nosenie ťažkého dieťatka

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Máj 2011, 18:02

Rada by som sa s Vami poradila ohľadom nosenia ťažkého dieťatka. Má niekto skúsenosti , alebo nápady ako nosiť relatívne ťažké dieťatko? Naša zhruba 10 mes.dcérka má už vyše 11kg. Veľmi rada by som s ňou naďalej chodila na dlhé prechádzky v teréne (doteraz nosím v nosiči Ergo šport na bruchu, predtým v šatke vpredu), len mám problém, že ju pomaly prestávam vládať, plus navyše, keď sa vraciam dole kopcom zle vidím pod nohy. Na chrbát si ju dať nemožem, lebo ona takmer hneď zaspáva a ja neviem, ako by som jej zafixovala hlavu (asi by sa jej len tak hompáľala). Už som i rozmýšlala, či nekúpiť taký ten klasický turistický nosič v ktorom sa sedí, ale zdá sa mi to veľmi nezdravé pre malú.
Ďakujem za rady.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 19 Máj 2011, 23:52

Neviem ako Ergo, ale Manduca ma taku vytahovaciu kapucnu, ktora sa natiahne cez hlavicku a zapne, ked dieta zaspi. Co som si pozrela fotky, zda sa mi, ze aj Ergo ju ma. Cim je dieta starsie a vacsie, tym viac sa nosi na chrbte, aby to bolo lahsie na nosenie a bezpecnejsie. My sme tak zvladli i prielom Hornadu :-) a ide sa tak super i na bicykli. V turistickom nosici sa hlava hompala este viac, dieta je relativne tazsie, lebo je dalej od taziska, nohami sa mu dari dobre kopat do mamicky a trosku sikovnejsie dieta odtial aj vylezie...Naozaj moralne zastaraly vyrobok, nema na moderne ergo nosice, ci klasicke satky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Máj 2011, 08:58

Ďakujem za odpoveď. I Ergo má tu kapucňu, ale podľa mňa sa nedá zapnúť nositeľkou, ak je dieťa na chrbte, teda aspoň ja to nedokážem. Raz keď som nebola sama, tak som malú na chrbte mala, bolo to super, no smola je, že vačšinou som sama.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod leelo » 20 Máj 2011, 11:30

Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Máj 2011, 11:46

Leelo, ďakujem, dnes odskúšam.Len asi to pojde trochu ťažšie, lebo na tom našom Ergu sa kapucna zapína takými malinkými skobami. Ale hádam sa to nejako naučím.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 8 dní

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 22 Máj 2011, 09:11

Ahoj Kinsi, my mame nosic mei tai, ten ma tiez kapucku :). Da sa v nom nosit vpredu, vzadu aj na boku. Moj syncek ma uz 15 kg a nosim ho bez problemov. Nosic mi usila kamaratka na mieru, ak chces, dam Ti na nu kontakt. Je velmi sikovna, kazdy jej nosic je umelecke dielo. Stoji okolo 50 eur podla materialu.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 21 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Máj 2011, 19:37

My máme manducu, začala som nosiť už na chrbte, lebo malý má 8kg a 5 mes. kapucku som najprv skúšala dať pred zrkadlom ale rýchlo som sa to naučila, takže v pohode, dá sa to zvládnuť ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Máj 2011, 16:59

etnicka typujem ze papajka od nas z Liesku?? :-D mne uz jeden sije, tak som zvedava....ja uz mam niekedy problem maleho uviazat do satky, normalne ho nevaladzem drzat...a na chrbat ho vobec neviem dat bojim sa....tak dufam,ze s mei taiom to bude lahsie....nevedela by si mi poradit nejake navody na nete??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 25 Máj 2011, 20:22

Ahojte,píšete o ergonomických nosičoch...ja svoju 9mesač.dcérku nosím na bruchu,tvárou k sebe...po chvíli sa hnevá,tak ju musím aj tak zdvihnúť,aby lepšie videla,chrbtom nechce byť otočená,nevidí na mňa....a ja už ju takto nevládzem nosiť...ako chodievate po meste s väčšími deťmi- používate ergon.nosiče?....ešte sa aj ľudia čudujú,načo som si to dieťa naučila - mnoho ľudí má také názory,že dieťa sa nemá navykať na nosenie,že dokedy sa bude nosiť,je to vraj obyčajné rozmaznávanie....ale je to moje prvé dieťa,tak si to vychutnávam a neriešim,čo bude potom....akurát neviem,ako drobca naučiť,aby sa nebála,keď ma v nosiči nevidí :o ...ďakujem za rady,Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 16 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 25 Máj 2011, 20:27

ale ked ju mas na chrbte tak ta vidi. Tvarou od teba nema byt. Alebo som ta zle pochopila?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Máj 2011, 23:25

Ja som najradsej nosila vpredu, vzadu az ked to bolo nevyhnutne a az ked bola vacsia. Myslim, ze aj prirodny ludia nosia na chrbte, ked sa dieta udrzi same. Staci vybehnut za hranice do Rakuska, a tam sa uz nikto nebude pozerat, ze je dieta nosene, tam je to viac zvykom ako u nas.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 26 Máj 2011, 08:53

Ahojte,Akdarka dobre si ma pochopila,už to len musím kúpiť....nosievate v nosičoch na hrbte deti aj po meste,či len v horách?
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 16 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 26 Máj 2011, 09:39

ja mam manducu a nosim vacsinou vonku na bruchu ale tam mi nezaspi. Minule bol umrncany, ospaly tak som ho dala v baumaxe na chrbat a hned zalomil ;-) andrea, ty mas klokanku alebo erg.nosic?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod etnicka » 26 Máj 2011, 23:02

norika, jasne, od Papajky :)

andrea, tvarickou od seba dietatko nie je dobre nosit z viacerych dovodov, v prvom rade ma privela podnetov, ktore este nevie spracovat a nema sa ako pred nimi schovat (ked je tvarickou k mame, moze si vybrat, ci sa bude pozerat okolo, alebo sa prituli a citi sa v bezpeci). Taketo deticky mozu mavat velke problemy pred zaspanim. A potom je problematicka aj poloha, kedze chrbatik ma prehnuty do neprirodzenej polohy, nozicky visia, co je zle na bederne klbiky a vsetka vaha dietatka ho tlaci na rozkroku. Takze dobre je nosit bud na bruchu tvarickou k sebe, alebo na boku tvarickou k sebe, alebo na chrbte tvarickou k sebe. Ja som nosila vsade - v meste, doma, v prirode. Na nazory zadubenych ludi sa mozes vykaslat, nasi predkovia nosili svoje deti tisice rokov a urcite rozmaznani neboli ;)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 21 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 30 Máj 2011, 13:24

Ahojte,veľmi ďakujem za milé odpovede,za rady....dcérku nosím v klokanke(myslím,že je to klokanka(do 13kg),tváričkou k sebe....raz obzerá,potom sa pritúli.. a tak :D ...mne sused,čo majú 2 a 5roč.chlapcov vravel, že si dieťa učím,aby so mnou robilo,čo chce.lebo ich chalani sú dosť vzdorovitý... :o -keď videl,že si malú nosím...že,či ju vždy vezmem na ruky,keď nechce byť v kočíku- že sa mi raz roztrhne od jedu,ak ju nebudem môcť vziať...aj manžel mi zyčal vyčítať,žeju nemám hneď brať na ruky,keď sa v kočíku pýta,lebo ju naučím vydobíjať si plačom... :? aj keď sme doma a nevie,čo už zo sebou,vezmem ju na ruky,dám na prsník a potom je dobre :dojcenie: ,proste si myslím,že na mňa malá neskúša,len ma veľmi potrebuje....Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 16 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 30 Máj 2011, 13:27

andrea, krasne si to vystihla poslednou vetou! ak nemas podporu v okoli je to tazsie - ale s tvojim pohladom na naplnanie potrieb dcerky a laskou k nej to zvladnes :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Máj 2011, 14:15

Takze poradil ten co nenosil deti a ma ich vzdorovite, tebe radi to iste... Pekne od neho. Myslim, ze tebe sa zatial dari, aby vzdorovite neboli :) , lebo nebudu mat preco vzdorovat, kedze ich potreby su naplnane :goodjob:
Urcite si pozri: http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/, mozes tiez prilohu, to je vycuc - ten mozes dat precitat susedovi. A velmi vrelo odporucam precitat si knihu od Jean Liedloff Koncept Kontinua. Tam pochopis, ze chapat svoje deti je velmi dolezite
Prílohy
~$anok 11 - Nosenie.doc
(162 Bajtov) 130 krát
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 31 Máj 2011, 09:02

Janka, absolútny súhlas. Dieťa nemá prečo byť vzdorovité, ak mu napĺňame jeho regulérne potreby a efektívne s ním komunikujeme.
Dieťa sa rodí veľmi nevyvinuté, pretože ak by sa ešte dlhšie čakalo, už by neprešlo cez otvor v panvových kostiach. Každé ľudské mláďa sa tak rodí predčasne, je to daň za vzpriamenú chôdzu. Existuje množstvo jasných, fyzických, neodškriepiteľných dôkazov, prečo bábätko v prvých mesiacoch života patrí na jedno jediné miesto - na hrudník matky - je na to prispôsobené nielen jeho telo, ale aj telo matky. Ono to bábätko netuší, že sa narodilo v dobe, kedy pochybujeme o tom, či sa správa tak, ako má a snažíme sa ho "vytvarovať", rovnako ako netuší nič o tom, že ak je oddelené od matky, neznamená to pre neho to isté, čo to znamenalo milióny posledných rokov - nebezpečenstvo. Preto, ak plače hoci v krásnej postieľke, či novom kočíku, nie je to preto, že je rozmaznané alebo chce manipulovať rodičmi, ale preto, že z jeho pohľadu je to presne to isté, ako keď bolo osamotené niekde v kríkoch pred x rokmi - matka ho opustila, ak sa nedovolá pomoci, čoskoro ho nájde nejaký predátor a bude koniec. Bábätko sa plačom dovoláva návratu tej starostlivosti, na ktorú má plné práv. Úplne oprávnene očakáva, že budeme napĺňať jeho potreby, pretože je hodné starostlivosti a lásky.
Mimochodom na manipulatívne myslenie je potrebné, aby malo bábätko glutamátový systém čelových lalokov v mozgu funkčný tak, ako väčšie deti a dospelí. Ten však začína podobne fungovať až po 12. mesiaci života - preto sa zjednodušene dá povedať, že malé bábätko nemá čím manipulatívne myslieť. Ak plače, potrebuje pozornosť a našu starostlivosť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 02 Jún 2011, 16:47

Ahojte,diki za tie články....je super toto fórum :D ....teraz má moja maličká naozaj aj vzdory,ale mne to pripadá,že to hl.vtedy,keď neviem,celkom,čo práve chce - ale rozumieme si - zachvíľu na to prídeme :D .... v rodine máme rovnako staré dievčatko ( 10mes.) a tá je vychovávaná sparťansky - nikdy na ruky,zaspáva odjakživa sama - neexistuje uspávať ju - (my vyzeráme ako blbí,naša dcérka je väčšinu času a hl.prechádzky na rukách ;) a ten sused si nevie rady s chalanmi a tvrdí,že nám malá vylezie na chrbát- že na tom budeme svojím prístupom ešte horšie....som veľmi vďačná za vaše rady a skúsenosti...Aj dcérka mi venuje vďačné pohľady a naozaj rýchlo sa učí a ....stále nás objíma a bozkáva.. :D Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 16 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod dulkagabulka » 02 Jún 2011, 20:15

andrea..pri čítaní tvojich riadkov ma napadlo toto:

http://www.lpp.sk/index.php?option=com_ ... iew&id=204
dulkagabulka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:33
Bydlisko: Trnava
Počet detí: 3
Môj status: Nakoniec je všetko dobré. A ak to dobré nie je, ešte nie je koniec :-)

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod dulkagabulka » 02 Jún 2011, 20:16

dulkagabulka
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:33
Bydlisko: Trnava
Počet detí: 3
Môj status: Nakoniec je všetko dobré. A ak to dobré nie je, ešte nie je koniec :-)

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod livia333 » 02 Jún 2011, 23:03

andrea360 píše:
> Ahojte,veľmi ďakujem za milé odpovede,za rady....dcérku nosím v
> klokanke(myslím,že je to klokanka(do 13kg),tváričkou k sebe....raz
> obzerá,potom sa pritúli.. a tak :D ...mne sused,čo majú 2 a 5roč.chlapcov
> vravel, že si dieťa učím,aby so mnou robilo,čo chce.lebo ich chalani sú
> dosť vzdorovitý... :o -keď videl,že si malú nosím...že,či ju vždy vezmem na
> ruky,keď nechce byť v kočíku- že sa mi raz roztrhne od jedu,ak ju nebudem
> môcť vziať...aj manžel mi zyčal vyčítať,žeju nemám hneď brať na ruky,keď sa
> v kočíku pýta,lebo ju naučím vydobíjať si plačom... :? aj keď sme doma a
> nevie,čo už zo sebou,vezmem ju na ruky,dám na prsník a potom je dobre
> :dojcenie: ,proste si myslím,že na mňa malá neskúša,len ma veľmi
> potrebuje....Andrea

Andrejka presne toto robim aj ja a mienim to robit aj nadalej. Alex je tiez trosku vacsie babatko, zajtra bude mat uz 7.mesiacov a vazi nieco cez 10 kilo. A som o tom presvedcena, ze vsetko robim dobre, jednoducho sa snazim pocuvat svoje dieta a je mi to sumafuk, ci si niekto mysli, ze ho rozmaznavam al. nie...ja to pocuvam od svokry aj od vlastnej mamy a mm tiez nie vzdy ma pre to pochopenie. Neznasam vsetky tie zadubene nazory o noseni a rozmaznavani deti :twisted:
Jedine co zabera, obrnit sa a ignorovat :)
livia333
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 30 Máj 2011, 13:08
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Alexander
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 16 dní

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 03 Jún 2011, 11:53

.dulkagabulka...ďakujem veľmi za knihu - koncept kontinua... :D :D :D ,aj za článok :D :D
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 16 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jún 2011, 13:20

jankamich mne to nejde otvorit, teraz som to stiahla
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: nosenie ťažkého dieťatka

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 03 Jún 2011, 16:33

Ahoj livia333,aj ja počúvam tieto názory,že ako som si naučila dcéru,že sa v živote odo mňa nepohne a ja si zatiaľ vychutnávam každé nosenie a ukľudňovacie dojčenia,aj ja sa pri nich ukľudním :dojcenie: ...my sa máme super,nech druhí puknú od závisti,že si to tak neužili...veľa šťastia a radosti s malým :D ..Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 16 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Ďalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia

cron