nosenie bábätka

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Nov 2011, 00:43

Prejde, vyrastie, bude ti este luto :-).
Neviem ako v Manduce nosis, ale som si zapinala popruhy na chrbte na kriz. To je uplne iny pozitok z jazdy ako popruhy rovno :-). Tie zastscky som si najprv posunula az na koniec popruhu, aby sa mi to dalo vzadu rukou zachytit. Potom som to dotiahla. Taktiez si skontroluj, ci ti nepomoze zmena otvorenia/zatvorenia zipsu.

Ja som malu obliekala co najmenej, bundu sme mali spolocnu. Sebe som dala sveter (na zips), nakrcnik alebo sal. Na to malu. Potom ochrannu kapsu a nakoniec otvorenu bundu (nemala som specialnu).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 02 Nov 2011, 00:51

Janka, tiez musim zmenit tie popruhy vzadu, vcera sme obehavali cintoriny, mala som maleho 3h na sebe, jeden popruh bol asi viac uvoleny, navyse maly na prsniku spal, takze bol cely trochu nakloneny a ku koncu som mala normalne krc v ramene...tak som normalne mala chut manducu hodit do kosa a pouzivat len satku, ale skusim skrizit pripadne este tie popruhy.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 02 Nov 2011, 10:46

jani, dakujem, urcite to vyskusam do kriza, to by ma fakt nenapadlo :goodjob: ja sa ju snazim obliect co najmenej, nerada ju preteplujem az mam niekedy obavy, ci nie je malo oblecena, v tomto pocasi jej davam dlhe body a strikovany pulovrik a niekedy mam aj pocit, ze to je moc. ja mam trojstvrtovy rukav, kabat a sal, kabat zapnuty cez nas zatial bez kapsy...asi to bude aj tymto pocasim, neviem sa zmierit, ze uz ide zimaaa:-( a ach jaj, uz teraz mi je smutno ako rychlo to ubehlo, neskutocne to leti, preto sa aj hnevam na seba, ze mam taketo antinosicovske pocity :x hadam ked sa zmierim s pocasim, tak hned to bude lepsie :?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod estterka » 02 Nov 2011, 11:39

ahojte,chcem sa spytat,ako ste riesili nosenie v lete? my mame satku a aj manducu,hanka sa velmi rada nosi,ale uz dost dlho len tak rekreacne. lebo ona musi byt vystrcena zo satky-teda nehrozi pruh latku cez nu a tu je jednak strasne teplo a jednak strasne,strasne silne slnko. ona aj ciapku odmieta.neviem,ci je v tomto pripade vhodne nosit cez den(preto nenosim) ci jej bleduckej detskej pokozke neskodi take silne priame slnko a na hlavicku urcite bez ciapky. a vacsinou chodi von pred obedom,lebo ona dlho spi a poobede zase spi. neviem,len ma zaujimaju vase skusenosti s nosenim v lete;) dakujem
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 02 Nov 2011, 13:25

fliacik, ja som mala nedavno "matersku krizu" ako som si to pracovne nazvala - pripadala som si ako odlud, ze mi ide vsetko okolo maleho na nervy (nosenie, aj dojcenie...) ale preslo a uz je dobre :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Nov 2011, 16:56

estterka píše:ahojte,chcem sa spytat,ako ste riesili nosenie v lete? my mame satku a aj manducu,hanka sa velmi rada nosi,ale uz dost dlho len tak rekreacne. lebo ona musi byt vystrcena zo satky-teda nehrozi pruh latku cez nu a tu je jednak strasne teplo a jednak strasne,strasne silne slnko. ona aj ciapku odmieta.neviem,ci je v tomto pripade vhodne nosit cez den(preto nenosim) ci jej bleduckej detskej pokozke neskodi take silne priame slnko a na hlavicku urcite bez ciapky. a vacsinou chodi von pred obedom,lebo ona dlho spi a poobede zase spi. neviem,len ma zaujimaju vase skusenosti s nosenim v lete;) dakujem

bola tu kdesi téma nosenie v horúčavách.. ja som mala tiež s tým problém, malý neznáša pokrývky hlavy.. ked bol hore, tak som nenosila, ak spal tak som ho prekryla šatkou.. ale v kočíku je to ešte omnoho horšie..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Nov 2011, 16:58

akdarka píše:fliacik, ja som mala nedavno "matersku krizu" ako som si to pracovne nazvala - pripadala som si ako odlud, ze mi ide vsetko okolo maleho na nervy (nosenie, aj dojcenie...) ale preslo a uz je dobre :-)

:lol: na toto je celkom dobré, že chodím do roboty... ale na mojom mužovi niekedy vidím totálne zúfalstvo, tak ho pošlem na ryby :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 02 Nov 2011, 18:49

akdarka píše:fliacik, ja som mala nedavno "matersku krizu" ako som si to pracovne nazvala - pripadala som si ako odlud, ze mi ide vsetko okolo maleho na nervy (nosenie, aj dojcenie...) ale preslo a uz je dobre :-)


vystizne pomenovanie:-) dneska som sa vykricala vonku kamoske(mala spala v manduce, tak ma aspon nepocula:-), ze krizujem, chvilku casu chcem pre seba, nechcem byt dudlom ani vesiakom, chcem mat volny aspon jeden viikend a tak dalej a tak dalej:-)no ale prave sa tu to moje male o mna liepa, stavia, skeri, vylizuje mi tvar, tak som uz aj zabudla, ze mi vsetko vadi:-) alebo je to tym , ze som bola aspon v bille sama polhodku (uuuu, aky super ulet ist do billy :goodjob: a kupila som si strasne nepodstatnu vec za plno penazi, ach jaaaaaj - ale aspon som si urobila radost:-) maju totiz take krasne vysoke dozy a v nich neaky kolac ci co, no a ja som tej doze, ktoru vobec nepotrebujem, neodolala:-)

shira, nieco na tej praci bude, minimalne sa vyhnes takymto materskym krizam:-)))

esterka, niektore nosievali slnecnik ci dazdnik pri noseni proti slniecku. z mojej vlastnej skusenosti- ked boli u nas cez leto velke horucavy a isli sme von, ked sa este alebo uz ako tak dalo, tak mi mala vobec nechcela byt v satke, to bol jediny cas, kedy tolerovala radsej kocik(autosedacku).neskusala si uvaz na bok?mozno by to bolo celkom fajn aj ked asi nie na dlhe nosenie, babo tam nie je az tak zalatkovane a rucky a cast chrbatika ma volny.
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Nov 2011, 20:07

estterka píše:ahojte,chcem sa spytat,ako ste riesili nosenie v lete? my mame satku a aj manducu,hanka sa velmi rada nosi,ale uz dost dlho len tak rekreacne. lebo ona musi byt vystrcena zo satky-teda nehrozi pruh latku cez nu a tu je jednak strasne teplo a jednak strasne,strasne silne slnko. ona aj ciapku odmieta.neviem,ci je v tomto pripade vhodne nosit cez den(preto nenosim) ci jej bleduckej detskej pokozke neskodi take silne priame slnko a na hlavicku urcite bez ciapky. a vacsinou chodi von pred obedom,lebo ona dlho spi a poobede zase spi. neviem,len ma zaujimaju vase skusenosti s nosenim v lete;) dakujem


Tak ako pise Fliacik, uviazat na bok a pod slnecnik/dazdnik. My sme pouzivali ring sling, to je potobne baby vaku, je to satka prevlecena cez take velke kruhy, pomocou ktorych sa to utahuje a pouzivala som taky maly slnecnik od kociarika, co mal na konci taky "stipec". Ten som zahakla o latku satky a slnecnik som prevliekla cez tie kruhy a pekne to drzalo, mala som volne ruky. My ale von chodili bud skoro rano alebo neskor podvecer, pri tych najvacsich horucavach sa to fakt neda :-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod estterka » 02 Nov 2011, 20:45

no zaujimavy napad s tym slnecnikom,hihi. len taktiez nezrealizovatelny,ani na kociku som nemohla slnecnik pouzivat,lebo tu strasne,ale strasne fuka. vzdy. z jednej strany ostrova na duhy je u nas len 5 km,kazdy rok su tu majstrovstva sveta vo windsurfe(u nas v meste)-to len pre predstavu,ze fakt fuci.
ono hanka cele doobedie prespi a potom,ked potrebujem ist nieco kupit/vybavit,bohuzial,cez obed zrovna,lebo tuto od jednej do piatej je vsetko poobede zavrete a potom slecna zas spi.

no nic,ono nasa nema problem s kocikom vobec ziadny a ja ju pocas jazdy krmim,ked je zaujata sledovanim okolia,tak nieco zje aspon. a teraz uz by chodit chcela,tak mozno prave v tomto obdobi zacnem viac nosit,ze nevezmem kocik ale len manducu alebo satku so sebou,lebo tak ju lepsie podrzim pripadne za rucku ako ked musim este kocik tlacit.

no chcela som vediet,ako ste to riesili vy. a teda neviem,v com by pomohlo to,ze ju uviazem na bok? co sa slnka tyka? hanka neprotestuje vpredu v satke,ona sa rada nosi,len uz nie je babatko,ze ju zakryjem-rucicky si hned vystrci a teda do pol chrbatika ma ten stredny pas :)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 02 Nov 2011, 22:06

nooo, ten bok som myslela, ze nemusi mat cez seba tolko latky a nebude az tak telo na telo, takze jej bude o nieco menej teplo mozno...s tym slnieckom je ale uplne jedno aky uvaz, svietit bude na nu stale
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod TIA » 27 Nov 2011, 16:07

Rozmyslam, ze uz musim zacat nosit aj na chrbte, tak surfujem a hladam nejaky dobry uvaz a toto ma teda dostalo :-)

http://www.youtube.com/watch?v=Ud7ONgHt ... ata_player

Ja z toho viazania robim aku vedu niekedy, a pritom to moze byt aj takto jednoduche:

http://www.youtube.com/watch?v=m4BSNGnB ... ata_player
http://www.youtube.com/watch?v=tPa8XsIg ... ata_player
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Nov 2011, 23:25

presne tak mi to ukazovala Papajka,ked mi doniesla Mei Tai, ako mam supnut maleho na chrbat,bohuzial doteraz to neviem, mam v sebe blok, a bojim sa ze mi spadne..

a hrozne ma mrzi,ze uz nenosim vonku...akosik mam s tym problem, fakt sa da 13 kilove 85 cm dlhe dieta nosit v kapse?? maly mi v kociari chyta hysaky, a place, potom je bieda ho utisit...ale zvykla som si na to pohodlie,lebo mi uz je tazky,ak musi byt taky naobliekany :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Nov 2011, 00:09

SUper, ja som teda nemala problem nosit na chrbte v Manduce - ten svih na chrbat je v pohode, ale potesila ma tam ta jednoducha satka z druhej ukazky. Podobnu satku totiz nosim (taka obycajna satka, z ktoerj sa robia plazove saty) a mavam ju pri sebe ako poistku - nosim v nej ako v babyvaku, ci celkom male babo aleb i teraz niekedy 2rocnu slecnu. Ale vzdy vpredu. Toto je super. Mimochodom, taka satka je maximalne univerzalna - ako podlozka na prebalovanie, sukna na prezliekanie plaviek alebo satocky pre pocikanu slecnu :-). A zmesti sa uplne vsade.

Norika - ked len zacinas s nosenim na chrbte, mas dve moznosti: bud si daj maleho najprv dopredu a potom si ho zvrtni aj s nosicom dozadu. ALebo si ho postav/posad na stolicku ci gauc, otoc sa k nemu chrbtom a nasad si ho tak. V oboch pripadoch ho mas isteneho.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Nov 2011, 09:28

a to babo satam drzalo samo na tom chrbte, kym jeho mama prehodila satku dozadu?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Nov 2011, 09:30

NORIKA, fakt sa da nosit :-) mojho nosim intenzivne vonku, kocik vobec nepouzivam. naco ho stresovat...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 28 Nov 2011, 15:40

TIA tie uvazy africaniek su fantasticke :goodjob: ....my to vsetko taaak komplikujeme.
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod TIA » 28 Nov 2011, 19:04

No sak to, je to tak krasne jednoduche a prirodzene, si to zapasuje jak ja uterak ked idem zo sprchy a hotovo :-). Ta mala je zlata co nosi asi surodenca. Ked trenuju od mala niet sa co cudovat, ze im to tak ide. Ja som ako mala babu vozila v kociari, tak to tak aj vyzera..

Dneska sme to skusali. Mala se este ako tak rehnila ked som si ju dala na chrbat, ale tam sranda skoncila, potom zbadala moje vlasy v cope, tak sa po nich veselo vrhla a kmasala a kmasala zatial co ja som sa ju zufalo snazila zaviazat. Samozrejme mi cely cas vystierala nozky a mrncala pri tom. No uplny Quasimodo pred zrkadlom!! To kludne africke babo!! To si neviem ani predstavit..

Nuz hold musime trenovat :-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Nov 2011, 19:54

Norika, ano, babo na chrbte sa drzi dobre. Vsimni si ale, ze mama je v prehnutom (tvar U) predklone, inak by samozrejme dietako spadlo.

Rovnako tam drzi, aj ked sa dieta dava dole. Kludne mozes zacat tak - niekto ti pomoze dat maleho na chrbat a ty si ho skus dat sama dole. Po uvolneni popruhov na ramenach ho budes mat v rovnakej pozicii - vtedy si ho pridrzaj rukou odspodu. Druhou rukou si pomoz dat nosic dole a potom maleho pomozcou ruk zosuchni dole. Spociatku skusaj s gaucom za chrbotm, aby si sa citila bezpecnejsie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 28 Nov 2011, 20:45

dole ho davam tak,ze sadnem na postel, a on uz z tych popruhov nejako vylezie :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod estterka » 28 Nov 2011, 21:11

nekukla som tie videa sice,ale my tu mame marokancov plno a oni fakt vsetky male deti nosia a na chrbte len. akoby v plachte a mne sa zda ze proste len okolo chrbta maju tu satku a vpredu uzol. ziadne extra viazanie a tie deti su tak krasne,mali cernoskovia z toho vykukaju spokojne ;)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 29 Nov 2011, 21:52

baby nevšimla som si či ste o tom písali.. ale nosíte niektorá v predu aj staršie bábo. Ja totižto stále nosím vpredu... lebo mi je to pohodlne hlavne kvôli tomu, že sa viem dobre obliecť (obliekam sa tak ako JankaMich.... sveter, kapsa, bunda) nepohodlné mi to je.. lebo mi je už vpredu ťažký a nevládzem ho.

Do kedy je vhodné nosiť bábo vpredu. Je tam niejaký odporučený čas. Do kedy ste vy nosili vpredu?. Ďakujem za odpoveď... toto ma teraz veľmi trápi v dobrom :-)
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 15 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Nov 2011, 22:12

Ja nosim vpredu ale je mi to pohodlne :-) moj má necelych 11kg a 82cm
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 29 Nov 2011, 22:21

ja nosim len vpredu zatial, ale moja je z tych drobnejsich - ma necelych 8kg naobliekana, takze este je to fajn. kamoska nosila cca 10kg malu vpredu, ale uz jej bola tazka, teraz kocikuju, vzadu sa neodvazila. podla mna je to individualne, do akej vahy kto vydrzi nosit a ako je komu pohodlne. urcite sa vyjadri aj niekto skusenejsi, tot len moj skromny nazor:-) ja asi budem uz cez leto nosit na chrbte, ked sa mala unavi behanim,ale asi skor v nosici ako v satke, kvoli tomu, ked bude chciet ist hore-dole. najlepsi by bol ten africky uvaz (vid link vyssie), parada:-)
teraz cez zimu si neviem predstavit na chrbat kvoli obleceniu, ale asi to je iba vec zvyku...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Nov 2011, 22:27

tak nasli sme sposob,ako dat maleho na chrbat,...sadnem na postel a on mi sam nanho vylezie :D ...je zlaty, ze pochopil,co od neho chcem :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron