nosenie bábätka

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod zigi » 04 Dec 2012, 21:04

quaxi píše:Ty mas take velke dieta a este zvladas nosit na bruchu?


Inu moznost nemam, lebo na chrbat nechce byt ani za svet. Ale v poslednej dobe sa jej nosenie nejako nepaci, vydrzi len chvilku, preto si myslim, ze na chrbte by jej bolo lepsie, lepsi vyhlad, aj pohodlnejsie....tak budem asi skusat ako pisete...najedena, spokojna a ryyyyyyyyychlo utekat von!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod lulu » 04 Dec 2012, 23:02

...aj mne sa malá zdá akási ťažká na nosenie v predu. Keď bola maličká, tak to nebolo ani cítiť, váha sa krásne rozložila. Na úväz na chrbte som si zatiaľ netrúfla a na von by som zas musela riešiť oblečenie :(
Krpec v kočíku ručí, lebo je naobliekaná a nemôže cmúľať svoj palec, tak pod bundou to ako tak ide. Ale ma riadne bolel chrbát a vrážalo to až do hlavy. Žeby bola zle uviazaná, alebo to robí tá váha :?
Neviem sa dočkať jari.

...Dnes som v tej najväčšej snehovej fujavici bola na ulici iba ja a môj spiaci batôžtek na burchu, dáždnik mi lámalo nad hlavou a snehové vločky si veselo poletovali okolo mojich studených líc. Malá si tichúčko chrapkala na mojej teplej hrudi, pokým som ja zápasila s ostým studeným vetrom... ubehlo naších zvyčajných 30 minút a z klbka sa ozývalo tiché bzučanie. To sa malá zobudila, ale aspoň voľačo, vydýchla som si, že vôbec niečo spala :lol:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Dec 2012, 23:18

ja som este minulu zimu obcas ponosila maleho v predu...ale....mam v haji krize momentalne...neviem,ci z nosenia,ci z niecoho ineho.....ak ho teraz vezmem na kona, citim normalne ulavu,akokeby som ho mala nosit vpredu.....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod zigi » 05 Dec 2012, 00:18

Lulu uplna zimna idylka ;)

Ja mam prave pocit, ze z toho nosenia mam pevnejsie svaly na chrbte, lebo sa tiez cudujem, ze mi to nosenie vpredu nerobi problem. Ale to bude asi tym, ze mne Hanka od dvoch mesiacov inak ako v satke vpredu nespava, takze clovek sa vytrenuje. :mrgreen:
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 05 Dec 2012, 00:20

ja ešte aj teraz ponosím vpredu, ked už teda musím nosiť..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 05 Dec 2012, 07:51

Mne minule polozila jedna mamicka na poradenstve otazku, ci je nosenie vpredu stale zdravotne OK pre mmaicku aj ked je babatko uz vacsie. Lebo niekde citala, ze od cca 7 kg vahy babatka uz je prilis velky tlak na hradzu a neprospieva to teda zenskym organom mamicky a babo by malo ist na chrbat. Vrta mi to hlavou, viete o tom niekto nieco? Stretli ste sa s tym uz?

Inak ja Hanku tiez nosim este dost casto na bruchu - vzdy, ked idem niekam na dlhsie, samozrejme do MHD bezpodmienecne, alebo nesiem so sebou viac veci, mam vpredu hanku a vzadu ruksak s vecami. Ked idem nenabalena, tak ju mam vzadu a fyzicky je to urcite pohodlnejsiem, ale psychologicky ju mam ovela radsej vpredu :) aj kvoli komunikacii, aj celkovo nemam dobry pocit, ked nie je pod kontrolou. V zmysle, ze nezijeme v spolocnosti, kde je nosenie bezne, ludia su bezohladni, vsade sa tlacia, idu ako teliatka, neuhnu sa ani za nic a je ich vsade plno, tak su na moj vkus prilis blizko a citim to casto ako ohrozujuce - su proste prilis blizko a ja mam Hanku nechranenu.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 05 Dec 2012, 11:04

luciole, to som este nepocula. Hradza je podla mna prilis mimo, moc sa mi ten dovod nepozdava. Mne priblizne od tej vahy uz deti tlacili na brucho tak, ze mi z toho bud prislo zle (na vracanie, krce v bruchu, prehananie), alebo sa mi zle dychalo. Nech som dala akokolvek, vyssie, nizsie, do satky, do nositka, stale bolo zle. Pri vacsej namahe ma toto trapilo od zaciatku, preto na turach boli vzdy na chrbte. Ale mam rovnake pocity s dietatom na chrbte, zda sa mi strasne "daleko" a nechranena. Aj je tam problem s batozinou - preto som si usila nositko s velkym vreckom, pripinaci ruksak aj ladvinku, ale ani jedno z toho nie je idealne. Este si asi spravim velku tasku cez plece a snad mi to uz bude stacit.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 06 Dec 2012, 15:17

nie som expert na tuto otazku, ale tehotna mamicka nosi v bruchu viac ako 7 kg a jej telo je na to pripravene. Tlak na hradzu moze podla mna nastat u tehotnej, ale velmi nepravdepodne u nosiacej mamicky, tam sa to rozklada hlavne na boky.
Z ergonomickej stranky treba nosit tazisko noseneho predmetu co najblizsie ku nasmu tazisku - nosenie dietata v dobrom nosici ci uz na bruchu alebo chrbte tejto poziadavke vyhovuje.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Dec 2012, 19:54

JankaMich píše:nie som expert na tuto otazku, ale tehotna mamicka nosi v bruchu viac ako 7 kg a jej telo je na to pripravene. Tlak na hradzu moze podla mna nastat u tehotnej, ale velmi nepravdepodne u nosiacej mamicky, tam sa to rozklada hlavne na boky.
Z ergonomickej stranky treba nosit tazisko noseneho predmetu co najblizsie ku nasmu tazisku - nosenie dietata v dobrom nosici ci uz na bruchu alebo chrbte tejto poziadavke vyhovuje.

vravis na boky?? takze nespravne nosenie moze sposobit skoliozu?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Dec 2012, 21:06

Norika, na boky je asi myslene bedrove kosti - tam by si podla spravnosti mala mat posadeny bedrovy pas nositka, a tym padom aj hlavnu cast vahy dietata. Tak je praveze chrbtica dost odlahcena, hlavne pri noseni na chrbte sa ti samotny chrbat takymto sposobom takmer nenamaha a skolioza by nemala hrozit.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Dec 2012, 22:10

tak som nosila..ale v predu....ved prave ja som sa stale hadala s okolim, ze t neskodi, ze to je tak dobre,ako je...vykrikovali mi,ze si donicim chrbat, a ja som sa branila,lebo som verila,ze nenicim,..spoliehala som sa na to, ze ked ma nic neboli, tak to mam dobre uviazane... :-/
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Ivula » 06 Dec 2012, 22:35

Norika a do koľkých kíl si nosila? Ja momentálne nosím teraz cca. 14 kíl na chrbte a zatiaľ bez problémov, ale je to zväčša už na kratšie trasy. Pravdupovediac, pred pár rokmi som mávala obrovské problémy v krížovej oblasti, a zrejme aj vďaka tomuto pasívnemu cvičeniu, ktorým nosenie je (necvičím nič iné, ani nechodím na žiadne cvičenia) som doteraz nepociťovala žiaden problém. Práveže ustali všetky problémy tohto rázu. Ale nosiť vpredu už nevládzem vôbec, to ma veľmi unavuje, to je len z nutnosti, ak nastane taká príležitosť. Pre chrbticu mi to príde už obrovská záťaž.

Ale v období takých 6-7 kíl som mala nenosiace obdobie, pretože som jednoducho nevládala nosiť. Jednoducho telo zrejme nebolo pripravené na takú záťaž a bola som asi celkovo unavená, tak som vôbec nemohla nosiť. Teraz mi príde pocitovo ľahšia ako vtedy, keď som ju pri polovičnej váhe nevládala...

A tak ako písala JankaMich, dieťa musí byť veľmi dobre pritiahnuté k telu nosiaceho. Niekedy keď nemám správne utiahnuté popruhy na pleciach sa mi stalo, že sa automaticky predkláňam dopredu a vyvažujem záťaž na chrbte, ale už si na to dávam pozor a vždy radšej poriadne dotiahnem. Myslím na tie afričanky, ktoré nosia drobca na chrbte a na hlave misku a snažím sa narovnať, akoby som mala tú misku na hlave ;) a ono to vcelku ide :)
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 06 Dec 2012, 23:16

nosila som ho cca od 8 kil ( 4 mesiace, satka, obcas), a potom kedl mal cca 10-11 kil( 8 mesiacov) az do roka a pol, to stal na vahe 12 a pol...vsetko v predu, na chrbte malo, nevedela som ho tam dostat, iba s pomocou,alebo potom,ked sa sanm naucil vyliezt :-D

takze, ak pises ze 6 7 kil je zataz, tak to som teda riadne prehanala.. :-D

A neviem, ako v satke, ale v mei tai, ak bol na chrbte, mne to bolo nepohodlne...preto som vzdy uprednostnila pred....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 06 Dec 2012, 23:45

meitaie vacsinou maju rovne telo (len obycajny obdlznik latky, nijako netvarovany) a tak tam dieta trochu horsie sedi, ani latka nie je az taka dokonala, takze sa to neprisposobi, popruhy ak su malo polstrovane, pripadne sa nedaju dobre dotiahnut - to vsetko moze mat vplyv na pohodlie.
ja si myslim, ze ani z dobre uviazanej satky na bruchu by si nemala mat skoliozu - to by si musela dlhodobo nosit dieta navazene viac na jednu stranu, a to by ti asi tazko bolo pohodlne. Mozno ze si uz mala nejake zakrivenie a takato zataz na chrbat ta dorazila?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Dec 2012, 10:39

neviem, pred tehu som problemy nemala...prvy krat ma krize hrozne boleli po porode, nemohla som maleho ani prebalit, co som sa nemohla zohnut...

ja mam mei tai kvalitny, nie ako z eshopov...baba co ho sila sa v nich vyzna, sama tak nosi, ho vystuzila, aj popruh okolo brucha aj tie, co su na ramenach...a praveze mei tai som mala rada, lebo satku som nevedela dotiahnut....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Ivula » 07 Dec 2012, 13:03

Norika, s tou váhou nosenia vpredu je to veľmi individuálne a jedna žena, ktorá odnosila svoje viaceré deti a na základe skúseností iných mamičiek, spomínala, že hraničná váha je tých 12 kíl na nosenie vpredu. Je to zas len subjektívny názor a viem si predstaviť, že niektoré silnejšie mamičky (a to teraz nemyslím len váhovo :lol: ) možno zvládnu bez ujmy a na kratšie trasy aj ťažšie deti. Osobne si však tiež nemyslím, že v prípade symetricky a korektne uviazaného dieťaťa dôjde k bočnému vychýleniu. To by muselo nastať pri jednostrannom častom nosení dieťaťa na boku a nevymieňaním strán nosenia... Takže si myslím, že nosenie pravdepodobne nie je tou prvotnou príčinou. Ale je to môj laický pohľad.

Ako sama píšeš, problémy nastali tesne po pôrode, možno si prechladla na kríže alebo nastalo niečo, čo spustilo bolesť krížov. Keď mňa bolievali kríže, na začiatku to bol iný faktor spustenia ako teraz. Teraz sa mi dokážu svaly na chrbtici stiahnuť v dôsledku silného prechladnutia, pričom mi vystreľuje bolesť v krížoch, lebo stavce viac tlačia na nervové zakončenia - riešim to prechodne nosením termoelastickým pásom, ktorý tie svaly zohrieva. Vcelku sa mi táto metóda osvedčila ako rýchla pomoc. V čase najakútnejšej bolesti mi nerobí dobre cvičenie, neskôr rozvičievam... Našťastie už som sa k tejto metóde nemusela dávno uchýliť, ale musím si dávať pozor, aby mi kríže neprechladli ;)

A mimochodom, môže to byť len prechodného stavu a dá sa to určite riešiť, pred páru rokmi by som neverila, že sa mi táto situáciami s krížami stabilizuje, ale keď si dávam pozor, je to fajn a nosením vyzerá, sa tento stav, udržuje. Ale vždy treba počúvať signály svojho tela a nenamáhať sa, keď nevládzeš - jednoducho pauza, veď nosenie detí nám má byť nápomocné ;)
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Dec 2012, 14:47

no ivula, ja mam 50 kil :D ....vela krat sa smeje rodina, ze za chvilu bude maly nosit mna....ale pri druhom sa samozrejme chystam nosit, a hned od narodenia....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Ivula » 07 Dec 2012, 14:53

To som myslela, že fyzicky silné ;) a však ani neviem ako vyzeráš, nebolo mienené na Teba :mrgreen:
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Dec 2012, 15:20

Ivula píše:To som myslela, že fyzicky silné ;) a však ani neviem ako vyzeráš, nebolo mienené na Teba :mrgreen:

no ani to nie som....neviem proste kde sa stala chyba....i tu, i inde my zienky co nosievali vraveli, ze im nosenie pomohlo pri problemoch s chrbticou....od ortopedov a pod odchadzali s pochvalami, ze su na tom lepsie...aj v to stale verim.....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 17 Dec 2012, 00:06

Norika, pri ergonomickom noseni vpredu ak je uvaz prevedeny spravne, si nemyslim, ze je riziko skoliozy. A teda ako klucove pri tvojej bolesti krizov vidim to, ze dieta nosis vpredu. Pokial je dieta tazsie je vhodne ho dat jednoznacne na chrbat, a mei tai uz pri takom velkom dietatku, nech je akokolvej vystuzeny neodporucam. Bedrovy pas v porovnani s ergonomickym nosicom je iny, pri MT dieta zadkom taha dole bedrovy pas, tlaci na krize, a hoci toto nemusi byt nevyhnutne pre teba nepohodlne a mozno to necitis, ale tak to je...Milujem MT, ale ani najkvalitnejsi z nich sa zial nevyrovna ergonomickemu nosicu.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 24 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Dec 2012, 09:23

nemala som moznost porovnat .iba satku a mt,takze mt vyhral.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 23 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 17 Dec 2012, 15:37

elinka27 píše:Norika, pri ergonomickom noseni vpredu ak je uvaz prevedeny spravne, si nemyslim, ze je riziko skoliozy. A teda ako klucove pri tvojej bolesti krizov vidim to, ze dieta nosis vpredu. Pokial je dieta tazsie je vhodne ho dat jednoznacne na chrbat, a mei tai uz pri takom velkom dietatku, nech je akokolvej vystuzeny neodporucam. Bedrovy pas v porovnani s ergonomickym nosicom je iny, pri MT dieta zadkom taha dole bedrovy pas, tlaci na krize, a hoci toto nemusi byt nevyhnutne pre teba nepohodlne a mozno to necitis, ale tak to je...Milujem MT, ale ani najkvalitnejsi z nich sa zial nevyrovna ergonomickemu nosicu.

elinka, toto co opisujes u MT je sposobene tym, ze MT maju vacsinou telo nositka tvorene obycajnym obdlznikom latky, a u ergonomickych nosicov je telo zasevkami alebo viacerymi kusmi latky vytvarovane (cize nie je ploche, ale akoby 3D). Ked je telo nositka tvarovane, dieta tam sedi inac, nez v takom plochom - tam je chrbatik tlaceny do rovnej polohy a zadok zhrna bedrovy pas, inac zatazuje nosica... Rovnaky problem vsak budes mat aj v ergonomickom nositku, ktore je spravene takymto sposobom (neviem ci nie nahodou liliputi - nemala som, ale z fotiek tak vyzera), zatialco MT ked je usity tvarovany, tak sa to nestava. Ja som si uz sila viacero nositok a toto som si vsimla, ze je dost dolezite, tak som si spravila aj MT tvarovany - a hned je po probleme.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod lulu » 22 Dec 2012, 23:34

Chcem sa vás spýtať, dá sa nosiť manduca aj na chrbte? Aké to je? Máte s tým skúsenosti? Netlačí to dieťa, či matku...?
ď.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Dec 2012, 23:54

ja nosim Hanku v manduce na chrbte casto - aj tak zaspava na denny spanok... je to v pohode. Satka je vzdy prijemnejsia - neomina, netlaci, ale ak ti manduca dobre sedi, tak je to prakticke a pohodlne
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Dec 2012, 00:33

jasne, da sa, od isteho veku to uz pomaly ani inac nejde. Mne je to na chrbte omnoho pohodlnejsie, na pocit akoby dieta vazilo o polovicu menej. Dieta nikdy nevyzeralo ze nema pohodlie, spokojne mi tam aj zaspi. A to nahadzovanie je super rychle oproti satke, hlavne do MHD je to vyhoda, celu cestu na zastavku mam dieta na chrbte, na zastavke presuniem na brucho aby som mohla v buse pohodlne sediet, po vystupeni zase sup na chrbat, so satkou by to bolo treba komplet prevazovat.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron