nosenie bábätka

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Júl 2011, 22:13

Ježiš ten iPhone mi sám prepisuje slova, malo tam byt tato s dedkom :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Júl 2011, 00:10

Norika, k tomu noseniu v zime - Maly uz bude mat vyse roka a bude uz asi behat. Budes ho teda zrejme obliekat tak, aby si mohol aj pobehat, ked bude chciet. Na to je najlepsi overal, ziadna kombinacia nohavice+bunda. Mimoine, je to i velmi prakticke obliekanie, lebo to jednoducho das na domace oblecenie. SKus najst taky, co bude mat odnimatelne prekrytie noh, pripadne i ruk - ked sa bude nosit, das topanky dole, a prekryjes mu ich, pripadne das este jedny teple ponozky. Overal vyber aspon o cislo vacsi, aby mu bolo pohodlne.

Inak najmladsia (2 a stvrt) sa uz zrejme odstavila od nosenia. Teda stale sa rada nosi na rukach, ale o nosici ani pocut. Uz dlhsiu dobu sme nosic (Manducu) nepouzivali, iba asi dva krat babyvak a ten bol ok. Po okoli, ked potrebujem ju davam na bicykel alebo ide peso, ci na kolobezke. Teraz sme boli na dovolenke a ked sme viac chodili, vytiahla som Manducu. Ani za svet tam nechcela byt. Ani na bruchu, ani na chrbte. Uz proste ziadne stiesnene priestory :-). A to si pamatam, ked som v tom skusala nosit starsiu ako 4rocnu, ta bola vtedy cela blazena. Raz darmo, uz ma toho nosenia dost, vsak uz je velka :-). ALe babyvak mozno este skusim ako poslednu instanciu...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 7 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 1 deň
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 03 Aug 2011, 09:22

clanok dala zdielat weroni na FB tak to sem kopirujem http://respekt.ihned.cz/c1-52437180-deti-se-nosi
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod katka » 03 Aug 2011, 10:11

Akdarka vdaka! ..super clanok, hned dam precitat celej rodine.. :goodjob:
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 12 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 03 Aug 2011, 10:58

aj ja som hned zdielala :) dnes chcem s Hankou skusit dvojity kriz, som zvedava, co na to "povie", uz dlhsie nebola v satke, iba v manduce...no pride mi to ako sympaticky jednoduchy uvaz, ktory moze mat clovek na sebe stale naviazany a babo z neho vyberat a zase vkladat jednoduchsie, nez do ksk...ma niekto s tymto uvazom skusenosti?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Aug 2011, 18:07

ja by som tiež potrebovala poradiť čo robím zle... mám novú šatko didymos vlny veľkosť 6. zdá sa mi dosť ťažká, hrubá a je mi dlhá... ťažko sa mi viaže... neviem, či to bola dobrá voľba. učím sa viazať na základe návodov a videí. začala som úvazom a chrbát- batoh, je to jednoduché, rýchle a dnes som skúšala kríž s kapsou vnútri. mám ale trošku problém. začala som možno neskoro, kým bol Tomáško maličký, po dome som ho nosila v babyvaku, lenže rýchlo priberal tak som kúpila manducu a v tej som nosila asi od 6 týždňov. šatku skúšame až teraz, lebo manduca nachrbte mi nie je až taká pohodlná. malý je hrozne živý a v poslednom čase zle znáša obmedzovanie v priestore. ked ho viažem do šatky, robí všetko preto aby zmaril moje snaženie. ked má dobrú náladu, robí to zo srandy, proste sa hrá a ked je mrzutý, tak sa zase vzpiera a plače. takže musím viazať veľmi rýchlo. hlavný problém je, že kope nohami a stále ich vystiera, počas viazania, prípadne ked som v predklone a viažem na chrbát, snaží sa tam plaziť a loziť. stále mi vyhadzuje tú látku čo má byť pod zadočkom. aj ked zaviažem rýchlo a uťahujem z celej sily, malý sa tolko mrví, že mi po krátkom čase celý úvaz rozbije. to, čo mám na tele, to ma začne sťahovať, ledvy dýcham a je to nepríjemné, a to, v čom je malý, to sa povoluje, hlavne tým jeho vyskakovaním, vystieraním noh, záklomnmi a otáčaním sa. prečo sa mi tá šatka povoluje? aj vaše deti tak vystrájajú? ja v šatke stihnem navariť alebo sa trochu poprechádzať, neviem si predstaviť nosiť dlhšie ako hodinu. v manduce je ok, tá nepovolí ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 10 Aug 2011, 21:07

shira, na predne viazanie ak je maly taky akcny by som urcite odporucila namiesto KSK-vnutri ten dvojity kriz. Ja som ho vyskusala a okamzite som si ho zamilovala, je velmi jednoduchy, cely ho naviazes na sebe, dieta vlozis dnu, 2 pohyby - pretiahnutie 2 pasov latky cez chrbatik a je hotovo, dotahuje sa potom uz len minimalne. A bez problemov vyberas a vkladas dieta von-dnu, je to fakt vyborny uvaz. Nic pritom nerozvazujes, takze nevlacis satku a nemusis sa rozmotavat ako zamotok ;-) Ja som si tak vzdy pripadala, ked som dolovala seba aj dieta z KSK :mrgreen: Isla som podla tohto navodu: http://www.youtube.com/watch?v=Vftt4oy7VF0
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 10 Aug 2011, 21:38

Luciole, vdaka za tip, vyskasame dvojkriz aj my, ja stale viazem kriz s kapsou dnu.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Aug 2011, 22:11

luciole, no to vyzerá rozumnejšie, vyskúšam. bože len načo mi bola taká dlhá šatka.. ja neviem či si nekúpim radšej nejakú kratšiu
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Aug 2011, 14:38

Shira a akú máš dlhú šatku? Na kríž s kapsou vonku tiež potrebuješ dlhú, aspoň 4,6 m. Určite vyskúšaj tento úväz, možno to zaberie.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 12 Aug 2011, 15:47

potom sa pochvalte, ci vas oslovil :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Aug 2011, 22:27

ja som si preto kupila mei tai.....pre mna bolovycerpavajuce viazat satku.....v nej som nosila len velmi malo....

vyuzijem ju az pri dalsom, ak budem viazat do kolisky... :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Aug 2011, 17:40

luciole, nejako som sa k tomu krížu potom dostala "omylom", ked som chcela skúsiť kríž s kapsou von, naviazala som celé zodpovedne na seba a potom malému zle vopchala nohy, iba do toho kríža. v podstate to isté, super pohodlné, rýchle, pohodlnejšie než manduca, nič netlačí na chrbte :D
lenže akokolvek uviažem, chvíľu je super, a potom sa mi to celé povoluje. lenže mám pocit, že ked viažem, tak zaťahujem, kolko sa dá... akoby sa tá šatka nejak naťahovala či čo.musím preväzovať, doťahovať a malý sa mi na to hrozne jeduje, tak niekedy ked treba previazať, radšej ho vyberiem von. to preto, že je nová? alebo neviem nejaké grify? :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 17 Aug 2011, 17:54

Klemka píše:Shira a akú máš dlhú šatku? Na kríž s kapsou vonku tiež potrebuješ dlhú, aspoň 4,6 m. Určite vyskúšaj tento úväz, možno to zaberie.

no, tak na ten je to celkom ok, to sa viaže bez dieťaťa a to mi zostávajú podstatne kratšie chvosty. mám dĺžku 4,6 alebo 4,7 aj som ju už oprala, vysušila v sušičke.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod janka » 17 Aug 2011, 22:36

shira, mozno to chce len cvik a mozno sa aj satka musi trochu "zanosit", oni zvyknu byt spociatku trochu tvrde, posobia hrubo a neohybne, a cim su starsie a pouzivanejsie, tym su prijemnejsie. Ak sa ti dobre viaze ten batoh, tak nos tak, ja som Misku v tom veku tiez uz takmer vylucne nosila len v batohu na chrbte, myslim, ze aj dieta ma odtial lepsi rozhlad. A tiez ju bolo treba strasne zabavat aj pocas viazania aj pocas nosenia, neviem, ci mi tam niekedy hodinu vydrzala.

Inak mam dojem, ze cim jednoduchsi uvaz, tym lepsie ho Miska znasala. Tie moderne uvazy ako KSK su sice vyborne pre nosica, ze vaha dietata pekne rozlozena, pohodlne sa to nesie, ruky volne, dieta bezpecne upevnene, no ked mam dieta, co musi vkuse kopat nohami a boxovat rukami, tak to trochu straca svoje caro. Tiez sa vsade docitas, ze taky konik je velmi nepohodlny pre nosica, no cim bola Miska starsia (a tazsia), tym viac som ju nosila na konika a bolo to super, dnes ju inak ani nenosim. Teoreticky sice menej pohodlne, no kedze dieta je tam podstatne kludnejsie nez v pevnych uvazoch, tak je to pre mna o dost prijemnejsie. Skusala som aj ine uvazy na boku, trochu zlozitejsie nez konik, pohodlnejsie na nosenie, no Miska sa v nich mykala, nesedeli jej. Preto sa mi aj velmi paci, ked vidim niekde na obrazkoch pouvazovane napriklad africke deti, uplne jednoducho, su blizko pri matke a pritom maju dost velku volnost v pohybe, uplne tomu rozumiem.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Aug 2011, 09:03

janka súhlasím, ja potrebujem tiež niečo šup-šup, inak to stráca zmysel. ten batoh to bolo jediné na chrbát, čo som zvládla sama bez pomoci hneď od začiatku. tam mi visia v predu asi metrové chvosty..už len kvoli tomu by sa oplatila jedna krátka šatka do zálohy, aby som to nemusela potom obtáčať okolo pása. potom som videla na nete aj takú variantu, že sa to ešte zaviaže vpredu krížom cez hrudník, popod tie pruhy čo idú na ramená ale zistila som, že čokolvek uviazané nahrudníku mi strášne vadí, taký klaustrofobický pocit :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 18 Aug 2011, 14:15

Janka, prosím Ťa, toto je ten koník, čo sa ti tak osvedčil http://www.youtube.com/watch?v=u2qzUdPiHQY ? Ak nie, tak mi prosím pošli link na nejaký návod, ak teda nejaký nájdeš. Ďakujem
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 5 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod janka » 18 Aug 2011, 14:46

shira, presne, to je dalsia pridana hodnota, ze sup-sup. Ked ju mam stale vykladat a skladat, tak to nic ine nerobim, len zavazujem a rozvazujem satku. Skusala som aj KSK vonku, co sa len uviaze a dieta sa tam vklada do hotoveho uvazu, ale akosi mi to nesedelo, nedala sa mi tam Miska dobre dotiahnut, hlavne ked mala vo zvyku v tej satke vyskakovat. Potom, ked je dieta uz vacsie a naozaj pevne sedi, tak je velmi doby aj hipseat, to dieta len vylozim, nikam netreba vkladat, chvilu mi cumi do hrncov napriklad, nieco so mnou miesa, nieco tam sype, co jej dam, ze treba nasypat, naliat (si vies predstavit, ako vyzera sporak, akoby mi tam stale nieco kypelo a horelo), potom ide na zem, pobeha si, poyhadzuje hrnce zo skrine, zase sa necha vylozit a tak nejak zvladnem porobit, co treba.
kinsi, ano, to je presne ono. Akurat ja som potom uz tak nematurovala s tymi previsajucimi cipmi, ani som nevedela, ze sa to da este takto vyuzit. Kazdopadne mi tie cipy hrozne zavadzali, omotavala som ich kadejak okolo seba, hrozne ma to stvalo, az som po dlhom vahani investovala do ringslingu. A som celkom rada, osvedcil sa mi, velmi sikovne, len prehodim cez rameno, vlozim Misku, podoahujem a je. Dlhu satku uz ani nepouzivam, pozicala som ju kamaratke, vyuzijem ju asi az pri druhom dietati.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 18 Aug 2011, 15:33

ringsling? to som ešte nepočula, čo to je?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 5 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod janka » 18 Aug 2011, 16:38

kinsi, toto:
http://nosime.sk/kategoria493-ring-sling
Je to menej variabilne nez normalna satka, cenou sa vyrovna satke, niekore baby si to prave preto ani nekupuju, lebo aj satku mozes takto pouzit, ale mne sa osvedcil, ja kupu nelutujem. Vela nosicov nemam, len satku, ringsling a hipseat, s tym som bohate vystacila.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 18 Aug 2011, 18:00

Janka a keby sa dalo vrátiť čas, opať by si si kúpila i hipseat i ring sling? Využije človek oba? Obe veci sa mi veľmi ľúbia, len to by ma tu doma asi zahrdúsili...Tiež mám takú megašatku a keď si ju uviažem, trčí mi minimálne po metri z oboch strán....
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 5 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 18 Aug 2011, 18:43

Luciole, konecne som vyskusala ten dvojity kriz, kedze muz mi zobral na poobedie manducu, a fakt super uvaz, jednoduchy, dojci sa rovnako dobre ako v KSK a maly ide jednoducho von, dam cikat a zasa dnu, takze vdaka za tip.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod janka » 18 Aug 2011, 22:54

kinsi, ano, kupila by som znova oba. Kazde ma svoje pre oproti tomu druhemu. S ringslingom mas volne ruky, dieta samo sedi vedla teba. Pri hiseate sice musis trochu pridrziavat, no je to neskutocne sikovne na vykladanie a skladanie, presne ako keby som len brala na ruky, vlastne to mam vynikajucu alternativu k obycajnemu drzaniu na ruke na boku. Miska si hipseat tiez rychlo oblubila a sama mi ho zacala nosit, ked si chce tak ku mne sadnut. V ringslingu tiez obcas aj dojcim, Miska si cuca a obzera sa, co to porabam, vtedy ju sice aj jednou rukou pridrzam, no i tak je to podstatne lepsie nez len sediet na kresle a dojcit. A navyse teraz pri druhom dietati vsetky nosice zrecyklujem. Nad tym ringslingom som naozaj dlho vahala, ci to nebudu vyhodene peniaze, ked uz jednu satku mam, aj som sa pytala na fore, co si o tom myslia ine nosiace mamicky, a odpovede boli take, ze sa to neoplati, ze ved obycajna satka staci. No nakoniec ma tie dlhe prebytky tak stvali, ked som tak ci tak uvazovala uz vacsinou konika, ze som si napriek odporucaniam ringsling kupila, a osvedcil sa mi.

Musim pri druhom dietati tiez skusit ten dvojity kriz, ked ho tu tolko chvalite. Ja som sa k nemu ani nedostala, z KsK som isla rovno na batoh na chrbte, pomerne skoro.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Aug 2011, 14:11

Janka ďakujem za odpoveď, nasadila si mi strašného chrobáka do hlavy. Neviem sa teraz rozhodnúť, ktoré kúpiť. My máme šatku , Ergo a taký úplne nepotrebný babyvak (vyhodených 1500kč) a keď náš tatino zbadá ďaľší kus, tak hrozí, že bude z Kristínky polosirota.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 5 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 19 Aug 2011, 15:45

Kinsi, som na tom podobne, mam satku (darcek k Vianociam), babyvak, ktory som pouzila raz pri prvom synovi, mam Manducu, kapsu na chladnejsie obdobie, a ked som mu zahlasila, ze chcem este kabat na nosenie takypre dvoch, tak isiel radsej na pivo :)
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 24 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 25 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 15 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron