Spí v šatke

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Mar 2011, 22:22

Poradíte mi prosím nejaký úväz, v ktorom by mohol spať aj náš veľký drobec? Má pol roka, skoro desať kíl. Ako ho mám uviazať, aby vľude mohol bubať v šatke, či na to je už veľký?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 22 Mar 2011, 22:53

mne maly 7mes spi v satke-uvaz koliska.na videu jednej lakt.poradkyne je ukazany tento uvaz so starsim babom,dokonca vyse rocnym.neviem ti pridat link-pisem z mobilu;-)zajtra pridam.ale ja s tou koliskou nechodim,jemu staci,ze zaviazem,dam prsnik a sadnem si na pohovku do pohodlia;-)ak musim nieco robit tak do manducy na chrbat, tam mi zaspi za pohybu...
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod vikuska » 22 Mar 2011, 23:11

Ahojcek. Nas Ben ma teraz sest a pol mesiaca, devat kil, ale krasne si pospi mne v krizi s kapsou vo vnutri. Oprie si hlavicku o pas, ktory mi ide o rameno, a uz o sebe nevie. Je pravda, ze nevladzem nosit dlhsie nez dve, dve a pol hodiny, lebo je uz velikansky, ale tento uvaz zboznujem.
Zacinam sa tiez uz mentalne pripravovat na viazanie na chrbte, tam sa detom krasne opiera o nas chrbat. :)
Obrázok užívateľa
vikuska
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:09

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod leelo » 23 Mar 2011, 12:28

norika, moj maly spi doteraz (17mes., cca 13kg) v tomto uvaze:
http://www.youtube.com/watch?v=nq_QCpmW ... re=related
ide o KSK von, alebo wrap cross carry. sami tam pisu, ze sleepy wrap - podla mna na spanok super. ja ho tam len dam, sadnem a spi. prsnik nechce, heh.

vikuska, jej, aj ja mam Bena :D

mam otazku k noseniu na chrbte, kedze asi budem musiet k tomu pristupit:
neodkvacne mu tam hlava? ... otazne je, ci ho to vobec naucim tak spat, ale pokial nevyskusam, nezistim...
akdarka, ty mas maleho na chrbte v nosici a hlavicku mu nejako ta manduca, alebo co mas, chrani?
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Mar 2011, 13:30

norika, takto mi maly spi http://www.youtube.com/watch?v=7LIqMdFb2JE

leelo, on si vzdy ked uz chce spat polozi hlavu na moj chrbat a tak sa opiera. zatial mu neodkvacla. vlastne raz nemal opretu celkom hlavu tak som sa trochu predklonila, hlava sa mu o mna oprela a uz tak zostala :D ja si na uvazovanie satky na chrbte netrufam. takze to riesim manducou. mne nechce spat vpredu vo vertikalnom uvaze. zacne mrncat, chce "vyskocit" a ked ho previazem do kolisky spi. ozaj, tebe cez den maly spi aj v posteli? moj asi 2 tyzdne akceptoval spanie na prsniku v posteli ale uz nie, uz len vymysla, lozi...tak neviem ako bude neskor :roll:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod leelo » 23 Mar 2011, 18:04

akdarka, super video. a dobre kojo tricko! asi si neskor budem musiet nejake takto rozstrihat :P
maly spi aj v posteli (nasej), ale to pri nom vacsinou zaspim aj ja. takze ked chcem nieco porobit a nasledne posediet na nete/pri knihe, tak bola dobrym zvykom satka. napr. v satke zaspi hned, pricom v posteli najprv nekonecne dudle moje prsniky a to ma vzdy uspi ;)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Mar 2011, 18:51

leelo, na videu to je weroni s Esterkou :) moja "osobna" LP hehe - ked bola u mna tak ma naucila tento uvaz.
som zvedava kedy bude Tomi "schopny" zaspat na posteli aj cez den. vecer uz sme na tom dobre, uz sa odpoji do 30 minut, prekoti na brucho a spi. len tie dni :roll: ale zase pri drhnuti kupelni vacsinou zaspi :lol:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Mar 2011, 22:11

je to super uväz, presne nieco take som hladala......dnes som to aj s drobcom vyskusala, ale nepodarilo sa :-( ale budeme skusat dalej, toto je, co potrebujeme, aby som ho mohla v satke aj kojit
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Mar 2011, 22:16

myslis kolisku? Kde bol problem?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod Norika » 24 Mar 2011, 17:04

akdarka píše:
> myslis kolisku? Kde bol problem? zlostil sa maly a nepodarilo sa mi to podotahovat
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod dewyn » 25 Mar 2011, 12:28

ahojte, ste tu aj take co iba nosite a vobec nemate kocik? ja skusam aj satku aj nosic a obcas aj kocik na prechadzky. Od malicka vsak mala vobec nechcela spavat sama - mala som po porode problem s chrbatom pretom som nesatkovala a nespala aj cely den. Akonahle ju dam do satky tak zaspi, stale sa nosime. Mame teraz necele 2 mesiace, ale ked ju zoberiem do satky von, tak po nejakej hodinke sa zobudi a zacne plakat, neviem ci sa jej ziada zmena polohy, ale doma do obeda v nej prespi aj 4 hodinky a pohoda. Skusam aj nosic, ale ten je sice pohodlnejsi pre mna ale pre malu nie :) RAda by som presla na satkovanie, neboli vas chrbat ked dlho nosite aj vacsie deti? Ako obliekate deti do satky? stale to nejako neviem odhadnut? : )
dewyn
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:45
Počet detí: 1

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod tina » 25 Mar 2011, 12:30

tiez mam otazku k noseniu na chrbte, od akeho veku mozno babatko tak nosit? moj maly ma styri mesiace, mame len satku, o tej manduce teraz prvy krat pocujem...
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 25 Mar 2011, 13:34

NORIKA, tak asi len vyskusat ked bude maly v pohode :)

tina, ja nemam zatial "odvahu" satku na chrbat :roll: ale nosit mozes od narodenia aj na chrbte http://www.youtube.com/watch?v=hA_IXe0yg5w
manduca mi na chrbat vyhovuje, nie som skusena satkarka a takto to zvladam ;) http://www.youtube.com/watch?v=BRYn6yL-gEs
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod tina » 25 Mar 2011, 14:49

no uz som to pozrela, vdaka...asi ta manduca mi pride istejsia :)
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 26 Mar 2011, 23:01

ahojte, toto je video mojej laktacnej poradkyne Veroniky, ako sa viaze uvaz koliska, moja dcerka v tomto uvaze dokaze spinkat aj 2-3hodiny a keby isli tanky okolo nej tak si to ani nevsimne:-D
http://www.youtube.com/watch?v=7LIqMdFb2JE
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod luludi » 30 Mar 2011, 16:36

dewyn ja som maleho nosila v nosici do 8 mesiaca, od 8 m sa v nom zacal vykrucat, lebo dobre nevidel a presli sme do kocika, dovtedy v kociku neustale plakal a nevedel v nom vydrzat viac ako 10 min. Teraz na prechadzky chodievame v kociku, na nakup v manduce a je dobre. :lol:
Pri satkovani musis mysliet na to, ze dieta zorievas svojim vlastnym telom, treba dat pozor na prehriatie, viac ti budu vediet poradit satkarky :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod livia4285 » 02 Apr 2011, 22:11

Baby, som vam taka vdacna, ze tu pisete, som myslela, ze len nas Filip je ufon, ze odmieta cez den spanie na posteli. Dlho som sa trapila, ci je pre babo spanok v satke to prave orechove. Len skusenost ma uci, spanok na posteli 30-45 min, spanok v satke - KSK vnutri cca. 2.5hod, potom prsnik a este si trocha zdriemne. Waw, nie sme ufoni :D tak vela zdaru a sily do nosenia!!!
livia4285
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:46
Počet detí: 1

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 03 Apr 2011, 22:46

livia4285 moja spi cez zasadne len v satke, niezeby nevedela zaspat inde, ja ju uhrkam a spi aj v kociku doma,alebo vonku,ale len 30-40min a niekedy aj menej a dost, a to kym ju teda uspim to je dalsich 10-15min a kedze som sa rozhodla,ze sa uz nemienim takto jedovat s uspavanim uz sa ani nepokusam ju uspavat inak ako v satke proste vidim ze sa jej chce spat dam ju do satky a je klud.Vecer mi vedela krasne sama zaspavat v postielke, no teraz nastal zlom, zaspava ale musim k nej x-krat prist a pohladkat ju ona je dobra, neplace, len ju musim hladkat aby zaspala, alebo mi zaspi na rukach pri prse, ale to tiez dlho trva, takze neriesim,dam ju do satky a ked idem potom uz spat aj ja odviazem a prelozím ju do postielky, kde spi do prveho krmenia a potom uz opat so mnou v posteli :-p
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod livia4285 » 05 Apr 2011, 11:42

Diks Elinka, uff, naozaj mi odlahlo, ze aj ine deti bezne spavaju v satke cez den. Najhorsie je, ze ako mlada mamicka nemam skusenosti a rodicia a znami si tukaju na celo, ci som normalna.To vraj musim dat do postielky, tam nech si poplace a zaspi. Lenze ja Filipa nemienim stresovat hlupostami, takze sa uspavame spolu, len ak ovravis, uspavanie je niekedy dlhsie ako samotny odpocinok :( nuz, nic, nosime sa veselo dalej ;)
livia4285
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:46
Počet detí: 1

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 05 Apr 2011, 21:56

livia, ja toto mam tiez, nastastie moja mama to berie normalne, ale muzova to stale nevie predychat ze ju nosim, stale pocuvam,ze som si ju na to naucila, a preto uz inde nespi.Lenze ako sa da naucit babatko na nosenie?ved sa nosilo 9.mesiacov v brusku, tak je to predsa pre neho prirodzene.Ja chodim so satkou aj von, a niektore babky sa az podkynaju co sa tak obzeraju:-D kasli na to, ty si mama a ty vies co je pre tvoje dieta to najlepsie, a pokial je to prave nosenie v satke, o com nepochybuj tak ho kludne nos,nosene deti su sebavedomejsie, spokojnejsie, a kedze su v maminej blizkosti tak sa aj castejsie chcu dojcit
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 06 Apr 2011, 17:46

Ahojte,pozerala som si,nosenie v šatke,spanie,atď....geniálne!Ja mám 8mesač.dievčatko,má asi 10kg a myslela som si,že toto je len pre malé bábätka :D ,stačí si kúpiť len látku,alebo sa tie šatky špeciálne kupujú?....my spávame spolu v posteli a malá ma nekľudný spánok,( už aj v kočíku)možno by toto bolo riešenie,okrem toho sa nevieme odučiť od dudla a v šatke môže byť na presníku stále....a mne mama vyčíta,že som malú naviazala na seba,keby videla nosenie v šatke... :D ..Andrea
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod akdarka » 06 Apr 2011, 20:54

andrea360, satky su specialne.kvalitne su napr.storchenwiege,diddymos, ellevill...treba popozerat;-) dlzku satky si vyberas podla svojej konf.velkosti a druhu uvazov-taketo tabulky mas v kazdom e-shope. Mozno pre vas by bola fajn aj manduca alebo iny ergonomicky nosic. Popozeraj si youtube kvoli uvazom a hor sa do toho;-) niektore obchody maju aj prezentacie a siet poradkyn. Tvoja posledna veta ma pobavila hehe
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 06 Apr 2011, 21:29

andrea, satky su site so specialnych latok,ktore su testovane a splnaju normy na nosenie deti.Niesu lacne ale zasa sa za nimi zarucuje kvalita :-)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod andrea360 » 07 Apr 2011, 07:28

ahoj Elinka,pri tých drahých by to malo byť zaručené...myslela som na to...ty máš aké veľké dieťa?...možno blbá otázka,dá sa pri tom aj variť aj mať na sebe dieťa?...ja mám živé 8mesač.dieťa,pri ktorom si moc neporobím a chce sa stále nosiť... :D
andrea360
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 24 Mar 2011, 20:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Karin
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Nikol
Rokov: 10 rokov, 3 mesiace, 25 dní
Môj status: Vzťahová väzba, milujem dojčenie

Re: Spí v šatke

Neprečítaný príspevokod livia4285 » 07 Apr 2011, 12:58

Elinka, normalne sa smejem teraz, aj my sme miestna atrakcia v mestskej casti Kosice Sever :D tiez sa pristavuju stare tetusky a idu im oci vypadnut :D:D:D Nuz, aspon spestrime dochodkyniam stereotyp. co sa tyka rodicov, svokrovcov, hm, no comment, nie je im to po chuti a kazdu navstevu to mame "na tanieri". Ale manzelje v tom skvely, jednoducho razne povie, ze takto to je pre Filipa dobre, nam vyhovuje - hlavne ked sa doruzovucka vyspinka a vsetci sme happy :) Mysleli si rodicia, ze nas asi zlomia a prejdeme na perinky, ale marne...perinky su uz vyprate, poskladane, odlozne ;)
livia4285
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:46
Počet detí: 1

Ďalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron