nosenie bábätka

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod lulu » 23 Dec 2012, 16:49

...a nešklbú vám deti vlasy, keď sa nosia na chrbte? :lol:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Dec 2012, 21:07

mne nie :) este stale ma ruky dolu pod popruhmi. Teda vie ich dat hore, ale nerobieva to,aspon nie z dovodu, aby mi sklbala vlasy :lol:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 24 Jan 2013, 16:30

Toto je zaujímavé :-)
http://www.facebook.com/notes/michaela-mrowetz/d%C3%ADtě-potřebuje-aby-matka-c%C3%ADtila-vůni-jeho-hlavičky/465504533513960

Cele si skopirujte, nejde mi to lepsie pridať.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 15 Apr 2013, 13:18

prosim vas, nemate niekto original MAM kapsu? Potrebujem zistit rozmery :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 01 Mar 2014, 13:19

ahojte. chcela som sa opýtať skúsenejších mamičiek s nosením. malého som mala prvýkrát v šatke , úväz kríž s kapsou. zaspinkal, cca po hodine sa zobudil a bol nespokojný kvôli ručkam, stále si ich chcel vytiahnuť. musela som ho odviazať. máte niekto s týmto problém?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 01 Mar 2014, 13:33

ešte sa vás chcem opýtať k noseniu, ako to tak reálne funguje . myslím tak po praktickej stránke. pneviem si to dosť dobre predstaviť so šatkou napr. ráno. zobudíme sa, prebalím maleho, nakojím bud v satke (máme s tým ale problém v úväze KSK + dosť mi malý grcká, mám vela mlieka, ked ho kojím v pohybe, že chodím, ešte častejšie mu mlieko zabehne.) alebo potom dam do šatky, aby som mohla vychystať dcéru do škôlky. absolútne sa nechce sama obliecť, najesť, nič. všetko musím s nou ja. potom sa napr. malý pokaká, šatku rozviazať... ale to ešte nie je dcéra hotová. bud ho nechám ležať alebo znova zaviazať. ja sa musím prezliecť, hned ráno sa nemôžem vychystať, lebo to by som bola ešte obcikaná, obgrckaná... :D potom obliecť jeho vonku (overal, čiapka),čiže zase von zo šatky,....mám pocit , že len ráno v priebehu 1,5 hod. musím šatku min. 2-3x viazať a rozväzovať. teraz ráno používam ring sling, nie som s tým ale úplne v pohode kvoli chrbtici, krížom a aj pridržiavaniu hlavky. častokrát pri robote zistím, že ho nepridržiavam úplne rovno... z čoho nemám dobrý pocit.
a ked vám bábo počas ranného chystania zaspí a potom ho musíte obliecť teplejšie na cestu do škôlky, zobudíte ho ? iná možnosť nie je... s jedným dieťaťom to bolo celkom jednoduché :-)
zatial chodí k nám svokra ráno a ona pomáha vychystať dcéru, lebo som mala problémy s kostrčou, nemohla som velmi chodiť, stačilo mi v rámci domácnosti a starania sa o deti, lebo večer som už mala dosť bolesti. potom boli prázdniny, týžden chrípka, ale pomaly by som sa mala dostať do stavu, kedy sa ráno vychystáme do škôlky všetci traja a ako iné mamy to zvládneme aj my :-). pripadam si dosť neschopná :-).
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Mar 2014, 18:39

quaxi píše:prosim vas, nemate niekto original MAM kapsu? Potrebujem zistit rozmery :-)

ja ju mám, ak chceš ušiť, možem ti ju poslať, potom pošleš späť. minimálne do jesene mi ju nebude treba.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Mar 2014, 19:16

shira, staci mi sirka a vyska. Uz som usila podla nejakeho verejneho strihu, ale aj tak som zvedava, ako sa to lisi od originalu.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Mar 2014, 09:40

ok tak ju skúsim vyhľadať ešte dnes, neviem takto z pamäti, kde sa nachádza, ale nájdem určite. som myslela, že ju ešte nemáš ušitú.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 02 Mar 2014, 20:33

mne to neponahla, ked na nu niekedy natrafis, tak pomeraj :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod evitentia » 02 Mar 2014, 21:06

Mirkaska, ja mám ešte len jedno, takže s tou organizáciou ti neporadím :). Len čo sa týka oblečenia, tak do nosiča som nedávala overal - obliekla som tak ako seba pod bundu, ktorou som ho čiastočne prikryla. Len tesne pred odchodom čiapka a tá teplá kapsa navrch. Závisí aj od počasia a akú dlhú máte cestu do školky. Z mojej skúsenosti by som sa budeniu kvoli obliekaniu asi dosť snažila vyhnúť. Vždy to totiž skončilo veľkou mrzutosťou :)
evitentia
 
Príspevky: 41
Registrovaný: 10 Sep 2012, 10:32
Počet detí: 1
1. dieťa: Karol
Rokov: 12 rokov, 28 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod janka » 02 Mar 2014, 21:16

Mirkaska, s nosenim mladsej u nas bolo tak, ze ked mala bdele obdobie, tak az tak rada v tej satke nebola, takze v satke som ju mala spravidla na spanok, no a ked bdela, tak bola vacsinou len na rukach alebo niekde polozena. Po dome som mala porozkladane deky vsade, kde som sa zvykla dlhsie zdrziavat - na kanape v obyvacke, v kuchyni na linke a podobe, takze som ju mohla bez velkych priprav polozit, ked som potrebovala na chvilu volne ruky, tak aby som ju mala vzdy na ociach. Starsia sa tiez velmi dlho branila samostatnosti, mala vtedy k tomu aj dost vzdorovite obdobie, ale mladsia bola velmi kvalitne vrestadlo, takze ked vedla nas lezala a vrestala, kym som ja vybavovala starsiu, starsia rychle pochopila, ze je rozumnejsie spolupracovat nez sa snazit pretahovat kazdu cinnost, takze veci sa vzdy hybali dopredu.

Mladsiu som nikdy nebudila, ked spala v satke a my sme mali ist von. Riesila som to tak, ze som ju obalila okolo satky este dekou - teda som mala deku omotanu aj okolo seba, nevyzerala som urcite nijak stylovo, ale to som neriesila, a vecicky (ciapocku, overal a tak) som zbalila do tasky, to som jej obliekla prilezitostne, ked sa zobudila a tak ci tak by som ju zo satky vytahovala von. Ona bola marcova, takze nejaku velku zimu na zaciatku uz nestihla, ale tak som to robila aj o rok neskor, ked som naobed chodila po starsiu do skolky a mladsia vtedy zvykla akurat spavat, to bolo pred rokom, no a to bola veru ina zima nez tato posledna, kolkokrat som slapala v snehovej fujavici, skolka k tomu na druhom konci dediny, mne samej to raznou chodou trvalo 15-20 minut, spolu so starsou aj vyse hodiny, a mala z toho nikdy neprechladla.

Neschopna si rozhodne pripadat nemusis, je to fakt narocne to vsetko zvladnut sama, vacsine zien aspon trochu pomoze rodina.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 02 Mar 2014, 21:44

Mirkaska píše:ešte sa vás chcem opýtať k noseniu, ako to tak reálne funguje . myslím tak po praktickej stránke. pneviem si to dosť dobre predstaviť so šatkou napr. ráno. zobudíme sa, prebalím maleho, nakojím bud v satke (máme s tým ale problém v úväze KSK + dosť mi malý grcká, mám vela mlieka, ked ho kojím v pohybe, že chodím, ešte častejšie mu mlieko zabehne.) alebo potom dam do šatky, aby som mohla vychystať dcéru do škôlky. absolútne sa nechce sama obliecť, najesť, nič. všetko musím s nou ja. potom sa napr. malý pokaká, šatku rozviazať... ale to ešte nie je dcéra hotová. bud ho nechám ležať alebo znova zaviazať. ja sa musím prezliecť, hned ráno sa nemôžem vychystať, lebo to by som bola ešte obcikaná, obgrckaná... :D potom obliecť jeho vonku (overal, čiapka),čiže zase von zo šatky,....mám pocit , že len ráno v priebehu 1,5 hod. musím šatku min. 2-3x viazať a rozväzovať. teraz ráno používam ring sling, nie som s tým ale úplne v pohode kvoli chrbtici, krížom a aj pridržiavaniu hlavky. častokrát pri robote zistím, že ho nepridržiavam úplne rovno... z čoho nemám dobrý pocit.
a ked vám bábo počas ranného chystania zaspí a potom ho musíte obliecť teplejšie na cestu do škôlky, zobudíte ho ? iná možnosť nie je... s jedným dieťaťom to bolo celkom jednoduché :-)
zatial chodí k nám svokra ráno a ona pomáha vychystať dcéru, lebo som mala problémy s kostrčou, nemohla som velmi chodiť, stačilo mi v rámci domácnosti a starania sa o deti, lebo večer som už mala dosť bolesti. potom boli prázdniny, týžden chrípka, ale pomaly by som sa mala dostať do stavu, kedy sa ráno vychystáme do škôlky všetci traja a ako iné mamy to zvládneme aj my :-). pripadam si dosť neschopná :-).


Do satky davaj vtedy, ked tam potrebuje byt a zjednodusi ti to zivot, nie vtedy, ked mas z toho zbytocne komplikacie ;-) Rano som kojila v posteli, potom som obliekla seba a starsieho, babatko dala do satky az tesne pred odchodom, oblecene v tom v com bolo doma, prehodila som cez satku zimnu kapsu a mohli sme ist. Ale tiez mi viazanie dost liezlo na nervy pri druhom babatku, takze som velmi rychlo zacala uprednostnovat nosic. A uz od pol roka velmi casto na chrbte, lebo tak sa mi lahsie obsluhovalo starsie dieta. Babatka sice maju radsej satku a radsej su na bruchu, no jej preferencie sli bokom, prvorada bola funkcnost. Zvykla si velmi rychlo, ale nemala vela inych moznosti :-) Kapsu som si spravila tak, ze sa dala pripnut na nosic a nechavala som ju tam pripnutu stale. Takze ked som nahodila dieta do nosica, bolo uz zaroven aj pod kapsou. Mala aj kapucu, co som pouzivala namiesto ciapky. A ak som dosla do tepla a babatko zrovna spalo, stacilo zhodit kapsu dole, a bolo znovu primerane oblecene, no vobec ho to nezobudilo. Do kapsy som nedavala viac oblecenia, iba ked sme sli na dlho von, inac bola v tom v com doma. No a hlavne som vodenie do skolky delegovala na manzela, takze som to musela absolvovat iba raz do tyzdna, to je celkom znesitelne :-) Teraz uz ani nie je tak chladno, staci ti 2vrstvova kapsa, alebo poskladana deka namiesto nej, ziadne dalsie oblecenie netreba.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 02 Mar 2014, 22:21

dakujem. zatial tak narýchlo - nemam kapsu, ani som neplanovala ju kupovať, resp. šiť... quaxi, ako si myslela dať poskladanú deku namiesto kapsy?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 02 Mar 2014, 23:26

Vezmes deku, poskaldas napr. na stvrtiny - zalezi od rozmerov deky, prekryjes satku alebo nositko, akoby to bola kapsa. Okraje si das pod bundu, aby ti to bunda zboku trochu prekryvala. Upevnis bud zastrcenim za casti satky, alebo pomocou zicheriek. Nie je to esteticky skvost, ale funguje dobre a nemusis kupovat kapsu. Takisto v nudzi ked sa napr. na vylete necakane ochladi vies takto dieta zateplit nejakym kusom vacsieho oblecenia alebo hocijakym textilom, co mas poruke.
Alebo skus manzelovu bundu, ci ti nebude taka velka, ze by si si pod nu vedela zapnut aj babatko. Potom tiez netreba vobec obliekat, zohreje sa od teba.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Mar 2014, 18:39

veľká bunda je naozaj dobrá v tomto smere, mám odskúšané. bunda, ktorú som nosila v 9. mesiaci, bola dobrá aj potom na nosenie na bruchu.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 07 Mar 2014, 15:17

ahojte.
po prvých pokusoch s nosením - viazaním mám takého problémiky:
- ako má/ malo vaše bábo ručičky v úväze KSK? prvykrat ked som ho viazala ich mal v kapse, po precitnutí sa mu v šatke nepáčilo, ruky sa snažil dať von, musela som ho rozviazať.dalšie nosenia ich mal hore, pokrčené smerom k hlavičke, pästičky boli nad vrchom kapsy. pri doťahovaní šatky na úrovni krku som sa bála, či mu to potom nebude tlačiť... nemá obe ruky v jednej úrovni, väčšinou je jedna nižšie, druhá vyššie. tým pádom je trochu vychýlený do strany. neviem, či je to dobre kvoli chrbátiku.
- ako má vaše bábo hlávku? môže ju mať vytočenú na stranu? dávate cez nu kapsu,ked ste dnu? asi nie. stačí potom na stabilitu krku šatka + vystužím poskladaným podbradníkom?
- malému je v šatke velmi teplo. je úplne horúci po hodine . holeho ho tam ale nemôžem dať. ak znížim stupne v dome, bude zima mne :-) som hrozne zimomravá po pobyte v nemocnici...
- tečenie mlieka pri kojení (vložky v podprsenke nestačia na zachytenie), resp. ked sa malý kojí a pustí bradavku a mlieko tečie dalej... potom je v šatke mokrý.
- kojenie v úväze KSK - aj ked je priviazaný na úrovni bradaviek, a nemám malé prsia, aj tak je problém chytiť bradavku do strany. stále mu vypadáva. má jeden mesiac. pri dotiahnutej šatke je dosť problém vybrať prsník a dať mu ho. musím kadejako aspon vrch kapsy uvolniť , aby osm sa dostala k prsníku.
- po dojčení sa uspí a v šatke mu zostane hlávka na mojom hrudníku, tiež sa dosť kvôli tomu potí, na spánkoch máme samé potničky? neviem, či by bolo niečo vhodné dať pod hlavičku?
ked nosíte vonku napr. na svetri, alebo bunde - má bábo opretú hlávku o sveter,bundu? alebo tiež dávate niečo medzi... napr. je tam zips, aby ho to netlačilo...
vdaka za odpovede. pekný deň
-
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 14 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 09 Mar 2014, 00:08

ahojte.
po prvých pokusoch s nosením - viazaním mám takého problémiky:
- ako má/ malo vaše bábo ručičky v úväze KSK? prvykrat ked som ho viazala ich mal v kapse, po precitnutí sa mu v šatke nepáčilo, ruky sa snažil dať von, musela som ho rozviazať.dalšie nosenia ich mal hore, pokrčené smerom k hlavičke, pästičky boli nad vrchom kapsy. pri doťahovaní šatky na úrovni krku som sa bála, či mu to potom nebude tlačiť... nemá obe ruky v jednej úrovni, väčšinou je jedna nižšie, druhá vyššie. tým pádom je trochu vychýlený do strany. neviem, či je to dobre kvoli chrbátiku.
- ako má vaše bábo hlávku? môže ju mať vytočenú na stranu? dávate cez nu kapsu,ked ste dnu? asi nie. stačí potom na stabilitu krku šatka + vystužím poskladaným podbradníkom?
- malému je v šatke velmi teplo. je úplne horúci po hodine . holeho ho tam ale nemôžem dať. ak znížim stupne v dome, bude zima mne :-) som hrozne zimomravá po pobyte v nemocnici...
- tečenie mlieka pri kojení (vložky v podprsenke nestačia na zachytenie), resp. ked sa malý kojí a pustí bradavku a mlieko tečie dalej... potom je v šatke mokrý.
- kojenie v úväze KSK - aj ked je priviazaný na úrovni bradaviek, a nemám malé prsia, aj tak je problém chytiť bradavku do strany. stále mu vypadáva. má jeden mesiac. pri dotiahnutej šatke je dosť problém vybrať prsník a dať mu ho. musím kadejako aspon vrch kapsy uvolniť , aby osm sa dostala k prsníku.
- po dojčení sa uspí a v šatke mu zostane hlávka na mojom hrudníku, tiež sa dosť kvôli tomu potí, na spánkoch máme samé potničky? neviem, či by bolo niečo vhodné dať pod hlavičku?
ked nosíte vonku napr. na svetri, alebo bunde - má bábo opretú hlávku o sveter,bundu? alebo tiež dávate niečo medzi... napr. je tam zips, aby ho to netlačilo...
vdaka za odpovede. pekný deň
-

Mirkaska, neviem Ti poradit vo vsetkom, tak aspon ciastkove skusenosti.
- ruky mali deti zvacsa v polohe, akoby mi objimali trup. Aj ked bola jedna vyssie a druha nizsie, nemala som pocit, ze je koli tomu dieta nakrivo. Mala som dojem, ze ked je dieta pevne pritiahnute k mojmu trupu, nemoze mu pohyb resp. poloha ruk ovlyvnit polohu celeho tela. Nikdy som neuvazovala tak, aby ruky hore trcali von. Bala by som sa to pevne utiahnut.
- hlavka bola skoro vzdy na stranu, na stabilitu krku mi stacil poskladany okraj satky. Da sa urobit ale i pevnejsi golier z obc. latkovej plienky napriklad. Hlavku som latkou satky zakryvala len ked kdesi vonku zaspala a fukalo.
- tecuce mlieko z opacneho prsnika som zacyhtavala do tzv. musliciek od Medely. Ja som sa bala pouzivat akekolvek vlozky do podprsenky koli tomu, ze udrziavaju vlhkost, cim zvysuju riziko hubovej infekcie. Tie muslicky mi vyhovovali i koli tomu, ze som mala casto doranane bradavky a kontakt bradavky s akoukolvek tkaninou bol bolestivy, zatial co v tych musliach je bradavka takpovediac vo vzduchu.

Vyrobca tych musli sice pise, ze mlieko v nich zachytene sa nema skladovat a davat potom detom, ale priznam sa, ze pri dvojickach v uvode dojcenia mi islo o kazdu kvapocku mlieka a s velkou vdacnostou som zachytene mlieko podavala 2. dietatu. Len je samozrejmä problem, ak zabudnes, ze tu muslu mas a predklonis sa, co sa mi stalo dost casto, to sa potom opat cele mliecko vyleje cez otvory v hornej casti a zase si mokra.:-)

Rovnako ako tie musle som pouzivala i stimulatory bradavky. Objekty su to velmi podobne, rozdiel je len vo velkosti otvoru na bradavku, ktory je u stimulatorov o nieco mensi. A kedze som mala traumu z prveho horko-tazko rozdojceneho dietata, vraj koli mojim malym bradavkav (teraz viem, ze to bola uplna haluz, ale vtedy som verila skusenym detskym sestrickam), tak som ich poctivo pouzivala v uvode dojcenia mladsich deti (co jasnacka prd pomohlo na dojcenie). Neskor som ich pouzivala len na to zachytavanie mlieka z druheho prsnika.

Co sa tyka striekania mlieka po dokojeni z prnika, na ktorom sa dojcil, tak to som extra neriesila. Detskej pleti to moze len prospiet. O par tyzdnov sa to nastavi.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 09 Mar 2014, 00:26

Ked som dieta nosila vonku, mala som pod nim sveter alebo tricko, na ktorom spocivala hlava. V treskucej zime som na nas navliekla este staru manzelovu bundu. Na hlave som mala strikovanu cervenu siltovku, ked som k tomu este i otvorila usta a pridala slovansky akcent, myslela som si, ze uz tomu nic nechyba uz pri prvom dietati. Ale ja som potom pridala k tomuto obrazu i kocik s dalsim batolatom a stojancekom na pre starsiu dceru. Asocialny exot.

Co sa tyka kontaktu tvojej koze s babatkovou a potniciek, mozno by ti pomohlo mat oblecene aspon tenke bavlnene tricko. Ak si to nechela koli tomu, ze mas potom technicke tazkosti pri kojeni, mozno by som Ta mohla inspirovat zatial jedinym exemplarom z mojej osobnej modnej kolekcie. Vystrihla som do bavlneneho tricka jednoducho diery okolo bradaviek s priemerom asi 7 cm. V rodinnych kruhoch mala moja navrharska prvotina uspech, fotku sem napriek tomu ale nezavesim. Po funkcnej stranke som bola maximalne spokojna. Tento odev som pouzivala najma v noci, ked som potrebovala dojcit 2 deti sucasne a tricko akokolvek vyhrnute alebo stiahnute mi to znacne komplikovalo.
Samozrejma nechcem konkurovat tuto vychyrenym krajcirkam Quaxi, Gabike, Jankam, Petronelke. Ved ja som ani nic nesila, len som strihala. :-)
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 08 Apr 2014, 11:31

Pri dcere boli zrovna v mode take tielka, co su dve roznofarebne zosite dokopy a spodne miestami vytrca spod vrchneho. Mali to za par supov v kazdom obchode. Tak som to kupila, spodne tielko obstrihala, ze z neho skoro nic nezostalo, len ta cast co prekryje vystrih a kusok na prekrytie. Horne tielko malo velky vystrih, stacilo kusok potiahnut a uz bol prsnik k dispozicii :-) praca na par minut, ja som ten odstrihnuty okraj obsila gumkou, aby sa nevyhrnal, mozno by ani to nebolo treba. A bolo to prezentovatelne aj na verejnosti, velmi prakticke na leto, lebo to bola taka smejdna, extra vzdusna latka :-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 10 Apr 2014, 13:22

Leto sa blizi,slnko pali uz teraz,tak aj k noseniu sa moze hodit prehlad prirodnych olejov s prirodzenou UV ochranou. Kedze som to prave hladala a nasla,davam aj sem pre info ;-) http://plnielanu.zoznam.sk/c/2439/priro ... -a-vyzivia
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod snežienka » 15 Jún 2014, 22:10

Zienky, nadvazujem na predchadzajuci prispevok od luciole, pridavam do zoznamu prirodnych olejov olej z malinovych jadier (Rubus idaeus). V majovej Vitalite bol o nom pr clanok. Uvadzaju vysoky ochranny faktor voci UVA aj UVB, ze SPF 28-50 plus x dalsich dobrych vlastnosti.
Kupila som, vyskusala som dnes na tvari, bez klobuka, siltovky etc, v case najsilnejsej slnecnej expozicie t.j. od cca 12:30 - 15:30 na slnku som behala po mestecku, ziadne ocervenanie, pokozka uplne kludna. Maximalna spokojnost.
Moja bezna farba pleti je pocitacova zelen.
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 16 Jún 2014, 09:08

Snezienka, a nie je ten olej na pokozke neprijemny? Ja som raz skusila takto pouzit olivovy olej, ktory kdesi velmi odporucali, a takmer som vyskocila z koze. Bolo to straaaasne neprijemne. Do pol hodiny som doslova bezala domov a stravila v sprche dost vela casu :-) Oblecenie na odpis, nevypratelne. A vysledok - za tu pol hodinu v meste na ulici som sa spalila. Bezne sa spalim iba ak sa na zaciatku sezony vobec nenatriem a stravim cely den na slnku. Fungovalo to vlastne ako fritovaci olej :mrgreen: Odvtedy sa vsetkemu, co ma v nazve "olej" zdaleka vyhybam.
Este sme mali alnatura opalovacie mlieko s mineralnou ochranou ci take cosi... bol to nejaky najemno pomlety prasok spojeny dokopy tym mliekom. Uz samotne natieranie bolo zaujimave, asi ako natierat sa bahnom :-) Natrete miesta zostanu biele, takze vyzerate ako smrtka (az do vecera, lebo je to vodeodolne). A potom sa postupne mlieko vsiakne a na kozi zostane len ten biely prasok (smrtka-image zostava tiez), ktory sa zatlaci do vsetkeho, coho sa dotknete... Mimoriadne dobre drzi napr. v ciernom sedadle auta - uz asi 5 rokov odolava vsetkym pokusom o odstranenie :twisted: Oblecenie nevypratelne. Pravdou je, ze sa s tym clovek nespali, pretoze sa s vzhladom smrtky neodvazi vyjst na verejnost :mrgreen:

A tak pouzivam sundance 20tku v rozprasovaci, na zaciatku sezony ak ideme na dlhsiu dobu na slnko, treba to tak prvych 4-5x, potom uz nedavam nic, ani pri mori nebolo treba :)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 16 Jún 2014, 09:21

My sme tuto olejovu ochranu riesili nedavno na podporke. Niektore maminy uz s uspechom pouzivaju malinovy,jedna si pochvaluje aj kokosovy. Ja som si kupila avelanovy,ale zatial nevyskusala,kedze ja uz len cakam v tieni na zahradke kedy konecne porodim a hanka sa toto leto tiez slnku strasne vyhyba a stale sa schovava v tieni.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 16 Jún 2014, 14:41

ja mám našťastie vlasy do popolava a kožu do hneda. používam avelánový olej, kedže mi nevoňal dala som do neho trošku levandulového, čo je moja obľúbená vôňa a neviem si vynachváliť. ja som taký "plazovitý" typ, čo potrebuje slnko k životu a pobyt na ňom, v podstate som na slnku vždy keď sa dá, termín pôrodu mám budúci týždeň a na slnku som najradšej stále... nemám fľaky ani strie, nič a z toho oleja mám konečne krásne rovnomerne hnedú kožu, nedá sa porovnať s bežnými opaľovacími prípravkami.. mám suchú kožu a oleje mi veľmi vyhovujú, jedine po natretí si idem umyť ruky.
dieťa mám bohužiaľ írskeho typu (vlasy do ryšava, koža do ružova :( ), z čoho som nešťastná, lebo zhorí ako fakľa. tak tam si nepomôžem, pf 50.. minerálne mlieka som sa snažila používať do 3r., vlani sme boli v turecku tak som tam nakúpila tie minerálne, aby sme boli akože zdraví, no ako quaxi píše, je to čosi príšerné. ťažko sa roztierajú, človek zostane komplet natretý na bielo,vyzerá strašne :mrgreen: čohokolvek sa chytí a dotkne, sú tam intenzívne biele fľaky.. o dieťati ani nehovorím, to sa vobec nedá ustrážiť. na oblečení, na nábytku, či doma alebo na záhradnom, vchodové dvere, bicykel, bazénik vonku, moje plavky- ani netuším čo ešte, odolné biele fľaky... osprchovať to dole z tela je obrovské umenie :-| minerálnych opalovacích mliek mám 3 veľké 200ml balenia plus 2 krémy na tvár, čo sa mi zdá esteticky tiež nevyužiteľné :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron