nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Dec 2013, 11:57

Ahojte dievčata. Dcerku som intenzívne nosila od malička. Prvé dva mesiace v kolíske potom vertikalne. Už dlhšie som si všimala, že dcerka mi vytača nožičku do vonku. Aj pri štvornožení (skôr chôdzi po kolenách) aj pri chôdzi aj ked len stojí... PRavú nožičku ma do vonka. Bola som u jednej fyzioterapeutky a dnes u inej a tá mi povedala, že problém je v členku. Ona teda vie, že som malu od narodenia velmi vela nosila, a nič proti noseniu nemá. Ale podla nej by dieťatko nemalo spavať v šatke. Že ked zaspinka, teličko ochabne a nôžky visia v členku, čo vraj nieje dobré, že je to velmi namahavé. Myslím, že určitu rolu v tom hrá aj genetika, lebo ja som ako malá tiež troška mala problem s jednou nožkou, najmä pri obúvaní, a tiež sa mi z nej topanka vyzuvala, ale u KRistinky je to vidieť aj na pohlad, žetú nôžku stále vytača do vonku. Poradila mi taký cvik. No len teraz rozmyšlam, či napríklad pri dalšom dieťatku, ked raz budem čakať, obmedzím to spanie v šatke. PRetože mala mi skutočne velmi vela spávala v šatke. Okrem noci v podstate nespavala inak. Neviete sa mi prosím k tomuto vyjadriť? Vďaka
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 18 Dec 2013, 13:22

ja si osobne myslím, že je to s nosením a spaním v nosiči nesúvisí. Prečo by mal trpieť členok? Akože váhou nožičky sa deformoval? Veď inak naň nie je predsa vyvíjaný nijaký tlak.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Dec 2013, 13:36

asi to skôr myslela tak, že ta nôžka ovisne.... vieš ako keby si spala a nohy by si mala spustene dolu, že niesu na podložke.. neviem ja niesom v tomto odbornik, tak sa preto pytam
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

Neprečítaný príspevokod quaxi » 18 Dec 2013, 14:05

mojim detom vecne visia nohy z postele, to vadi tiez? :-)
Kristinka je este velmi malicka, v takom veku vela deticiek dava nozicky kadejako nakrivo, ja snad ani nepoznam dieta, co by od prvych krokov chodilo pekne rovno. Casom sa to upravi, prinajhorsom dostanete ortopedicke topanky. Neviem si predstavit, ako by s tym mohlo suvisiet nosenie. Ved take male babatka maju nozicky uvolnene aj bez toho, aby spali, a zataz na clenok pri vise je minimalna - babatka maju tuto cast tela velmi malu a lahku, nemaju tam este ziadne vypracovane svaly, co by vela vazili, aj kosticky este nie su dotvorene. Kolko deti si vyklada nohy v spanku na rozne predmety, a potom im clenok visi, aj kadejako doboku... A v koliske nozicky predsa nevisia.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Dec 2013, 14:19

maš pravdu, len ja rozmyšlam či som to važne neprehnala, s tym, že som ju ani na spanok neskladala a nechavala som ju stale spať na mne. Je mi jasne, že detičky spavaju kadejako, ale Kika takto spavala stale, inak nespala. Je mi jasne, že ma asi aj geneticku predispoziciu. Môj bráško sa narodil s úplne vykrutenymi nožičkami. od prvého tyždna nosieval sadry na nožkach. Myslim, že len ta šatka by to určite nespôsobila, len rozmyšlam, či sa to tym nemohlo zhoršiť. A viem, že detičky chodievaju kadejako, lenže Kika ma tu nožku vytočenu aj ked nechodí. Pri stoji, ked sedka na nožkach (ona sedava tak, že ma nožky pokrčene dozadu) Vidno, že to nieje len tym, že ešte nema dobre natrenovanu chôdzu. Ale že to ma zrejme nejaký anatomicky charakter
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

Neprečítaný príspevokod Kandy » 18 Dec 2013, 16:03

Ja si tiež nemyslím že to bude z nosenia, skôr asi genetika. Logicky, ak si ju nenosila v kolíske iba na jednu stranu, tak by mala mať rovnaký problém aj s druhou nožičkou. Totiž, úväz na zvislo je symetrický a oba členky budú "zaťažené" rovnako.
A napr môj brat nebol vôbec nosený a obe nohy vykrúcal von. Musel nosiť ortopedické topánky. Tam by to na čo zvalili? ;)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Dec 2013, 16:10

A co ak by mala nozicku omnoho horsiu, ak by si nenosila?
Sama potvrdzujes, ze je v tom genetika - ty aj brasko ste mali problem, tak si tiez myslim, ze satkou to nemohlo byt, prave naopak. Nejaka postielka by to asi len zhorsila - to nie je prirodzene prostredie a nozka sa tam prirodzene neuklada. Vezmi si, ze ked mas dietatko v satke, tak sa pekne opiera lytko s chodidlom o mamine brusko. Uplne fyziologicky a spravne. Nema sa tam ako vykrucat este viac do strany.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

Neprečítaný príspevokod vejula » 18 Dec 2013, 19:19

Ďakujem dievčata za odpovede.... Asi mate prAVDU. Som trošku mala také vyčitky, že či som to nespôsobila... Ale fakt je, že to mame v rodine a je dosť možno že keby som nenosila, tak by to lepšie nebolo.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

Neprečítaný príspevokod miška11 » 19 Dec 2013, 10:44

tiez si myslim, ze to s nosenim nema nic spolocne...a co narody, kde len nosia, tam by mali tiez problem.
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: nožička vytočená v členku... môže za to nosenie?

Neprečítaný príspevokod miška11 » 19 Dec 2013, 18:10

vejula, chcela by som sa ta opytat...pisala si, ze prve dva mesiace ti malicka spavala len v koliske a potom vertikalne...nebol problem, v pohode zaspinkala? a spinkala opat cely den v satke? ja mam 2,5 mesacnu dcerku, spava zatial len v kojo uvaze cez cen, von vertikalne, ale doma takto vobec nechce zaspat..tak ma zaujima, ci to u vas, ten prechod, siel v pohode..
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní


Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron