Akú máte šatku?

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod algon » 14 Apr 2011, 12:50

Ahojte ja mam tiez ellevillku, maly ma 8,5 mes, nosim vacsinou vpredu a na boku, chrbtove uvazy neviem dobre dotiahnut. Ja satky pozeram na nosenideti.cz, maju tam vselico a aj siahodlhe diskusie a recenzie, pisala som si aj s majitelkou e-shopu a spominala, ze chce ulahcit dodavanie tovaru na slovensko, ceny budu aj v eurach aj bude mat znizene naklady na dopravu ...este na tom pracuje /v cechach posiela zadarmo a mne navrhla, ze mi stiahne polovicu ceny za dopravu, ked som chcela od nej objednavat...velmi mily pristup, som bola velmi prekvapena :)/
algon
 
Príspevky: 52
Registrovaný: 25 Mar 2011, 13:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Michal
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Juraj
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod livia4285 » 04 Máj 2011, 17:18

Leelo, Ludka,

dakujem, uz ju fakt musime oprat! a ten kurz som asi premeskala, co??? :cry:
livia4285
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:46
Počet detí: 1

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod Ludka » 04 Máj 2011, 19:16

Liv, ano premeskala, na dalsi sa chystam aj ja, dam ti vediet kedy bude ;)
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod etnicka » 22 Máj 2011, 09:41

ahojte, my mame satku http://sanami.cz/ tu oranzovu, mam ju aj na profilovej fotke :) kupila som ju v eshope zivica.sk. Potom mam este 2 mei taie, ktore sili kamaratky.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Máj 2011, 23:31

My mame Dydimos Indio, bielo cierna a som spokojna, akurat to teplo v nej... a kupila som v kamenom shope latkovky.sk, kazdy druhy utorok ucia uvazy...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod livia333 » 03 Jún 2011, 21:50

leelo píše:
> ja som si kupila slabucko ruzovu satku, hoci som vedela, ze cakam chlapca. al ehodila
> sa mne a ja som dievcatko, heh ;)

ahojte, ja mama tiez ellevil zara leaf 6, ale stale nejako tuzim este po jednej :D Leelo teba si pamatam z MK, tusim som sa ta na tu tvoju aj pytala :D este ju mas? Inak mne sa paci, ak aj chlapci nosia ruzovu ;) vsak farba ako kazda ina. Ja stale uvazujem o nejake didi...no mam aj manducu a dalsia satka by mi doma nepresla, len ak na tajnasa :D
livia333
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 30 Máj 2011, 13:08
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Alexander
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 25 dní

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod leelo » 03 Jún 2011, 23:47

livia333, cau ;) satku este mam, nikomu nesedi moja velkost (5), tak mi je asi sudena. ale dobre aj tak, tazko by som ju pustala z ruky, tolko spomienok a potu je v nej :D
no ale nove babo = nova satka, takze pokukujem po dalsej, moj sen je indio s nejakou primesou, takze didy limitky mam v merku. pri dvoch malych detoch mam silny pocit, ze to mladsie bude vela nosene, takze 2 satky mat je ok. takto si to odovodnujem ja :D
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod luciole » 30 Jún 2011, 13:01

my máme tiež Hoppediz-ku, najskôr sme mali požičanú modrú, veľmi podobnú tej Norikinej :) , viď foto a keďže sa nám to zapáčilo, potom sme si už kúpili svoju - farebnosť Osaka (hm, musíme sa odfotiť!)... až nedávno som držala v ruke dydimos-ku a zdala sa mi tenšia a asi príjemnejšia na leto, ale je fakt, že bola už aj poriadne zanosená, tá naša je úplne nová, tak ešte potrebuje dostať trochu zabrať ;) A kupovali sme tu: http://www.latkoveplienky.sk
Prílohy
PriMaminkeJeNajlepsie.JPG
(232.58 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 28 Júl 2011, 22:04

my sme mali na začiatku MOBY elastickú... a teraz som kúpila second - hand z BA Didymos hnedé vlny natur... je super mäkkučká - zanosená.. ale zdá sa mi hrubá... neviem .. :-| oproti kamoškynej novej Didymoske?.. môže to byť vlastne tým, že je zanosená?... Inak stála 70 EUR, a nová 110. Ušetrila som aspoň niečo.. ale stále mi srdce piští po novej Didymoske.... jáááj.. Inak čekla som túto stránku.. a majú tam aj výpredaje a potom výjde šatka okolo 50-60 EUR.. poštovné je 12 EUR. Ak by niekto chcel objednávať... mohli by sme sa spojiť.. a rozdeliť si poštovné.... No minimálne ja a komoška by sme si hneď vybrali... :P

http://www.ellevill.com/index.php?cPath=65_72
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 28 Júl 2011, 22:04

viete mi aj niekto poradiť... čo je táto šatka zač... aké má referencie..a či sa dá porovnať s Didymoskou?? Ď ;)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Júl 2011, 22:29

ja mám asi 2 týždne doma didymos strieborné vlny, veľkosť 6. je nová, ale neviem v čom sa líši od zanosenej... no je dosť hrubá, to je pravda. teraz kukám tie ellevil, tie sú nejaké krajšie či čo :o učím sa sama viazať, na 7 mesačnom dieťati čo je ako z divých vajec a začala som hneď s úvazom na chrbát, lebo ten potrebujem súrne. keby malý trochu spolupracoval bolo by lepšie 8-) zatiaľ sa učíme iba batoh :o no teda nie je to také jednoduché ako sa mi zdalo na obrázku :twisted:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 28 Júl 2011, 22:45

kurňajs.... takže je hrubá, že... lebo mne zase tvrdila na nosime.sk, že je tak isto tenká ako Indio... ale Indio som mala požičané od kámošky.. a bola ľahšia a trocha taká tenšia... tým pádom sa mi lepšie viazala... táto mi príde taká nemotorná... :-( Tak ten batoh ti závidím.. lebo môj malý síce podľa veku do neho nepatrí... ale podľa váhy áno :-D Váži totiž 8,5 kg a musím začať aj ja s tm batohom... lebo ho už nevládzem uff... tak ti držím palec.. aby ti ten batoh vyšiel... a ozaj.. ako si ho vykladáš na chrbát?...
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Júl 2011, 23:00

ja zatiaľ tak, že na kreslo dám šatku na nu posadím dieťa, "prisadnem" ho, dám si na plecia tie dva konce, dvihnem sa s ním do predklonu (kým sa nezdvihnem, tak sa búri), potom doťahujem, to je nesmierne komické lebo vystiera nohy, tým pádom mu vyskočí tá látka spod zadku, kváče ma za spodné vlasy, vzpína sa na rukách a podobne, dobre že tam nejde plaziť a loziť, všetko zvláda v okamihu... ked doťahujem, tak vreští ale ako náhle sa vystriem tak je vysmiaty ako lečo a potom zase doťahujem a tak... no proste pat a mat. ale niekedy sa mi to celkom dobre podarí a aj mi tam zaspal pár krát a raz stratil čiapku :mrgreen: to máš veru dosť na nosenie ;) náš teraz váži 8,6kg len motoricky je to šialenec :D :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 28 Júl 2011, 23:14

:D heh motorický šialenec... som sa dobre pobavila.. ;) Takže máš o zábavu postarané.... :goodjob: Držím palec... inak napíš všetky nové zážitky a dojmy zo šatky a šatkovania... som zvedavá.., že ako Vám to pôjde. Ja som sa minule dobre natrápila, keď som ho chcela dať do toho kojacieho úväzu (kolíska s väčším dieťatkom od veroniky čo sem hodila link tuším akdarka).. no tak za toto číslo by som aj drobné vyzbierala. Malý je už kus chlapa a nie a nie ho napasovať do šatky... nohy mu stále vyliezali na konci... celý sa vytočil ako paragraf... potom ma to celé rezalo... ťahalo... úväz povolil... no jedna radosť..nakoniec som celá spotená a fučiaca malého rozmotala.. a radšej ho jeden denný spánok podržala na rukách.. Odmenou mi bolo, že druhou rukou som ďobkala do klávesnice. :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod miriam » 02 Sep 2011, 16:47

Baby, chcela by som sa opytat, mate niektora satku 3,7 m dlhu? Mam moznost jednu taku kupit, ale nie som si ista, ci nie je velmi kratka na niektore casto pouzivane uvazy..Dakujem za rady
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Sep 2011, 19:46

Miriam, mne by to nestačilo. Musela by som si napr. na kríž s kapsou vo vnútri či na kolísku na dojčenie viazať uzol na chrbáte a akosi nie som schopná urobiť uzol vzadu :) A to som dosť štíhla a útla, mamičky, ktoré do svojej 4,6 m šatky viažem a majú trochu silnejšie ramená či väčšie prsia takisto zaväzujem vzadu, tým by sa šikla aj 5,5 metrová asi.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 02 Sep 2011, 21:12

Ja mam konfekcnu velkost 40-42, a mam satku dlhu 4,7m a je dlha tak akurat...podla mna je tiez 3,7m dost malo.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod miriam » 02 Sep 2011, 21:27

Dakujem za odpovede, radsej teda nekupujem, nech nevyhadzujem peniaze zbytocne. Kupim len povodne planovanu 4,7m dlhu satku..Kratka satka ma urcite svoje vyhody pri noseni na boku, alebo pri koliske len cez jedno plece, ale to ja asi pri dvoch detoch aj tak nevyuzijem.
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Sep 2011, 21:10

gabika78 píše::D heh motorický šialenec... som sa dobre pobavila.. ;) Takže máš o zábavu postarané.... :goodjob: Držím palec... inak napíš všetky nové zážitky a dojmy zo šatky a šatkovania... som zvedavá.., že ako Vám to pôjde. Ja som sa minule dobre natrápila, keď som ho chcela dať do toho kojacieho úväzu (kolíska s väčším dieťatkom od veroniky čo sem hodila link tuším akdarka).. no tak za toto číslo by som aj drobné vyzbierala. Malý je už kus chlapa a nie a nie ho napasovať do šatky... nohy mu stále vyliezali na konci... celý sa vytočil ako paragraf... potom ma to celé rezalo... ťahalo... úväz povolil... no jedna radosť..nakoniec som celá spotená a fučiaca malého rozmotala.. a radšej ho jeden denný spánok podržala na rukách.. Odmenou mi bolo, že druhou rukou som ďobkala do klávesnice. :D

ja som tento úvaz skúšala iba raz, myslela som, že to bude pre mňa veľká pomoc ale tomáš mi to absolútne prekazil.. to jednoducho nehrozí, jemu znehybniť nohy sa rovná týraniu dieťaťa :mrgreen: takže zatiaľ dopredu používam iba kríž s kapsou von, pretože to sa viaže bez dieťaťa a na chrbát batoh...na ten batoh by mi veru bodla krátka šatka, aj 3,7 by stačilo. v šatke ani vo vertikálnom úvaze neviem dojčiť. takže ked sa malý ťahá k prsníku, je prúser na svete, lebo má hlavu vo výške mojej kľúčnej kosti. neviem si to nejako oviazať tak, aby bolo aj na dojčenie. pojdem koncom septembra na stretávku s mamičkami a lp, avizovala som že potrebujem pomocť so šatkovaním, takže uvidím, čo poradia skúsené šatkárky.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod luciole » 15 Sep 2011, 23:05

my sme dnes dojcili v tom dvojitom krizi, vyhoda je prave ta, ze sa da dobre naviazat nizko, neviem si predstavit spustit malu tak, ako potrebujem v nejakom kapsovom uvaze, ale skusene satkarky asi dokazu v hocijakom
Prílohy
P1050596.JPG
(63.11 KiB) 499 krát
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Sep 2011, 18:55

no, vyzerá že to máš super uviazané, akurát výška... musím skúsiť aj ja, ale zatiaľ siaham pre istotu skor po manduce, ak idem na dlhšie a budem určite dojčiť. v šatkovaní ešte nie som celkom "doma"
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 18 Sep 2011, 08:25

Dvojity kriz som uz skusila, ale este sme si ho neosvojili. Luciole :goodjob:, tvoja foto ma k tomu motivuje ;).
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Sep 2011, 08:23

Lenkaa, ide vám ten dvojkríž super! :goodjob: a zdá sa, že aj Tobimu sa páči. Ešte mi napadlo, keď rozmýšľaš aj nad Hoppediz-kou, donesiem ju aj nabudúce, aby si si mohla vyskúšať viazanie, či sa ti bude s ňou dobre robiť, hm? Alebo sa môžeme stretnúť aj skôr niekde, ak budeš chcieť. Vy vlastne bývate ešte v BA, alebo už v domčeku?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 22 Sep 2011, 11:07

Jasne! Rada si vyskusam tu Hoppediz :goodjob: .My nebyvame v BA a ani v nasom domceku. :( Predpokladane stahovanie Marec-April 2012. Byvame v jednej dedike pri SC. Ale po vcerajsej skusenosti mi nerobi problem prist busom do BA, ak bude pekne pocasie :)
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Akú máte šatku?

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Sep 2011, 07:56

super, tak kedykoľvek budete mať chuť si spraviť výlet, sme tu ;) jedine najbližšie 2 víkendy máme nabité, lebo všade sú hody a Dni zelá a tak...dúfam, že bude pekné počasie ešte dlllho
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Predchádzajúci

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron