Ako dávať tekutiny dojčiatku pri matkinej hospitalizácii?

témy o dojčení starších detí

Ako dávať tekutiny dojčiatku pri matkinej hospitalizácii?

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 13 Jan 2013, 21:12

Ahojte,

zasa potrebujem radu. Ako som už kedysi spomínala, musím absoloať hospitalizáciu, cca 7-10 dní. Syn má 7,5 mesiaca a nemôže ísť so mnou. Každý deň ma bude chodiť navštevovať, ak to cesty dovolia.
Otázka je, ako mu mám dávať moje odstriekané mliečko a vodu, ked šetky formy okrem prsníka odmieta.
Ked za mnou príde, tak ho v nemocnici nadojčím (ak to bude možné, lebo mám dostať lieky, ktoré sú nekompatibilné s dojčením a lekári nie sú v tomto moc ústretoví :( ), ale čo zvyšok dňa? Alebo ak dojčiť nebudem môcť?
Skúšali sme už všetko, z pohárika trošku ypije,ale viac je na dupačkách ako v ústach, tiež aj lyžičku, striekačku, dokonca aj fľašu, ale šetko po chvíľke odmieta. Ešte mi zajtra príde pohárik s náustkom, ale nedávam tomu veľkú šancu. Bojím sa aby sa nedehydroval. Ešte ako tak zje príkrmy, takže ak by mu robili naši také redšie príkrmy, tak tam by nejaké tekutiny nazbieral.

Prosím, poradte čo s tým, som už z toho zúfalá. Hlavne, ak nebudem môcť ďalej dojčiť...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 26 dní

Re: Ako dávať tekutiny dojčiatku pri matkinej hospitalizácii

Neprečítaný príspevokod Klemka » 13 Jan 2013, 21:24

Prečítaj si prosím tieto odpovede z poradne MAMILY:
Hospitalizácia matky a dojčenie
Hospitalizácia a dojčenie - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=490
Operácia kolena a dojčenie - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=724

Odluka od dojčenia - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=529
Odluka od dojčenia II - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=533

Ak skutočne nie je možná hospitalizácia s dieťaťom (a ak matka na hospitalizácii skutočne trvá, tak je možná, zo zákona na ňu právo máš, rovnako ako na pobyt v nemocnici so sprievodcom, ktorý sa o dieťatko bude starať).
Ak je hospitalizácia plánovaná, môžeš si dopredu zistiť, aké lieky budeš potrebovať pre svoju liečbu a poradiť sa na dojcenie@mamila.sk ohľadom kompatibility s dojčením. Pri posudzovaní toho, či sa dá pri lieku dojčiť je treba zhodnotiť ďaleko viac, než len samotný fakt, či liek prechádza do mlieka.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Ako dávať tekutiny dojčiatku pri matkinej hospitalizácii

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 15 Jan 2013, 20:26

Klemka,

ďakujem. Lieky som už samozrejme riešila na poradni Mamily. Len neviem či sa stretnem s pochopením u lekárov s mojím návrhom.
Ešte by som chcela vedieť, neviem či som dobre pochpila. Mám nárok zo zákona aby tam bola so mnou sprevádzajúca osoba? a ak an, aký to je prosím zákon?

A nevieš kedy sa približne bábätko naučí viac menej samo piť z pohárika?
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 26 dní

Re: Ako dávať tekutiny dojčiatku pri matkinej hospitalizácii

Neprečítaný príspevokod lulu » 15 Jan 2013, 20:51

Ahoj Nika, no nemáš to teraz ľahké, ale určite to zvládnete:)

Moja sa učí piť od 4-5 mesiacov, len také malé sosky... Niekedy pije lepšie, inokedy skoro nič. Ale keď chce piť, tak to vie veľmi pekne. Kúpila som si také malé umelohmotné (jednorázové) poldecákové poháriky a z toho jej to ide dobre, ale používame aj sklenený štamprlík. A mám odskúšané, že keď sa obliekame von a malá plače /lebo to neznáša/, keď už je oblečená tak jej dám piť a vtedy si dá pár glgov /lebo je z toho plaču smädná/. A keď vôbec ti nechce piť, tak by som skúšala asi aj ovocné zriedené šťavy.
Držím vám palce, nech to dobre dopadne a najlepčie, nech ti dovolia byť aj s malinkým :love:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 23 dní

Re: Ako dávať tekutiny dojčiatku pri matkinej hospitalizácii

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 15 Jan 2013, 21:38

nika, s tym poharikom to je individualne, niektore deti to zvladnu skor a niektore neskor. Kedy to bude u vas, je preto velmi tazko odpovedat :)
K tomu zakonu neviem, to mozno Klemka bude vediet viac :)
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: Ako dávať tekutiny dojčiatku pri matkinej hospitalizácii

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Jan 2013, 22:09

Nika odporúčam Ti toto riešiť cez email MAMILY.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia

cron