Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 12 Sep 2011, 10:53

mne to veru príde strašne skoro, ja si neviem predstaviť, že by som Hanku niekam na celý deň dala...ani o mesiac, ani o dva si to určite nebudem vedieť predstaviť, aj kočíkovať sa chodí bezo mňa len výnimočne, aj to už v poslednej dobe nie, skôr keď bola malinká a bolo isté, že si pospí a len tu na okolí, po zobudení hneď domov (aj to len manžel alebo 3 dni svokra, keď som bola chorá a potrebovala vypotiť horúčky)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Sep 2011, 11:07

nasi kamosi maju malu co ma 5,5roka a teraz cez prazdniny bola prvykrat mimo domu u babky na 2-3dni. samozrejme ked uz nebudem uspavat dojcenim a maly bude v pohode zaspavat sam tak u nas doma dam postrazit babkam a konecne s muzom niekam "vypadneme"...aaaaa tesim sa na to :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 12 Sep 2011, 12:25

No moj starsi bol dojceny iba 17 mesiacov, hned som otehotnela a bolo mi prve 3 mesiace stasne zle...v lete si ho vzali starki na tyzden na dedinu na Oravu, mal vtedy presne 1 rok a 8 mesiacov, ja som prve dni preplakala a jemu bolo super, ani nevedel, ze tam nie sme, mal tam plno bratrancov, sesternic, manzelove sestry, ihrisko hned oproti domu, plno zvierat...on bol na cerstvom vzduchu a ja som si trosku vydychla. Potom o mesiac tam isiel znovu, robili sme strechu a varila som pre 10 chlapov...toto leto mal vyse 2,5 roka a bol tam 2 tyzdne v kuse, ja som si uzila maleho a jemu sa ani nechcelo domov :)
Ale kedze mladsieho chcem dojcit ovela dlhsie a je to narocne babo, ktore mi od porodu nebol nikto ani kocikovat, kedze sa neda, tak neviem si predstavit, ze by mi tohto zobral niekam skor ako 3 rocneho...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 27 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 04 Nov 2011, 12:33

Ahojte dievcata, chcem sa s Vami podelit s mojou skusenostou s nosenim... nosit som zacala od narodenia,najprv v baby vaku...potom asi po mesiaci sme presli na satku,lebo vo vaku sa malemu uz velmi nepacilo a aj pre mna to prestalo byt prakticke (v podstate ani nikdy nebolo). Satka je ako nosic super,ale ja mam pocit, ze mne sa viac paci nosit ako malemu byt noseny... Nosime iba vertikalne, koliska u neho nehrozi, velmi sa v nej hneva. V krizi s kapsou je fajn, lebo moze pozerat po okoli. ale nevydrzi dlho... niekedy sa zacne vzpierat a mrvit a strasne plakat a musim ho vybrat von- ked ho vyberiem zo satky, uz chce byt dalej na rukach, popripade raz som skusila vlozit ho do kamaratkinho kocika (ja kocik nepouzivam) a tam bol tisko a spokojny... takze neviem co mam robit,kocik nechcem pouzivat, chcem ho nosit,ale na dlshi cas s nim nemozem ist nikam, lebo mi tam place. Ma 3.5mesiaca. Co si myslite, v com je problem?
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 29 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 04 Nov 2011, 13:18

julia, u nas bol problem asi do 4-5mes s vertikalnym nosenim - proste netoleroval mi nasiroko nozicky a vydrzal max 20min. podla mna musis len skusat, ak nechce a hneva sa, tak ho vybrat a skusit neskor znova...casom sa to zlepsi :-)
moj sa necha teraz nosit aj cely den, potvora mala :mrgreen:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 04 Nov 2011, 13:35

jjjulia a nezda sa ti nic z toho, co mne tu baby na zaciatku radili? Ze mozno sa chce vycikat, alebo naopak, napapat. Aj si v satke pospi, ci iba pozera okolo a potom sa zacne mrvit a chce ist von? Nasu Hanku to obdobie mrncania a mrvenia sa proste preslo a velmi tomu pomohlo, ze som sa naucila dojcit. Nosila sa, cuckala si a len vykukala naokolo, cela spokojna :) My sice striedame nosenie s kocikovanim, ale nikdy to nebolo tak, ze by chcela ist z nosica do kocika, vzdy naopak, vozim so sebou satku najma na dlhsie vychadzky, aby som si ju mohla dat na seba ked sa jej v kociku prestane pacit. Pre tvojho maleho bol kocik nieco nove, pohupoval sa, zrejme ho to zaujalo, ale nemyslim, ze by to znamenalo, ze chce byt kocikovany :) Ak by v nom musel byt, mozno by ho to velmi rychlo omrzelo a chcel by ist naspat k maminke.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 04 Nov 2011, 14:08

luciole hej citala som si starsie prispevky... maly zaspi v satke, na 30 minut,ale to je jeho standard, malokedy vydrzi spat dlhsie. s tym cikanim alebo kakanim by to mohla byt pravda,ale popravde si to neviem predstavit ako by som to v praxi realizovala... kam ho mam dat vycikat,vykakat ked som v meste...a co ked je vonku chladno... no neviem. A tiez sa mi nezda,ze by kvoli tomu az tak vystrajal-nepoviem ked sa pomrvi,ale plakat a vystrajat by nemal. Do satky ide vzdy nakojeny, lebo skusala som si ho viazat na kojenie,ale jednak mi uvaz vysiel iba par krat a jednak som si ho nikdy nevedela dat tak,aby sa dobre prisal. No a ked sa mi zda, ze by chcel papat, vzdy ho vyberiem a nakojim. (zda sa mi to aj bezpecnejsie a vidim ako papa-ale to je asi iba preto,ze to nemam dobre odskusane). Mne to pride tak,ze on chce slobodu,ze mu vadi,ze sa nemoze hybat a tak... neviete kedy ho mozem zacat viazat na bok a kedy na chrbat? premyslam,ze mozno to by pomohlo... hej a kupili sme aj manducu,lebo som si myslela,ze to pomoze-zmenit nosic,ale je to zhruba rovnake...
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 29 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod akdarka » 04 Nov 2011, 14:20

julia a co som ti pisala ja nad luciole - nemoze byt?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 25 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 04 Nov 2011, 14:30

akdarka, on prave chce byt len s nozickami nasiroko:) kolisku netoleruje,asi preto,ze z nej nevidi... tesim sa na ten cas, ked sa bude rad a vela nosit :D a hej, vlastne ked sa zlosti uz velmi, tak ho vzdy vyberiem, aby nemal na satku zle spomienky...
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 29 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod luciole » 04 Nov 2011, 14:39

Na bok aj na chrbat mozes zacat, ked si na to trufnes ;) ved v mnohych krajinach sa tak nosia deti od narodenia, to nosenie na bruchu je tusim vydobytok nasho obnoveneho "zapadniarskeho" nosenia. Sama najlepsie citis, ako sa ti drobcek drzi, ako je pevny, ci drzi poriadne hlavicku a podla toho spevnis, co treba. Vyskusas a uvidis, ci pomoze takato zmena polohy a bude sa mu viac pacit. Ja sa priklanam k tomu, ze to je len prechodne a znova si nosenie oblubi. A dojcenie sme my tiez zvladli az ovela neskor, tusim okolo pol roka, tak skuste priebezne a urcite sa to casom podari, je to velmi prakticke ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Nov 2011, 01:00

Neviem, ci je to "zapadniarske" nosenie, celkom male opiciatka som videla skor na bruchu ako na chrbte.
CO sa tyka veku 3.5 mesiaca, tak je to naozaj taky prelomovy cas, ked dovtedy vonkajsi svet nepotreboval, jedine a hlavne ho zaujimala mamina tvar. Teraz ho zacina zaujimat okolity svet, ale velmi dolezite je, ze ked sa nabazi pohladu von (napr. bol spokojny v kociku), tak potrebuje byt pri mame tak, aby sa k nej mohol hocikedy obratit tvarou a schovat sa v jej naruci - to uz kocik, ani nevhodne nosice neumoznuju.
Osobne odporucam od 0 do 6 (minimalne do troch) mesiacov vak alebo satku (aby nohol vela spat), potom skor ergo nosic (=Manduca) alebo satku, aby mohol byt noseny vertikalne. Kazde dietatko je individualne, plnime mu jeho potreby na poziadanie, ale nejake hranicu musime tiez nastavovat. Prave pouzivanie nosica je jednou z takychto hranic, kedy mu prirodzene obmedzujeme zivotny priestor. V Afrike by si nezavahala - na zem polozit nesmies a kukuricu musis obrobit :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 3 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod zigi » 05 Nov 2011, 11:47

Jjulia u nas to bolo s nosenim podobne, v satke vydrzala tak do 4.alebo 5. mesiaca len spinkat alebo sa dojcit, ale len tak kukat ani za svet. Tiez nosime len vertikalne v krizi s kapsou.Postupne sa to zlepsovalo, teraz vydrzi trosku dlhsie, ale co naozaj pomohlo, je nosenie na boku. Tam ma vyhlad, moze sa nacahovat za vecami, vidno na nej ze pri krizi s kapsou jej vadi, ze az tak dobre nevidi...asi to bude aj vas pripad ;) . ja som ju na boku zacala nosit ked mala asi 5,5 mesiaca, lebo ona sa stale metala, a bala som sa, ze mi vypadne.
Ved skus, ak ma dost pevny krk a chrbatik, mozno to zvladnete bez problemov.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 2 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 17 dní

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 05 Nov 2011, 13:02

dievcata, to je sranda,ja sa tu stazujem a vcera mi bez problemov vydrzal v satke viac ako dve hodiny :D hodinku obkukaval, potom hodinku spal a tak este obkukaval a potom sme uz prisli domov... no dufam, ze to nebol iba docasny stav ;) ... a dnes sme spolu vysavali doma, to este vydrzal,ale ked uz som umyvala podlahu, to mu vadilo, lebo som ho prilis prehynala a to sa mu asi nepacio.
hej a skusala som vcera v manduce na bok,ale protestoval...aj pred par dnami som skusala uvaz na bok v satke,ale este nema dost pevne telicko... bude musiet este vydrzat nejaky ten mesiac vpredu. len to by ste mali vidiet ako to vyzera,lebo strasne otaca hlavicku, niekedy mam pocit,ze si ju vykruti... Joooj ja tak milujem :love: nosenie, je to nadherne, hlavne ked si to uziva aj maly :D
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 29 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Nosenie na dlhé trasy/čo keď bábo v šatke nevydrží

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Nov 2011, 02:39

My sme mali oblubeny vo vaku turecky sed smerom dopredu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 3 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron