Pri dojčení strašne priberám

témy o dojčení starších detí

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 26 Feb 2013, 01:34

quaxi píše: Ona dostala odporucenie na tento vyzivovy styl od lekara ktory jednak ma nastudovane viac ako jednu knihu, jednak videl jej vysledky rozborov, jej predosle skusenosti, posudil toho urcite viac ako ty tuto z par prispevkov a z toho, co si si zapamatala z jednej knihy pre laikov.


No zjavne jej nefunguje tá dieta od toho lekára - alebo? :?

quaxi píše:Pozri si tu Veseleho stranku...


...ja ju poznám tú stránku, a je to v poriadku...

quaxi píše:...tam presne tymto stylom chudne vela ludi - a uspesne ....


...filomena zjavne nie :?

quaxi píše:.... Ale hlavne - rady ako prisposobit svoj jedalnicek inemu stylu jej nepomozu, ked nepozna hlavne principy toho stylu, pretoze tak by akurat pomiesala piate cez deviate a vysledok by bol este horsi.


To bude asi svätá pravda, treba tomu rozumieť...a nerozumiem baby čo blbnete proti mne, pritom som ja sama úspešne schudla, keby som nemala osobnú skúsenosť, aké je to naozaj ťažké (ale i napr. na rozdiel od niekoho, kto váži pri výške 165 cm 51 kg a myslí si že je obézny ;) ) tak mlčím ako hrob.

Ja som vychádzala z toho, čo filomena napísala, a napísala, že ju lekári, aj tuším gynekológ vyšetrovali a nijaké závady v jej zdraví nenašli...opakujem, je možné že má nejakú absolútne zriedkavú chorobu (napr. ako som uviedla poruchu leptínová rezistencia) a to som jej aj napísala, že nech ide s tým za lekárom.

Pozri Quaxi, ja som o tomto filomeninom probléme premýšľala logikou v štýle Ockhamovej britvy...takže viac už naozaj sa v tom rýpať nebudem...a uvidíme, či sa filomena ozve, ako pochodila u toho iného lekára, ktorého si vraj začala hľadať...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 26 Feb 2013, 01:45

kinsi píše:Artemis, nenormálne si ma pobavila :) takú haluz ako tvoj posledný príspevok som dávno nečítala. Škoda, že nemám čas na dlhší komentár.


Dôležité je, že si mala dosť času pobaviť sa, smiech je zdravý.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Feb 2013, 09:03

Možno by bolo dobré sa spýtať Filomény, či stojí o pomoc v oblasti svojej diéty... chápem, že podstatou Vašich príspevkov je snaha pomôcť, ale táto diskusia sa začala preto, že Filoména vidí súvis medzi svojim priberaním a chudnutím a dojčením a preto sa spýtala. Nemusí byť príjemné nedostať jasnú odpoveď (ktorú bohužiaľ nevieme dať, pýtali sme sa aj dr. Newmana, nestretol sa s takouto situáciou doteraz ani on) a nájsť tu 3 strany diskusie, ktorá sa nemusí dobre čítať, ak je človek osobne zainteresovaný...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod quaxi » 26 Feb 2013, 10:17

Artemis, ale ved neblbneme proti tebe, len kritizovat jedalnicek z jedneho stylu z pohladu druheho stylu mi pripada nezmysel, tym jej neporadis, akurat ju pomotas... Hlavne ked si jej vytkla v podstate detaily, ktore pri deficite 8000 kJ uz nehraju rolu, ved to je deficit, aky by bezna zena dosiahla len uplnou hladovkou - a ona tak funguje rok a stale pribera... Mas pravdu, ze by potrebovala vyskusat uplne iny styl, ale to by ho musela spoznat podrobne cely, nie len utrzky z kritiky jej jedalnicku, a v jej situacii by asi stalo za to, aby aj tento novy styl radsej prebrala s lekarom (AKV mi pripada v tomto smere ako dobry napad). Ale ak jej nefunguje takyto velky deficit, tak neviem ci by iny styl stravy zafungoval.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 26 Feb 2013, 10:47

Klemka máš pravdu.
Ja už iba ku Quaxi: kritizovala som jedálniček, z ktorého by som ja určite pribrala minimálne 1 kg za mesiac, pretože to čo Filomena pojedla za deň, ja by som sa z toho stravovala skoro dva dni.

A pribrať 1 kg za mesiac - čo je mimochodom cca 33 gramov (!!!!!!!!!!) denne, to je nenápadné ako vrah ktorého ani policajt, nie to detektív amatér nevie často odhaliť.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Feb 2013, 11:43

quaxi príjem 8000KJ je pri redukcii hmotnosti uplne idelane čislo :) určite nejde o hladovku ;) Na všetkych strankach
RACIONALNEHO chudnutia je tento prijem odporučaný a nehrozí pri nom JOJO efekt. Takže určite by som to takto nedramatizovala. Pokial necukríš, nerobíš príliš na tuku a zbytočne do seba nepchaš čokolady či keksy a vianočky v pohode sa da pri tomto energetickom prijime vytvoriť jedalniček taky, že absolutne nemusíš hladovať :) Ja som na 8000KJ po prvom pôrode pomaly schudla, necitila som, žwe držím hladovku. Normalne ranajky - napr 80g musli zalaiatych 150g jogurtom(1800KJ). na desiatu 100g mix semienka orechy sušene ovocie(1500KJ). Obed uplne normalny, akurat nie vypražaný - napr kurací rezen na prírodno s ryžou a zeleninová obloha(2000 - 2500KJ) Na olovrant nejaké dve 30 gramové fit tyčinky(1000KJ) a na večeru rohlík s cottage alebo tvarohovou syrovou či inou natierkou(1000KJ). A ešte večer okolo desiatej jedno jablko alebo iné ovocie (okrem bananu)(200KJ)
Mne to nepripada ako nejaka extremna hladovka. Stačilo mi to a schudla som.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Feb 2013, 11:56

quaxi toto napisal Miro veselý
Aj napriek vyššie uvedeným výpočtom by som vám však odporúčal začať na príjme 8 000 kJ. Máte totiž väčší manévrovací priestor, hrozí menšie riziko chýb vo výžive. Chudnutie bude síce pomalšie, ale o to zdravšie, s menším rizikom jojo efektu.

8 000 kJ na deň skladajte zhruba z 90 gramov bielkovín, 240 gramov sacharidov a 65 gramov tuku. Myslite na to, že ak máte spomalený metabolizmus, pri tomto príjme nezačnete hneď chudnúť! Vydržte to. Tu nejde o to uštedriť telu ďalšiu tvrdú diétu. Začínate s racionálnou výživou!

Ja viem, že osobne prijimam vbiac sacharidov aj ked chudnem, čo nieje priliš dobré, ale mne telo vyžaduje proste, tak to citim a nemôžem si pomôcť
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod quaxi » 26 Feb 2013, 12:02

Vejula, ja hovorim o dennom DEFICITE 8000kj (filomena ma vraj prijem 5-6 tisic a vydaj 13-15tis) nie o prijme. Bezny clovek potrebuje tych 8tis.kJ a keby mal dosiahnut deficit 8000kj, tak musi hladovat, alebo fakt seriozne makat.

Artemis, to jedlo, co tam ma, nie je energeticky dostatocne ani na den pre polihujuceho cloveka. Je toho vela na objem, ale to, ze sa nepribera z objemu, ale z kalorii, je zname uz vyse 100 rokov. Podla mna to jedlo nema zdaleka ani tych 6000kJ, mozno 5000. Aby vyrobila liter MM (to je hned vydaj 3000kj), k tomu tolko sportu s 50kilovym zavazim na tele, a este priberat, ved to je proti fyzikalnym zakonom :D Ja sa divim ze je este nazive...
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod vejula » 26 Feb 2013, 12:04

quaxi ospravedlnujem sa, som ťa zle pochopila :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod quaxi » 26 Feb 2013, 12:09

vejula, ved mi to bolo hned jasne :-) ja fungujem bezne na tych 8000kj a to mam tak akurat, ze nechudnem a nepriberam (mam teraz strasne malo pohybu, lebo s detmi sa neda a neviem sa ich zbavit).
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 26 Feb 2013, 12:44

Quaxi sama sebe odporuješ...pretože si ma potopila ako laika a vyzdvihla doktora, ktorý jej práve takú dietu ako robí odporučil...a teraz práve tú dietu kritizuješ ako málo energetickú aj pre polihujúceho človeka. Keby si si aspoň prečítala poriadne príspevky čo som písala o potrebe poriadnych cukrov, mäsa (či syra-aby vegetariani nevstávali zo stoličky), ktoré jej v jedalničku chýbajú, o tom, že treba mať najprv zásobu cukru aby telo mohlo naštartovať pálenie tukov...takto si spaľuje iba svaly...

vejula, vidíš akú peknú dietu si mala. Bola dobrá, a vyhovovala Ti. Ja mám niečo podobné. (Ale mňa by 80g muesli položilo kaloricky - ja si musím vystačiť v raňajkách s 30 gramami a večeru ja už nesmiem mať po 19.00).
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod quaxi » 26 Feb 2013, 14:16

Artemis, ked vravim ze je tam malo energie, tak to znamena, ze ma mensi prijem ako vydaj (a ze by to tak bolo aj keby iba polihovala), a tym padom by za normalnych okolnosti mala chudnut. A nie, ze ta dieta je zla, lebo je nizkoenergeticka - ved vysokoenergeticka dieta by predsa z principu nemohla fungovat ;-)
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 26 Feb 2013, 15:35

quaxi píše:Artemis, ked vravim ze je tam malo energie, tak to znamena, ze ma mensi prijem ako vydaj (a ze by to tak bolo aj keby iba polihovala), a tym padom by za normalnych okolnosti mala chudnut. A nie, ze ta dieta je zla, lebo je nizkoenergeticka - ved vysokoenergeticka dieta by predsa z principu nemohla fungovat ;-)


Veď Ti vravím, nechudne, lebo vyzerá to tak, že si cvičením spaľuje svaly a nie tuk...práve kvôli tomu jedálničku, kde nemá poriadne cukry...A okrem toho... jesť hneď po cvičení, to ani nemusím cvičiť...zdá sa, že to čo zje akurát aj spotrebuje plus niečo sa jej z toho uloží...normálny človek so svalstvom môže zjesť niekoľkonásobne viac potravy oproti tučnému s tukovými pneumatikami, a ešte aj schudne, kdežto naopak, tučný ešte aj z toho mála priberie. Podľa mňa týmto jedálničkom kde každú chvíľu jem, to je jedno že aj kvantá zeleniny (iba čo peniaze povyhadzujem do hajzĺika) metabolizmus nenaštartujem.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod Kandy » 26 Feb 2013, 23:52

Nespaluju sa svaly, ked je malo bielkovin, t.j. malo masa, strukovin a podobne?
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 27 Feb 2013, 00:02

Kandy píše:Nespaluju sa svaly, ked je malo bielkovin, t.j. malo masa, strukovin a podobne?


ano aj to, samozrejme

...Bukovský píše, že na to aby telo sa naštartovalo na pálenie tukov, potrebuje najprv do tela dostať aj trochu cukrov, nemám to poruke aby som to mohla presnú vetu citovať...
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod filomena » 11 Mar 2013, 15:43

Ozývam sa po dlhšej dobe, strávila som ju v nemocnici :( Odpadla som na ulici počas prechádzky a nakoniec ma tam držali 10 dní. Po zistení výsledkov som si dobrovoľne nechala zastaviť laktáciu, nakoľko sa ukázalo, že mám extrémne vysoké hodnoty prolaktínu - viac než 300násobok normy. To mi spôsobovalo priberanie a zadržiavanie vody v tele. Za necelé 2 týždne od zastavenia laktácie som už schudla 10kg, väčšina je asi len uvoľnená voda, ktorá bola dovtedy zadržaná. Ukázalo sa, že takéto hodnoty som mala už na prehliadke u endokrinológa, ktorý však nemal skúsenosti s dojčiacimi ženami, a tak to pripisoval dojčeniu. Do papierov napísal, že som bola informovaná o vysokých hodnotách a sama som odmietla ukončenie dojčenia - mne však vôbec nepovedal, že mám nejaké hodnoty mimo normy, a môže mi to hroziť život, keby mi to povedal, bola by som s dojčením skončila. Nikto nevie, čo mi spôsobilo tak vysoký prolaktín, ale akonáhle mi ukončili laktáciu, hodnoty rapídne klesli a teraz ich už mám takmer v norme. Ďakujem vám všetkým za ochotu pomôcť a hlavne za psychickú podporu, som veľmi prekvapená že banálny problém slovenskej ženy sa dostal až ku p. Newmanovi - až sa hanbím, že som ho takto nepriamo "otravovala" :)
filomena
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 02 Máj 2011, 16:04

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Mar 2013, 22:47

Musis prezivat narocne obdobie, i ked je fajn, ze tym ci onym sposobom sa to nakoniec vyriesilo (ci korektne po zdravotnej stranke, to uz nie je v mojej kompetencii). P. Newman je skvely lekar, ktory neradi len doma v Kanade, ale posobi v roznych koncinach sveta osobne a cez e-mail prakticky hocikomu na svete.
Dufam, ze ostanes s nami nadalej na fore, nie su tu len cisto dojciace temy :) .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Mar 2013, 20:59

Celé je to mimoriadne zvláštne... Za bežných okolností majú matky vyššie hladiny prolaktínu v období po pôrode a napriek tomu chudnú spravidla lepšie ako matky, ktoré nedojčia. Toto je norma, pretože dojčenie je norma. Ide mi o to, že ak to v Tvojom prípade takto nie je, je dobré zistiť, o čo skutočne ide. Neuspokojiť sa s tým, že teraz sa znížil prolaktín a chudneš. Nehovoriac o tom, že je možné znížiť hladiny prolaktínu a pokračovať v dojčení, pretože dojčenie už teraz vysoké hladiny prolaktínu nespôsobuje. Za tým je niečo viac. Otázka je tiež, čo sú to 300-násobné hodnoty, pretože bežne človek má veľmi nízke hladiny prolaktínu a pri dojčení môžu byť 300-násobné a tiež to môže byť normálne. Každé laboratórium navyše používa svjou normu. Hlavné je ale to, že ak skutočne ide o vysoké hladiny prolaktínu, riešením by nemalo byť len to, že znížime hladiny prolaktínu a ďalej to neriešime. Toto má svoju príčinu. Niekedy sa vysoké hladiny prolaktínu viažu na vysoký prírastok na váhe, ale toto za bežných okolností takto ženy nemajú. Takže toto má k tomu ešte nejakú príčinu, možno prolaktinóm, možno metabolickú poruchu. Toto má zmysel z hľadiska budúcnosti riešiť a zistiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 12 Mar 2013, 22:04

filomena píše:Ozývam sa po dlhšej dobe, strávila som ju v nemocnici :( ....nakoľko sa ukázalo, že mám extrémne vysoké hodnoty prolaktínu - viac než 300násobok normy. To mi spôsobovalo priberanie a zadržiavanie vody v tele. Za necelé 2 týždne od zastavenia laktácie som už schudla 10kg, väčšina je asi len uvoľnená voda, ktorá bola dovtedy zadržaná. Ukázalo sa, že takéto hodnoty som mala už na prehliadke u endokrinológa, ... Do papierov napísal, že som bola informovaná o vysokých hodnotách a sama som odmietla ukončenie dojčenia - mne však vôbec nepovedal, že mám nejaké hodnoty mimo normy, a môže mi to hroziť život, ....ale akonáhle mi ukončili laktáciu, hodnoty rapídne klesli a teraz ich už mám takmer v norme. Ďakujem vám všetkým za ochotu pomôcť ....


Tak si tú zdravotnú starostlivosť prežila... :)
moje rady vychádzali z toho, ako si uviedla, že Ti robili hormonálne testy ale všetko že máš v poriadku...
aj som sa čudovala, že si sa prestala ozývať a Ty si sa kurýrovala v nemocnici... :?

No ale to je podstatné - aby si bola v poriadku, neutrpela ujmu vďaka tomu lekárovi, ktorý sa neobťažoval Ťa poriadne informovať, totiž - ak je naozaj v zdravotnej dokumentácii napísané že si bola informovaná o vysokých hodnotách, a že si odmietla ukončenie dojčenia, tak to je vážne porušenie zásad poskytovania zdravotnej starostlivosti zo strany endokrinológa, ak tam nefiguruje aj Tvoj podpis (zásada informovaného súhlasu). Navyše , ak je pravda, čo píšeš, že je tam v papieroch slovo ODMIETLA, jedná sa o tzv. negatívny reverz, a ten musí byť podľa zákona vždy - bez výnimky - realizovaný preukázateľnou formou, t.j. aj Tvojim podpisom.

Je to poučenie, že netreba sa hanbiť vypytovať sa do úmoru lekárov, žiadať kópie zdravotných správ atď. aj keby sa mali tváriť otrávene a neochotne, proste niet nad informovanosť čo sa týka hlavne vlastného zdravia.

Držím palce, ozvi sa niekedy znova, ako Ti to ide, drž sa :)
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod quaxi » 13 Mar 2013, 14:26

Klemka píše:Za bežných okolností majú matky vyššie hladiny prolaktínu v období po pôrode a napriek tomu chudnú spravidla lepšie ako matky, ktoré nedojčia.

Neodovodnene priberanie je jednym z hlavnych priznakov hyperprolaktinemie. Ja som mala este pred vela rokmi problemy s cyklom a priberanim, a hned mi kontrolovali PCO, stitnu zlazu a prolaktin - najcastejsie dovody takychto problemov.
O tom chudnuti v prvych mesiacoch po porode existuje nejaka spolahliva statistika pre kojace a nekojace matky, alebo je to len povera? Pocula som to uz totiz vo vela verziach, raz to plati az pri kojeni dlhsom ako 1/2roka ci rok, inokedy hned od porodu, dalsi krat praveze naopak kojace chudnu pomalsie, vacsinou mam pocit, ze to je skor marketing kojeniu a s realitou to ma pramalo spolocne...

Filomena, mrzi ma, ze si takto dopadla, ak sa da, trvaj na tom, aby sa patralo po pricinach tvojho stavu, ak to uz aj tebe nepomoze, mozno nejakej dalsej zene ano... Ako zvladla odstavenie dcerka?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod Norika » 14 Aug 2013, 20:49

zienky, idem si po radu....za tento rok som pribrala 5 kil... postupne pomaly sa na mna lepia stale....raz za cas sa postavim na vahu a mam viac a viac.... som z toho nestastna, lebo neviem preco....ak to takto ´pojde dalej, budem gulatejsia a gulatejsia.....moja klasicka vaha bola 50kg/164cm...teraz mam cca 55, dnes mi odvazilo az 56 le ta vaha blbne, lebo nemame rovnu podlahu..tak som sla na staru maminu komunisticku a tam bolo 55 ....nestvalo by ma to, keby to tak pomaly nestupalo...uz mam aj peknu pneumatiku,,,vidiet to aj na nohaviach....stravujem sa 5x denne ako s malym...ja jem vzdy s malym, to co maly....samozrejme, najdu sa aj nezdrave jedla, od tukovych, cez sladkosti.....cez leto vela nanukov.... moze to byt malo pohybu?? prijimam viac, ako odovdzavam?? moja nadej je praca, sice neviem, este aka, ale urcite uz nebudem mat tolko casu na jedenie, a budem viac v pohybe....

ide o to, ze doteraz som take problemy nemala....este do vianoc som si myslela, ze mozem zjest hocico, a nepriberiem....lebo to tak bolo aspon sa zdalo,, a teraz sup....alebo to sposobuje aj to, ze uz meje kojim?? cca 3x denne??? ....unavena som inac vzdy....vzdy spim s malym poobede.....ak je den, ze maly nezaspi, ja som skor unavena ako on....

:o :o :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Aug 2013, 23:38

Norika, ja tiez "vinim" dojcenie, ze mi váha nejde dole...proste som si seriózne pocitala kj a napriek tomu váha neklesala. Minule sa mi stalo, ze som zrazu mala o 3kg viac v rozmedzí 2dni - cele zle :-( a to som bola bez peciva a sladkosti. Každopádne sa pôjdem dat vysetrit k dr.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Aug 2013, 00:58

AK ti to pomoze, tak kamaratka ma 3 deti, za normalneho stavu je ako sparatko. Pocas materskej a dojcenia sa na nu nejkae kielcka vzdy prilepili a bola nej mamina ako sa patri. Po oddojceni a navrate do prace je z nej opat sparatko (ona je vsak aj poriadnejsia ako ja a poctivenjsie cvici, aj ked je doma. Ale praca tomu urcite pomoze).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod kinsi » 15 Aug 2013, 08:45

Ja myslim, ze to dojcenim nebude, ja naopak vela jem a stale chudnem - mam uz 57kg pri 171cm, co je asi tak akurat. Som zvedava, ci sa to zastavi, lebo po porode som mala cca o 10kg viac a pri kazdom vazeni mam vzdy menej a menej.
Norika, vekom ti klesa podiel svalov na ukor tuku (menej svalov, viac tuku) v tele, cize ak by si jedla stale rovnako, vaha ti pojde mierne hore. Ale vzdy to je o tom istom - ak priberas, mas jednoducho vyssi prijem, ako vydaj. Čiže su ako vzdy len 2 moznosti - menej prijat, alebo sa viac hybať.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Pri dojčení strašne priberám

Neprečítaný príspevokod artemis » 23 Aug 2013, 14:43

Norika píše:zienky, idem si po radu....za tento rok som pribrala 5 kil... postupne pomaly sa na mna lepia stale....raz za cas sa postavim na vahu a mam viac a viac.... som z toho nestastna, lebo neviem preco....ak to takto ´pojde dalej, budem gulatejsia a gulatejsia.....moja klasicka vaha bola 50kg/164cm...teraz mam cca 55, dnes mi odvazilo az 56 :o :o :mrgreen: :mrgreen:


Nechcem Ťa sklamať, ale podľa mňa máš ideálnu váhu, to čo hovoríš, že sem tam nejaké sadielko, to je tým, že možno nemáš cvičenie, telo, ktoré cvičí je inak pevné, ale marí sa mi, že Marilyn Monroe mala práve 56 kg a 164 cm, iste, nie je to dnešný ideál, ale ja by som s tým bola nanajvýš spokojná :D
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron