Pri dojčení strašne priberám

témy o dojčení starších detí

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 20 Feb 2013, 22:50

adkarka, samozrejme odpoved ak bude mozne sem prilozime,aspon ako link. Co sa tyka dojcenia, myslim, ze bude adekvatna, a to ostatne ako pise artemis, treba riesit samozrejme s lekarom, alebo odbornikom
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 20 Feb 2013, 22:54

Filomena, naozaj nechcem pánovi doktorovi robiť reklamu, ale tu je link : http://www.akv.sk/

Ja mám od neho knihu "TeRaz to zíde" http://www.martinus.sk/?uItem=60739

no a ono to fakt funguje, 7 rokov som nemohla schudnúť ani kilo, alebo sa vrátilo jojo efektom, a teraz takto pekne...joj, len je to predsa stále boj.

Ja jem podobne často, aj 5x denne ale večer idem viac hladná ako nasýtená spať...vôbec nepočítam kalórie, ani rozpis zložiek potravy nemám, to by ma asi mrsklo o zem to sledovať...pohyb mám iba prechádzky, rýchla chôdza - patrilo by sa urobiť 7-10 km, ale to mi nevyjde skoro nikdy....pijem len vodu, málo nízkotučného mlieka, a nesladené čaje (to pomenej, lebo to robí človeka hladným). Čokoládu si doprajem len 70 percentnú čiernu, len malý kúsok, keď je hlad neprekonateľný, alebo za hrsť orechov. Olej používam len olivový. Jogurty len biele. Atď.atď.

Hoď sem pre zaujímavosť čo si konkrétne dnes jedla.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Feb 2013, 23:44

Filomena, pri tvojom popise by si fakt mala byt topmodelka. Je to fakt zvláštne a naozaj Ti veľmi prajem aby niekto rozlustil tuto "záhadu". Mozno Dr.Newman ma nejakú podobnú skúsenosť v praxi s dojciacimi mamickami.
Ak prestanes dojcit tak som zvedava co sa udeje. Dokedy planujes dojcit? Ak by si nemala zdravotný problém tak by si chcela do samoodstavenia?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod filomena » 22 Feb 2013, 15:28

Pridávam odpoveď z Mamily

priznam sa, ze nemam skusenosti so situaciou, ktoru popisujete, pretoze priberanie pocas dojcenia nie je obvykle a to, co sa u Vas deje, nie je bezna situacia. Navyse toto nespada uplne presne do oblasti laktacneho poradenstva, ale skor do oblasti vyzivoveho poradenstva.
Pravdepodobne by ste potrebovali najst lekara, ktory by bol schopny urobit potrebne vysetrenia a najst pricinu Vasho stavu. Kedze sa beznych okolnosti dojcenie takyto stav nesposobuje, tak treba hladat to, co sa nedeje spravne, najst pricinu a odstranit ju. Je mi luto, ze lekari Vas odbijaju, moj navrh by bol skusit sa skontaktovat s niekedy, kto rozumie tomu, ze tato otazka sa musi dat riesit aj pocas dojcenia.
Skuste sa obratit na niektoru z tychto kolegyn, ktore sa na otazky vyzivoveho poradenstva specializuju:
http://kojim.webnode.cz/laktacni-poradk ... poradkyne/ (aj ked netusim, ze s tymto presne maju skusenost, ale skuste im napisat)
pripadne skuste na internete najst Ambulanciu klinickej vyzivy (Dr. Bukovsky) a skuste sa poradit tam, pretoze je zjavne, ze toto potrebujete urgentne riesit.
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod filomena » 22 Feb 2013, 15:49

Začala som teda zháňať lekára, ktorý by bol ochotný ma poriadne vyšetriť, a nie vyriešiť môj problém odporúčaním odstavenia. AKV si nemôžeme dovoliť, ale svitá mi nádej na jedného lekára po známosti, snáď bude ochotný.
Som už na pokraji síl. Roky som neustále hladná, unavená, psychicky na dne. Aj finančne máme značné problémy - moja strava je dosť drahá ak mám dodržať všetky odporúčania, každý mesiac si musím kúpiť nové topánky a nohavice, každé 3 mesiace o 2 veľkosti väčšie oblečenie. Veľkosti, ktoré nosím, sa už ťažko zháňajú a stoja omnoho viac, ako bežná konfekcia. Je len málo ľudí, čo mi vôbec veria, že sa neprejedám. Dojčiť som chcela do prirodzeného odstavenia, ale teraz som v stave, v ktorom to už určite nepotiahnem dlho. Možno mesiac, dlhšie iba za predpokladu, že by sa moja situácia začala zlepšovať. Prvé dieťa sa odstavilo viac-menej samo, pretože som v tom čase ešte nemala dobré informácie, dávala som mu cumlík, od pol roka kašu z fľaše. Keď sa tým vyriešil môj problém s nadváhou, potešila som sa. Pri druhom som chcela dojčiť dlhšie, ale keď som videla, čo to so mnou znovu robí, odstavila som sama. Kvôli váhe, pre mnohých egoistické rozhodnutie, ale obezita nie je len o zlom vzhľade, mňa omnoho viac trápi moje zdravie. Vtedy som niekoľkokrát odpadla, cítila som sa akoby som mala už-už dostať infarkt, veľmi som sa bála. Odstavenie mi okamžite vyriešilo všetky zdravotné problémy. Teraz som už nadupaná informáciami, plánovala som dlhodobo dojčiť, už od posledného trimestra som na prísnej diéte, aby sa priberanie nezopakovalo. Cítim sa však hrozne, podobne ako vtedy, keď som začala odpadávať. Nedokážem to opísať, som apatická, ledva prežívam, neprejde hodina, aby ma niečo nebolelo. Stále ma sužujú výčitky svedomia, že chcem odstaviť dieťa, aby som pomohla sebe. Zároveň mám ale pocit, že v mojej situácií by to bolo jediné rozumné riešenie.
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Feb 2013, 16:06

Filomena, držím palce, aby si našla kompetentnú pomoc. Ak sa naozaj nebude dať nič vymyslieť a odstavenie nejako prapodivne funguje na to, aby sa toto vyriešilo, nemá Ti kto čo vyčítať. Ak to niekto bude robiť, nevie, čo hovorí. Dojčenie nie je jediná najdôležitejšia vec na svete, ak skutočne nikto nenájde riešenie a odstavenie pomôže, možno si jedna z milióna, ktorá to takto má - ale to predsa neznamená, že sa máš zaťať a vydržať to.
Viem, že to nepadne dobre, ak také niečo budú ľudia hovoriť, ale ak to bude jediné riešenie, ktoré Ti môže pomôcť, potom Ti nikto nemá právo do toho hovoriť a Ty máš právo také rozhodnutie urobiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 22 Feb 2013, 16:27

Filomena, aj ja Ti držím palce, aby si našla správneho lekára. AKV je finančne náročné, ale finančne náročné, ako vravíš je i Tvoje priberanie...a (ne)stojí Ti to za to, investovať do Tvojho zdravia?
Možno si prehliadla, ale už som Ti 2x položila otázku, že či by si mohla jednoducho napísať čo konkrétne si napr. dnes jedla (všetky jedlá s uvedením množstav a času), ......možno budeme múdrejší...môžeš odpovedať?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod filomena » 22 Feb 2013, 23:35

Artemis, prepáč, prvýkrát som pochopila zle, že sa pýtaš všeobecne na stravovací štýl, a potom som už nestíhala odpovedať.
Tak konkrétne za dnes
7.30 3PL ovsené+pohánkové vločky s vlákninou + 200ml polotučné mlieko, po chvíľke prestávky 2 paradajky a 1/2 uhorky
10.00 menšie kyslé jablko, 50ml biely nízkotučný jogurt, 2ks vlašské orechy, kaleráb, paprika
12.30 zeleninová polievka 300ml (len zelenina vo vode, žiadna múka, olej, len štipka soli), pomerne husto zaplnená zeleninou, 50g pangasius na pare, 100g brokolica na pare, 50g varený zemiak
15.30 50g celozrnný chlieb slatinský, máličko pokvapkaný oliv. olejom, tvarohová nátierka (cibuľa, 50g nízkotučný tvaroh, paprika, strúhaná mrkva, korenie)
18.30 2ks volské "vypichočká" (tj. vajcia bez žĺtku) na kvapke oliv. oleja, hlávkový šalát
21.00 150ml acidko nízkotučné bez príchute
Každú hodinu 7-20.00 pohár čistej vody
Spánok 23.00 - 7.00
Šport: ráno 10min. rozcvička (po raňajkách), low-impact aerobik 13.30-14.00, 16.30-18:30 prechádzka 8,5km.
Dojčenie 7x cez deň (to je väčšinou výdatné) a 4x v noci (to nebýva výdatné, len cuckanie na ukľudnenie).
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Feb 2013, 00:02

Smiem sa spýtať ešte aký máš obvod pásu (meria sa cca 3-5 cm nad pupkom) A ešte - koľko litrov vody vypiješ denne?
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod Lucifera » 23 Feb 2013, 13:52

Filomena, ked som videla ten tvoj jedalnicek, tak mi napadlo, ci nahodou nejes velmi malo a vyhladovane telo si hned vsetko nemeni na tuk do zasoby a ty mozes byt vlastne podvizivena. O takychto pripadoch som niekolkokrat pocula. A pomohlo paradoxne viac jedla.
Obrázok užívateľa
Lucifera
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 18 Mar 2012, 22:31
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 8 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod Kandy » 23 Feb 2013, 14:20

Mne sa tiež zdá, že ješ veľmi málo. V jednej relácii o chudnutí nedávno dávali, že keď ješ málo, tak to má presne opačný efekt. Hlavne ten obed a večera sa mi zdali trochu poddimenzované. Ja toho pojem asi dvojnásobok za celý deň a mám skôr opačný problém, a to, že chudnem. A nemyslím si, že by som mala nejak geneticky daný rýchly metabolizmus alebo čo.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Feb 2013, 16:31

Schválne som nechala priestor, aby sa vyjadrili ostatné členky k Tvojmu jedálničku...že či si všimnú v ňom chyby (a podľa mňa dosť veľké). Zatiaľ dve reakcie hore: práve naopak, čo do množstva a časov: je to príliš veľa jedla...ale tak, možno ešte niektorá napíše svoj názor...potom to môžme rozdiskutovať...Za mňa: pokiaľ by som takéto množstvá denne mala jesť, tak mesačne priberiem iste 1-2 kg, aj pri tom pohybe...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod filomena » 23 Feb 2013, 16:43

Artemis, pás mám 125cm a pijem tak ako som písala, každú hodinu pohár vody, ten pohár má 200ml a ešte okolo športu si dám aj naviac, spolu je to cez 3l vody.

Tento problém, čo spomínate, som samozrejme preberala s obezitológom, na to, aby si telo aj z mála ukladalo tuk, však musí byť splnených niekoľko podmienok, ukladanie tuku nastáva vtedy, ak jete nepravidelne, veľké pauzy medzi jedlami, a potom naraz väčšia porcia, preto mám všetky porcie pod 1000kJ a radšej jem až 6x denne. Na ukladanie tuku musí byť v krvi prebytok cukru, čomu sa vyhýbam jedlami s nízkym glykemickým indexom a ich kombinovaním s ďalšími potravinami, čo ešte spomaľuje uvoľňovanie cukru do krvi. Tuk sa ukladá hlavne pri zmenách príjmu, keď je telo zvyknuté na málo, tak stačí jediný deň zjesť viac, a hneď sa všetko naviac uloží. Keď som zozačiatku jedla viac - odporúčania sú znížiť príjem o 3000kJ oproti potrebám, čo pre mňa bolo asi 9000kJ - tak som pribrala za mesiac 6kg. Nižší príjem mi aspoň spomalí priberanie. Teraz jedávam pod 6000kJ a dojčím, hýbem sa. Keď nedojčím, môžem jesť dvojnásobok bez toho, aby som pribrala čo len gram, nemusím sa vôbec hýbať. Ale čím ďalej to takto píšem a som nútená sa na to pozrieť akoby s odstupom, tým viac mám pocit, že v mojom organizme niečo nefunguje správne.
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Feb 2013, 17:26

Áno ten pás tomu zodpovedá. OK. Naopak Filomena, tie množstvá ktoré konzumuješ, dokonca v 6 porciách denne spôsobujú, že neumožníš telu aby načrelo do tukových zásob. Ja sa vôbec nečudujem, že nechudneš a priberáš. Ešte chvíľu počkajme, na názory ostatných členiek, lebo som zvedavá, a potom napíšem viac a konkrétnejšie...

Zatiaľ iba k tej vode...na svoju váhu by si mala vypiť 3,5 l denne. Neviem kto Ti poradil že každú hodinu 200 ml...treba piť na jednu dávku 300 ml-400ml...dokonca ráno sa odporúča vypiť hneď 0,5 litra vody...

Ešte jeden dôležitý dotaz-vyprázdňovanie je pravidelné- každý den dúfam...? (mimochodom, nenadúva Ťa? Pri takých kvantách zeleniny v kombinácii s jogurtami a podobne ani by som sa nečudovala)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Feb 2013, 20:29

filomena, mne sa zda tvoj jedalniček velmi fajn. Nemyslim, si že ješ nejako extra malo a vela isto nie. Ja by som napriklad brala mať tvoju vydrž a takto ukažkovo sa stravovať. A tiež som počula ako aj ty,, že je lepšie minimalne 5 jedal denn po troškach a ak to nepomaha tak aj 6x denne. Myslim, že maš v strave dostatok tukov - nenasytenych mastnych kyselín - orechy, olivovy olej - čo je velmi dôležité, tiež bielkoviny -tvaroh acidko mlieko bielko z vajca a aj sacharidy -vločky. Nemaš tam žiadne sladkosti ani žiadne prepalene tuky. Podla mna ukažkové stravovanie. I ked ako si napisala, že ješ 6000 KJ denne to sa mi skutočne zda malo, ja ako som čitala tvoj jedalniček tipovala by som aspon tych 7000 KJ A podla mna je dobrý príjem 7000KJ- 8000KJ denne.

Inak ja tiež pri dojčení prvý polrok mam problem s chudnutim, ako nejkako vyraznwe nepriberám, ale citim, že telo ovela viac drží tuky ako po tom prvom polroku dojčenia, potom schudnem ovela lepšie a rychlejšier ako prvý polrok dojčenia
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod akdarka » 23 Feb 2013, 20:38

Ja to tiez nevidím na veľa stravy. Ja som podobným jedalnickom (podla inspiracii Mira Veseleho) schudla 10kg este pred porodom (nastup do sedaveho zamestnania spravil svoje :? ) Teraz zasa dávam dokopy samu seba a aj ked nemám zďaleka toľko discpliny v strave ako filomena tak mi to ide dole + hybem sa len 30min na cvičenie Jillian Michaels.

Artemis, ako ma podľa teba vyzerať jedalnicek pri redukcnej diete? Ja si teraz dávam pozor na jedlo ale rada by som pre inšpiráciu nejake rady - ty si sa držala Dr.Bukovskeho? Mne sa ta jeho kniha "teraz to zide" zle čítala, priveľa smajlikov (to teraz myslím s trochou nadsazky). Mozno by som sa mala začítat pozornejsie
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod mia » 23 Feb 2013, 20:44

filomena, podla mna je toho jedla tak akurat... jedine, co ma napadlo pri citani tvojho jedalnicka bolo, ze je tam podla mna priiilis vela mliecnych vyrobkov, ktore su kyselinotvorne... pri prekysleni sa dostávame sa do stavu známeho pod názvom inzulínová citlivosť alebo syndróm X, keď je naše telo prinútené produkovať veľké množstvá inzulínu a zaplaví sa ním tak, že neznehodnotí žiadnu dostupnú kalóriu a všetky starostlivo premení na tuk... (citovane zo: http://primar.sme.sk/c/5298386/nechcete ... z2LqMcFKnA )

mlieko vseobecne ja osobne povazujem za skodlive, najma pri dietach...
pozri si aj tieto linky, ak ta to zaujima:
http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_ ... eky_05.php
http://www.zdravy-zivotny-styl.digitaln ... nizmu.html
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod mia » 23 Feb 2013, 20:45

filomena, este otazka - kolko mliecnych vyrobkov si konzumovala pred tym (ked si nedojcila a nedrzala dietu...)? dakujem pekne
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Feb 2013, 21:37

Takže kočky, nechali ste sa oklamať zdaním že je to ukážková strava. Nie je. To už mali skôr pravdu tie prvé dve ktoré hovorili, že je to málo (áno ale nie do množstva, ale do hodnoty a druhu jedla)

Vejula Ty si myslíš že príjem tukov, tie nízkotučné nechcem povedať čo, a dva orechy + niekoľko kvapiek olivového oleja je v poriadku?

filomena píše:Tak konkrétne za dnes
7.30 3PL ovsené+pohánkové vločky s vlákninou + 200ml polotučné mlieko, po chvíľke prestávky 2 paradajky a 1/2 uhorky).


Filomena tie raňajky sú slabé. Vločky + polotučné mlieko je super. Ale 2 paradajky a 1/2 uhorky je k tomu málo. Raňajky ťa musia zasýtiť tak, aby si nepociťovala hlad aspoň 4 hodiny. Preto by som zjedla radšej k tým vločkám s mliekom ešte 1 krajec celozrnného chleba natretým natenko normálnym maslom, 2 plátkami šunky, 1 paradajku a dajme tomu tú polku uhorky.

filomena píše:10.00 menšie kyslé jablko, 50ml biely nízkotučný jogurt, 2ks vlašské orechy, kaleráb, paprika).


ako vravím najskôr by si mala pociťovať hlad pri silnejších raňajkách až okolo 11.30 a to by Ti malo stačiť jedno jabĺčko, neviem prečo by malo byť kyslé, normálne jablko si daj, alebo namiesto jablka 1 banán si daj. Ak bude hlad neprekonateľný, kľudne si daj malú hrsť orechov k tomu.

...do obeda by si už mala mať v sebe aspoň 1,5 l vody (0,5 l - 0,75 l vypiť ráno, a zvyšok dopoludnia na 2-3 krát.

filomena píše:12.30 zeleninová polievka 300ml (len zelenina vo vode, žiadna múka, olej, len štipka soli), pomerne husto zaplnená zeleninou, 50g pangasius na pare, 100g brokolica na pare, 50g varený zemiak).


Obed je veľa do množstva ale nekvalitný. Časovo ho môžeš vzhľadom na sýte rańajky a ešte k tomu desiatu posunúť naneskôr napríklad na 13.30... Zeleninová polievka pokiaľ je hustá zeleninou stačí aj 250 ml. Neviem prečo pangasius, je to najnekvalitnejšia ryba (pestujú to v nahustených aquakultúrach vo vietname, nadopovávajú antibiotikami, ledva ledva to vždy prejde limitmi) Lepšie je už naozaj filé z tresky, alebo ešte lepšie čerstvý pstruh... 50g ryby to je tragédia, to je nič... Aspoň 100 gramov a môžeš vynechať ten zemiak o veľkosti ping-pongovej loptičky (toľko totiž váži 50g - ako píšeš) (ten zemiak je tiež ako príloha s brokolicou úplne zbytočný, veď dosť zeleniny máš v polievke...Dopraj si teda k tej polievke na 200 stupňoch v rúre upečeného malého vypitvaného pstruha dovnútra za hrášok masla, vetvičku vňate, koliesko citróna a môžeš aj osoliť. Aj keby si toho mäsa nakoniec zjedla 120-130 gramov nič sa nedeje.

filomena píše:15.30 50g celozrnný chlieb slatinský, máličko pokvapkaný oliv. olejom, tvarohová nátierka (cibuľa, 50g nízkotučný tvaroh, paprika, strúhaná mrkva, korenie)


to horeuvedené je zbytočne veľa za tak krátku dobu od obeda , toto je čas na doprianie si pásika čiernej 70 percentnej kvalitnej čokolády alebo polku malej konzervy kukurice, či kvalitnú cereálnu tyčinku (preboha kočky, to ste si nevšimli že ten jedálniček nemá žiadne poriadne cukry? Toto je dôvod na obavu, nie podviživenosti, ale na to, že keď telo nemá cukry vtedy spaľuje svaly...najprv potrebuje dostať cukor na energiu a potom môže spaľovať tuky, ak ten cukor nemá, Filomena si spaľuje svaly a cvičí nadarmo...

...strúhaná mrkva...čo k tomu dodať, OK po tej čokoláde, či tyčinke, alebo ešte lepšie kukurici, dobre mrkva - ale prečo strúhaná? Veď máme zuby, a čo je najdôležitejšie, hryzením mrkvy trvá jej jedenie dlhšie, dôkladne prežuť a vychutnať si, a nie naládovať do seba s vedomím, že veď čo, mi to sedí do tabuliek, toto sa do mňa ešte zmestí...

Ešte k tým nízkotučným jogurtom a tvarohom...nerob to, kupuj si normálne bežné biele jogurty, to isté s tvarohom...telo to potrebuje...nie tie škroby zmiešané s vodou...Polotučné mlieko je OK, to je niečo iné.

filomena píše:18.30 2ks volské "vypichočká" (tj. vajcia bez žĺtku) na kvapke oliv. oleja, hlávkový šalát)


Píšeš, že poobede ideš na takú dvojhodinovú prechádzku, takže po nej keď dôjdeš domov, hneď si dáš večeru - čo je najväčšia chyba, nejedz aspoň hodinu nič čo má tuky a cukry...najlepšie nejesť nič, doplň si iba stratu tekutín, nepi studenú vodu, podotýkam...

Tou večerou ktorú si popísala, si si iba doplnila to čo si počas prechádzky stratila. Takže prechádzka bola vlastne zbytočná, iba si si spálila svaly, lebo si nemala predtým žiadne poriadne cukry v jedle. Paradoxne zas máš rovnako tuku... Aj tie dve vajcia bez žltku sú podľa mňa nezmysel. Skráť si prechádku na 5 km denne a rýchlou chôdzou, alebo chôdzou do kopca, veď to aj robíč, ale nerob to teda tak dlho. Počkaj radšej potom tú hodinu po prechádzke a na večeru si radšej daj 1 uvarené vajce s tým šalátom... pražit bielka na kvapke olivového oleja je tiež nezmysel , olivový olej sa Ti spáli vytvorí karcinogény...a tie bielka...veď to musí byť aj nechutné...

filomena píše:21.00 150ml acidko nízkotučné bez príchute)
acidko nízkotučné to je úplne už zle, príliš veľa mliečnych výrobkov na dnes to už bolo, ak je hlad neprekonateľný daj si radšej 2 sušené slivky...

filomena píše:Každú hodinu 7-20.00 pohár čistej vody
Spánok 23.00 - 7.00
Šport: ráno 10min. rozcvička (po raňajkách), low-impact aerobik 13.30-14.00, 16.30-18:30 prechádzka 8,5km....
ako vravím prispôsob časy cvičení aby bolo jedlo vždy aspoň jednu hodinu po cvičení...

Do svojho sortimentu zaraď cottage syr, med v malých množstvách, kvalitné cereálne tyčinky, tmavú min. 70 percentú kvalitnú čokoládu, vyhoď všetko nízkotučné okrem mlieka (mlieko max 150-200 ml denne), jedz viacej mäsa, zeleniny a ovocia dokopy 1 kg denne. Olivový olej konzumuj jednu polievkovú lyžicu denne.

Toto čo si popísala Ti iba tie obrovdké množstvá zeleniny rozťahujú žalúdok, častým pitím tiež, vyvolávaš si pocity hladu...to nie je dobre...

Obmedz cibuľu, koreniny (podporuje chuť do jedla), zbytočne neprekombinovávaj jedlá (tak ako to vidno na Tvojom obede a olovrante), úplne si to zjednoduš, skús obnoviť svoje správne pravé inštinkty v stravovaní, ktoré Ti zdá sa mi, to počítanie kalórii, váženie jedla, podrobné rozpisy a na gramy dodržiavanie ingrediencii úplne potlačili....

Prestaň rátať kalórie, prestaň vážiť jedlo...čudujem sa, že si sa dokázala tak dlho držať tej Tvojej diéty, s takou svedomitosťou, napriek tomu, že Ti nepomáha...klobúk dolu, ak máš takúto vytrvalosť...ja sa nečudujem, že si z toho vyčerpaná, veď to musí stáť polku života toto...ale podľa mňa to ide naozaj jednoduchšie...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Feb 2013, 21:47

akdarka píše: Artemis, ako ma podľa teba vyzerať jedalnicek pri redukcnej diete? Ja si teraz dávam pozor na jedlo ale rada by som pre inšpiráciu nejake rady - ty si sa držala Dr.Bukovskeho? Mne sa ta jeho kniha "teraz to zide" zle čítala, priveľa smajlikov (to teraz myslím s trochou nadsazky). Mozno by som sa mala začítat pozornejsie


Tak ja nekojím, v podstate som na seba ešte prísnejšia ako som napísala vyššie, totiž vynechávam večeru, idem spať viac hladná ako nasýtená.

Ide o to, či si chceme hmotnosť udržovať, alebo chudnúť. Ja chudnem, takže musím to robiť takto. Inak by som síce nepriberala, ale ani nechudla.

Uvediem príklad ako ťažké to je...pri tejto diéte podĺa Bukovského, aj napriek tomu že som napríklad týždeň intenzívne lyžovala 3 hodiny denne som schudla "len"1,5 kg (za 7 dní). Svoje robí aj vek samozrejme...iné je keď má dievča 20,30 či 40 rokov...no.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Feb 2013, 22:09

artemis, je pravda, že ja si tie množstvá tie gramy neviem realne predstaviť, napr na obed som si predstavila normalne jedneho upareneho pangasa so zemiakmi a brokolicou. Neviem kolko je to 50g zemiakov a 50g ryby.
No a čo sa tyka tuku, aj ryby obsahuju velmi kvalitný tybí tuk, kvôli ktorému vraj obyvatelia prímorských krajín dlhšie žijú. Ten olej čo ja viem, ked si da malu lyžičku olivoveho oleja k obedu, malu lyžičku dokopy ten olovrant a večer- tak si myslim, že je to ok, ja si napriklad niekedy len tak dam do ust malu lyžičku panenskeho oleja. je to super. A tie orechy obsahuju skutočne vela tukov, zvlašť vlažské. Ale teda neviem si realne predstaviť kolko je toho v dvoch orechoch. Ja by som dala dajme tomu takých 5 vlažských orechov, ALEBO NEJAKE slnečnicove tekvicove semienka.

mia to čo píšeš o mliečnych vyrobkoch sa vzťahuje aj na kyslomliečne vyrobky? Napr aj na acidofilné mlieko? LEbo ja denne vypijem tak pol litra acidka :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod mia » 23 Feb 2013, 22:17

vejula, to sa vztahuje na pasterizované mlieko, syry (neúdené), tvaroh... takze jogurt so živou kultúrou (nie taky, co ma trvanlivost mesiac), acidofilné mlieko, kefír - to je zasadotvorne, to je v pohode ;-)
mia
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 26 Apr 2011, 19:40
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 21 dní
Rokov: 9 rokov, 3 mesiace, 18 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod Kandy » 23 Feb 2013, 22:18

Artemis, bola som zvedavá na tvoju odpoveď. Pozerám, že to máš naštudované a úplne s tebou súhlasím. Čo povieš na tento článok? http://authoritynutrition.com/11-bigges ... nutrition/
Filomena, robili ti odbery na štítnu žľazu? Po pôrode môžu byť hormóny rozhádzané, tak či nemôže byť problém aj tam. A ako napísala Artemis, soliť treba. Je tam jód, ktorý teraz potrebujeme nielen pre seba, ale aj bábo. Ja beriem eutyrox na štítnu žľazu a keď som pol roka varila nesolené, lebo však nech to môže aj malý jesť, tak sa mi rapídne zhoršili výsledky.

Ja sa teraz síce zaujímam o stravu, ale momentálne z pohľadu warfaínovej diéty. Veľa vecí nemôžem, tak hľadám spôsoby, ako sa aspoň trochu stravovať vyvážene. Totiž stále mám pocit, že mi chýba vápnik alebo nejaké vitamíny, lebo mám biele fľaky na nechtoch. :evil:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Feb 2013, 22:43

vejula píše:artemis, je pravda, že ja si tie množstvá tie gramy neviem realne predstaviť...Neviem kolko je to 50g zemiakov a 50g ryby.

Vejula ja som si dnes špeciálne dala námahu a odvážila koľko je 50g zemiaku - nie je to väčšie ako pingpongová loptička-ver mi. A o rybe ani nehovorím...50 g mäsa je žalostne málo, ako pre vrabca...

vejula píše:..... Ale teda neviem si realne predstaviť kolko je toho v dvoch orechoch. Ja by som dala dajme tomu takých 5 vlažských orechov, ALEBO NEJAKE slnečnicove tekvicove semienka..

Ano presne, tých 4-5 vlašských orechov to je taká hrsť, to je dobrá dávka, alebo namiesto toho aj tekvicové semiačka sú super!!!! Alebo si urobiť mix - kešu orechy, para, pekan orechy, semiačka...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Feb 2013, 00:00

Na tejto stranke je velmi dobre pisane o ucinkoch jodu a co to robi, ked chyba. Je tam pisane aj o tom, co robit, ked sa uz Euthyrox berie.

Odporucaju tam jod v tekvicovom oleji - hodne drahy, su aj lacnejsie moznosti, napr. Jodis 330 ml za cca 15 eur - dufam, ze rovnako dobre. Kazdopadne asi lacnejsie vyjde kupit si tekvicovy olej zvlast + jod.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron