Dojčenie a šatkovanie-kríž s kapsou

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Dojčenie a šatkovanie-kríž s kapsou

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 01 Feb 2014, 11:51

Ahojte milé mamičky,

prosím poraďte mi, synček má necelé 2 týždne, v šatke sa mu páči (kríž s kapsou) len by som ho v tejto polohe rada aj dojčila a neviem ako...mám návod a všade aj na videách je to tak že by mal mať hlavičku na mojej hrudi, a tak sa mi dojčiť nedá - prsia mám nižšie :) musím si ho zo šatky rozviazať, dať ho nižšie a znovu spraviť úväz aby sa mohol napapať, ked sa napapá znovu ho dať vyššie? Zdá sa mi to komplikované...Verím ale, že sa to nejak dá :)

Ďakujem Vám.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Dojčenie a šatkovanie-kríž s kapsou

Neprečítaný príspevokod reanda » 01 Feb 2014, 16:16

ja som nosila v krizi s kapsou, ale nalezato, ako v koliske.. a tak sa aj dojcil.. vertikalne polohy sme prave kvoli dojceniu ani nepraktizovali
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Dojčenie a šatkovanie-kríž s kapsou

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Feb 2014, 21:39

Ja som nosila v KsK zvislo a robila som to tak, ze som rozviazala uzol, asi o 10cm povolila satku a znovu zauzlila, potom bolo treba ju trosku popotahovat, aby sa to povolilo cele. Lahsie to islo, ked som mala kapsu zvonku, zhrnula som ju dole, potom to slo povolit a potom som ju vytiahla naspat. Takisto aj po nadojceni, najprv kapsu zrhnut dole, postupne podotahovat, nanovo zauzlit a kapsu naspat. Ale niekedy ked mi babatko pri dojceni zaspalo, tak ho ta procedura zobudila.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie a šatkovanie-kríž s kapsou

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Feb 2014, 00:22

koliska je bezne odporucana pre dojcenie v satke. Ak sa inak nepodari, tak je fajn.
Pokial je vsak mozne, pre dietatko je prirodzenejsia vertikalna poloha. Je to z viacerych pricin - spravne postavenie noziek a celeho tela, lepsi vyhlad na mamicku a v neposlednom rade aj lahsie dojcenie s lepsim prisatim.
Dietatko treba uviazat priblizne na uroven bradaviek - ak su prsia vacsie a daju sa vytiahnut, tak dietatko sa samozrejme moze uviazat vyssie. Lem latky, ktory normalne podporuje hlavicku sa pri dojceni stiahne dole, aby sa hlavicka mohla dobre zaklonit a bolo umoznene asymetricke prisatie (nebojte sa, 90° je ok). Specialny lem: vezme za obycajna plienka, prehne sa napoly a zroluje sa. Pred stiahnutim lemu sa da na siju a lem sa cez nu prelozi, takze vznikne taky limec, vankusik. Antropologicky vzor je tu (samotny clanok tiez stoji za to - polemizuje o dlzke dojcenia):
http://www.slate.com/articles/news_and_ ... imes_.html
a zakladnej otazke ci uviazat nizsie? Ano, ak sa neda prsnik vytiahnut.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie a šatkovanie-kríž s kapsou

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 18 Feb 2014, 13:41

k dojčeniu v šatke, alebo v ring slingu momentálne u nás. syn má hlavu na úrovni bradaviek, ale musím ho s nosičom posunúť do strany, aby s amohol dojčiť. aj v prípade, že si dá hlávku na stranu, bradavka mu vypadáva z úst. nie je dobre prisatý?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní


Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron