nosenie bábätka

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Apr 2012, 18:46

zavidim mamickam, ktorych deti zaspia bez problemov aj v nosici mimo domu, u nas to nie je bbezne, takze je to take ,ako sa podari...mam trocha strach,idem vo stvrtok na cely den do ZA, berem len mei tai, uvidim,ako to s malym zvladneme,dufamze sa vyspi
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Apr 2012, 18:49

moj sa už v tomto veku dobre nevyspí, potrebuje sa natiahnuť a väčšinou spáva na bruchu. aj ked ho uspím na rukách sa mi niekedy snaží stočiť na brucho a skotúlať zo mňa. v nosiči spí max. pol hodinu a potom je mrzutý, v postielke 2-3 hod. ale ked nie je iná možnosť, musí sa prispôsobiť.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 16 Apr 2012, 21:02

Mne tiež malý pospi v šatke/nosiči iba pol hodiny, najlepšie spí doma.
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 10 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod TIA » 19 Apr 2012, 19:41

Musim povedat, ze nosenie na chrbte je momentalne pre nas uplny hit. Nosime sa casto doma, a to je zrazu taka "sloboda", vybavim vsetko co potrebujem, dokonca aj pozehlim zo dve kosele muzovi :) . Dneska bolo poobede pekne, tak sme prvy krat skusili aj prechadzku s uvazom na chrbte a mala bola velmi spokojna, viac videla a tolko sa mi nevykrucala, lebo bola v "smere jazdy". Juu, uz len tie pohlady spoludedincanov, ale vsak si zvyknu :)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Apr 2012, 20:06

norika, ako dopadol celodenný výlet?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Apr 2012, 20:31

shira píše:norika, ako dopadol celodenný výlet?

super, trocha bol problem s poobednym spankom,kym sme nasli vhodnu polohu, nepomohol ani mei tai, ani pohovka, nakoniec ako inak po leziacky, a zaspal na takom vankusi...mei tai som vyuzila hlavne pri nastupovani do vlaku a vystupovani. brala som aj kociar, aby tam spal, ale nakoniec nespal, takze neviem,ci mi nebol viac na ostaru v tom vlaku :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 19 Apr 2012, 20:33

TIA píše:Musim povedat, ze nosenie na chrbte je momentalne pre nas uplny hit. Nosime sa casto doma, a to je zrazu taka "sloboda", vybavim vsetko co potrebujem, dokonca aj pozehlim zo dve kosele muzovi :) . Dneska bolo poobede pekne, tak sme prvy krat skusili aj prechadzku s uvazom na chrbte a mala bola velmi spokojna, viac videla a tolko sa mi nevykrucala, lebo bola v "smere jazdy". Juu, uz len tie pohlady spoludedincanov, ale vsak si zvyknu :)


aky uvaz viazes? ja davam malu uz len na chrbat - von v nosici, lebo sa mi nechce vkuse zavazovat, ked chce behat, ale doma do satky, pekne sleduje cez rameno, tiez sa tomu velmi tesi:-D
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 28 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Apr 2012, 21:00

Norika píše: super, trocha bol problem s poobednym spankom,kym sme nasli vhodnu polohu, nepomohol ani mei tai, ani pohovka, nakoniec ako inak po leziacky, a zaspal na takom vankusi...mei tai som vyuzila hlavne pri nastupovani do vlaku a vystupovani. brala som aj kociar, aby tam spal, ale nakoniec nespal, takze neviem,ci mi nebol viac na ostaru v tom vlaku :D

my kočík využívame na nosenie všetkých vecí, ked chce tomáško pobehať, tak si tam nahádžem aj manducu a idem naľahko :) niekedy sa stalo, že som Tomáška uspala na prsníku a potom sa mi ho podarilo položiť do kočíka, to bolo celkom fajn..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Apr 2012, 21:02

no ja som ho moc nenechala behat,lebo cely den sme boli vnutri , a na vlakovej boli stresy,hlavne poobede
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod TIA » 19 Apr 2012, 21:15

fliacik0103 píše:aky uvaz viazes? ja davam malu uz len na chrbat - von v nosici, lebo sa mi nechce vkuse zavazovat, ked chce behat, ale doma do satky, pekne sleduje cez rameno, tiez sa tomu velmi tesi:-D


Zatial mame najlepsie nacviceny batoh, tak si ju viem dat pekne vysoko aj dobre dotiahnut, vzadu potom dva krat prekrizim, tak nad zadockom a potom to lepsie drzi, podla tohto videa: http://www.youtube.com/watch?v=dtOUR6EJuNA

Ostatne zatial skusame, ale este mi nejdu, double hammock je uplna spanielska dedina, nikdy to nemam dobre dotiahnute a malej z toho vylieza zadocek, ale sak mi to natrenujeme. Ty ako viazes doma?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 19 Apr 2012, 21:35

tia, chystam sa na toto: http://www.youtube.com/watch?v=X7iIRCyK ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=CSp8Y0Bm ... re=related

a viazeme toto http://www.youtube.com/watch?v=vVpKCThuztU , len blbe je, ze jej neviem zafixovat komplet cely chrbat v tomto uvaze, iba cca do polky, takze, ked sa moc zakloni, bojim sa, ze sa prehne napolku:-)
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 28 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 22 Jún 2012, 21:32

pridavam link na moznosti viazania mei tai na chrbte - resp. prekrizovanie pasov: http://www.youtube.com/watch?v=lver9D2v ... re=related
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 28 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod miriam » 30 Júl 2012, 11:12

Vlejete do mna nadej ? Stalo sa Vam niektorej, ze Vam dieta prestalo akceptovat nosenie a po case to preslo ? U nas uz mesiac maly uplne odmieta nosenie v manduce, ci vpredu ci vzadu..Celkove mu dlhsie trvalo, kym sa s manducou skamaratil, nosil sa do 7.mesiaca v koliske v satke, ale na cas prislo uzasne obdobie a nosil sa rad..Teraz mi v manduce zaspava predpoludny spanok, ked ho chcem ale nosit popoludni vonku, na prechadzke, na nakupe, skratka, ked treba byt mimo a nieco vybavovat, tak ani za svet..Vydrzi 5 minut a potom sa zacne odtahovat, vzpierat, place, vrieska, jeduje sa..Chce sa nosit len na rukach.Kocik tiez odmieta.
Robi mi to znacne problemy, kedze tlacim este aj buginu so starsim ( este sa s nim neda chodit na peso vsade), nemam problem ho ponosit na rukach, ale su situacie, kedy proste potrebujem, aby bol v nosici..
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Júl 2012, 11:31

zazila to kamaratka,ktora tiez nosila maleho od narodenia, po case sa zacal vzpierat,az mala pocit,ze sa u nich skoncilo nosiace obdobie....zuzanockamt ma nick
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 31 Júl 2012, 00:54

Ano, zazila som asi pred rokom. Bol to uplny strajk na par mesiacov. Zacalo to na dovolenke, ked malej bolo asi velmi teplo v Manduce, mozno ju v tom suchali nozicky, neviem. Potom nechcela za nic na svete ist do nosica - ani ineho, len na rukach. To uz bola nastastie dost velka, vacsinou chodila sama, ale ked bol dlhsi vylet, tak nic moc.

Nakoniec sa to vyriesilo raz v ZOO, ked som uz bola totalne unavena z nosenia na rukach a do nosica samozrejme znova nechcela. Spomenula som si na klasicky ziarlivostny trik - zavolala som starsiu (prestym som jej vysvetlila o co pojde), ze ked mensia nechce, tak budem nosit ju. Zabralo to nastastie okamzite a odvtedy bolo po strajku.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod miriam » 31 Júl 2012, 09:09

Norika a ako to dopadlo u tej kamaratky ?
JankaMich, to je mila prihoda, Tvoja uz ale bola starsia, na mojho maleho toto zatial neplati..on v podstate (zatial) neziarli vobec..Budem dufat, ze ho to prejde a pravemu nosicskemu osialu este len prepadne :) Nas starsi sa takto pred rokom nosil ohromne rad a bolo skvele, ze si ho mohol aj manzel vziat so sebou, ked isiel nieco vybavit a pod...s malym tot zatial nehrozi, v nedelu skusil ist manzel s nim na prechadzku a po 20 minut boli doma s revom...:(
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 16 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Júl 2012, 10:40

vies, mozno ked uz ma naplnene nosenie od narodenia, chce teraz trocha slobody...ale predpokladam, ze v 10m, este nechodi, ale lozi, task aspon doma, ho nechat, vybit energiu, a potom nosit....kamaatke som napisala, nech sem pride

ja som dnes nosila po dlhom case :D maly sa chcel dojcit, prisiel z vonku, bol smadny, ale aj som potrebovala varit, tak som ho vsupla....pacilo sa mu, tancovali sme, on si tahal :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 31 Júl 2012, 20:25

fuu mňa už v tomto veku a v tejto váhe nosenie moc nebaví, malý prejde aj sám a už sa rád povozí aj v kočíku, čo je pre mňa podstatne pohodlnejšie. min.týždeň sme boli na kratšej túre, u manžela na chrbte vydržal asi 20 min, potom začal revať za mnou, dala som si ho na brucho, tam sa dral na prsník tak som ešte za pochodu dojčila- bolo to dosť krkolomné.. potom zaspal ale spal iba pol hodiny, zobudil sa hrozne mrzutý, dral sa von, tak sme si ho striedali na koníka alebo na rukách, lebo nechcel ísť potrebným smerom :mrgreen: ... no túra-smrťák.. ledva som sa doplazila :roll: ešte sem tam využijem šatku na chrbát pri zložitejšom varení. cca do roka sme sa nosili strašne veľa, chodí od 10 mes. ako zlepšoval chôdzu, tak obmedzoval dĺžku nosenia.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Okt 2012, 22:21

zienky, asi viem,aka bude vasa odpoved,ale predsa sa spytam...

mohlo u mna nosenie sposobit tie problemy, co mam?? z rtg vyslo, ze mam miernu skoliozu a mierne zuzenu platnicku (dufamze som to dobre vyjadrila)..nenosila som maleho od narodenia, zacala som, az ked mal 8. mesiacov..nosila som,kym som vladala...samozrejme, aj teraz ho casto bravam na ruky, ci uz,kedh ho vykladam vkladam do kociara, do vane, z postele...atd...clovek si to neuvedomuje,ale je to casto...mojou poslednou nadejou su rehabilitacie, na lieky sa nespolieham,lebo tie utlmia bolest,ale nevyriesia problem....teraz som v takom stadiu,ze uz po prechadzke ma boli nerv a mam problem stat bez toho,aby som si to nevsimala... :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 4 dni

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Okt 2012, 12:35

myslím, že manipulácia s detičkami, ktoré už majú dosť cez 10kg, nám nikomu moc nepridá.. nosenie v ergonosiči je najmenšie zlo, ale tých dvíhaní, prekladaní, nosení na jednej ruke a jednom boku je viac než dosť, tomu sa nedá vyhnúť... teraz, ked sú väčší a potrebujú behať hore-dole, je to ešte horšie. ked moli malí, išli do nosiča, do šatky a teraz ani za svet, raz na ruky, raz dole... ja som bola včera na hríboch, malý chcel z manducy von, potom mi zase zdrhal po lese, tak som ho niesla iba tak na rukách, a sama seba som prekvapila, ako dlho ho dokážem niesť v úplne zlej polohe, bez toho, aby som si to vobec uvedomovala.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Okt 2012, 22:42

a k tej netypickej zatazi neprida, ze telo nema riadny pohyb ako potrebuje - napr. plavanie, beh, zumba atd. proste normalnu zataz pre cele telo. Malokedy na nu zvysi cas... Sportovci obvykle trenuju vsetky partie tela, hoci zatazuje iba nieco - tenis, kajak
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod quaxi » 23 Okt 2012, 11:07

Myslim, ze iba nosenim to nebude, skor si uz mala predtym k tomu sklony a toto ta dorazilo, alebo sa pridalo celkove oslabenie - ved kto uz pri detoch ma super kondicku... A ked si zacala az v 8m, to uz je dieta dost tazke a ked nie si zvyknuta, tak je to urcite narocnejsie, ako nosit od narodenia. Nenosila si nahodou vela na bruchu?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 28 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 28 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 23 Okt 2012, 11:15

Je to asi individualne, ja to mam skor opacne, mala som od 18 rokov diagnostikovanu skoliozu a naposledy, co som bola na preventivke, tak zevraj uz nemam, a do posilky nechodim, takze to moze byt iba vdaka spravnemu noseniu a posilnovaniu chrbta.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Okt 2012, 23:21

Je fakt, ze ked som nosila vela v Manduce, tak bol chrbat super. Problem nastal, ked uz nosic nie, ale len dvihat.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 26 Okt 2012, 21:32

Ahojte žienky nosičky, pozrite si prosím foto, či si myslíte, či to mám dobre uviazané... je to kríž s kapsou dnu....na fotkách vidno moje mega "prednosti" :dojcenie: :evil: ktoré začínajú pri rúčkach a končia pri nôžkach bábätka, už som to inde spomínala, že u mňa dojčenie v šatke, či nosiči nehrozí... :evil:
(nehovorím o 15 kg nadváhy....... vrrrrrrrrrr)
Troška nemám zmáknutú tu hlavičku, pridržiavam ju rukou, ale Maťo mi tam moc nechce v tej šatke byť, takže je to vždy tak na 5-10minút, potom začne vrešťat - ja pevne verím, že sa to zlepší...
(inak je to hrozne náročné dieťa, veľa plače, aj na rukách, často ho ani dojčenie neukľudní - no to je zrejme na samostatnú tému :? , ja som z neho niekedy fakt na prášky... )
Dík za všetky pripomienky.
Prílohy
IMG_3064.jpg
(152.03 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
IMG_3065.jpg
(164.18 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
IMG_3066.jpg
(180.07 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron