nosenie bábätka

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Aug 2011, 19:53

tak som sa odvážila prvý krát včera a dnes ísť na spaciu prechádzku so šatkou, uviazala som si kríž s kapsou von. bolo super, malý pekne spal, pozaťahovala som ho aj cez hlavu lebo pieklo slnko. na moj šok ked som ho vybrala, mali sme akurát spotené bruchá, ale on nemal ani mokré vlásky, tvár, nič. a pritom bolo poriadne teplo... takže super. len som si ho zaviazala nejako vysoko, hlavu mal kdesi pri mojich klúčnych kostiach. včera našťastie hned zaspal. dnes som chcela nižšie, lenže bol rovnako vysoko, len volnejšie :? no ale rozhodol sa dobíjať k prsníku.. nakoniec chudáčik zalomil hlavu do pravého uhla a tak cickal aj zaspal, potom som ho potom odpojila a opatrne narovnávala. ako dojčíte v šatke? nejak mi to proporčne nesedí :x
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 13 Sep 2011, 12:39

Pridávam tip na ďalší uväz: http://www.youtube.com/watch?v=IFhASP1j ... _embedded#!

Je to jednoduchý úväz nenáročný na dĺžku šatky, tak keďže mám len jednu dlhú šatku, ten nevyužitý kilometer látky som si proste obtočila okolo seba - viď foto.

Dnes sme tak obalili karfiol na obed a porobili nejaké drobnosti v byte, Hanka bola spokojná, že vidí, čo sa deje a môže všetko chytať, čo na chrbte v manduce nemôže, tak hoci skáčem a všelijako sa s ňou hýbem, vydrží veľmi krátko. Toto malo väčší úspech. Jedine treba rátať s tým, že má dieťa ku všetkému prístup a patrične ho využíva - aj Hanka namočila paprčku do cestíčka a šup s ňou do pusy...tak mala taký menší neplánovaný príkrm, čo už 8-) Druhý chod bola krytka od foťáka :lol:

P1050543.JPG
(64.25 KiB) 535 krát
P1050544.JPG
(86.29 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod zigi » 13 Sep 2011, 12:53

Super úväz, hneď vyskúšame! Naša Hanka sa totiž niekedy v šatke hnevá, lebo nemôže chytať veci okolo, keďže je otočená bruškom ku mne. Toto by sa jej mohlo páčiť, ďakujeme! A gratulujeme k novemu prikrmu :D
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Sep 2011, 17:49

Ja som nemala satku, ale babyvak. Nasou oblubenou polohou bol turecky sed smerom dopredu, prave preto, aby vsetko videla. Da sa aj v satke?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 13 Sep 2011, 17:53

Super Luciole, diky z atip a nemoze sa zospodu odtial vysmyknut?
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 13 Sep 2011, 19:04

ja nejak neviem prísť na chuť uväzom na bok, ako keby som to nevládala na pleci. mám to zle urobené, alebo som cintlavka? vy to zvládate v pohode?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 13 Sep 2011, 19:34

Tamoulik, nezdalo sa mi, že by sa dalo vyšmyknúť, aj keď mi to tiež v prvej chvíli napadlo. Skôr je to naozaj taký už "akčnejší" úväz, bábo sa môže viac pohybovať, načahovať za všeličím, takže ja som si ju skôr mala tendenciu podchvíľou opakovane podsádzať, aby len tak nevisela, ale naozaj pevne sedela. Pričom dosť som mala pocit, že mi zároveň sedí na panvovej kosti, bola proste tak fajne zapasovaná na bok :lol:

Shira, ja som ju nemala nejako extrémne dlho, lebo sa pri tejto činnosti celkom rýchlo unavila, vypýtala na prsko a zaspala (že aká paráda, nebolo treba uspávať, naozaj, ako annag včera pekne písala do témy o cumlíku, táto akoby "nečinnosť" je v skutočnosti veľmi aktívnou činnosťou, aspoň mne sa to potvrdilo) a ja to celkovo striedam, že chvíľu tak, potom chvíľu je na hracej deke, alebo niečo iné/inak robíme, zatiaľ teda neviem, ako dlho by som vydržala, keby bolo treba vyslovene dlho. Zatiaľ mi to prišlo v pohode, ale Hanka má len nejakých 7 kíl a už asi kúsok.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 14 Sep 2011, 17:21

jedna praktická otázka ;)

Keď idete s bábom v šatke/manduce na dlhšie samé, potrebné veci (plienky, utierky, vodu a tak) beriete do ruksaku? Alebo aj inak sa dá? Lebo ja väčšinou idem sama len blízko - na poštu, do obchodu a pod., tak beriem len čo sa mi zmestí do vreciek na gatiach a modlím sa, aby to zrovna nebol ten deň a tá chvíľa, keď sa Hanka po 3 týždňoch vykaká :mrgreen: Inak chodievam s MM a tašku berie on (aj minule bol nadšený, keď som mu nabalila moju envirosax kvetinkovú :mrgreen: )

A keď potom pôjde väčšie dieťa na chrbát, tak čo? Ruksak pre zmenu dopredu?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 14 Sep 2011, 17:27

tamoulik, až teraz som si všimla, aký máš pekný status :goodjob:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 14 Sep 2011, 19:07

Dakujem Luciole :)

Ja chodievam casto s oboma detmi na celodnove vylety, maly v predu, plny ruksak vzadu, starsi za ruku...ze ciganka je šuviks :)
A ked mam starsieho vzadu, tak mam zase ruksak v predu.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Okt 2011, 12:18

baby ja som uz 2x videla tak zle uviazane dieta v satke, ze by som tym matkam ruky dolamala! ja fakt neviem ci niektore su uplne nenormalne a nepozru do navodu na viazanie ale satku nasli na chodniku a obmotali ju okolo seba a dietata ako "sa podari". robia fakt skvelu reklamu noseniu a potom budu problemy s chrbticou dietata zvalovat na satku!
aj by som sa prihovorila takej zenskej ale bojim sa, ze by ma prefackala lebo mentalne zdrava nemoze byt ked tak uviaze dieta!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 12 Okt 2011, 13:16

ja akosi vôbec nestretávam mamy so šatkami :( aj by som niekedy prijala, nech sa necítim ako jediná šatkárka v tejto našej najväčšej dedine ;) ale v poslednej dobe mám šťastie aspoň na bábätká v nosičoch, no tiež na mňa nepôsobia niektoré vôbec dôveryhodne, skôr sú to tie klokanky, čo sa dajú pripnúť aj s bábom k sebe a tvária sa tak ako seriózne nosiče. Ale tie mamy možno fakt len nevedia, ako na to a neboli by úplne nebezpečné, ak by sa im niekto prihovoril a trochu ich usmernil ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 12 Okt 2011, 13:20

ešte dodám, že sa veľmi teším na školu viazania v MC Pod.Biskupice, lebo ja šatkujem už pomerne dlho aj pomerne často, ale vždy mám tak trochu stres, či je fakt malá správne uviazaná, keďže som sa učila len z návodov a videí, ale osobná inštruktáž niekoho skúseného je na nezaplatenie
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Okt 2011, 14:05

videla som- mama s modrou šatkou, dvojitý kríž, nábrežie eurovea, 5.10. streda cca o 17.30, tak nejak :D normálne som bola prekvapená. ináč skoro vždy, ked som v ba, stretnem nejakú mamičku so šatkou.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Okt 2011, 14:14

No luciole, to nebolo, že trochu zle uviazane dieťa..ved ked sa stretneme tak ti ukážem ako to bolo - to sa nedá ani opísať. No nabudúce skúsim ponúknuť pomoc, snáď nedostanem po ustach :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 12 Okt 2011, 14:52

Ja som tiez este netretla satkarku, teda iba Andrejku v obchode, kedze byvame kusok od seba :) Ale deti v Manduce som uz videla viacero. A raz jedneho tatina, co mal starsie dieta v satke, tiez chuda viselo. A raz som chcela upozornit na zle nosenie v klokanke (moju svagrinu) a nestretla som sa s pochopenim, pre nu je to to iste ako Manduca, ale nie tak zbytocne drahe :( a jedneho kamarata a este mi vynadal, ze to bolo drahe a co ja o tom viem. Tak uz nepoucujem!
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 6 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Okt 2011, 17:22

tak ja len na obhajobu, ono to treba isto mat zrucnost uviazat taku satku....preto som si ja radsej kupila mei tai...ono je to predsa mensie zlo,zle uviazana satka ako nenosenie, ci? :-D

a co sa tyka toho,tak ja som v dedine mojich rodicov jedina...zevraj tui jedina chodim ako indianka...ale zas v dedine svokrrovcov manzel videl jednu roznasat letaky a mala babo v satke :-)

ale isto,clovek nestretne tak vela nosiacich :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod TIA » 12 Okt 2011, 18:34

No, v tejto nasej malej dedine som videla inu satkarku len raz, inak same kociariky... a to ked prideme domov, tak musim zo seba vsetky tie oci odliepat, co na nas furt vsetci cumia :D , inak vraj si ludia myslia, ze nemame peniaze na kocik, ze preto chodime tak indiansky :D :D :D

Co sa toho nespravneho nosenia tyka, tak ja sa toho tiez vzdy bojim, ze ci malu dobre viazem, lebo som sa ucila z youtube, a hlavne posledne dni ju vzdy v satke chyti kakanie a to sa mi tam vzpiera, vystiera nozky a to ani ine nerobim, len jej ich davam naspat od seba a kolienka vysoko :( a to potom ten uvaz vyzera.., radsej vzdy domov utekam, mozno by aj mne akdarka isla ruky lamat keby ma videla :mrgreen:

Ja si myslim, ze by si mala skusit poradit, ked vidis zle uviazanu satku, ja by som radu urcite uvitala..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Okt 2011, 20:10

podla mna je doležité pochopiť hlavne princíp, v akej polohe má dieťa správne byť. ja som začala nosiť v manduce, myslím že tak som si osvojila správnu polohu a pocit, potom som začala skúšať šatku. tiež podľa návodov, videí a tak... ako môže mať mamina zle uviazané dieťa a sama sa cítiť pohodlne? mne sa to zdá nemožné. ved ked na mne malý pevne "nesedí" a mení ťažisko, ide mi to max. na nervy a viem, že to nemám dobre, aj ked som neviem ako neskúsená a nešikovná šatkárka. bola som asi pred týždňom na stretávke s lp a prodojčiacimi maminami, poukazovali mi zase nejaké nové grify na šatkovanie.. jedna mamina tam vedela z vertikálnej polohy v ksk dnu prešupnúť asi za dve sekundy dvojročné dieťa do dojčiacej kolískovitej polohy podobne ako weroni, to som čumela :o rozviazala, šupla nožky za chrbát, dotiahla, popodkladala hlavičku, chrbát a zaviazala, hehe. ja to teda zatiaľ neskúšam ale možno dojdem aj k tomu. ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Okt 2011, 20:22

Baby, bol to fakt hrozny pohľad na tie deti...myslím, že by ste mi dali za pravdu. To vôbec nebolo o tom, že trochu zle dotiahnute alebo nozky nie úplne správne voči zadocku, to bolo celé ZLE. Jedno bol pokus o ksk (neviem či to malo byt von alebo dnu) ale úplne volne, dieťa skoro vypadavalo zo satky, cele vykrivene na bok, jedna noha vyššie ako druha - teraz ako to píšem tak ma zase chytá zlost...druhe bol pokus o kolisku a z toho mi normálne prišlo zle lebo to vyzeralo akoby bolo dieťa prehnute napoly, proste ako keby nozky a hlava boli spojené hore (neviem to lepšie popisat). Normálne dufam, že v tom uvaze koliska bol nejaký nákup a nie dieťa...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Okt 2011, 20:36

však to práve nechápem, to sa muselo aj otrasne niesť :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Okt 2011, 20:41

Niektoré ženy sú imunne voči kadecomu a asi aj voči nepohodliu takto uviazanej satky :-(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod TIA » 14 Okt 2011, 19:51

TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Okt 2011, 19:56


sak to je z Konceptu kontinua
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 01 Nov 2011, 23:17

kockyyyy, ja mam uplnu strasnu krizu:-( posledne dni nemam vobec chut malu nosit, lezie mi na nervy, ze neviem ako sa obliect, ako obliect malu, je mi teplo aj ked mam len tricko a kabat, mala sa vykruca, chce ist lozit, nevie zaspat, ja mam chut, ze ju chcem normalne kocikovat, ked naaahodou raz mesacne kocik vytiahnem, tak v nom kriciiii a kriciiiiiiiiiii, takze to nehrozi. som nemala potrebu kocikovat doteraz,len mi to odrazu pride take jednoduche supnut ju do kocika a tlacit, ze nechapem tie moje pochody v hlave:-( uplne ma opusta chut chodit von hociakym sposobom a ked si predstavim to viazanie:-( uz aj manduca je pre mna otraaas,vsetko ma z nej boli a tlaci...ufff, nechapem, ze sa mi to tak az priam znechutilo tieto dni, pritom sme sa doteraz len nosili a vychutnavala som si to...mala sa vrti, vykruca, potom sa vzpiera, potom si zase zalostne pomrnkava (nemyslim ze chce pisat),aaaach jaaaaaj...teraz neviem, ci je to tym pocasim, obliekanim alebo malou, ze vobec nemam chut a potrebu nosenia az sa toho desim, povzbudte ma, ze to prejde:-(
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 27 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron