nosenie bábätka

všetko o nosení a šatkách, vakoch, nosičoch

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 29 Nov 2011, 22:37

norika :goodjob: a paci sa mu? boli ste aj vonku takto, ci len dnu?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 3 dni
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 29 Nov 2011, 22:59

Gabika,
moj ma 11kg, tiez nosim vpredu, kedze on sa aj pocas cesty este dojci, inak by bol ukricany....ale uz mam dost. Jedna poradkyna v noseni, ked sme sa vcera o tom prave bavili, tak ona povedala, ze podla nej je ok nosit vpredu do 9-10kg a potom sup na chrbat, alebo ak mamina vladze aj viac, zalezi naozaj na mamine, ide o to, aby si neznicila chrbat.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Nov 2011, 23:21

nas ma vyse 12 a furt len vpredu, mna praveze viac boli chrbat,ked ho mam vzadu...ale vonku ho uz vziat nevladzem, vsetko to oblecenie, moje a jeho :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 10 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Nov 2011, 00:45

Ja som nosila vpredu cca do roka, mala som pocit, ze vzadu by nebola taka spokojna, a tiez by sme menej pokecali :-). Taktiez vpredu bolo lahsie cez zimu, preda len vsetko to vrstvenie. Na nosenie vzadu je dobra ta specialna bunda - ale stale ostava nemotornost pri obliekani...

Ja som tusim ani pri jednej z dcer nepouzivala kocik po roku. Spociatku som pouzivala turisticky nosic, mnohokrat jednoducho na kona alebo isli sami, pripadne bicykel. A pri poslednej Manducu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 6 mesiacov, 26 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 6 mesiacov, 19 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 2 mesiace, 20 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 30 Nov 2011, 09:45

No Norika, ty si taka mušia váha, že si fakt neviem predstaviť, ako nosíš vpredu 12 kg dieťa ;) Skôr na chrbte by som čakala, že to fakt bude pohodlnejšie, možno je to len o zvyku, alebo nemáš ho zle naviazaného? Aj tam asi treba natrénovať dobrú polohu.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Nov 2011, 14:29

ja potrebujem pri nosení na chrbte asistenciu- dohľad.. stále som zvedavá, čo robí malý, ako sa tvári, či mu netreba napraviť čiapku atd.. takže ked sme spolu s mužom, tak je to v pohode. po dome ma domáce práce som si ho dávala tiež na chrbát, ale to sme si hocikedy mohli "pozrieť do očí" v zrkadle- teraz sa už prehrá sám na zemi, alebo ide na koníka na bok do babyvaku. teraz vonku nosím na bruchu, tam je to také teplejšie.. a aj ja to mám rada, tak sa pritúliť. nechce sa mi veru vyťahovať kočík, fusak, babušiť malého a nakoniec by mi tam aj tak vrešťal, je to také neosobné ;) teraz váži asi 10kg.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 01 Dec 2011, 17:05

normalne som ostala pohorsena, ze ako sa da zhanobit cele satkovanie, to co ma byt???: http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=rXL ... =endscreen
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 3 dni
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 01 Dec 2011, 17:33

poor baby ako pisu aj v diskusii :-(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 12 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 01 Dec 2011, 17:39

tak to video je ozaj nonsens ... chuda dieta

inak citam, ze riesite vahu a nosenie vpredu ... ja som planovala nosit pocas zimy a kocik vyuzivat minimalne, ale dieta sa mi zdivelo a ja mam pocit, ze mi raz z tej manuce vylezie :D ... do satky teraz vonku uz ani neviazem ... lebo reaguje strasne na vsetky podnety, co su vonku a nic ine nerobi len sa otaca, prehyba, nadsakuje, vrti sa ... a ja som sa vzdy cudovala, ze co ma pali zaha a uz som na to prisla, kedze ma pocas prechadzky stale bucha do zaludka ... a vazi 11,7 kg - na kratku prechadzku alebo do obchodu je to ok, ale na dlhsie a pri tej jeho aktivite uz nie, keby si tam len spokojne sedkal a kukal, tak ponosim aj 2 hodinky ... a ja nejako nemozem prist na chut noseniu na chrbte, chyba ma tam ten bezprostredny kontakt
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Dec 2011, 18:40

vieš čo, aj moj je zdivetý, ale zistila som, že ked je poriadna kosa, tak čučí ako voš, ani ručičky si nevytiahne :D potom má také pekné červené líčka ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod zuzanockamt » 01 Dec 2011, 18:54

no mojmu nevadi nic, vystrceny do pol chrbta, ruky von za kazdych okolnosti :D
zuzanockamt
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 23 Apr 2011, 12:22

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Norika » 01 Dec 2011, 19:17

zuzanockamt píše:no mojmu nevadi nic, vystrceny do pol chrbta, ruky von za kazdych okolnosti :D

aj u nas ...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 10 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Dec 2011, 19:35

a vaši majú rukavice? lebo moj si dáva okamžite dole :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 01 Dec 2011, 20:56

ja som zatial rukavice nedavala, chodime von, len ked ma spat a to je zababusena v satke. inak sa tiez vrti, prehyba, chce ist dole.. ale dnes som ju skusila uviazat na bok, klasicky kriz s kapsou dnu a nornalne vydrzala hod vonku, lebo videla vsade, dopredu, dozadu. potom samozrejme cicicicicici a tak sme isli dnu, bo sa mi ju nechcelo rozvazovat a zavazovat. tak budem skusat dalej, mozno jej uz velmi vadilo vkuse ocumovat mamu:-) skusili ste niektora na bok vonku? takto asi budem davat rukavice, ak si ich neda dole, lebo mala ladove rucky...
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 3 dni
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod zigi » 01 Dec 2011, 22:23

No to by aj mna zaujimalo ako naucit na rukavice. Ked som ich malej skusila dat, tiez si ich hned pohorsene ztrhala dole....tak zatial ma len tak strcene v satke...alebo von zo satky, no nastastie este cez den nemrzne...teda vacsinou.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 19 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 7 rokov, 5 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 02 Dec 2011, 17:25

fliacik0103 tvoja malá bude mať iba 10mes. a vie pýtať cicicici? wow
ja nenosím vonku nabok, nemám rada, mať záťaž nerovnomerne, bolí ma ten príslušný trapéz, až mi trpne. takže iba chvíľu vydržím..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 02 Dec 2011, 17:47

shira, nieeeee, to iba nahodou tak vyznelo, to uz by som mala inak genialne dieta:-)))
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 3 dni
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod mamusia » 15 Dec 2011, 20:44

Ahojte,chcela som Vam sem dat foto,ako my nosime na chrbte,len neviem najst,kde to mam pripojit :-P ? My nosime doma len na chrbte a vonku len vpredu,cez leto sme parkrat nosili malinku na chrbte,ja vrelo odporucam chrbat,je to super,ak sa dobre zaviaze vsetko vidi ;-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Dec 2011, 21:15

no daj, daj. toto by ma zaujímalo. ja viažem na chrbát, ale nie som s tým spokojná. uteká mu látka spod zadku, zosúva sa mi nižšie a mňa potom strašne sťahuje tá látka čo mám okolo pása, až nemožem dýchať :evil: včera som potrebovala rýchlo porobiť v domácnosti- nejakú polhodku po zviazaní super, ale potom sa mi to zase začalo kašlať, max. nepohodlné a bolel ma z toho chrbát :evil: dnes som bola vonku na ihličnaté konáre a viazala som ho na zimnú bundu. no, to je čistá haluz.. mať dobre bundu, aj dieťa, aj šatku :roll:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 15 Dec 2011, 21:27

mamusia, aky uvaz pouzivas?daj link na youtube, ak sa da. ja mam presne problem ako shira, ze sa jej vysmykuje satka spod zadku a neviem vobec docielit, aby sa tak nedialo. plus mala nie je moc zvyknuta na chrbte, takze to je ohromna zabava ju tam udrzat, trha mi vlasy, ruca sa zo strany na stranu a ja s mojou extra "trpezlivou" povahou mam co robit:-) na konci chytim nervy a supnem ju bud do nosica na chrbat alebo na bok. ale chcem sa naucit viazat na chrbat prave kvoli tomu, aby mohla vsetko vidiet a nech si pekne zvyka, viem, ze casom bude spolupracovat tak sa potesim rychlokurzu,:-)

shira to muselo dat fakt zabrat a nechcem vediet, co si mohli mysliet ludia, ked vas pozorovali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 3 dni
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Dec 2011, 21:52

fliacik 0103 tu nie sú ľudia :-| iba poľná cesta, psi.. našťastie :)
trošku som hromžila, že som nevzala manducu- ale nechcelo sa mi posúvať celé popruhy, mám ich uspôsobené na nosenie na bruchu, to mi je také príjemnejšie, túliť sa a zapnúť malého do svojej bundy :love: ale to nevyužívam na prácu, iba na prechádzky a nákup (najnovšie ale už sedáva v nákupnom košíku)
inak ked pozerám tú fotoknihu, čo má Veronika Mihalská, tam má to dieťa zaviazané poriadne vysoko :o
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 15 Dec 2011, 23:06

Mne tiez nejde viazanie v satku na chrbte, pouzivam vzadu iba Manducu, ale tiez by som sa to chcela konecne poriadne naucit, presne ako Vam, ak mne sa ta latka dolu vysuva a potom pridrziavam rukou, lebo mam pocit, ze vypadne. Mne Mirka poradkyna v noseni odporucala naucit sa double hammock, ale skoncilo to rovnakym neuspechom, kedze maly sa furt mykal.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 13 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod luciole » 16 Dec 2011, 11:12

mamusia, k tomu ako pripojiť foto - keď píšeš, tak dolu pod príspevkom vidíš "Pripojiť prílohu", dáš "Vybrať súbor", vyhľadáš v počítači tú fotku, ktorú chceš, potom klikneš na "Pridať súbor" a je to. Len nemôže byť veľmi veľká, treba ju zmenšiť, ak ma pár mega :)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod Amarelka » 18 Dec 2011, 19:32

ahojte babenky rada by som sa s Vami podelila o našu radosť z nosenia..tak už sme začali šatkovať. Dnes som skúšala uvazy s kapsou von a dnu, malej sa to celkom páčilo. Najprv bola 5 minút,další krát už desať, potom si aj hodinku pospala a potom ešte dalších 10 minút..takže som si asi 10 krát skúšala viazanie :lol:
Ako dlho vydržali Vaše babatka na začiatku, resp. páčilo sa im hned nosenie? Ja by som ju nosila aj celý den :) takéto nosenie..to je niečo úplne iné ako na rukách. A ešte v akých úvazoch dojčíte? :dojcenie:
Amarelka
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 27 Nov 2011, 14:59
Bydlisko: Košice
Počet detí: 2
1. dieťa: Davidko
Rokov: 16 rokov, 8 dní
2. dieťa: Nellka
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 9 dní

Re: nosenie bábätka

Neprečítaný príspevokod mamusia » 18 Dec 2011, 20:36

Baby,ja viazem batoh s twistom http://www.youtube.com/watch?v=dtOUR6EJuNA dolezite je fakt,ze sa musi zaviazat dietatku na krize,cize nad ritku.
Shira tu latku pod ritkou si popravuj,ze ju davaj ku kolienkam stale ked mas pocit,ze sa zosuchava a mozes zaviazat aj tak,ze mu nozicky priviazes dopredu k Tvojmu bruchu,ze mu nebudu visiet dole a to tak,ze po twiste tu latku omotas okolo clenku jedenkrat a az potom si zaviazes na pase.
Fliacik,aj mna mala taha za vlasy,to ma fest vytaca :mrgreen: ale vacsinou si zopnem do gulky vysoko hore a to ked nedociahe,bud da pokoj,alebo mi taha tie male dole potom :evil:
Luciole furt som to hladala ten pripojit a ja slepa,hned to mam pod ocami :D

A na tej foto moc ten uvaz ani nevidno,len spinave zrkadlo :mrgreen: :twisted:
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nosenie detí

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia