Nosíte bábätko v nosiči?

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Nosíte bábätko v nosiči?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 10 Nov 2014, 19:48

Ja som mala rocnik 2008. Kupovala som ju este 2mes. pred porodom, nech je doma hned po porode. Lenze malinkemu babatku nesedi, takze sme ju pouzivali zriedkavo, potom postupne viacej, ale stale skor tak, ze 1x do tyzdna na vylet a k tomu 1x do tyzdna do MHD. Kazdodenne az niekedy okolo 15mes., ked zacal syn chodit. Prve predrate diery vznikli akurat mesiac pred jeho 2. narodeninami, ked uz kvoli tomu skoremu nakupu pred porodom bola tesne po skonceni zaruky. Takze realne to zodpoveda asi jednemu roku kazdodenneho nosenia. Ked sa zacali robit diery, tak som podla nej usila druhe nositko a manducu viac pouzivala iba na poziciavanie kamoskam, ktore ju chceli vyskusat. Jedna kamoska vtedy mala rovnako vyuzivanu manducu a tiez ju zodrala, ale oni ju kupili az na vacsie babo a tak ju este mali v zaruke. V pohode to vyreklamovala a dostala novu. Neskor ma viaceri ludia presviedcali, ze manduca sa v tych casoch este len zacinala vyrabat, ale odvtedy zmenili material a uz su kvalitnejsie. No teraz vidim, ze aj mladsie rocniky maju rovnaky problem... Je to fakt skoda, od tak draheho vyrobku by som cakala, ze prezije aspon kompletne odnosenie dvoch deti.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Re: Nosíte bábätko v nosiči?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 11 Nov 2014, 01:13

Joj, to si mi ani pisať nemala, že ste to vyreklamovali. Moja bola deravá hádam v roku. Kamoškina tiež. No čo už.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Nosíte bábätko v nosiči?

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Nov 2014, 16:59

zvláštne, my sme manducu používali fakt veľa. denne aj viac hodín, od 6 týždňov a potom v staršom veku cca 2-3 roky stále ešte príležitostne na všetky dlhšie trasy, ktorý by malý pešo nezvládol. okrem vyblednutej čiernej tam nie je nijaká závada.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 25 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 18 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Nosíte bábätko v nosiči?

Neprečítaný príspevokod luciole » 11 Nov 2014, 22:02

Aj nasa bola pri hanke intenzivne vyuzivana a teraz uz prilezitostne nosi manzel gretku :-) je uplne bez poskodeni a kedze mame tu natur farbu,tak ani nemalo co vyblednut a je stale ako nova
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Nosíte bábätko v nosiči?

Neprečítaný príspevokod Dotty74 » 12 Nov 2014, 23:18

díky nestíham tu teraz chodiť a písať ;-) večer som už väčšinou rada, že odpadnem do postele, idú nám prvé zúbky, tak som hotová :-) ja som objednala tú, čo mi poradila LenkaLienka, včera mi prišla, tak som ju hneď vybalila a išla som na poštu...dnes sme absolvovali krátky nákup a je to super, bez revu, bez kriku, malý len pozerá, že kde to je, veľmi sa mu to páči...baby, vďaka, že ste tu :goodjob:
Obrázok užívateľa
Dotty74
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 23 Sep 2014, 14:35

Re: Nosíte bábätko v nosiči?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Nov 2014, 00:17

:goodjob:
skus si pripadne, ci sa daju prekrizit popruhy na chrbte
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Nosíte bábätko v nosiči?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Nov 2014, 12:33

Quaxi, inak ja chapem, že popruhy tazko dat na mieru,aby mohli nosit aj velky ludia.Ale prave ja som "mala". Mam sice 171cm, ale len okolo 58kg a hlavne hore som utla uplne, mam dlhe a tucne nohy.Takže na mna by mali byt pasy dlhe,a le oni su kratke už mne, tak potom neviem, poriadna mama keby v nom chcela dojcit... I ked teraz mi napadlo, ci to trochu nie je i malym - on je konsky - 15kg

Inak baby, ja to ozaj nechapem s tymi Manducami. Zrejme sme predsa nosili viac.Ja som ju pouzivala ozaj denne niekolko hodin, maly inde cez den nespal. A bol tažky (v 3m už vyše 8kg), možno je to tým?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Nosíte bábätko v nosiči?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 13 Nov 2014, 22:03

Moj krpec bol praveze lahky, v roku 7,5kg, v 2r asi 10,5. Mali sme tu natur.
kinsi, jasne ze by mali ratat s takou vyskou, ved 170cm je sice na priemernu mamicku mozno trochu viac, ale na otecka skor malo a oteckovia maju aj ine postavy nez 50kilova mamicka. Nositko sa tvari, ze sa da nastavit vo vsetkom moznom, a toto pokaslu :-/ Rozmyslam ci to nedomysleli, alebo ich odradila dlzka popruhu. Ono sa to mozno nezda, ale na vacsiu vysku treba pridat 2x viac, nez je rozdiel v dlzke trupu, ak maju ist popruhy do kriza, takmer 3x viac, k tomu aby bola praca s popruhmi pohodlna, by bolo vhodne mat aj pri najvacsom nastaveni este okolo 10cm rezervu. A tiez treba ratat s tym, ze niekto nosi na bedrach a niekto na pase, co je do vysky dost rozdiel (dalsich cca 20cm na dlzke popruhu). Takze po takychto kuskoch sa velmi lahko nazbiera prilis dlhy popruh, co zle vyzera a zakaznikov moze odradit. No skoda ze to spravili takto, tym padom kibi asi pre oteckov moc nebude, alebo iba na chrbat bez prekrizenia.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 18 dní

Predchádzajúci

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron