Spí v šatke

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod livia4285 » 07 Apr 2011, 13:01

andrea360 píše:
> ahoj Elinka,pri tých drahých by to malo byť zaručené...myslela som na
> to...ty máš aké veľké dieťa?...možno blbá otázka,dá sa pri tom aj variť aj
> mať na sebe dieťa?...ja mám živé 8mesač.dieťa,pri ktorom si moc neporobím a
> chce sa stále nosiť... :D

Andrea,my s Filipom varime ako dvaja sefkuchari ;) chodime tak na prechadzky, robime mensie dom. prace, len sprchovat sa v tom neda :D
livia4285
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:46
Počet detí: 1

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 07 Apr 2011, 13:39

andrea360, naozaj satky nie su lacna zalezitost ked chces kupit dobru,ale pre mna toto bolo investicia na nezaplatenie, mam doma Hoppediz nairobi ta ma vysla na 70€ a teraz som zvazovala ci si kupim stolik do obyvacky,kedze sme sa prestahovali a stary sa nam nehodi,alebo si kupim satku :-D vyhrada didymos indio 110€, ale nelutujem, na leto je dobra a malej sa v nej paci, ja ju nosim bud v batohu na predu ked nespi,alebo v batohu na chrbte a ked spi davam ju do uvazu koliska,kde ju dokazem aj nakojit.Moja ma 7mesiacov, a mam este 3,5rocneho,mala je spokojna ja som spokojna a potom uz aj syn je spokojny ked je mama spokojna a manzel tak isto je spokojny ked vidi ze sme vsetci spokojny :-D
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 07 Apr 2011, 13:40

livia4285, veru dnes som prevetrala novu satku,a uz sa pri mne aj pristavovali :-D, na urade dnes mi starsia uradnicka davala prednasku o tom,ako to neni dobre ze tam je cela pokrcena a moze sa mi tam zadusit :-D
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod leelo » 07 Apr 2011, 14:08

kocky, ja celkom nerozumiem postoju starsej generacie. kedze nosenie nie je zdaleka novinka! moja mama (roc.1959) bola intenzivne nosena mojou babkou (roc.1930). dokonca aj ked bola uz mama starsia, ale potrebovali ist napr. skoro rano vlakom do mesta, alebo bola chora a museli ist k lekarovi, tak ju babka dala vzdy spiacu do satky na chrbat a islo sa. obe na to rady spominaju. a ja si este z uplne najutlejsieho detstva pamatam, ze ma tam tiez babka parkrat vzala. citila som sa vtedy velmi "lubena" :) a ako vacsia som sa s tou satkou hravala. nebola to ziadna didymoska, ale bola uzasna ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 07 Apr 2011, 14:16

leelo, presne tak, volakedy to bolo bezne, dokonca ani kociky neboli a ani SIDS vsetci spali v jednej posteli a dobre bolo
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 07 Apr 2011, 16:06

leelo, to je krasne! :-) hadam aj moj krpec bude z takou laskou spominat kedze ho planujem nosit co najdlhsie...alebo aspon na fotkach uvidi. minule moj muz cistil zemiaky a ja som vysavala. maleho som mu dala do manducy dopredu a som len pocula z kuchyne: "Tomasko, nehyb sa tolko, jeziiis on mi odtial vyskoci..." maly niekedy akoby "nadskakuje". no zlati boli
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 07 Apr 2011, 21:52

baby ja planujem usit malej ked sa zacne hrat s babikami malu satku aby mohla nosit svoju babiku, asi som uchylna ale tak ma to napadlo,a pomaly je mi luto ze ked vyrastie uz nebudem mat koho nosit :-)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod leelo » 07 Apr 2011, 23:12

elinka27, podla mna nie si velmi uchylna :D take male satky pre deti napr. didymos normalne vyraba a predava. mamicka ju moze nosit ako stylovy sal. je toho plny net ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 08 Apr 2011, 10:36

Ahojte,keď sme doteraz nepoužívali šatku ( teraz máme 8mes.)- už by si asi dieťatko nezvyklo,však?....máte s tým nejaké skúsenosti?alebo ste všetci používali šatky už od začiatku?A čo používate na výlety do hôr - pri väčších dojčatách?
diki,Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 17 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 08 Apr 2011, 10:46

andrea, mozno manduca by bola vhodna. Ja sa chystam tak na turistiku ;-) mas moznost vyskusat? Ak si z okolia SC tak by som ti pozicala vyskusat...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod annag » 08 Apr 2011, 11:06

andrejka, tiež si myslím, že ergonomický nosič by mohol byť teraz lepší - i preto, že skôr nahovoríš takto nosiť i manžela :-D
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 13 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 16 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 08 Apr 2011, 20:07

Ahojte :D ...akdarka,som z mesta pri Trenčíne,manduku nemám,len takú nosičku,čo sa nosíme tak po dome a dvore a keď vonku v kočíku plače...ale už som mala manduku na sebe a je to parádna vec.Na výlety do hôr to budeme musieť zohnať...diki za rady :D ....na a dcérku uspávam na psníku a hojdám ju a potom spíme spolu,aspoň si oddýchnem aj ja...
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 4 mesiace, 17 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Apr 2011, 21:06

andrea,moja mama stale kuka na mna krutiac hlavou, ked nosim maleho....ale minule mi v satke zaspal,tak hadam konecne trocha zmenila nazor
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 10 Apr 2011, 15:03

andrea, ja normalne s malym v satke/manduce varim, upratujem, vesiam pradlo, nakupujem v obchodaku...kedze uz je vacsi - 8mesiacov tak je na chrbte aby "nezavadzal" ked napriklad nieco krajam...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Apr 2011, 16:34

prave s tym mam ja problem,ze satku vyuzivamlen na nosenie,ja nedokazem nic ine spravit...a som pocula,ze na chrbte sa moze az od 9 mesiacov??? ale to by mi pomohlo,keby bol na chrbte,hned by som mala furu casu
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 10 Apr 2011, 17:13

Norika, ja spravim ked je na chrbte naozaj vsetko a ked je vpredu tak len nezohybacie prace - v kuchyni, vesanie pradla...ale na chrbte je to super a v 90% zaspi ked je na chrbte (len najprv musim robit take dynamickejsie prace a ked zaspi tak mozem supat aj zemiaky) ...na chrbte mozes nosit od narodenia - zalezi od odvahy a skusenosti mamicky :)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Apr 2011, 17:56

tak pockam do kurzu, snad mi nejaka mamicka pomoze ho vsupnut na chrbat :-D.....inak, ale co ak maminka dava babu latkove plienky a povie,ze v satke vydrzi aj 4 hodiny......a kedy prebalovat??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 26 dní

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 15 Apr 2011, 17:49

ahojte mám 5 týždňového synčeka a na radu lp sme ho začali nosiť, malému sa nosenie strašne zapáčilo a nosil by sa najradšej neustále.... celý deň... samozrejme na rukách. V šatke ho nosím cez deň tak max. 3-4 hod (mám elastickú šatku MOBY, strašne hreje.malý sa budí na to, že je mu teplo a je celý dotlačený ;) )... veľmi rád v nej zaspí... samozrejme... musím ho učičíkať, nosíme sa v kríži s kapsou a dojčíme sa v šatke... veľmi rada by som však vyskúšala polohu kolíska... len nejak sa neviem z tých všetkých možností kolísok vyznať..., ktorá by bola pre neho najvhodnejšia (čo sa týka veku)
pls... poradte nejaký link... príp. návod. Ďakujem :D
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Apr 2011, 17:55

Gabika, blahoželám synčekovi, že má maminu, ktorá ho chce celý deň nosiť a poskytuje mu tak to, čo dostávali ľudské mláďatá tisícky rokov a čo potrebujú pre lepšie dojčenie, správnu reguláciu telesných funkcií, spánkových cyklov, množstva prijatej potravy a vývoj mozgu. ;)
Odporúčam Ti vyskúšať takúto kolísku http://www.youtube.com/watch?v=7LIqMdFb2JE, je to síce video staršieho dieťaťa, ale princíp je rovnaký - ako keď uväzuješ kríž s kapsou vo vnútri, ale bábätko dáš naležato a pásy šatky potom viažeš trošku inak - jeden pod hlavičku a druhý klasicky cez telíčko... veď si pozri. Problém môže byť v šatke, Moby je skvelá príjemná šatka, ale tým, že je elastická, bábätko po čase trošku klesne, ak v tejto polohe budeš dojčiť, môže klesnúť práve o ten centimetrík, ktorý potrebuje pre prisatie k prsníku a bude ho treba pridržať. Ak by si chcela nosiť aj ďalej a rovnako intenzívne, oplatí sa pouvažovať aj nad šatkou z pevnejšej látky.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 21 Apr 2011, 15:07

ahoj Klemka... veľmi si ma potešila odpoveďou....tento úväz používam keď kojím.... ale len keď chcem synčeka zároveň aj uspať a potom si niečo porobiť, keď ho chcem poriadne nachovať tak predsa len kojím na posteli, nakoľko ešte stále sa len učíme kojiť a musíme obaja dávať pozor, aby sme mali dobré prisatie... a všetky ostatné detajličky... :-))))
chcem sa však ešte opýtať (teba alebo báb :-) ) videla som na nete tieto úväzy, http://www.youtube.com/watch?v=nFgzTJtF1_Y&NR=1 a http://www.youtube.com/watch?v=LvSacFkVHHAtiež sa volajú kolíska..... skúšala som ich, avšak malý mal v nich bradičku veľmi zaborenú do hrude a tiež chrapkavo dýchal....niekde v návode k moby šatke som čítala, že tá bradička v hrudi je zle... preto teraz neviem... či môžem používať tieto úväzy.... malému sa v tomto úväze páčilo... tíško (chrapkavo spal).... sú tieto úväzy bezpečné ??????
Prílohy
IMG_1007.JPG
kuk
(121.35 KiB) Zatiaľ nikým nestiahnuté
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Apr 2011, 21:03

Gabika, jedna vec je pekný úväz z YouTube a druhá vec je to takto naviazať :D Ja myslím, že tak, ako to bolo ukázané na tých videách, by to malo byť OK, dieťatko je pekne v jednej osi, stočené, viem si ale predstaviť, že sa ľahko dá ten úväz pokaziť a potom môže mať dieťa bradu v hrudníčku a asi to nie je úplne v poriadku. Inak podobne sa dieťa v podstate nosí aj v babyvaku a myslím si, že tam je omnoho ľahšie dať do kolísky dieťa nesprávne, vytočené, stlačená brada v hrudníku. Nosiť a viazať sa ale nenaučíš ničím iným, len nosením a viazaním, takže možno skúšať na bábike, ale aj tak to časom musíš odskúšať na živom dieťati a každým razom to budeš robiť lepšie a lepšie. Ja by som sa osobne asi chcela občas odkontrolovať niekým, kto to robí zručne - také žienky napr. robievajú kurzy nosenia v Materských centrách.
Ináč krásna fotečka ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 23 Apr 2011, 12:18

Ďakujem.... to ma fotila LP Denisa z LV.... s tým babyvakom súhlasím.... máme doma aj ten. Skúšali sme malého do neho vložiť... síce hneď zaspal ale bol v ňom stočený ako paragraf... pretože sme ho tam zle dali.... Skúšali sme ho aj neskôr ale zatiaľ je pre mňa babyvak vysoká škola. Kúpila som ho hlavne kvôli manželovi...., ktorého do šatky nenútim... ale babyvak sa mu pozdáva.. :-)))))))
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 23 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod jonki » 01 Jún 2011, 12:44

pisala som zo zvyku najprv na kona a potom sa samej seba pytam, preco nepisem sem :) tak uz len prekopirujem
"Chcem sa opytat ako by ste v satke nosili polrocne/osemkilove babo....ja som satku prednedavnom odlozila...ficala u nas manduca a teraz som ju vybrala a skusala som uvazy....doteraz som nosila len ksk...no a absolutne sa mi nedarilo uviazat iny uvaz(skusala som dva krize z navodu od didymosu). E v tom akoby visela(hoci zadocek mala nizsie ako kolienka) zdalo sa mi to oproti ksk malo pevne, prilis volne, nevedela som najst sposob ako to potom podotahovat ...no proste som sklamana a mierne znechutena. Mam zostat len pri tom ksk alebo poradite nejaky dalsi uvaz?"
a este ma napadla jedna otazka...robim nieco zle ak jednoducho neviem docielit aby E zaspala v manduce resp. satke? prosto odkedy viac vnima....nezaspi...cez den mi zaspi jedine v kociari a aj to s cumlom :( (viem viem cumel nie je ok :()
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov, 23 dní

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Jún 2011, 13:13

jonki a na chrbate nosis? mne maly vpredu nezaspi ale na chrbte ano - pocas upratovania, nakupov...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 28 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod jonki » 01 Jún 2011, 14:20

akdarka: na chrbte som neskusala ani manducu ani satku....mame polroka....myslis ze uz mozem aj na chrbte? a ako si ho potom na chrbte kontrolujes ak si sama?....lebo nam sa napr dost casto stava ze si grcneme, takze kontrolujem
neviem teda ci si trufnem na satku na chrbat...ked ten dnesny pokus o novy uvaz skoncil "fiaskom" ale aspon manducu by som mohla skusit...uz som aj rozmyslala ze by som takto mohla ist na turu.....kedze v nerovnom terene sa mi manduca vpredu sice nosi dobre ale zle si vidim pod nohy :D
a inak nielen nase babky boli nosene...ja som tiez ako dieta bola nosena...starka si ma hodila na chrbat do zajdy a masirovala so mnou po zahrade (mali sme veeeeelku zahradu)...vraj to bol jediny sposob ako ma vedeli poobede uspat
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 28 dní
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov, 23 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron