Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

témy o dojčení starších detí

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod luludi » 02 Máj 2011, 17:34

mne tieto deti pridu velmi vnimave a sikovne a v porovnani so svojimi vrstevnikmi aj trpezlivejsie a tvorivejsie a viac "zapasovane" do realneho zivota rodiny a to je najkrajsie, ked vidis ze rodina funguje ako celok :) asi by som to opisala lepsie na konkretnej udalosti, ak by ta to zaujimalo
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod akdarka » 02 Máj 2011, 17:40

dakujem, urcite ma zaujima nieco konkretne aj ked viem ako to myslis :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod janka » 02 Máj 2011, 20:01

Klemka, luludi, vdaka za povzbudivu odpoved. Tiez som uz citala, ze dvojrocne dieta sa moze dojcit velmi casto. Ale ine je o tom citat a ine je to zazit v plnej parade pri vlastnom dietati. Tie komentare od blizkej rodiny tiez zamrzia viacej nez od nahodnych prizerajucich sa.

Tak som si spomenula, ze v poslednej dobe sa parkrat stalo, ze Miska sa udrela, pofnukala si, ale mlieko si nepytala, ani ked som jej ponukla, tak nejavila zaujem. Namiesto toho sa snazila sama si najst nejaku zabavu a ked sa ponorila do hry, tak bolo o chvilu po slzach. Asi je to uz krocik k samostatnosti, asi na tom prirodzenom odstaveni dietata bude nieco pravdy.

Neviem, ci som prichystana dojcit Misku aj 7 rokov. Ja som nad tym vlastne nikdy neuvazovala, ze ako dlho budem dojcit. Nejak mi to nikdy neprislo, ze by som toto mala riesit. Ked sa ma niekto opyta, ako dlho chcem dojcit, neviem odpovedat.

Mimochodom, trochu sa aj vysvetlilo Miskino vikendove spravanie. Ja som bola trochu prekvapena, ze Miska tak odmieta spolocnost, lebo teraz ma prave obdobie, ked velmi pozitivne prijima novych ludi a hlavne deti. Dnes mi zase prakticky cely den visela bud na prsniku alebo na rukach, okrem toho jej tiekli sople, vysoku teplotu mala, zufalo ju prehana posledne dni, a vecer som zazrela prerezavajucu sa lavu dolnu patku. Ostatne patky sa mi nepodarilo preskumat. Esteze stale dojcim, o co lahsie sa preziju tieto situacie.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod kinsi » 02 Máj 2011, 20:30

Janka, ja Ťa možem potešiť len tým, že si i tak o krok ďalej. Ja sa totiž pred cudzími dojčiť hanbím úplne, takže vždy sa niekde schovám (iná izba, minimálne auto, ak sme von). Malá si našťastie pýtať sama nevie, resp. si nikdy ešte nepýtala. Neviem si predstaviť ako by som riešila situáciu ako si popisovala ty.
Bola som minulý týždeň v materskom centre na cvičení s bábatkami a tam v skupine detí od 9 do 16mesiacov sme kojili už len 3 z asi 10 žien. Nejako na to padla reč a pýtali sa, že ako často. Normálne som nemala odvahu povedať pravdu, priznala som 6x a aj to sa všetky tak divili, že mi to bolo nepríjemné. Ja teda moc osvety nenarobím :(
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod janka » 02 Máj 2011, 22:12

kinsi, ja som Misku naucila znak pre mlieko, a to si niekedy len povzdychnem (v dobrom, samozrejme), ze to som ju teda mala co naucit. Hocikedy hocikde zdvihne rucicku a zacne znakovat. Ona v tom vobec nevidi problem, ze prave prechadzame cez ulicu, prave som v obchode, prave sa bavim so susedou a podobne. To ja mam tiez zabrany dojcit na verejnosti, ak sa da, tak sa tiez radsej niekam zasijem. A ked niekto ide okolo, ked prave dojcim, tak sa v duchu zacnem intenzivne presviedcat, ze sa nemam za co hanbit, ze robim uplne prirodzenu vec, robim pre Misku to najlepsie. Fakt je to blbe, ako to mame natlacene do hlav, ze toto je nepristojnost. Som rada, ze som si aspon zvykla dojcit ju na zahrade, co som mala tiez zaciatkom jari problem, ze co na to povedia susedia, ked ma uvidia. Ale zas mam letiet kvoli kazdemu dojceniu do domu? Ked si chce mozno len cucnut a hrat sa dalej? Vravim si, je to moja zahrada a mozem si v nej robit co chcem. A dobre je, ako vravi aj Klemka, mat nachystanych zopar odpovedi na pripadne zacudovane komentare. Dojcit 9-mesacne dieta 6-krat denne, to fakt nechapem, ako sa niekomu moze zdat vela. V tom veku bola Miska vlastne takmer plne dojcena, tak biedne jedla prikrmy (niezeby to teraz bola nejaka slava, ale predsalen zje uz aj take meratelne mnozstva).
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod kinsi » 03 Máj 2011, 10:49

No ja dojčím tiež viac ako 6x, skoro nič inak nepapá, len to keby poviem, tak by sa asi chytali za hlavy, tak som tak trošku zaklamala.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod luludi » 03 Máj 2011, 13:39

akdarka: napisem ti do novej temy, kt. zalozila janka, dobre? :)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 03 Máj 2011, 22:44

Klemka píše:
> Na záver, zaujal ma dávnejšie jeden dokument s paviánikmi, ktoré osireli a
> stará sa o nich v Afrike jedna pani s dobrovoľníkmi. Ak ich chce vypustiť
> do voľnej prírody, nesmie ich chovať samotné v klietkach, zistila, že po
> tom sú vhodné už akurát tak pre zoologické záhrady, pretože z nich
> nevyrastú samostatné, nezávislé paviány a nie sú schopné sa zapojiť do
> spoločnosti divých paviánov. A tak pre každého jedného paviánika potrebuje
> dobrovoľníčku - študentku, ktorá ho, kým je bábätko celý deň ani na chvíľu
> nezloží zo seba (majú ich uviazaných v takých malých šatkách na bruchu),
> paviánik má neustály prístup k fľaši s mliekom alebo k cumlíku v šatke, na
> dobrovoľníčke spí alebo sleduje, ako sa ona venuje povinnostiam - čistí
> klietky, chystá jedlo pre staršie opice atď. Spí s ňou aj v noci v
> spoločnej posteli. A keď paviánik povyrastie, ona si s ním sadne do klietky
> k starším paviánikom, ktorí už žijú spolu v klietke - malý paviánik najskôr
> dĺlllho s cumlíkom v puse sleduje, čo robia staršie paviány v klietke a
> potom príde deň, kedy zo šatky vylezie, prejde sa pár krokov, potom sa
> nervózny vráti naspäť k dobrovoľníčke do šatky, okamžite dáva do pusky
> cumeľ a zase sleduje. Potom po čase zase vylezie a pokúsi sa zapojiť do
> hry paviánov, ak sa niečo nepodarí, okamžite uteká do šatky k cumľu.
> Jedného dňa po sérii takýchto osamostatňovaní sa už do šatky nevráti a
> ostáva v klietke so staršími paviánmi. Spolu sa učia fungovať v hierarchii
> a časom ich vyvezú do voľnej prírody. My nie sme paviáni, ale dá sa v tom
> vidieť určitá paralela, čo povieš? :D

Tak toto je úžasný príbeh! :D Môžem vedieť, ako sa volal dokument? Rada by som si ho pozrela, ja sama totiž hltám paralely medzi primátmi a človekom, čo sa týka starostlivosti o mláďatá, či dojčenie. Toto je super link - http://www.kathydettwyler.org/detwean.html
(mimochodom mám ho od janky, čo píše o trampotách na oslave...)

Janka, akože ten tvoj zážitok na oslave, no comment.... :evil:
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Máj 2011, 22:55

ahojte, chcem sa opytat nie konkretne na dojcenie, ale na to, ze ci ma dieta pravo byt pri matke stale, aj ked je spokojne a neplace.....raz som si maleho vzala do skoly na ustnu skusku, mala som ho v satke a nakazali mi, ze musi ostat s manzelom vonku a musia na mna pockat......druhy krat som ho chcela vziat len na vyhodnotenie, ktoretrva maximalne 2 minuty, a tiez som ho musela nechat von......no co mi na to poviete??? podla mojej mamy a dalsich maju pravdu, ze to nie je vhodne, ze ich len provokujem
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 03 Máj 2011, 23:12

Norika píše:
> ahojte, chcem sa opytat nie konkretne na dojcenie, ale na to, ze ci ma
> dieta pravo byt pri matke stale, aj ked je spokojne a neplace.....raz som
> si maleho vzala do skoly na ustnu skusku, mala som ho v satke a nakazali
> mi, ze musi ostat s manzelom vonku a musia na mna pockat......druhy krat
> som ho chcela vziat len na vyhodnotenie, ktoretrva maximalne 2 minuty, a
> tiez som ho musela nechat von......no co mi na to poviete??? podla mojej
> mamy a dalsich maju pravdu, ze to nie je vhodne, ze ich len provokujem


Ja neviem, či je na to zákon, ale škoda, že neviem v rýchlosti nájsť jeden obrázok, na ktorom poslankyňa EU parlamentu (mám dojem, že to bol EU), hlasovala počas schôdze a bábätko jej spalo v šatke. ;)
Neviem, podľa mňa by to mohli a mali rešpektovať... ak dieťatko spalo, alebo aj nespalo, ale nevyrušovalo, tak prečo nie?
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 03 Máj 2011, 23:15

Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Máj 2011, 08:27

Pekná debatka sa tu rozvinula, zapojím sa do nej, keď dokončím milión iných povinností :D Ale nedá mi to sem nehodiť obrázok z oficiálneho stretnutia prezidenta Chaveza - nájdete ho na tejto stránke http://sprudge.com/tulsa-lactivists-boy ... stite.html trošku nižšie sa prerolujte. Skúste takto prísť za Gašparovičom :D Norika, máš právo ísť s dieťaťom v šatke aj na promócie, zvlášť pokiaľ je dieťatko ticho, tak nemá komu čo vadiť. Deti by sa mali znova dostať do bežnej spoločnosti, aby sa norma otočila.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Máj 2011, 13:58

ked ja sama sa priznam, robim to skoro ako rebeliu :-D ale sak ano treba preorientovat spolocnost!! etse mam pred sebou 4 maturitne skusky, ale to by ich tam asi porazilo....skor mam pocit,zeby som ho brala so sebou ked place, ako vyhovorku, ze sa potrebuje pri mne ukludnit...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod etnicka » 20 Máj 2011, 00:20

ahojte, pekna tema, pekna debata :). Ani neviem, kde mam zacat. Asi od seba. Som hrda matka :). Mam v povahe, ze sa riadim vlastnym svedomim a robim si, co uznam za vhodne. Dojcenie mojho dietata kdekolvek a kedykolvek je mimoriadne vhodne :) a pokial by s tym niekto mal problem, nech si ho riesi sam. Zatial som dojcila napriklad v supermarkete na stojaka, hocikde na ulici, v parku, v MHD, vo vlaku, v lietadle (tam je to obzvlast vhodne vzhladom na podtlak, ktory sa moze detom vytvorit v uskach a dojcenim sa rusi), na rodinnych oslavach, pocas prehliadok roznych turistickych miest, dokonca aj na pracovnom pohovore (tu pracu som dostala:))... Doteraz som sa stretla len so samymi pozitivnymi reakciami. Podla mna je to tak, ze pokial je clovek nastaveny pozitivne, aj okolie reaguje pozitivne. Pokial budem ustrachana, ze co si kto pomysli a pytat si povolenie (hoci aj podvedome), ci vobec smiem svoje dieta dojcit, tak bude odpovedajuco reagovat aj okolie. Maminy, budme hrde, ved svojim detom davame to najlepsie, co mozeme ;).

Norika, fandim Ti :) a drzim palce na skusky
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Máj 2011, 18:36

skusky za mnou....ale s tym dojcenim sme si vytrpeli teda....
uz to pisem vsade....ale musim aj sem, neviem, kedy sa z toho spamatam.....
v sobotu som nahle potratila, v cudzom meste, kedze sme akurat boli na kurze....utekali sme na pohotovost a tam povedali, ze musim ostat na cistenie, a ze maly musi byt doma s manzelom...ze oni si s nim uz nejako daju rady....no bola som v takom strese,ako nikdy, plakala som, mala hnev v sebe...ale musela som tam ostat, lebo by som dakde vykrvacala....chcela som ist do nemocnice do KK,kde robi moja mama a sestra, aby nejako vybavili, nech je maly pri mne....no nie, zdravotnictvo je proste take....tak som o pol siedmej vecer naposledy nakojila maleho, s manzelom odisli a mna brali na zakrok...boli sme dohodnuti, ze mi daju anestezu s 12 hodinovym trvanim.....nakoniec to bolo tak, ze mi dali 24h, kedze som mala v sebe veôa adrenalinu a stresov, nedarilo sa im udrzat ma v narkoze.....rano natesena,ze konecne nakojim drobca sa to dozviem.....a maly vyplakany, hladny, nevyspaty, manzel tiez, prisli za mnou, a maly uz len pusu otvaral a chcel prsnik.....inac tie som mala jak dva kamene, v noci som spala, vykaslala som sa na odstriekavanie.....maly spustil plac,tak sli prec....mna o desiatej pustili domov, aj ked si ma tam chceli este jeden den nechat....potom nas cakala jeden a pol hodinova cesta domov.....mally furt hladny.....prisli sme domov a skusili sme maleho prilozit svagrinej, ktora ma trojmesacneho drobca, nechcel.....bolo to proste strasne....skusala som mu dat detsku vyzivu nechcel....co mu chutilo, bol ovocny caj tee kane, ani detsky nechcel a UM som mu dat nechcela....bola som v strese, nevedela som aky prikrm mu dat, navyse ked s nimi mame problem, a maly je furt len na mojom mlieku.....ked som ho konecne po 21 hodinach nakojila, ulavilo sa aj mne aj jemu.....ale bolo to fakt hrozne...
chcem, aby sa na SVK zmenilo, aby deti do 1r respektive viac, mohli byt hospitalizovane s matkou, ak ma matka problem.....ved kazde oddelenie ma VIP izbu, a v tej by mohla byt mamicka aj s oteckom a babatkom, lebo to sa inac neda....nikto nechape, ze dieta potrebuje byt s matkou, a aky stres preziv bez nej :(
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod weverka11 » 20 Máj 2011, 21:35

ja som jedna z tych, krora vytiahne didinu kdekolvek :-D ci to je v restike, na kafíčku v parku plnom detí a mamičiek, či u lekara, na mili pre mamu, kde sedí pri mne asi 7 chlapov :-)... A SOM NA SEBA HRDA!!! doslova... A som hrda na to, ze vdaka mne a moju synčekovi, ktoremu je jedno kde papa, viac mamičiek koji vonku, neskryvaju sa akoby robili niečo divne a su šťasne.. Aspon moje kamošky to tak citia, lebo doteraz boli obmedzene tym, ze isli domov nakojit.... A musim povedat, ze NIKDY som sa nestretla s negativnym ohlasom, čašníčky uz su na to zvyknute, mamičky v parku neodhanaju ich deti, ktore občas pozeraju :-) A ono to je dobre, aspon si zafixuju to, ze deti sa maju kojiť...
weverka11
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 20 Máj 2011, 21:08
Počet detí: 0
1. dieťa: Gregor
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 2 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod etnicka » 21 Máj 2011, 12:03

wewerka super, citim to uplne rovnako :) cim viac budu ludia vidiet dojcenie, tym skor si nan zvyknu a budu ho brat ako nieco normalne. A ono to aj je normalne :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 24 Máj 2011, 18:33

Tak pripájam ďalší čriepok k osvete dojčenia starších detí. :))
http://sommama.blogspot.com/2011/05/som ... -hrda.html
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod akdarka » 24 Máj 2011, 19:27

velmi pekny clanok;-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod etnicka » 26 Máj 2011, 23:03

Aj mne sa velmi paci :)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Máj 2011, 08:11

norika hroznééééééééééé :evil: :evil: :evil: :evil:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Máj 2011, 09:20

Norika píše:
> v sobotu som nahle potratila, v cudzom meste, kedze sme akurat boli na
> kurze....utekali sme na pohotovost a tam povedali, ze musim ostat na
> cistenie, a ze maly musi byt doma s manzelom...ze oni si s nim uz nejako
> daju rady....no bola som v takom strese,ako nikdy, plakala som, mala hnev v
> sebe...ale musela som tam ostat, lebo by som dakde vykrvacala.....nikto nechape, ze dieta potrebuje byt s matkou, a aky stres
> preziv bez nej :(

Norika, verím ti, muselo to byť strašné, :( to by sme asi veľa chceli od zdravotníctva, navyše nemocnica nie je moc vhodné miesto pre malé dieťa, tam je kopa bacilov, my sme si odtiaľ (po pobyte na detskom) doniesli hnačky a zvracanie, takže oni to asi robia aj v záujme dieťaťa... Ja som bola tiež nedávno na čistení, ale nekrvácala som (missed abort), a dali mi anestézu 6 hodinovú (!), takže úplne super v tomto smere, ráno som nadojčila, išla do nemocky, na obed ma robili, a večer som zase už dojčila... ale pravdou je, že ja už mám väčšie dieťa, je to už iné... Každopádne držím palce, aby sa to už neopakovalo..
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod ayshka » 27 Máj 2011, 13:27

norika, tak to je smutne :-( dufam ze ste uz ok. Ja som bola na cisteni 3 tyzdne po porode, chcela som mat maleho pri sebe, aj tak bolo, len ked som bola na zakroku, tak sa o neho starali sestricky, po narkoze som hned kojila. Vsetko bolo ok, prisli sme domov z nemocnice a za par dni maly zacal hnackovat az skoncil na infuzkach a ja s nim zase v tej istej nemocnici. Zistili mu rotavirus a nakazil sa vtedy, ked bol so mnou 1x v nemocnici. Takze po tejto skusenosti uz radsej zdrave dieta do nemocnice by som nebrala, keby som vtedy vedela co bude nasledovat, tak ho radsej necham doma, nech mu davaju moje odstriekane mliecko, alebo hoci aj UM, lebo ten tyzden tam to bola hroza a este min dalsi mesiac trvalo, kym sa mu poskodene crievko dalo dokopy. Inac to bolo v nemocnici v KK, ale personal je tam super, neda sa porovnat s nemocnicou v KE, kde som rodila.
Carodejnica, tvoja nemala nahodou tiez rotavirus, ked spominas hnacky a zvracanie? ...lebo to je dost caste v zdravotnickych zariadeniach.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 27 Máj 2011, 14:25

ayshka píše:
> Carodejnica, tvoja nemala nahodou tiez rotavirus, ked spominas hnacky a
> zvracanie? ...lebo to je dost caste v zdravotnickych zariadeniach.

Asi nie, lebo to bolo bez teplôt, neviem, nie som si istá, prešlo jej to relatívne rýchlo. Možno to bola aj reakcia na ATB, v nemocnici jej totiž dávali ATB intravenózne (obojstranný zápal stredného ucha), potom nám dali na domov sirup a o dva dni začala vracať a hnačkovať...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Máj 2011, 20:03

aishka, ja som mala na vyber ist do cadce alebo do KK, v cadci sme boli na vykend, ale som chcela ist do KK, lebo tam robi moja mama a sestry.....ale ked mi po telefone povedali,ze ani tam by maly nemohol byt so mnou, tak som to vzdala a ostala v CA.....
a preco si bola v KK???
inak, viem ze to je mimo temy, ale moj nazor o vseobecnej gynekologii v KK je biedny......mala som tu gyn, ale som s nim nebola spokojna....
dalej, ked som vtedy bola v CA, tak som aj spominala , ze som chodila do KK, tak doktor na mna kukal, ze to tu je zastarale, ze ma odtial pacientku, co ma po porode problemy s unikom mocu, tak preto sa pytam, ze preco prave KK

inak, sme uz ok , to je jasne, ale psychicka trauma, aspon mne z toho ostane,lebo uz nikdy nechcem zazit nic podobne....
je zufale, ako ludia nedokazu pochopit, ze "dieta neexistuje, existuje len dieta a matka"

a moja rodina mi len pridava na smutku, lebo mi vsetci vravia,ze je to moja vina, ze tak maly trpel, lebo som ho nenaucila na nic ine....
a ze co by som robila, keby som umrela....
ale ved kazdy zije tak, ze neumrie zajtra, priznajme sa.....kazdy dufa,ze bude zit co najdlhsie, preco by som potom maleho mala ucit na zivot bezo mna?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron