Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

témy o dojčení starších detí

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 13 Máj 2012, 21:33

mamickalenocka píše:dik carodejnica, ale nejak mi to aj tak neide....


nejde ti to preto, lebo sa mi musíš zaregistrovať a predplatiť si voyo... :? ako píšem - je tam 7 dňová skúšobná doba zadarmo, takže sa zaregistruj (je to cez SMS), pozri si reportáž a potom sa nezabudni do 7 dni zase prostredníctvom SMS odhlásiť, lebo ti to stiahne peniaze...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 13 Máj 2012, 22:23

Uz, podarilo sa, uz len najst v ktorej minute to bolo... diky!
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod mamickalenocka » 13 Máj 2012, 22:36

Pozrete! No esteze som bola osobne, toto bolo riadne z rychlika : )
mamickalenocka
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 09 Dec 2011, 12:46
Bydlisko: VS
Počet detí: 1
1. dieťa: Ondrej
Rokov: 12 rokov, 7 mesiacov, 18 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod akdarka » 22 Máj 2012, 13:40

kamoska dojci 18mes dcerku a rodina do nej uz davnejsie rype, ze naco dojci tak dlho, mala bude nesamostatna, mlieko jej uz nic nedava...tento vikend na rodinnej oslave jej zacali vysvetlovat, ze dojcenie je to najlepsie co moze pre malu robit a nech dojci pokym sa mala sama neodstavi!!! kamoska na nich asi sokovane pozerala lebo jej povedali, ze "ved samozrejme, povedal to aj doktor v Televiznych novinach" :mrgreen: takze vdaka dr.Newmanovi v telke ma kamoska snad pokoj od komentarov rodiny ;)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Máj 2012, 14:14

Jej, Akdarka, toto poteší :)
Pre tie z Vás, ktoré si nevšimli tento nový článok MAMILY http://www.mamila.sk/post/ako-dlho-ma-d ... jcene-412/, takisto možno môže niečo pomôcť zmeniť :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod didulka » 22 Máj 2012, 16:02

akdarka super, to si mala pozriet aj moja rodina. :-)

Klemka super rozhovor, az na to chudnutie. Mne vaha nechce ist dole nech robim co robim. Podla mna kym budem dojcit, tak to dole ani nepojde.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Máj 2012, 16:25

Didulka, to chudnutie sa týka hmotnosti, ktorú nabrala žena navyše počas tehotenstva, samozrejme, že aj počas tehotenstva sa da nabrať viac hmotnosti, ako by si samotné tehotenstvo vyžadovalo a samozrejme, že mnohé ženy už pred otehotnením chcú mať hmotnosť nižšiu. Dojčenie pomáha dostať sa späť na hmotnosť, ktorú žena nabrala kvôli tehotenstvu, nerieši hmotnosť "navyše".
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod didulka » 22 Máj 2012, 16:52

Po porode som mala menej ako pred nim, ale za to moze hlavne cukrovkova dieta a skutocnost, ze som mala velke dieta. Po porode moja hmotnost isla rapidne hore, 14 kil za 22 mesiacov. A to sa stravujem zdravo. Nechapem... Ci to nema suvis s dojcenim.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Máj 2012, 19:52

u mňa išla hmotnosť po pôrode veľmi rýchlo dole na pôvodnú hodnotu a potom ďalej a ďalej dole.. až sa to zastavilo na mojej "ideálnej" hmotnosti, o ktorej som snívala celé roky :) myslím, že je to hlavne vďaka dojčeniu, ale zrejme aj vďaka nespaniu-myslím, že organizmus spotrebuje viac energie, ked spím trebárs 4 hod denne, ako keby som spala 8 hod :o no, my ideme o dva dni na dovolenku spolu s mojimi rodičmi, tak to si vypočujem komentárov :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod zigi » 22 Máj 2012, 19:55

Didulka ja mam podobny problem. Za 13 mesiacov od porodu som pribrala 10 kil. Je pravda, ze nase dojcenie nie je celkom normalne, ale aj tak mam s vahou uplne opacny trend ako by som ocakavala.... Ja som bola vzdy spajdla so super rychlym metabolizmom, ale odkedy dojcim, mam pocit, ze priberam aj z vody. Je pravda, ze jem viac sladkeho, co predtym skoro vobec, ale nie az tolko aby z toho bolo 10 kil navyse... :mrgreen:
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Máj 2012, 20:01

povedala by som, ze dojcenie pomaha mamickam dostat sa na optimalnu vahu, to zanemna taku, aku by mala mat, cize ziadna anorexia ani obezita....komu treba kila navyse, mu boli dodane, kto ich mal navyse, boli vzate :D len skoda, ze to nefunguje tak aj pri ovisnutom bruchu :D

ako nechcem byt zla,ale ak si vsimnete, vela zien, cca okolo 50-70r, generacia,ktora velmi nedojcila, su poväčšine take okruhle, maju niekolko deti a kazde tehu im pridalo kilecka a ono sa to nespalovalo dojcenim a tak to skoncilo...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 22 Máj 2012, 20:25

Didulka, dojčenie by s týmto nemalo nič mať. Príčinu treba hľadať inde...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Máj 2012, 23:11

Teraz chodim posledne mesiace do prace, a mozem povedat, ze konecne som sa rozhybala. Kym som malu nosila, tak postava bola super, potom ale prislo pomalsie obdobie, kde kde som od malej nemohla daleko a rychlo odbiehat - taka gula na nohe. Tak teraz dufam, ze tie 3-4 kilecka navyse oproti normalu budem moct striast zrychlenym zivotom :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod hysterka » 25 Máj 2012, 06:54

Norika píše:
ako nechcem byt zla,ale ak si vsimnete, vela zien, cca okolo 50-70r, generacia,ktora velmi nedojcila, su poväčšine take okruhle, maju niekolko deti a kazde tehu im pridalo kilecka a ono sa to nespalovalo dojcenim a tak to skoncilo...



ani ja nechcem byt zla, ale to to je naozaj od veci nazor, sorry Norika :roll: . Tie zeny okolo 50-70r su zrejme v prechode, vtedy zvyknu zeny priberat, bez ohladu na to ci kedysi dojcili ci nie. Chcela by som vediet, ako budes vyzerat ty, ked bude mat tolko rokov :roll:
Ja osobne si myslim, ze vaha a dojcenie nema vela spolocne. Vsetko zalezi od genetiky a samozrejme zdraveho zivotneho stylu. Ale genetika je hlavna.
Na niekoho sa tie kila proste lepia a na niekoho nie.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod kinsi » 25 Máj 2012, 07:59

Hysterka, s tým nemožem súhlasiť. Jasné, že aj genetika zaváži, ale základ je čistá fyzika - uložiť sa može v tuku len tá energia, ktorá sa prijala a nespotrebovala. Čiže akákoľvek bude genetika vždy bude platiť to, že obézny človek jednoducho prijal v jedle viac energie ako vydal...A že obezita sa akoby "drží v rodinách" nie je ani tak o genetike, ako o tom, že zdieľajú podobné stravovacie a pohybové návyky. Napríklad ja som viac-menej z rodiny "štíhlej", doma sa vždy jedlo skor zdravšie.Keď som na rok presídlila cez strednú školu do USA, bola som v rodine poriadnych obezitniakov a nech som sa snažila akokolvek - jedla som málo, ozaj o mnoho menej ako doma, behavala som - denne tréningy cca 2-3 hodiny, aj tak som pribrala a na zimu, ozaj ako prasa. Moj pocit bol ale taký, že "vobec nejem " a kilá sa samé lepia na mňa... Dobre to poznám aj z práce, tučniaci vždy prisahajú, že nič nejedia a sú tuční a potom náhodou prídeš do izby v čase návštev a pani sa napcháva donesenými koláčikmi, klobáskou a s ňou si kludne pochutnávajú aj jej malé deti, samozrejme všetci obtlstlí (veď viete, tá genetika :D )
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 25 Máj 2012, 08:12

tak pridam sa ku tym ,ktorym dojčenie tiež nepomohlo k nižšej vahe. Dokonca si trufam povedať, že sa mi chudlo ťažšie ako ked som nedojčila. A poznam viacero pripadov. Rozpravala som sa s jednou kočkou, ktora cele dojčenie nemohla schudnuť a ako prestala dojčiť začala rapidne chudnuť bez toho, aby jedla menej ako pred tym. Takže si myslim, že dojčenie u niekoho zrychluje ten metabolizmus a u druheho spôsobuje to že si telo pre istotu viac uklada a nechce pustiť, keby nahodou..... Tak určite podla mna je suvislosť aj medzi dojčenim a držanim si tukovych zasob- samozrejme u niektorych. JE to podla mna aj hormonami a dokonca si myslim že je to tak 50:50 medzi ženami ktore počas dojčenia chudnu a ženami ktore naopak počas dojčenia schudnuť nemôžu
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 25 Máj 2012, 08:16

a ja za seba môžem povedať, že prveho pol roka po pôrode, ako som vylučne len dojčila som nemohla schudnuť ani ked som cvičila a stravovala sa zdravo. Po tom pol roku sa to začalo pohybovať smerom dolu, to som už stracala nadej, že počas dojčenie niečo schudnem. A nieže by som po tom pol roku nejako zmenila stravovacie navyky. LEn si myslim že tie hormony mi dovtedy proste schudnuť nedovolili
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod kinsi » 25 Máj 2012, 08:36

Ja som podobne ako Vejula schudla po porode na vahu, ktora bola o cca 3-4kg vyššia ako idealna vaha, na tu som sa dostala až neskor, cca po roku a pol. Ale prikladam to hlavne tomu, že som sa začala viac hybať, stale som bola von s malou a tak som logicky jedla menej ako keď som bola viac doma - s malou, kym bola uplne malička. Teraz ked som k tomu ešte i tehotna, tak mi ani nechuti a tak mam o od začiatku tehu ešte o ďaľšie 2kg dole :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod hysterka » 25 Máj 2012, 11:59

kinsi píše: Dobre to poznám aj z práce, tučniaci vždy prisahajú, že nič nejedia a sú tuční a potom náhodou prídeš do izby v čase návštev a pani sa napcháva donesenými koláčikmi, klobáskou a s ňou si kludne pochutnávajú aj jej malé deti, samozrejme všetci obtlstlí (veď viete, tá genetika :D )


u mna na teda funguje genetika, pochadzam tiez zo stihlej rodiny - bez ohladu na to, ako ne/zdravo sa doma stravovalo. Rada si dam vecer k telke balik chipsov alebo kremese - ak su :D Dceru som nedojcila, syna dojcila sa pri oboch som po pol roku bola spat na 48kg . (a to som v tehu pribrala 20kg).
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 26 Máj 2012, 16:14

Tak ja som zase po pôrode chudla a myslím si, ďaka dojčeniu. Zhruba do roka po pôrode som schudla na pôvodnú váhu mínus nejaké 2kg. A to som pribrala v tehotenstve 19kg (!) :lol: No a preto si myslím, že vďaka dojčeniu, lebo som sa vôbec neobmedzovala v jedle, pohyb som mala taký priemerný, a zhruba po roku som zase začala priberať :? ... a presne rok je aj hranica, kedy aj dojčenie začalo troška byť menej intenzívne, začalo ustupovať a začali troška prevažovať príkrmy. No a keďže som sa neobmedzovala v jedle, nemala extra pohyb, tak sa kilečka začali lepiť... :evil:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Anna » 26 Máj 2012, 19:26

Ja som v tehotenstve pribrala iba 8-9 kg, rýchlo som po pôrode všetko schudla a po roku ako píše Čarodejnica sa to zastavilo-príkrmy, pohyb taký materský a nijaké extra obmedzovanie v jedle/ale zase zdravšie alternatívy, no i z celozr. cestovín sa dobre priberá, keď dojedám po synovi/, ale teraz si už začínam dávať pozor ,no nie som našťastie z rodiny tučkov- mama,ja a sestra máme rovnaké konfekčné číslo.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Máj 2012, 13:23

moj maly mi odmietne casto dojcenie cez den. uz to v jeho veku asi extra riesit nemusim, vsak? booooze, moj cuckacik - nespoznavam ho :mrgreen: na zaspatie vzdy ma prsnik, v noci pri kazdom precitnuti (to nevnimam)...ale casto sa ho spytam ci si prosi mliecko a on na mna pozrie, ze "nie" a strasne silno kruti hlavou aby som to ani neskusala :twisted: cez den sa da nahovorit niekedy. ale znizil riadne frekvenciu. rano sa v posteli este po zobudeni dojci ale pocas dopoludnia nechce, az na spanok.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Máj 2012, 23:23

Okolo toho 2heho roku dochadza k ukotveniu dojcenia. Pokial nie je cumlik, flasa a dojcenie sa casto ponuka, nemal by vzniknut obava zo straty dojcenia. Cez den je dietatko zaujate vlastnymi aktivitami, ale v krizovych okamihoch - ked sa potrebuje rychlo ukludnit (to je aj pri spanku), tak dojcenie potrebujeALe aj tu dochadza niekedy k prekvapeniam - staci navsteva sestry s babatkom a uz sa dojci omnoho viac.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Máj 2012, 09:09

no mne sa vcera asi prvy krat stalo,ze pocas hry si vypytal dojcenie, boli sme von, a prisiel ku mne a taha ma za tricko....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Jún 2012, 08:12

hrala som sa s goioglom, a dala som tam "dojčenie" , že co mi vyhodi....potom som dala "dojčenie ako" a naslo tam "dojčenie ako dlho" , tak som dala...vyhodilo clanky, medzi nimi tento http://babetko.rodinka.sk/vyziva/dojcen ... e-dietata/


OTRAS!!! :evil:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron