Klystír počas dojčenia

témy o dojčení starších detí

Klystír počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 21 Dec 2012, 23:04

Ahojte mamičky,

prosím Vás, čo si myslíte o klystíre počas dojčenia? Má vplyv na materské mlieko? Dcérka ma 2,5 roka a chcela by som si robiť klystíry. Viem, že akákoľvek detoxikácia organizmu nie je vhodná počas dojčenia, aby sa do materského mlieka nedostávali toxíny z matkinho tela. Klystírom však čistíme črevá, preto sa mi to zdá ok. Nie som si však istá. Viem, že to nie je možno obľúbená procedúra, je však veľmi účinná, človek sa zbavuje mnohých zdravotných problémov.

Dakujem za pomoc.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Klystír počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod Klemka » 21 Dec 2012, 23:58

Z hľadiska dojčenia toto nie je problém.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Klystír počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod artemis » 22 Dec 2012, 16:31

tinka33 píše: Nie som si však istá. Viem, že to nie je možno obľúbená procedúra, je však veľmi účinná, človek sa zbavuje mnohých zdravotných problémov.

Dakujem za pomoc.


Rovnako si mnoho zdravotných problémov môžeš však vyrobiť. Použitie klystírov laikmi sa všeobecne neodporúča, od možnosti poškodiť si steny čreva mechanicky až po možnosť zaviesť si do čreva infekciu, či látku ktorá črevo poškodí. Musí byť dodržaná teplota nálevu (máš teplomer na to?), musia byť použité len prísady, ktoré sú aj výrobcom určené na vnútorné použitie, čiže napríklad v žiadnom prípade mydlá a iné kozmetické prostriedky (chemické poškodenie). Neprevarená voda môže byť napríklad kontaminovaná nejakými prvokmi, ktoré by v prípade vypitia nenarobili škodu, lebo by boli zlikvidované v tráviacej sústave - napr. žalúdku, ale dané priamo do čreva môžu narobiť škody.

A pokiaľ ide o môj osobný názor, je to neprirodzená vec, zdravý ľudský organizmus je nastavený tak, aby sa prečisťoval zhora nadol a nie opačne, črevo je neuveriteľne citlivé, hoci mnohí ho majú len za akúsi odpadovú rúru, ono má svoju mikroflóru, a klystírom to môžeš vážne narušiť.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Klystír počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 22 Dec 2012, 19:25

Viem presne, ako sa klystir robi a aky nalev sa ma pouzit. Vela veci v dnesnom svete je neprirodzenych, ale klystir medzi ne nezaradujem, poskodenie criev sposobuju skor volne dostupne prehanadla. To ze je klystir skodlivy tvrdia skor ludia, ktori ho nikdy nevyskusali. Ja poznam osobne ludi ktorym pomohol a pomaha.
Nevidim dovod, preco by telo namalo byt precistovane aj zospodu, ale to je uz ina tema, nie o dojceni, aj tak dakujem za nazor.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Klystír počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod artemis » 22 Dec 2012, 21:01

tinka33 píše: To ze je klystir skodlivy tvrdia skor ludia, ktori ho nikdy nevyskusali.


Nie. Poznám niekoľko veľmi nepekných prípadov. A to ešte sme nehovorili o črevnej sprche.

Ale samozrejme so svojim telom si môžeš robiť čo chceš.
artemis
 
Príspevky: 815
Registrovaný: 16 Nov 2011, 15:58
Počet detí: 1

Re: Klystír počas dojčenia

Neprečítaný príspevokod quaxi » 22 Dec 2012, 21:31

tinka, kazdy zasah do creva narusa jeho mikrofloru a netreba zabudat, ze mikroflora creva je jeden z hlavnych pilierov nasej imunity. Poskodenie vlastnej imunity nie je zrovna dobry napad a toboz nie pocas dojcenia. Klystir je neprirodzeny zasah - nase telo nanho nie je stavane, rovnako ako telo ziadneho zivocicha, neexistuje jediny zivocich ci nas predok, ktory by to robil, tak preco by to malo byt pre nas osozne? Never roznym hoaxom o usadeninach v crevach, vsetci lekari co robia kolonoskopiu sa zhoduju, ze je to uplny nezmysel, ze nikdy nevideli zanesene crevo, ale zato poskodenia zdravia takymito zasahmi riesia az prilis casto. Ak chces detoxikovat, bola by namieste skor otazka - od coho sa tak velmi potrebujes ocistit, aby si riskovala svoje zdravie tymto sposobom? Nebolo by vhodnejsie zmenit sposob stravovania a zivotny styl tak, aby si ziadny detox nepotrebovala?
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 11 mesiacov, 26 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 13 rokov, 27 dní


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 53 hostia

cron