Šatka, nosenie v lete/horúčavách

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod akdarka » 19 Máj 2011, 16:51

trochu mám z tohto strach, hlavne preto lebo krpec spí 2x cez den v satke,resp.v manduci. minule som vybehla do obchodov (bolo cca 20 °C) a maly mal na sebe mokre flaky od potu ked som ho davala do autosedacky. dnes som bola trochu kludnejsia, kupila som mu moira tricko a bol na dotyk suchy. samozrejmostou je, ze ked sa zobudi tak satka putuje na terasu nech uschne :) ake mate skusenosti, tipy, triky...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Máj 2011, 00:04

Isla by som na to mozno z tej druhej strany - nesluzi nahodou pot na ochladzovanie tela? Satka je prirodny material, mal by podporovat normalnu klimu. Nebude mu v suchom tricku moira (co je vlastne umelina) este viac teplo, nebudu sa tekutiny este viac odparovat? Radsej by som mala asi vzdy nieco na prezlecenie, hlavne ked sa nahle ochladi.V krajinach s vyssou teplotou chodia prekvapivo viac zahaleni ako my - nevystavuju telo slnecnym lucom a zvyknu mat dve vrstvy oblecenia - ta vnutorna absorbuje pot a ta vrchna ho chrani pred odparovanim.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Máj 2011, 17:16

no druhy pohlad som nevidela :-) je to umelina, to je fakt.ja sama mam par moira veci (na zimu) a myslela som, ze to bude aj pre krpca fajn. no ved uvidim, vyskusam...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod etnicka » 22 Máj 2011, 09:14

ahoj akdarka, v lete nosim naholo :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Máj 2011, 20:09

No my sme mokrí ako myši ale dávam body s dlhým rukávom proti slnku, čiapočku proti slnku, dlhé nohavice...ale všetko tenké a bavlnené. po prebudení sa hneď prezliekame. ale ked som videla tie kvapky potu na nošteku- chudiatko... ale leto je od toho, teplo je všetkým, treba si zvykať, využívam tieň kolko sa dá ale však bude aj horšie. máme iba manducu, v tom je teda poriadne teplo. uvažujem o šatke čím ďalej tým viac, či nie je nejaká tenká v ponuke. zaujímali by ma tipy skúsených mamičiek. ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Máj 2011, 23:27

A ked je dieta v satke naholo, neotlaca ho to prisli? Neboli ho to? My sme spoteni obaja, ja uplne mokra vsade od pasa nahor a maly cele brusko a to ma iba bavlnene body a gate...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 4 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod leelo » 22 Máj 2011, 23:33

shira, skus satku lan+bavlna, ta je na leto idealna. takisto mozes skombinovat s oblecenim z lanu.
deti sa potia aj v kociku, ked je naozaj teplo, takze nenarobime nic. ja sa klasicky na silne slnko snazim nevychadzat. ale vonku sme my satkovali minimalne, maly velmi rad spaval v kociku :)

tamoulik, ak je spravne uviazane, nemalo by sa otlacat za ziadnych okolnosti. tolko moja skusenost.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod shira » 23 Máj 2011, 22:41

leelo v tom teréne čo máme okolo domu sa mi vela krát ani nechce vyťahovať kočík :-| no dnes som síce bola a aj si pospal, ale radšej malého nosím, doobeda som v robote tak mi je príjemnejšie, ked si ho potom poobede pritúlim. máš aj nejaký konkrétny tip na šatku? je ich milión :? :? :?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod etnicka » 26 Máj 2011, 23:09

na leto je dobra napriklad ringsling, alebo hocijaka tenka satka alebo sal. Ja mam taky sietovany jemny sal, nosim v nom maleho len tak na boku.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 27 Máj 2011, 20:46

ahoj, môžeš uviesť www.stránku, kde sa dá tá šatka objednať? my tiež používame ergo nosič, ale už sa potíme a kedže má malá ekzém, takmer vôbec ju nemôžem nosiť... :-( vdaka
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 24 dní

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod leelo » 27 Máj 2011, 21:20

shira, ja poznam z mojho pouzivania len didymos a mam s nou vynikajuce skusenosti. viem, ze maju limitovane modely s lanom, kt. su dostupne na nemeckej stranke:
http://www.didymos.de/ (nejde skopirovat konkretne podmenu, ked chces, navigujem ta, daj vediet)
ale napr. aj na tejto ceskej:
http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na- ... edice.html

s tym pritulenim po odluceni mas pravdu (a moj obdiv za to, ze pracujes). aky mate teren okolo domu? :lol:
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Máj 2011, 22:25

práve by som chcela šatku didymos, dlhšie pokukujem len až teraz mám nejakýzárobok tak môžem objednať. na tých lanových píšu že hutný šátek pro skusené nosiče... fúha, ja chcem so šatkovanímibazačať a nemám tu v okolí maminu, čo by nosila a poradila. zvládnem to podľa návodu? ale zaujala ma aj tá s hodvábom, to by tiež mohlo byť príjemné,nie? okolo domu máme cestu z nasypaných lámaných kamenov s priemerom asi7cm, potom polia, lúky, rieku (auto máme terénne tak pohoda) ale asi po 1km začne asfaltka.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod leelo » 27 Máj 2011, 22:47

podla mna tym hutnym myslia to, ze lanova primes v tej bavlne trochu ubera na elastickosti a treba byt obozretny pri viazani, aby babo nic netlacilo, hlavne konce satky aby malo tam, kde ma mat. v nemeckej verzii nic take nepisu ;)
hodvab laka aj mna, hoci trochu mierne ma odradza udrzba. teraz moju bavlnenu hodim na 60 a mam vybavene. ale hodvab je nadherny a chadivy. ta z ceskej stranky, so 40% hodvabu, je len velkost 2. to je male. napr. na kriz s kapsou urcite. myslim, ze je to len na kolisku a na bocny, taky sling uvaz. nad nou je este ta zelena, s trochou hodvabu.
didymos dodava so satkou knizku a aj dvd s instrukciami, mne to slo hned. est esom si pozrela nieco aj na youtube.
schvalne som sa pytala na ten teren. u nas od narodenia najrychlejsie zaspati ev kociku bolo vzdy na macacich hlavach alebo v lesoparku. na sk s nim vzdy idem do pola, alebo na rozbitu panelovu cestu, co mame kusok :) ale tie vase kamene, to musi byt ina zaberacka tlacit tam kocik, uff.
satka - idealne riesenie pre teba aj po tejto stranke. skus zalozit temu - hlada sa satkarka tu a tu na osobnu prezentaciu. ak sa nikto nenajde, tak LP maju siete, urcite ti niekoho doporucia.
inak na nemeckej stranke momentalne nic s hodvabom, ale budem to sledovat ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Jún 2011, 21:45

leelo presne mne sa malý naučil zaspávať v kočíku výlučne na takomto teréne, ale je to niekedy makačka, žiadne lážo plážo vozenie. nosím radšej. no a teraz je to celé nahouby. malý mi už odmieta hlboký kočík a na športový je skoro, ešte nesedí. takže už kočík ani neriešim. mimo domu používame teraz hlavne vajíčko+podvozok- ked v aute zaspí, zacvakneme a ide sa. doma samozrejme nevozím vo vajci a nechce sa mi vyťahovať stále podvozok z auta :? vidíš veľkosť tej šatky som si nevšimla, skúsim ešte pohľadať niekde ten didymos s hodvábom ale asi nenájdem. dnes som mala malého skoro celý deň v manduce v tomto teple, nakoniec som ho nechala len v body s krátkym rukávom, šiltovku na hlave a previazala cez seba a cez neho takú tenkú svetlú šatku proti slnku. manducu mám čiernu, no to bol teda super nápad :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 07 Jún 2011, 21:57

na www.nosime.sk by mali mat svoje poradkyne
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 20 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 14 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Jún 2011, 20:47

tak som si objednala túto http://nosenideti.cz/zbozi.php?volba=ka ... y-stribrne
veľkosť 4,7m dúfam že to mi bude dosť. poradkyňu som zatial nenašla, tak dúfam, že to nebudú vyodené peniaze. rada by som sa naučila taký úvaz, kde može byť malý v "kolíske" teda horizontálne, aj ked už má cez 8kg a vyše 70 cm, a 6 mes.neviem, či je také niečo možné. dobre sa mi tak dojčí, ked sedím, malý mi zaspí, nemám ale potom volné ruky, ked s ním chodím. takže sedím aj 2 hod a striedavo si cucká a spí, je to také milé len okrem pozerania tv, netu alebo čítania nič nemôžem robiť a často mám stŕpnuté všetko možné z tej polohy. rada by som toto nejak vyriešila pomocou šatky. manducu mám, aké su vlastne výhody šatky oproti manduce? dá sa naučiť aj staršie dojča na šatku? dôfam že hej... a zvládnem vôbec úvazy ako absolútny začiatočník s takým ťažkým živým striebrom?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Šatka, nosenie v lete/horúčavách

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Júl 2011, 12:46

no šatka dnes došla, pánboh pomáhaj :lol: :lol: ideme sa motať
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 6 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 28 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron