, len 13,5kg je na mna uz dost, mam aj pruh, tak to nechcem velmi drazdit..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 22 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 6 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron