Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 28 Jún 2011, 13:04

Ahojte, rada by som sa aj ja poradila ohľadne nosenia. Nosiť sme začali, keď mala Hanka cca 3-4 týždne (teraz má 3,5 mes.), ale väčšinou doma som ju mala v šatke, neskôr aj v manduce. Von chodievame na dlhšiu dobu s kočíkom. Maličká sa nosí rada napriek tomu, že nosenie nebolo veľmi intenzívne a rada by som ju v tom ďalej podporovala a nosila viac, resp. ideálne časom už iba nosila, kočík je strašne nepraktický vynález! ;) V šatke väčšinou hneď, alebo veľmi rýchlo zaspinká, no problém je, že keď sa zobudí, začne sa vzpierať, plakať a chce ísť von. Keď to spraví v kočíku, zoberiem ju na ruky a je dobre, ale zo šatky ju už viac na ruky vziať nemôžem :D Preto sa s ňou zatiaľ bojím ísť na dlhšie. Mali ste niekto podobný problém a nejako ste ho vyriešili?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Jún 2011, 13:30

luciole, mas krasnu profilovu fotku a vystizny status :-) Hanku nosis vo vertikalnom uvaze? a ked sa zobudi neznamena, ze chce papat, prip.ze je smadna? u nas je to tak, ze spi iba na chrbte alebo v koliske (horizontalne) a ked sa zobudi tak ho dam z chrbta dopredu (prip.dam napit) a zase uviazem. myslim, ze nemas problem v obdobi vylucneho dojcenia (a aj neskor) - jedlo a pitie vzdy so sebou :dojcenie: - po prebrati malu odviaz, daj cucnut (alebo len uviaz k prsniku) a mozete ist dalej :goodjob:
a je mozne, ze signalizuje nepokojom cikanie, kakanie - neskusis ju podrzat nad travickou, umyvadlom? mozno budete bezplienkovat :D
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 28 Jún 2011, 13:57

ďakujem, akdarka :) je pravda, že papať/piť zrejme chce, lebo to chce vždy, keď sa zobudí. Ak sa to stane v kočíku a nemám možnosť dať jej hneď cucnúť, zrejme ju to zobratie na ruky a pritúlenie na chvíľku uspokojí, no keď už pritúlená je... skúsim, ako mi radíš, že jej dať :dojcenie: a možno bude potom zase OK. Nosíme sa zatiaľ iba v kríži s kapsou dnu. Malá od začiatku preferuje vertikálne nosenie (aj voľne na rukách nebýva rada naležato), tak som zatiaľ iný úväz nenatrénovala, ale už veru budem musieť ;) Hrozne rada by som ju dojčila v šatke, aby nemusela čakať, keď sa takto preberie, lebo inak je zvyknutá, že dostane hneď na požiadanie, tak je asi z toho nervózna ak nie. Pre dojčenie je asi najvhodnejší úväz kolíska, však? Skúsim, hoci je horizontálny, nožno mi ho "neofrfle", keď za to dostane možnosť mliečka nonstop :D
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Jún 2011, 14:29

luciole, mala urcite neohrdne koliskou :-) vyskusaj toto http://www.youtube.com/watch?v=7LIqMdFb2JE mne teraz tak spi krpec - vlastne oba denne spanky riesime takto. aspon surfujem po nete... je to super pre deticky bez cumlika, mozu si "dudlikovat" kolko chcu :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 28 Jún 2011, 17:44

paráda! toto keď zvládnem, to bude ako vysoká škola šatkovania :D Ja sa teda zatiaľ cítim ako úplne nemožná viazačka, dlho mi trvá aj ten môj jediný úväz a ideálne potrebujem zrkadlo, ale verím, že tréningom sa to poddá :goodjob:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod shira » 28 Jún 2011, 19:10

akdarka tak toto je perfektné, musím sa to naučiť. šatku mám objednanú tak budem cvičiť, ale teda neviem, čo s tým mojím živým striebrom...toto by chcelo asi osobnú inštruktáž...
luciole, je to pravda, ked pri prebúdzaní ponúkneš prsník, revy nebudú. ja nosím zatiaľ iba v manduce a presne to isté, ked sa zobudí tak niekedy hned plače. pomáha mi vybrať ho, ale mať na rukách, pohojdať, dať prsník, ak sa nedá dať hned tak rýchlo ponúknuť prsník v nosiči. inak moj sa aj velmi rád po prebudení na voľno ponaťahuje.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 28 Jún 2011, 20:34

NO moj 4-mesacny horizontalnu polohu priam neznasa, takze koliska nehrozi a viazem iba kriz s kapsou dnu. Ked sa zacne vrtiet, rozbalim, najdem vhodne miesto na nakojenie, dam vycikat prip vykakat, co sa mu chce, chvilu necham rozbaleneho a znova uviazem...nie vzdy je to prakticke, a trochu to trva, ale uz sme si zvykli...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 28 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Jún 2011, 20:40

ahoj luciole...drzim palce, aby vam to vyslo, ako si prajete....ja som satku vedela uviazat tiez len na kriz s kapsou, zacala som s nosenim,ked mal 5 mesiacov, ale to bolo len tak, 2x do tyzdna...teraz mame mei tai, a nosime o moc castejsie...normalne lutujem, ze som s nosenim nezacala skor :( ale pri druhom planujem, hned od narodenia, tak ako sa to ma :D

a tiez obdivujem zienky, ktore nosia cely den, dokazu vklude nakojit v nosici, alebo mimo, a hlavne bezplienkovanie pomedzi to....to by som sa chcela naucit.... :)

luciole mate vyhodu v tom, ze cim skor zacnete, tym je to lahsie....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Jún 2011, 07:38

Luciole, pridávam sa k dievčatám - bábätko sa po zobudení väčšinou chce vycikať a za normálnych okolností dieťa nevylučuje na matkino telo, preto sa môže hnevať. S tým okrem bezplienkovania asi nič neurobíš. Okrem toho je skutočne fajn sa naučiť viazať šatku aj na ležato k prsníku, aby si mohla zmeniť po zobudení polohu, úväz je v zásade ten istý ako kríž s kapsou vo vnútri, len kríž viažeš trošku inak a dieťa v kapse nie je na stojáka, ale leží.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 29 Jún 2011, 10:51

ďakujem vám za rady, skúsime tú kolísku, tak zreferujem, ako sa nám darí :D a veru mi nenapadlo, že sa bábo môže hnevať kvôli cikaniu po prebudení, keď to vždy ide do plienky, no zrejme je naozaj rozdiel, či je voľne, alebo na mame. Tak príležitostne vyskúšame aj podržať nad trávičkou, aj keď zatiaľ v rámci mojich schopností, kým ju vymotám, bude určite pocikaná aj 5x :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Jún 2011, 11:04

luciole skus a budes prekvapena, ze mala vydrzi kym ju odmotas (mozno nie na 1x ale potom si to pospaja v hlavicke) :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 29 Jún 2011, 11:28

baby, vy ma tu nakoniec ukecáte ešte aj na bezplienkovanie! :D :D :D
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod etnicka » 29 Jún 2011, 23:26

Mne tiez hned napadlo, ze mala chce cikat po prebudeni :) treba vyskusat a presvedcit sa ;)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 21 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 04 Júl 2011, 22:00

akdarka xixi aj ja by som bola rada keby si to náš anjelik už pospájal.... lebo mamka potom cez deň dlho sedí s anjelikom nad lavorom a robí cscscscscscs a hádajte čo... heh nič anjelik sa škerí - cmúľa päste a lavor suchý . Ale ráno kakáme do lavórika s presnosťou švajčiarských hodín. Takže som vytešená, že to neschytá Tots Bots plienka. heh ale aby som mu nekrivdila... cikáme aj do lavórika... naša specialita je "ošti noha" nikdy ho neviem tak podržať aby si nohu neočúral.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 07 Júl 2011, 13:00

Baby, prosím vás, ako veľmi mám utiahnuť šatku pri úväze kolíska? Lebo stále pozerám to video od Weroni, skúšam, skúšam, malá na mňa nechápavo kuká, že čo to s ňou nacvičujem a stále mi to nejako nejde :( Čím viac utiahnem, tým viac jej zaguľatím chrbátik sa mi zdá. Weroni uťahuje, ale vlastne neviem čo, stále ma malú tak nejako rovnako...Nejde mi tooooo :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 07 Júl 2011, 14:27

ukazem nazivo ak mas cestu okolo ;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Júl 2011, 14:41

akdarka ty si z ba alebo odkiaľ :o nie som si istá :?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 07 Júl 2011, 14:49

akdarka, veruze sa my vyberieme okupat na tie jazera a cestou vas prepadneme :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 07 Júl 2011, 14:50

aktualne Senec :-) ale chodievam aj do BA casto...
luciole, ponuka plati :D
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 27 Júl 2011, 07:56

akdarka, to je hrúza s tým počasím :( sme si plánovali, ako sa budeme chodiť kúpať počas manželovej 2-týždňovej dovolenky a že tak absolvujeme aj Senec, ale leto si zjavne tiež dalo dovolenku :(
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 27 Júl 2011, 09:45

no veru, je to nanic...nas dovolenka este caka tak dufam, ze leto sa vrati.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 10 Sep 2011, 11:11

Chcem sa len podeliť o radosť z nosenia, teraz je to super, Hanka už krásne vydrží, pospí si, keď sa preberie, tak sa v manduce nadojčí a v pohodke sa nesie ďalej. Vydrží sa nosiť aj celé hodiny, spinká kdekoľvek sme a akokoľvek je okolo nej rušno, čo v kočíku nehrozí ani omylom, to musí byť ticho, ak tam má spať...jáj, ozaj a zase to vyzerá na obdobie nesympatií voči kočíku, posledné dni nie a nie tam zaspať, alebo naveľa naveľa na chvíľku... júj, keby som ja vedela o nosení pred pôrodom, kočík ani nekupujeme a užívame si nosenie stále :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 10 Sep 2011, 12:21

luciole super :-) no minule som ti "zavidela kludne babo v kociku" tak pozdrav Hanku, ze nech sa radsej nosi nech nezavidim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Sep 2011, 11:05

akdarka, keď sme sa v nedeľu rozlúčili, tak malá išla na rukách cestou do toho parčíka, kde sme dojčili, poriadne si cucla, tak sa ukľudnila a potom vydržala až domov zase relatívne kľudná v kočíku, ale ja som ľutovala, že nemám so sebou šatku alebo manducu, lebo takto nespala, nesúhlasne si hundrala a okopávala kočík a uspávali sme až doma, pričom na mne by už dávno spala a zbytočne sa neunavovala. Pritom väčšinou beriem so sebou do kočíkovej tašky aj nosič, pre takéto prípady, no zákon schválnosti to istí a keď je ho treba, nemám ho :? Takže ona naozaj vydrží v kočíku kľudná v zmysle, že neplače, nerobí scény, chvíľu aj veselá, pokiaľ z neho dovidí na niečo zaujímavé okolo seba, ale čo ja viem...tak vnútorne cítim, že tam nie je najšťastnejšia, takže s tebou na 100% súhlasí a radšej sa bude nosiť ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 11 Sep 2011, 11:16

suhlasim s tebou :-) ja mam pocit, ze v kociku je to "studene, bezpodnetne.." :mrgreen: :mrgreen: minule niektora z poradkyn napisala, ze je to ako vencenie psika :D a tato myslienka celkom vystihuje moje osobne presvedcenie...
vo svojom okoli vnimam velmi citlivo, ze matky daju 7-8mes babo na cely den k starym rodicom, 2rocne na vikendy pravidelne chodi k starym rodicom...no nie je to skoro?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Ďalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron