Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

témy o dojčení starších detí

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 31 Júl 2012, 00:46

Ano spravne, su to dva roky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Júl 2012, 08:29

Mirkaska píše:
chcela som si to pozrieť, napísalo, že video sa nenašlo... :-) nemáte to niekto stiahnuté? ide vám to?
dakujem

tu su vsetky asi: http://www.youtube.com/playlist?list=PLCB87132ACE3E78BA
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod michaela80 » 13 Aug 2012, 14:20

Ahojte . Potrebujem poradit ..Mala ma o par dni 25 mesiacov . Posledne tyzdne nabera kojenie na riadnej intenzite...cez den chce kazdu chvilu aj po 15-20 minutach a jedlo omieta alebo zje parl yziciek..v noci pyta tak 4-8 x no zacina mi robit to ze je aj hodku pricucnuta ...ked nieco robim a poviem ze teraz nie..tak normalne je z nej " maly terorista" ktory si neunavne dobija to svoje... az rezignujem a dam... vcera som ju dokonca musela vybrat zo sedacky na dialnici a pocaj jazdy kojit, lebo inac by sme nedosli... kazdych 10 minut sa neda stat na dojcenie a zase ked som povedala ze nie tak nam 30 minut vrieskala v aute ze manzel bol v takom stave ze sam pocedal ze mam ju vybrat a dat jej lebo inac havarujeme
Obrázok užívateľa
michaela80
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:32
Počet detí: 2
1. dieťa: Robin
Rokov: 23 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Viki
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Aug 2012, 15:16

no, po dvoch rokoch uz matka moze povedat z enie a trocha regulovat...jasne ze neponukat a neodmietat..ale tak ako vyhovuje aj matke aj dietatu...neda sa uprostred jazdy, uprostred nakupu, alebo ked prave vrie polievka na peci....a tiez asi prave prechadzate obdobim,kedy sa dojcenie uktovuje, tak sa neboj, pominie to..dojcenie sa ustali...ale skus jej nejako jemne dohovorit, ze prave nie, ak ozaj nemozes
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod didulka » 13 Aug 2012, 15:46

Michaela podla mna uz mas pravo niekedy povedat nie. Sara mala okolo 20-mesiaca tiez taku maniu, ze non-stop na prse. Nemohla som jest, ist na zachod, varit, jednoducho nic. Potom som zacala urcovat pravidla. Aj teraz kolkokrat za mnou pride napriklad ked varim a pyta cicku. Tak jej poviem, ze este musim to a to dorobit. Ona to chape, sedi a caka.
Najhorsie to bolo s mojim manzelom. Ten si stale mysli, ze ked zapisti CICKA, ja musim hned skocit.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 13 Aug 2012, 19:23

Miška, ako dievčatko priberá? Ideálne, ak máš údaje o priberaní vo formáte - hmotnosť v gramoch navážená v tom-ktorom mesiaci života.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 18 Aug 2012, 22:58

JankaMich píše:Ano spravne, su to dva roky.


no môžem ponúknuť , ak chcem prsník využiť na upokojenie hnevu, plaču, ... zlepšenie nálady?
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Aug 2012, 23:55

Mirkaska, ak to ako matka vyhodnotíš tak, že dieťa žiada o pomoc, tak samozrejme - dojčenie naďalej pomáha tieto situácie riešiť. Tak, ako vo všetkom, dieťaťu je dobré ponúkať pomoc až po tom, čo samo vyhodnotilo nejakú situáciu, ako takú, ktorá je ešte nad jeho sily. A ak pomoc potrebuje, ponúkame, samozrejme.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Aug 2012, 21:09

Michaela, ja Ta plne chápem. Ono sa to povie, po dvoch rokoch možeš nedať , keď Ti to nevyhovuje, chápem, že je to dobre mienená rada, ale veru ani u nás nie je realizovateľná. Ja tiež dojčím aj za jazdy v aute, z toho istého dovodu čo ty. A to si myslím, že malá je celkom dobré dieťa, všetko ostatné jej ide vysvetliť, dohodnúť sa.Ale v dojčení a okamžitom vyhovení je ozaj nekompromisná.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2012, 23:06

presne tak, súhlasím.. ja už ani neponúkam, snažím sa skor zaujať nejakými činnosťami, aby malý na dojčenie nemyslel, že to tak nejako po druhom roku opatrne ukončíme, ale podľa vývoja čo máme, je náš malý neodstaviteľný, aj ked momentálne máme takú pohodovú fázu (na zaspatie, v noci, pri udretí, pri zobudení a občas iba tak). kdesi som čítala, že pokiaľ nie je matka 100% rozhodnutá, že chce prestať dojčiť, že sa to nepodarí :) ono keby sa to dojčenie dalo nejako zmenežovať, obmedziť trebárs na ráno a večer, to by sa dojčilo ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod michaela80 » 21 Aug 2012, 09:06

Klemka
Nasa porodna vaha bola 2300 gr
1 mes 2550 gr
2 mes 3530 gr
3.mes 4040 gr
4.mes 4750 gr
6.mes 5800 gr
8.mes 6510 gr
9.mes 6800 gr
10.mes 7000 gr
11.mes 7300 gr
15.mes 8400 gr
18.mes 10 kg
24 mes 10,2 kg
Obrázok užívateľa
michaela80
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:32
Počet detí: 2
1. dieťa: Robin
Rokov: 23 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Viki
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod michaela80 » 21 Aug 2012, 09:30

kinsi
No presne mala si to neda vysvetlit, ked chce prsnik tak hnad a zaraz inac krik, vsetko ostatne rozumie a chape ale toto ani za nic.... Didul keby ze mi mala pekne pocka na prsnik kym nieco dorobim tak to by som brala...ale ja dokoncujem veci tak ze mala jaci a vkuse omiela ze chce didu alebo buchnem so vsetkm co robim dam jej a potom si to dorabam...
Obrázok užívateľa
michaela80
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22 Mar 2011, 11:32
Počet detí: 2
1. dieťa: Robin
Rokov: 23 rokov, 1 mesiac, 7 dní
2. dieťa: Viki
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 13 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 21 Aug 2012, 11:14

Michaela, dcérka priberá dostatočne, všetko by malo byť v poriadku. Dva roky sú často obdobím, kedy dojčenie naberá na intenzite a časom sa to zase celé zmení, ono to ide väčšinou v takých akoby vlnách. Matka má právo určovať hranice a ak momentálne naozaj nie sú podmienky na to, aby sa dieťa dojčilo, môže odmietnuť. Keďže je to však často ťažko realizovateľné, je niekedy potrebné robiť kompromisy - napr. ak sa to stáva bežne v aute, snažiť sa obmedziť cestovanie autom na minimum, nahradiť auto dopravným prostriedkom, kde sa ľahšie dojčí (autobus, vlak...), ak sa dieťa dožaduje často dojčenia doma, pri niektorých deťoch sa dá trvať na tom, že dojčenie je možné, ale matka musí pokračovať v práci a preto je možné napr. len v detskom nosiči. Treba skúšať, čo bude prijateľné a realizovateľné. A treba vidieť svetlo na konci tunela- toto sú naozaj väčšinou také prechodné obdobia, ktoré prejdú a zase sa to trošku upokojí na nejaký čas.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Aug 2012, 14:51

Teraz napíšem úplne od témy, ale podla mňa je z hľadiska bezpečnosti bezpečnejšie dojčiť mimo sedačky v aute (na rukách), ako v autobude. Veď i autobus može náhle zabrzdiť, či havarovať. Navyše, keď malú vyberiem zo sedačky v aute, šofér o tom vie, je opatrnejší, navyše ja vidím pred seba, pred auto, čo sa deje, čo v autobuse dosť dobre nejde. nechcem tým povedať, že to nie je nebezpečnejšie pre dieťa byť mimo sedačky, ako v sedačke, ale to, že by malo mať nejaký význam chodiť radšej busom ako autom kvoli možnosti dojčiť sa mi zdá blbosť.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 21 Aug 2012, 16:34

Kinsi, toto je otázka na cestný zákon :) Zákon neumožňuje mať dieťa v aute nepripútené v autosedačke. V autobuse je to možné. Áno, logicky je bezpečnejšie ísť autom a dojčiť dieťa, ako ísť kvôli dojčeniu autobusom. Oficiálne to možné nie je.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Aug 2012, 16:53

To áno, máš pravdu :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod hysterka » 25 Aug 2012, 10:56

kinsi píše:Teraz napíšem úplne od témy, ale podla mňa je z hľadiska bezpečnosti bezpečnejšie dojčiť mimo sedačky v aute (na rukách), ako v autobude. Veď i autobus može náhle zabrzdiť, či havarovať. Navyše, keď malú vyberiem zo sedačky v aute, šofér o tom vie, je opatrnejší, navyše ja vidím pred seba, pred auto, čo sa deje, čo v autobuse dosť dobre nejde. nechcem tým povedať, že to nie je nebezpečnejšie pre dieťa byť mimo sedačky, ako v sedačke, ale to, že by malo mať nejaký význam chodiť radšej busom ako autom kvoli možnosti dojčiť sa mi zdá blbosť.



baby, nechcem rypať, ale NIKDY naozaj nikdy nevyberajte dieťa počas jazdy v aute z autosedačky. Ja som pár krát vybrala dcéru, keď bola malička, s tým, že sme kúsok od domu. Ale pred dvomi rokmi mal muž nehodu, v ktorej bol nevinne. Proste stane sa, rýchlo a zle. Vtedy mi docvaklo, čo by bolo, keby sme tam s nim. Fakt, radšej zastaviť nakojiť a ísť dalej, ako takto hazardovať.
A keď sa jeduje, tak zabaviť, chrumkou, hračkou, pesničkou, rozpravkou v mobile ... a keď nie, tak nech si trochu poreve - proste sú hranice, ktoré sa kvôli bezpečnosti jednoducho nemožno podliezať.
hysterka
 
Príspevky: 225
Registrovaný: 23 Apr 2011, 08:25
Počet detí: 0
1. dieťa: Natálka
Rokov: 15 rokov, 6 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Tomáško
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 20 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Aug 2012, 12:16

Presne tak, Hysterka!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Aug 2012, 14:28

no my kedze mame rodiny vzdialene 150 km, sme uz toho cosi nacestovali za maleho zivota..prezili sme si katastrofalne cesty, ale aj kludne,ze som sa az cudovala...cize aj pri jednom dietatai to moze byt roznorode....najlepsie sa samozrejme cestuje, ked ste max vy, dieta a otec dietata, viete, ako to u vas funguje, nemusite sa prisposobovat inym....boli u nas aj take jazdy, ze maly bol vonku z autosedacky, ale casto byvaju posledny rok u nas take, ze ja dojcim pocas jazdy naklonena nad malym, kebyze sa daco stane, tak veru,asi skoncim s polamanymi väzmi


chcem sa vam vyzalovat, zas o tom istom, opäť som skoncila nepochopena okolim, a ja som ta najhorsia ! :( pretoze uvazujem stale o tej robote, ale neviem, kto by v mojej pritomnosti strazil moje dieta...som narocna na opatrovatelov, vyzadujem niekoho,kto moje dieta vie zabavvit, odputat odo mna, aby neplakalo...ale co nikto nedokaze, je proste moje dieta uspat...poobedny spanok, aj nocny je proste nas, dojcenie to isti...moje dieta vie zaspat bezo mna len pocas jazdy v aute (aj tam obcas treba dojcenie, ako je vyssie pisane, ale nie vzdy) ...vraj je to moja chyba :( no proste, vztahova vychova dietatu ublizuje..a nevysvetlim to nijako....

vraj si mam vybrat, ak chcem ist do prace, tak nemam vymyslat a treba aj nieco obetovat....a to chapem, ale nemam rada, ak mi niekto tvrdi,ze to o co sa snazim cely cas je chyba...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod zigi » 25 Aug 2012, 15:37

Norika, ja som pri nastupe do prace riesila presne ten isty problem. Hanka sa po tyzdni naucila spat muzovi v satke, dovtedy som pendlovala hore dolu z roboty domov, aby som ju uspala ja. V ten den som prisla tiez domov a ked som ju videla spat na muzovi, tak som sa normalne rozplakala, taka som bola rada.... a co keby tvoj maly na zaciatku jednoducho nespal, kym nebudes doma...? Teda aspon prve dni a potom to mozno pojde samo...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 9 mesiacov, 27 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2012, 15:54

norika tiež myslím, že malý by zo začiatku počkal so spánkom na teba a po čase by si zvykol zaspávať aj ináč. moj muž sa teda malého v aute navozil, to ti poviem..celé denné spánky. potom nosil v manduce, potom na rukách. teraz sa ho opýta: Tomáško ideme spinkať? a on prikývne, dá ho do postielky, pohladká, malý zaspí sám. malo to svoj vývoj. je jasné, že to čo si robila nie je tvoja chyba, ani nijaká chyba. ťažko sa to počúva ale snád najlepšie asi vobec nereagovať a púšťať jedným uchom dnu, druhým von. ja doverujem iba manželovi, švagrinej a svokrovcom. a ešte jednej kamoške, ktorá má približne rovnako staré dieťa a chodíme spolu na dovolenky. inak si neviem predstaviť nechať ho nejakej opatrovateľke, ktorú nepoznám dlhé roky.. ono je rozdiel ked ja malého doma ignorujem, ja si robím svoje a on svoje- iný človek by sa mu za ten čas musel intenzívne a cielene venovať, aby ho odreagoval-presne tak, ako píšeš. dieťa pri matke je spokojné automaticky, pri inom človeku len nejakou aktívnou zásluhou- tak nejak to vnímam ja.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 25 Aug 2012, 16:36

boli u nas pokusy, ze som chcela, aby vydrzal do vecera hore...no neda sa , ak pride jeho cas, chce spat...v satke mi ho nebude nikto uspavat, to s tym neratam vobec
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Anna » 25 Aug 2012, 19:30

Norika, myslím si,že Janko si to vyrieši sám, najlepšie je naozaj nenúniť ho spať keď nie si doma, počká na teba, veď u nás je to tak, že niekedy zaspí hocikomu aj v kočiari na dvore, potom nespí celé dni a zaspí o piatej až do rána alebo zaspí o piatej, zobudí sa a ide spať o desiatej, neriešim...je to tak...niekedy som rada, že zaspí už o piatej aj keď ho nevidím celý deň, niekedy sa teším, že sa prebudí a že sa spolu ponaťahujeme, má to nepravidelné, no a čo...s opatrovateľkou je to zložité...ja má našťastie všetkých blízkych príbuzných, ktorým dieťa zverujem na dôchodku a ešte aj manžel je momentálne doma, ale ináč neviem ako by som podobnú situáciu riešila, ale zase ak by išlo na pol dňa , tak možno nejaká zodpovedná kamarátka by bola ochotná aj za cenu , že pri svojom dieťaťu sa nemôže aktívne venovať dvom...lepšie povedané: postráži, ale nenaučí ani neublíži...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod shira » 25 Aug 2012, 21:33

ked stráži kamarátka, čo má podobné dieťa - dvom deťom je lepšie podľa mňa, vtedy ozaj stačí len dohliadať a netreba sa nijako extra angažovať.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 26 Aug 2012, 23:53

NOrika, my sme mali a máme to isté s malou. zaspáva iba na prsníku so mnou. naobed a aj večer. tiež som chodila do práce najprv na polovičný úväzok. zaspávanie bezo mna sme skúšali síce iba 2 týždne, ale nepodarilo sa. dcérka bola ale mladšia mala len rok aj 7 mes. a chcela veľmi cez obed spať. určite by nevydržala, kým by som sa o 16.00 vrátila domov z práce po 8 hodinách. noci boli potom zlé, a aj poobedia. lebo ked išla neskôr spať, bola už príliš unavená a potom spala aj 4 hodiny. vstávala dosť umrnkaná, nespokojná, stále na dudke ... nič som neurobila. potom išla spať veľmi neskoro, čo som už nezvládala ja, lebo som bola unavená. v noci zase časté kojenie, resp. bola hore... lenže ona aj poobede spí tak, že po cca 1 hod. precitne, znova kojíme, aby zadriemala a zaspala, niekedy aj častejšie. niekedy už ani dostatočne tuho nezaspí, aby som mohla od nej odísť.
čiže ja som sa rozhodla to s prácou vzdať a vo firme tiež požadovali 8 hod. úväzok, takže sa to nedalo zlúčiť. beriem to tak ako to je. som s malou znovu doma.
nechcem ťa týmto odstrašiť, ale len povedať, že niektoré veci neovplyvníš. ja som síce do práce nechcela veľmi ísť, prehovorilo ma okolie a hlavne svokra, ktorá bola s dcérkou. na začiatku bola na 100% presvedčená, že Emka sa naučí spať bezo mňa. po skúšaní to odmietla a odmietla aj starať sa o ňu, ak by som chodila na 8 hod. a trápila dcéru nespaním. ona fakt potrebovala a stále potrebuje spať cez obed. potom je rozjašená, len behala po byte hore dole, ledva vládala, ale behala...:-) zaspala za 5 min. ked som prišla domov :-))
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron